TVmatchen.nu TVmatchen.nu

fotboll em

  • 18 fre
  • 19 idag
  • 20 sön
  • 21 mån
  • 22 tis
  • 23 ons
  • 24 tor
  • 25 fre
  • 26 lör
  • 27 sön
  • 28 mån
  • 29 tis
  • 30 ons
  • 1 tor

C MORE Stream på TV och stream

18 jun

Igår, fredag

12:00

V65 Direkt

Trav

01:30

Atlanta Hawks – Philadelphia 76ers

NBA

02:00

New York Red Bulls – Nashville SC

Major League Soccer

04:00

Real Salt Lake – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

19 jun

Idag, lördag

12:30

Lunchgaloppen Direkt

Galopp

14:30
15:00
18:00
01:30
01:30

New York City FC – New England Revolution

Major League Soccer · LeoVegas 2.10 | 3.50 | 3.25 LeoVegas

02:30

Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets

NBA

03:00
03:00

Los Angeles Galaxy – Seattle Sounders

Major League Soccer · LeoVegas 2.70 | 3.25 | 2.60 LeoVegas

04:30

Portland Timbers – Sporting Kansas City

Major League Soccer · LeoVegas 2.48 | 3.50 | 2.63 LeoVegas

20 jun

Imorgon, söndag

05:00
14:30

Grand Slam 75

V75

14:30

WTA TOUR: Birmingham Classic(250)

WTA

15:30

WTA TOUR: Bett1 Open Berlin(500)

WTA

20:00
21 jun

måndag

21:00
21:00
22 jun

tisdag

19:00

Lejonen – Västervik

Speedway

19:00

Rospiggarna – Dackarna

Speedway

19:00

Elit Vetlanda – Indianerna

Speedway

19:00

Piraterna – Smederna

Speedway

21:00
21:00
01:30

Orlando City SC – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

23 jun

onsdag

18:00
01:00

New England Revolution – New York Red Bulls

Major League Soccer

01:30

Philadelphia Union – Columbus Crew

Major League Soccer

02:00

Montreal Impact – DC United

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – FC Cincinnati

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – Austin FC

Major League Soccer

02:30

Houston Dynamo – Portland Timbers

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – Toronto FC

Major League Soccer

02:30

Sporting Kansas City – Colorado Rapids

Major League Soccer

04:00

Seattle Sounders – Real Salt Lake

Major League Soccer

04:30

Los Angeles FC – Fc Dallas

Major League Soccer

04:30

Vancouver Whitecaps FC – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

24 jun

torsdag

22:00

New York City FC – Atlanta United

Major League Soccer

25 jun

fredag

02:00

Inter Miami – Orlando City SC

Major League Soccer

26 jun

lördag

13:00

WTA TOUR: Bad Homburg Open(250)

WTA

13:30

WTA TOUR: Eastbourne International(500)

WTA

14:30

Grand Slam 75

V75

18:00

EM: Åttondelsfinal

Fotbolls-EM

23:00

Sporting Kansas City – Los Angeles FC

Major League Soccer

01:00

Toronto FC – FC Cincinnati

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – Philadelphia Union

Major League Soccer

02:00

Real Salt Lake – Houston Dynamo

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – Montreal Impact

Major League Soccer

03:00

Seattle Sounders – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

04:00

San Jose Earthquakes – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

04:30

Portland Timbers – Minnesota United

Major League Soccer

27 jun

söndag

14:30
21:00

EM: Åttondelsfinal

Fotbolls-EM

21:30

Atlanta United – New York Red Bulls

Major League Soccer

00:00

New York City FC – DC United

Major League Soccer

02:00

Austin FC – Columbus Crew

Major League Soccer

03:00

Fc Dallas – New England Revolution

Major League Soccer

28 jun

måndag

18:00

EM: Åttondelsfinal

Fotbolls-EM

21:00

EM: Åttondelsfinal

Fotbolls-EM

29 jun

tisdag

19:00

Västervik – Rospiggarna

Speedway

19:00

Masarna – Lejonen

Speedway

21:00

EM: Åttondelsfinal

Fotbolls-EM

1 jul

torsdag

19:00

Smederna – Elit Vetlanda

Speedway

19:00

Dackarna – Piraterna

Speedway

2 jul

fredag

18:00

EM: Kvartsfinal

Fotbolls-EM

3 jul

lördag

14:30
21:00

EM: Kvartsfinal

Fotbolls-EM

23:00

Columbus Crew – New England Revolution

Major League Soccer

23:30

DC United – Toronto FC

Major League Soccer

01:30

Montreal Impact – Inter Miami

Major League Soccer

01:30

Orlando City SC – New York Red Bulls

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – Atlanta United

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

02:00

Nashville SC – Philadelphia Union

Major League Soccer

02:30

Houston Dynamo – FC Cincinnati

Major League Soccer

03:00

Austin FC – Portland Timbers

Major League Soccer

04:00

Real Salt Lake – Los Angeles FC

Major League Soccer

4 jul

söndag

14:30

Grand Slam 75

V75

02:30

Fc Dallas – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Seattle Sounders

Major League Soccer

04:30

Los Angeles Galaxy – Sporting Kansas City

Major League Soccer

6 jul

tisdag

19:00

Piraterna – Västervik

Speedway

19:00

Indianerna – Smederna

Speedway

19:00

Rospiggarna – Masarna

Speedway

19:00

Elit Vetlanda – Dackarna

Speedway

21:00

EM: Semifinal

Fotbolls-EM

7 jul

onsdag

01:00

New England Revolution – Toronto FC

Major League Soccer

01:30

Montreal Impact – New York City FC

Major League Soccer

01:30

FC Cincinnati – Columbus Crew

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – Orlando City SC

Major League Soccer

03:00

Austin FC – Los Angeles FC

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Minnesota United

Major League Soccer

03:00

Seattle Sounders – Houston Dynamo

Major League Soccer

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Real Salt Lake

Major League Soccer

04:30

Los Angeles Galaxy – Fc Dallas

Major League Soccer

8 jul

torsdag

14:30
19:00

Masarna – Piraterna

Speedway

19:00

Lejonen – Rospiggarna

Speedway

19:00

Västervik – Elit Vetlanda

Speedway

19:00

Dackarna – Indianerna

Speedway

02:00

New York Red Bulls – Philadelphia Union

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – Atlanta United

Major League Soccer

9 jul

fredag

18:00

Diamond League: Monaco

Diamond League

10 jul

lördag

14:30
11 jul

söndag

14:30
21:00

Fotbolls-EM: Final

Fotbolls-EM (Spelas i London)

13 jul

tisdag

18:00

Diamond League: London

Diamond League

17 jul

lördag

14:30
23:00

Atlanta United – New England Revolution

Major League Soccer

01:00

New York Red Bulls – Inter Miami

Major League Soccer

01:30

Montreal Impact – FC Cincinnati

Major League Soccer

01:30

Columbus Crew – New York City FC

Major League Soccer

01:30

Philadelphia Union – DC United

Major League Soccer

01:30

Toronto FC – Orlando City SC

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – Chicago Fire

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

04:30

Los Angeles FC – Real Salt Lake

Major League Soccer

04:30

Portland Timbers – Fc Dallas

Major League Soccer

18 jul

söndag

14:30

Grand Slam 75

V75

20:00

Minnesota United – Seattle Sounders

Major League Soccer

20 jul

tisdag

19:00

Lejonen – Piraterna

Speedway

19:00

Västervik – Indianerna

Speedway

19:00

Dackarna – Smederna

Speedway

19:00

Masarna – Elit Vetlanda

Speedway

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Houston Dynamo

Major League Soccer

21 jul

onsdag

01:00

FC Cincinnati – Atlanta United

Major League Soccer

01:30

Columbus Crew – Nashville SC

Major League Soccer

01:30

Inter Miami – New England Revolution

Major League Soccer

01:30

New York City FC – Montreal Impact

Major League Soccer

01:30

Toronto FC – New York Red Bulls

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – DC United

Major League Soccer

02:30

Sporting Kansas City – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Fc Dallas

Major League Soccer

04:00

Real Salt Lake – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

04:30

Portland Timbers – Los Angeles FC

Major League Soccer

22 jul

torsdag

19:00

Rospiggarna – Piraterna

Speedway

19:00

Elit Vetlanda – Lejonen

Speedway

19:00

Indianerna – Masarna

Speedway

19:00

Smederna – Västervik

Speedway

01:30

Orlando City SC – Philadelphia Union

Major League Soccer

03:30

Austin FC – Seattle Sounders

Major League Soccer

24 jul

lördag

14:30
21:30

Atlanta United – Columbus Crew

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – Toronto FC

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – Portland Timbers

Major League Soccer

02:30

Fc Dallas – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – FC Cincinnati

Major League Soccer

04:00

Real Salt Lake – Colorado Rapids

Major League Soccer

04:00

San Jose Earthquakes – Houston Dynamo

Major League Soccer

04:30

Los Angeles FC – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

25 jul

söndag

14:30
22:00

Inter Miami – Philadelphia Union

Major League Soccer

00:00

New England Revolution – Montreal Impact

Major League Soccer

00:00

New York City FC – Orlando City SC

Major League Soccer

02:00

DC United – New York Red Bulls

Major League Soccer

03:00

Seattle Sounders – Sporting Kansas City

Major League Soccer

27 jul

tisdag

14:30
19:00

Lejonen – Indianerna

Speedway

19:00

Smederna – Masarna

Speedway

19:00

Rospiggarna – Elit Vetlanda

Speedway

19:00

Västervik – Dackarna

Speedway

29 jul

torsdag

19:00

Piraterna – Lejonen

Speedway

19:00

Indianerna – Västervik

Speedway

19:00

Elit Vetlanda – Masarna

Speedway

31 jul

lördag

14:30
1 aug

söndag

14:30

Grand Slam 75

V75

3 aug

tisdag

19:00

Elit Vetlanda – Piraterna

Speedway

19:00

Masarna – Dackarna

Speedway

19:00

Lejonen – Smederna

Speedway

5 aug

torsdag

19:00

Indianerna – Rospiggarna

Speedway

19:00

Dackarna – Lejonen

Speedway

7 aug

lördag

14:30
8 aug

söndag

14:30
10 aug

tisdag

19:00

Smederna – Dackarna

Speedway

19:00

Piraterna – Indianerna

Speedway

19:00

Masarna – Västervik

Speedway

12 aug

torsdag

19:00

Rospiggarna – Smederna

Speedway

14 aug

lördag

14:30
15 aug

söndag

14:30

Grand Slam 75

V75

17 aug

tisdag

19:00

Smederna – Piraterna

Speedway

19:00

Västervik – Lejonen

Speedway

19:00

Indianerna – Elit Vetlanda

Speedway

18 aug

onsdag

14:30
19 aug

torsdag

19:00

Dackarna – Rospiggarna

Speedway

21 aug

lördag

14:30
22 aug

söndag

13:00

Diamond League: Kina

Diamond League (Tid och kanal kommer att uppdateras)

14:30

Grand Slam 75

V75

24 aug

tisdag

14:30
19:00

Piraterna – Dackarna

Speedway

19:00

Elit Vetlanda – Smederna

Speedway

19:00

Lejonen – Masarna

Speedway

19:00

Rospiggarna – Västervik

Speedway

28 aug

lördag

14:30
20:00

Diamond League: Paris

Diamond League (Tid och kanal kommer att uppdateras)

29 aug

söndag

14:30
31 aug

tisdag

19:00

Masarna – Rospiggarna

Speedway

19:00

Västervik – Piraterna

Speedway

19:00

Smederna – Indianerna

Speedway

19:00

Dackarna – Elit Vetlanda

Speedway

2 sep

torsdag

19:00

Elit Vetlanda – Västervik

Speedway

19:00

Rospiggarna – Lejonen

Speedway

19:00

Indianerna – Dackarna

Speedway

19:00

Piraterna – Masarna

Speedway

3 sep

fredag

18:00

Diamond League: Bryssel

Diamond League (Tid och kanal kommer att uppdateras)

4 sep

lördag

14:30
5 sep

söndag

14:30
7 sep

tisdag

19:00

Lejonen – Elit Vetlanda

Speedway

19:00

Piraterna – Rospiggarna

Speedway

19:00

Västervik – Smederna

Speedway

19:00

Masarna – Indianerna

Speedway

11 sep

lördag

14:30
12 sep

söndag

14:30
18 sep

lördag

14:30
19 sep

söndag

14:30

Grand Slam 75

V75

25 sep

lördag

14:30
26 sep

söndag

14:30

C More är TV4-gruppen / Telias streamingtjänst.

Fotboll på C more

Serie A, MLS och La Liga visas på C More. Även landslagen visas på C More med EM och VM samt kval och Nations League.

C More hade länge Allsvenskan och Superettan, men de rättigheterna har värvats av Discovery.

Hockey på C More

De svenska hockeyligorna SHL och Hockeyallsvenskan visas på C More.

Handboll på C More

C More har även rättigheterna till de svenska handbollsligorna Handbollsligan och SHE.

 

Övrig sport

Speedway visas på C More samt PGA-touren fram till 2021.