TVmatchen.nu TVmatchen.nu
  • 20 mån
  • 21 idag
  • 22 ons
  • 23 tor
  • 24 fre
  • 25 lör
  • 26 sön
  • 27 mån
  • 28 tis
  • 29 ons
  • 30 tor
  • 1 fre
  • 2 lör
  • 3 sön

C MORE Stream på TV och stream

20 sep

Igår, måndag

12:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

20:00

Benfica Lissabon – Boavista Porto

Portugisiska ligan

20:45

Udinese – Napoli

Serie A

21:00
21 sep

Idag, tisdag

12:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:30

Bologna FC – Genoa

Serie A

19:00

Ystads IF – Alingsås HK

Handbollsligan

19:00

Dackarna – Lejonen

Speedway

19:00

Elit Vetlanda – Rospiggarna

Speedway

19:30

Cf Getafe – Atletico Madrid

La Liga

20:45

Fiorentina – Inter

Serie A

20:45

Atalanta – Sassuolo

Serie A

22:00

Athletic Bilbao – Rayo Vallecano

La Liga

22:00

Ud Levante – Celta Vigo

La Liga

22 sep

Imorgon, onsdag

12:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:30

Spezia Calcio – Juventus

Serie A

18:30

Salernitana – Hellas Verona

Serie A

19:00

Skuru IK – Skara HF

SHE

19:00

HK Aranäs – Redbergslids IK

Handbollsligan

19:00

Brynäs – Djurgården

SDHL

19:00

AIK – HV71

SDHL

19:30

Espanyol – Cd Alaves

La Liga

19:30

Sevilla – Valencia

La Liga

20:00

V86 Direkt

Trav

20:45

Cagliari – Empoli FC

Serie A

22:00

Real Madrid – Mallorca

La Liga

22:00

Villarreal – Cf Elche

La Liga

01:30

Inter Miami – Nashville SC

Major League Soccer

02:00

New York Red Bulls – New York City FC

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – New England Revolution

Major League Soccer

23 sep

torsdag

12:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:30

Sampdoria – Napoli

Serie A

18:30

Torino – SS Lazio

Serie A

19:00

Brynäs IF – Växjö Lakers

SHL

19:00

Malmö Redhawks – Djurgårdens IF

SHL

19:00

Frölunda HC – Leksands IF

SHL

19:00

Linköping HC – Färjestad BK

SHL

19:00

Lugi Hf – Kungälv HK

SHE

19:00

VästeråsIrsta HF – IK Sävehof

SHE

19:30

Granada Cf – Real Sociedad

La Liga

19:30

Osasuna – Real Betis

La Liga

20:45

AS Roma – Udinese

Serie A

22:00

Cf Cadiz – FC Barcelona

La Liga

24 sep

fredag

12:00

V65 Direkt

Trav

14:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

19:00
19:00

Västerviks IK – Modo Hockey

Hockeyallsvenskan

19:00

Kristianstad – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

19:00

Västerås IK – Tingsryds AIF

Hockeyallsvenskan

19:00

Almtuna IS – IF Troja/Ljungby

Hockeyallsvenskan

19:00

HC Vita Hästen – Mora IK

Hockeyallsvenskan

19:00

IFK Skövde HK – IK Sävehof

Handbollsligan

19:00

Hammarby IF – HK Malmö

Handbollsligan

19:00

Bk Heid – Kristianstad HK

SHE

19:00

If Hallby – Eskilstuna Guif

Handbollsligan

19:00

Alingsås HK – Lugi HF

Handbollsligan

19:00

Brynäs – Linköping HC

SDHL

19:00

IFK Ystad – IFK Kristianstad

Handbollsligan

19:00

Önnereds Hk – Ystads IF

Handbollsligan

19:30

Kärra Hf – Skövde Hf

SHE

20:27

Södertälje SK – IF Björklöven

Hockeyallsvenskan

22:15

Fc Gil Vicente – Fc Porto

Portugisiska ligan

25 sep

lördag

13:00

HV71 – Modo

SDHL

14:00

Cd Alaves – Atletico Madrid

La Liga

14:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

14:30
14:30

V75 Direkt med V4

V75

15:00

Spezia Calcio – AC Milan

Serie A

15:15

Brynäs IF – Skellefteå AIK

SHL

15:15

Leksands IF – Linköping HC

SHL

15:15

Luleå HF – Örebro Hockey

SHL

15:45

Höörs HK H65 – Önnereds Hk

SHE

16:00

V75 Direkt

V75

16:15

Valencia – Athletic Bilbao

La Liga

18:00

IK Oskarshamn – Frölunda HC

SHL

18:00

Växjö Lakers – Rögle BK

SHL

18:00
18:00

Inter – Atalanta

Serie A

18:30

Sevilla – Espanyol

La Liga

19:00

Leksands IF – Linköping HC

SDHL

20:45

Genoa – Hellas Verona

Serie A

21:00

Real Madrid – Villarreal

La Liga

21:30

Philadelphia Union – Atlanta United

Major League Soccer

22:00

PURE Insurance Championship

Champions Tour

01:00

New England Revolution – Orlando City SC

Major League Soccer

01:30

DC United – FC Cincinnati

Major League Soccer

01:30

New York City FC – New York Red Bulls

Major League Soccer

01:30

Columbus Crew – Montreal Impact

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – Houston Dynamo

Major League Soccer

02:00

Colorado Rapids – Toronto FC

Major League Soccer

04:00

San Jose Earthquakes – Los Angeles FC

Major League Soccer

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Fc Dallas

Major League Soccer

04:30

Portland Timbers – Real Salt Lake

Major League Soccer

26 sep

söndag

12:00

HV71 – Luleå HF/MSSK

SDHL

12:30

Juventus – Sampdoria

Serie A

13:00

Göteborg – Modo

SDHL

14:00

Mallorca – Osasuna

La Liga

14:30
14:30

V75 Direkt

V75

14:30

J&T Banka Ostrava Open

WTA

15:00

Udinese – Fiorentina

Serie A

15:00

Empoli FC – Bologna FC

Serie A

15:00

Sassuolo – Salernitana

Serie A

16:00

Leksands IF – Djurgårdens IF

SDHL

16:00

Sporting Gijon – Malaga

Segunda Division

16:15

FC Barcelona – Ud Levante

La Liga

16:30

J&T Banka Ostrava Open 2021

WTA

18:00

SS Lazio – AS Roma

Serie A

18:30

Real Sociedad – Cf Elche

La Liga

18:30

Rayo Vallecano – Cf Cadiz

La Liga

19:00

Chicago Fire – Nashville SC

Major League Soccer

20:45

Napoli – Cagliari

Serie A

21:00

Real Betis – Cf Getafe

La Liga

21:00

PURE Insurance Championship

Champions Tour

01:00

Sporting Kansas City – Seattle Sounders

Major League Soccer

03:30

Austin FC – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

27 sep

måndag

17:00

Chicago Fall Tennis Classic

WTA

21:00

Celta Vigo – Granada Cf

La Liga

28 sep

tisdag

16:00

Paris Saint-Germain U19 – Manchester City U19

UEFA Youth League

17:00

Chicago Fall Tennis Classic

WTA

18:45

Shakhtar Donetsk – Inter

Champions League

18:45

Ajax – Besiktas Jk

Champions League

21:00

Real Madrid – Sheriff

Champions League

21:00

AC Milan – Atletico Madrid

Champions League

21:00

Borussia Dortmund – Sporting Clube de Portugal

Champions League

21:00

PSG – Manchester City

Champions League

21:00

Fc Porto – Liverpool FC

Champions League

21:00

Leipzig – Club Brugge

Champions League

29 sep

onsdag

16:00

Juventus U19 – Chelsea FC U19

UEFA Youth League

18:00

Chicago Fall Tennis Classic

WTA

18:45

Atalanta – Bsc Young Boys Bern

Champions League

18:45

Fc Zenit St Petersburg – Malmö FF

Champions League

19:00

IF Björklöven – Kristianstad

Hockeyallsvenskan

19:00

Modo Hockey – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Mora IK – AIK

Hockeyallsvenskan

19:00

Södertälje SK – IF Troja/Ljungby

Hockeyallsvenskan

19:00

HC Vita Hästen – Almtuna IS

Hockeyallsvenskan

19:00

HV71 – Västerås IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Tingsryds AIF – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

19:00

Eskilstuna Guif – Alingsås HK

Handbollsligan

20:00

V86 Direkt

Trav

21:00

Vfl Wolfsburg – Sevilla

Champions League

21:00

FC Bayern München – Dynamo Kiev

Champions League

21:00

Red Bull Salzburg – Lille

Champions League

21:00

Juventus – Chelsea FC

Champions League

21:00

Benfica Lissabon – FC Barcelona

Champions League

21:00

Manchester United – Villarreal

Champions League

01:00

Toronto FC – FC Cincinnati

Major League Soccer

01:00

Atlanta United – Inter Miami

Major League Soccer

01:30

New York Red Bulls – Philadelphia Union

Major League Soccer

01:30

DC United – Minnesota United

Major League Soccer

01:30

Montreal Impact – New England Revolution

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – New York City FC

Major League Soccer

02:00

Fc Dallas – Sporting Kansas City

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – Orlando City SC

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Austin FC

Major League Soccer

03:00

Houston Dynamo – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

03:30

Real Salt Lake – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

04:30

Los Angeles FC – Portland Timbers

Major League Soccer

04:30

San Jose Earthquakes – Seattle Sounders

Major League Soccer

30 sep

torsdag

18:30

IK Sävehof – Hammarby IF

Handbollsligan

19:00

Skellefteå AIK – Färjestad BK

SHL

19:00

Timrå IK – Luleå HF

SHL

19:00

Djurgårdens IF – Leksands IF

SHL

19:00

Linköping HC – Rögle BK

SHL

19:00

Malmö Redhawks – Växjö Lakers

SHL

19:00

Frölunda HC – Örebro Hockey

SHL

19:00

IK Oskarshamn – Brynäs IF

SHL

19:00

Ystads IF – HK Aranäs

Handbollsligan

19:00

Lugi HF – Önnereds Hk

Handbollsligan

22:00

Sanderson Farms Championship

PGA

1 okt

fredag

19:00

Västerås IK – HC Vita Hästen

Hockeyallsvenskan

19:00

IF Björklöven – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Modo Hockey – Kristianstad

Hockeyallsvenskan

19:00

Almtuna IS – Tingsryds AIF

Hockeyallsvenskan

19:00
19:00

IF Troja/Ljungby – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

19:00

HK Malmö – If Hallby

Handbollsligan

22:00

Sanderson Farms Championship

PGA

2 okt

lördag

15:15

Örebro Hockey – Malmö Redhawks

SHL

15:15

Brynäs IF – Rögle BK

SHL

15:15

Växjö Lakers – Djurgårdens IF

SHL

15:15

Linköping HC – Skellefteå AIK

SHL

18:00

Luleå HF – IK Oskarshamn

SHL

18:00

Frölunda HC – Timrå IK

SHL

18:00

Färjestad BK – Leksands IF

SHL

18:00

Mora IK – Södertälje SK

Hockeyallsvenskan

21:30

Austin FC – Real Salt Lake

Major League Soccer

22:00

Sanderson Farms Championship

PGA

01:00

Montreal Impact – Atlanta United

Major League Soccer

01:30

FC Cincinnati – New York Red Bulls

Major League Soccer

01:30

Orlando City SC – DC United

Major League Soccer

02:00

Fc Dallas – Minnesota United

Major League Soccer

04:00

Vancouver Whitecaps FC – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

3 okt

söndag

18:00

New York City FC – Nashville SC

Major League Soccer

18:00

New York City FC – Nashville SC

Major League Soccer

20:00

Athletic Bilbao – Cd Alaves

La Liga

20:00

Atletico Madrid – FC Barcelona

La Liga

20:00

Mallorca – Ud Levante

La Liga

20:00

Cf Getafe – Real Sociedad

La Liga

20:00

Granada Cf – Sevilla

La Liga

20:00

Espanyol – Real Madrid

La Liga

20:00

Osasuna – Rayo Vallecano

La Liga

20:00

Villarreal – Real Betis

La Liga

20:00

Cf Elche – Celta Vigo

La Liga

20:00

Cf Cadiz – Valencia

La Liga

22:00

Sporting Kansas City – Houston Dynamo

Major League Soccer

22:00

Toronto FC – Chicago Fire

Major League Soccer

22:00

Philadelphia Union – Columbus Crew

Major League Soccer

22:00

Philadelphia Union – Columbus Crew

Major League Soccer

22:00

Sporting Kansas City – Houston Dynamo

Major League Soccer

22:00

Toronto FC – Chicago Fire

Major League Soccer

22:00

Sanderson Farms Championship

PGA

23:30

Portland Timbers – Inter Miami

Major League Soccer

23:30

Portland Timbers – Inter Miami

Major League Soccer

02:00

Los Angeles Galaxy – Los Angeles FC

Major League Soccer

04:00

Seattle Sounders – Colorado Rapids

Major League Soccer

6 okt

onsdag

19:00

Västerås IK – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

19:00

Almtuna IS – AIK

Hockeyallsvenskan

19:00

Södertälje SK – Mora IK

Hockeyallsvenskan

19:00

HC Vita Hästen – HV71

Hockeyallsvenskan

19:00

Tingsryds AIF – Modo Hockey

Hockeyallsvenskan

19:00

Västerviks IK – IF Troja/Ljungby

Hockeyallsvenskan

19:00

Kristianstad – IF Björklöven

Hockeyallsvenskan

7 okt

torsdag

15:30

Shriners Children's Open

PGA

19:00

Skellefteå AIK – Timrå IK

SHL

19:00

Leksands IF – IK Oskarshamn

SHL

19:00

Djurgårdens IF – Rögle BK

SHL

19:00

Örebro Hockey – Brynäs IF

SHL

19:00

Malmö Redhawks – Luleå HF

SHL

19:00

Frölunda HC – Färjestad BK

SHL

19:00

Växjö Lakers – Linköping HC

SHL

23:00

Shriners Children's Open

PGA

8 okt

fredag

15:30

Shriners Children's Open

PGA

19:00

Kristianstad – Modo Hockey

Hockeyallsvenskan

19:00

Mora IK – Almtuna IS

Hockeyallsvenskan

19:00

AIK – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

19:00

IF Troja/Ljungby – HC Vita Hästen

Hockeyallsvenskan

19:00

HV71 – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

19:00

Tingsryds AIF – IF Björklöven

Hockeyallsvenskan

9 okt

lördag

11:00

Stockholm Marathon

Maraton

14:00

Stockholm Marathon

Maraton

15:15

Luleå HF – Växjö Lakers

SHL

15:15

Djurgårdens IF – Frölunda HC

SHL

15:15

Timrå IK – Leksands IF

SHL

15:15

Brynäs IF – Färjestad BK

SHL

18:00

Kval: Sverige – Kosovo

Fotbolls-VM 2022

18:00

Rögle BK – Malmö Redhawks

SHL

18:00

IK Oskarshamn – Linköping HC

SHL

18:00

Skellefteå AIK – Örebro Hockey

SHL

18:00

Södertälje SK – Västerås IK

Hockeyallsvenskan

00:00

New York Red Bulls – Inter Miami

Major League Soccer

02:00

FC Cincinnati – Philadelphia Union

Major League Soccer

03:00

Seattle Sounders – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

10 okt

söndag

23:00

Minnesota United – Colorado Rapids

Major League Soccer

12 okt

tisdag

19:00

Färjestad BK – Djurgårdens IF

SHL

19:00

Örebro Hockey – Linköping HC

SHL

20:45

Kval: Sverige – Grekland

Fotbolls-VM 2022

13 okt

onsdag

19:00

Modo Hockey – HV71

Hockeyallsvenskan

19:00

Västerås IK – Kristianstad

Hockeyallsvenskan

19:00

IF Björklöven – IF Troja/Ljungby

Hockeyallsvenskan

19:00

Almtuna IS – Södertälje SK

Hockeyallsvenskan

19:00

Västerviks IK – AIK

Hockeyallsvenskan

19:00

HC Vita Hästen – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

14 okt

torsdag

19:00

Leksands IF – Brynäs IF

SHL

19:00

Djurgårdens IF – Luleå HF

SHL

19:00

Växjö Lakers – Skellefteå AIK

SHL

19:00

Örebro Hockey – Timrå IK

SHL

19:00

Färjestad BK – IK Oskarshamn

SHL

19:00

Linköping HC – Malmö Redhawks

SHL

19:00

Frölunda HC – Rögle BK

SHL

15 okt

fredag

19:00

AIK – Västerås IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Tingsryds AIF – Mora IK

Hockeyallsvenskan

19:00

IF Björklöven – HV71

Hockeyallsvenskan

19:00

Södertälje SK – Almtuna IS

Hockeyallsvenskan

19:00

Kristianstad – HC Vita Hästen

Hockeyallsvenskan

16 okt

lördag

15:15

Leksands IF – Örebro Hockey

SHL

15:15

Brynäs IF – Luleå HF

SHL

15:15

Rögle BK – Färjestad BK

SHL

15:15

Malmö Redhawks – Skellefteå AIK

SHL

18:00

Modo Hockey – IF Troja/Ljungby

Hockeyallsvenskan

18:00

BIK Karlskoga – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

18:00

Linköping HC – Frölunda HC

SHL

18:00

IK Oskarshamn – Växjö Lakers

SHL

18:00

Timrå IK – Djurgårdens IF

SHL

19:00

Montreal Impact – Philadelphia Union

Major League Soccer

21:30

Los Angeles FC – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

00:00

Columbus Crew – Inter Miami

Major League Soccer

01:00

New England Revolution – Chicago Fire

Major League Soccer

01:30

FC Cincinnati – Orlando City SC

Major League Soccer

01:30

DC United – Nashville SC

Major League Soccer

01:30

Toronto FC – Atlanta United

Major League Soccer

02:30

Houston Dynamo – Seattle Sounders

Major League Soccer

03:00

Austin FC – Minnesota United

Major League Soccer

03:30

Real Salt Lake – Colorado Rapids

Major League Soccer

04:30

Los Angeles Galaxy – Portland Timbers

Major League Soccer

17 okt

söndag

15:00

Tingsryds AIF – Mora IK

Hockeyallsvenskan

19:00

New York Red Bulls – New York City FC

Major League Soccer

20:00

Real Madrid – Athletic Bilbao

La Liga

20:00

Real Sociedad – Mallorca

La Liga

20:00

Rayo Vallecano – Cf Elche

La Liga

20:00

Villarreal – Osasuna

La Liga

20:00

Cd Alaves – Real Betis

La Liga

20:00

FC Barcelona – Valencia

La Liga

20:00

Celta Vigo – Sevilla

La Liga

20:00

Granada Cf – Atletico Madrid

La Liga

20:00

Espanyol – Cf Cadiz

La Liga

20:00

Ud Levante – Cf Getafe

La Liga

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Sporting Kansas City

Major League Soccer

19 okt

tisdag

18:45

Besiktas Jk – Sporting Clube de Portugal

Champions League

18:45

Club Brugge – Manchester City

Champions League

19:00

Örebro Hockey – IK Oskarshamn

SHL

19:00

Västerviks IK – Mora IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Frölunda HC – Timrå IK

SHL

21:00

Shakhtar Donetsk – Real Madrid

Champions League

21:00

PSG – Leipzig

Champions League

21:00

Atletico Madrid – Liverpool FC

Champions League

21:00

Inter – Sheriff

Champions League

21:00

Ajax – Borussia Dortmund

Champions League

21:00

Fc Porto – AC Milan

Champions League

20 okt

onsdag

18:45

Red Bull Salzburg – Vfl Wolfsburg

Champions League

18:45

FC Barcelona – Dynamo Kiev

Champions League

19:00

Västerås IK – Modo Hockey

Hockeyallsvenskan

19:00

HC Vita Hästen – IF Björklöven

Hockeyallsvenskan

19:00

BIK Karlskoga – Tingsryds AIF

Hockeyallsvenskan

19:00

IF Troja/Ljungby – Almtuna IS

Hockeyallsvenskan

19:00

HV71 – Södertälje SK

Hockeyallsvenskan

21:00

Lille – Sevilla

Champions League

21:00

Manchester United – Atalanta

Champions League

21:00

Fc Zenit St Petersburg – Juventus

Champions League

21:00

Benfica Lissabon – FC Bayern München

Champions League

21:00

Chelsea FC – Malmö FF

Champions League

21:00

Bsc Young Boys Bern – Villarreal

Champions League

01:30

Atlanta United – New York City FC

Major League Soccer

01:30

DC United – New England Revolution

Major League Soccer

01:30

Orlando City SC – Montreal Impact

Major League Soccer

01:30

FC Cincinnati – Chicago Fire

Major League Soccer

01:30

Inter Miami – Toronto FC

Major League Soccer

02:00

Fc Dallas – Los Angeles FC

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – Philadelphia Union

Major League Soccer

02:30

Houston Dynamo – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – Columbus Crew

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Seattle Sounders

Major League Soccer

04:00

Portland Timbers – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

04:30

San Jose Earthquakes – Austin FC

Major League Soccer

21 okt

torsdag

19:00

Djurgårdens IF – IK Oskarshamn

SHL

19:00

Luleå HF – Leksands IF

SHL

19:00

Brynäs IF – Malmö Redhawks

SHL

19:00

Skellefteå AIK – Rögle BK

SHL

19:00

Växjö Lakers – Frölunda HC

SHL

19:00

Färjestad BK – Örebro Hockey

SHL

19:00

Timrå IK – Linköping HC

SHL

22 okt

fredag

19:00

Mora IK – AIK

Hockeyallsvenskan

19:00

IF Björklöven – Södertälje SK

Hockeyallsvenskan

19:00

Modo Hockey – HC Vita Hästen

Hockeyallsvenskan

19:00

BIK Karlskoga – IF Troja/Ljungby

Hockeyallsvenskan

19:00

Tingsryds AIF – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Almtuna IS – HV71

Hockeyallsvenskan

19:00

Kristianstad – Västerås IK

Hockeyallsvenskan

24 okt

söndag

20:00

FC Barcelona – Real Madrid

La Liga

20:00

Cf Cadiz – Cd Alaves

La Liga

20:00

Athletic Bilbao – Villarreal

La Liga

20:00

Atletico Madrid – Real Sociedad

La Liga

20:00

Real Betis – Rayo Vallecano

La Liga

20:00

Cf Getafe – Celta Vigo

La Liga

20:00

Osasuna – Granada Cf

La Liga

20:00

Sevilla – Ud Levante

La Liga

20:00

Valencia – Mallorca

La Liga

20:00

Cf Elche – Espanyol

La Liga

27 okt

onsdag

20:00

Rayo Vallecano – FC Barcelona

La Liga

20:00

Cd Alaves – Cf Elche

La Liga

20:00

Real Betis – Valencia

La Liga

20:00

Celta Vigo – Real Sociedad

La Liga

20:00

Mallorca – Sevilla

La Liga

2 nov

tisdag

18:45

Malmö FF – Chelsea FC

Champions League

18:45

Vfl Wolfsburg – Red Bull Salzburg

Champions League

21:00

Villarreal – Bsc Young Boys Bern

Champions League

21:00

Juventus – Fc Zenit St Petersburg

Champions League

21:00

FC Bayern München – Benfica Lissabon

Champions League

21:00

Sevilla – Lille

Champions League

21:00

Dynamo Kiev – FC Barcelona

Champions League

21:00

Atalanta – Manchester United

Champions League

3 nov

onsdag

18:45

Real Madrid – Shakhtar Donetsk

Champions League

18:45

AC Milan – Fc Porto

Champions League

21:00

Sporting Clube de Portugal – Besiktas Jk

Champions League

21:00

Borussia Dortmund – Ajax

Champions League

21:00

Sheriff – Inter

Champions League

21:00

Liverpool FC – Atletico Madrid

Champions League

21:00

Manchester City – Club Brugge

Champions League

21:00

Leipzig – PSG

Champions League

11 nov

torsdag

18:00

Kval: Georgien – Sverige

Fotbolls-VM 2022

14 nov

söndag

20:45

Kval: Spanien – Sverige

Fotbolls-VM 2022

21 nov

söndag

18:00

Färjestad BK – Luleå HF

SHL

23 nov

tisdag

18:45

Dynamo Kiev – FC Bayern München

Champions League

18:45

Villarreal – Manchester United

Champions League

21:00

Chelsea FC – Juventus

Champions League

21:00

FC Barcelona – Benfica Lissabon

Champions League

21:00

Sevilla – Vfl Wolfsburg

Champions League

21:00

Malmö FF – Fc Zenit St Petersburg

Champions League

21:00

Lille – Red Bull Salzburg

Champions League

21:00

Bsc Young Boys Bern – Atalanta

Champions League

24 nov

onsdag

18:45

Besiktas Jk – Ajax

Champions League

18:45

Inter – Shakhtar Donetsk

Champions League

21:00

Sporting Clube de Portugal – Borussia Dortmund

Champions League

21:00

Manchester City – PSG

Champions League

21:00

Atletico Madrid – AC Milan

Champions League

21:00

Liverpool FC – Fc Porto

Champions League

21:00

Club Brugge – Leipzig

Champions League

21:00

Sheriff – Real Madrid

Champions League

2 dec

torsdag

19:00

Timrå IK – Malmö Redhawks

SHL

7 dec

tisdag

18:45

Leipzig – Manchester City

Champions League

18:45

PSG – Club Brugge

Champions League

21:00

Ajax – Sporting Clube de Portugal

Champions League

21:00

Fc Porto – Atletico Madrid

Champions League

21:00

Real Madrid – Inter

Champions League

21:00

AC Milan – Liverpool FC

Champions League

21:00

Shakhtar Donetsk – Sheriff

Champions League

21:00

Borussia Dortmund – Besiktas Jk

Champions League

8 dec

onsdag

18:45

Fc Zenit St Petersburg – Chelsea FC

Champions League

18:45

Juventus – Malmö FF

Champions League

21:00

Benfica Lissabon – Dynamo Kiev

Champions League

21:00

Atalanta – Villarreal

Champions League

21:00

Vfl Wolfsburg – Lille

Champions League

21:00

Red Bull Salzburg – Sevilla

Champions League

21:00

Manchester United – Bsc Young Boys Bern

Champions League

21:00

FC Bayern München – FC Barcelona

Champions League

15 jan

lördag

18:00

Luleå HF – Skellefteå AIK

SHL

C More är TV4-gruppen / Telias streamingtjänst.

Fotboll på C more

Serie A, MLS och La Liga visas på C More. Även landslagen visas på C More med EM och VM samt kval och Nations League.

C More hade länge Allsvenskan och Superettan, men de rättigheterna har värvats av Discovery.

Hockey på C More

De svenska hockeyligorna SHL och Hockeyallsvenskan visas på C More.

Handboll på C More

C More har även rättigheterna till de svenska handbollsligorna Handbollsligan och SHE.

 

Övrig sport

Speedway visas på C More samt PGA-touren fram till 2021.