Visit our partner
11

Favoriter

Ändra Lägg till favoriter genom att markera hjärtan i matchvyn.
Sport
11 Välj datum
  • Visa alla
  • Fotboll
  • Ishockey
  • Am. fotboll
  • Basket
  • Fighting
  • Formel 1
  • Golf
  • Handboll
  • Innebandy
  • Skidor
  • Speedway
  • Tennis
  • Rugby
  • 10 igår
  • 11 idag
  • 12 tis
  • 13 ons
  • 14 tor
  • 15 fre
  • 16 lör
  • 17 sön
  • 18 mån
  • 19 tis
  • 20 ons
  • 21 tor
  • 22 fre
11 Välj datum
  • 10 DEC

    igår, söndag

    1. Herrar, slalom, 1:a åket


    2. Joburg Open


    3. INSTÄLLT: Damer, Super-G


    4. Stafett herrar


    5. Damer, 10km, fristil


    6. Odense BK – Silkeborg IF


    7. Real Sociedad – Malaga


    8. Chievo – AS Roma


    9. Füchse Berlin – Msg Melsungen/böddiger


    10. Herrar, slalom, 2:a åket


    11. Southampton FC – Arsenal FC


    12. 1. FC Köln – Sc Freiburg


    13. Herrar, 15 km fristil


    14. Stafett damer


    15. Färjestad BK – Mora IK


    16. HK Malmö – HK Aranäs


    17. Napoli – Fiorentina


    18. SG Flensburg-Handewitt – THW Kiel


    19. SPAL – Hellas Verona


    20. Udinese – Benevento


    21. HK Malmö – HK Aranäs


    22. Liverpool FC – Everton FC


    23. Hannover 96 – 1899 Hoffenheim


    24. Lugi Hf – OV Helsingborg


    25. Real Betis – Atletico Madrid


    26. Ajax – PSV Eindhoven


    27. Pixbo Wallenstam – Växjö IBK


    28. Nantes – Nice


    29. Manchester United – Manchester City


    30. Ungern – Frankrike


    31. Serbien – Montenegro


      (Åttondelsfinal)
    32. Bröndby IF – Aarhus Gf


    33. Sassuolo – Fc Crotone


    34. Fc Augsburg – Hertha Bsc Berlin


    35. Ud Levante – Athletic Bilbao


    36. Kansas City Chiefs – Oakland Raiders


    37. Carolina Panthers – Minnesota Vikings


    38. QBE Shootout


    39. Danmark – Tyskland


    40. Sverige – Slovenien


      (Åttondelsfinal)
    41. Villarreal – FC Barcelona


    42. AC Milan – Bologna FC


    43. Sacramento Kings – Toronto Raptors


    44. Detroit Pistons – Boston Celtics


    45. Jacksonville Jaguars – Seattle Seahawks


      (Xtra 3)
    46. Indiana Pacers – Denver Nuggets


    47. Los Angeles Rams – Philadelphia Eagles


    48. Minnesota Timberwolves – Dallas Mavericks


    49. New Orleans Pelicans – Philadelphia 76ers


    50. Toronto Maple Leafs – Edmonton Oilers


    51. Chicago Blackhawks – Arizona Coyotes


    52. St. Louis Blues – Buffalo Sabres


      (Xtra NHL 1)
    53. New York Knicks – Atlanta Hawks


    54. Pittsburgh Steelers – Baltimore Ravens


    55. San Jose Sharks – Minnesota Wild


      (Xtra NHL 2)
  • 11 DEC

    idag, måndag

    1. Lottning: Champions League


    2. UEFA Europa League, Lottning


    3. CSKA Moskva – Hc Barys Astana


    4. Match ej fastställd


      (Åttondelsfinal)
    5. Ricoh HK – IK Sävehof


    6. Randers FC – Fc Midtjylland


    7. Match ej fastställd


      (Åttondelsfinal)
    8. Espanyol – Girona Cf


    9. SS Lazio – Torino


       · Unibet  - | - | -
    10. Reading FC – Cardiff City


       · Unibet  - | - | -
    11. New York Islanders – Washington Capitals


    12. New York Rangers – Dallas Stars


    13. Pittsburgh Penguins – Colorado Avalanche


      (Xtra NHL 1)
    14. Detroit Red Wings – Florida Panthers


      (Xtra NHL 2)
    15. Chicago Bulls – Boston Celtics


       · Unibet  - | - | -
    16. Houston Rockets – New Orleans Pelicans


       · Unibet  - | - | -
    17. Memphis Grizzlies – Miami Heat


       · Unibet  - | - | -
    18. Oklahoma City Thunder – Charlotte Hornets


       · Unibet  - | - | -
    19. Winnipeg Jets – Vancouver Canucks


      (Xtra NHL 3)
    20. Miami Dolphins – New England Patriots


    21. Miami Dolphins – New England Patriots


    22. Anaheim Ducks – Carolina Hurricanes


    23. Golden State Warriors – Portland Trail Blazers


       · Unibet  - | - | -
    24. Los Angeles Clippers – Toronto Raptors


       · Unibet  - | - | -
  • 12 DEC

    imorgon, tisdag

    1. Match om 5:e plats


      (Match om 5:e plats)
    2. Sverige – Danmark


      (Kvartsfinal)
    3. Gremio Rs – Atletico Pachuca


      (Semifinal)
    4. Växjö Lakers – Sc Bern


      (Kvartsfinal)
    5. Genoa – Atalanta


    6. Eskilstuna Guif – Redbergslids IK


    7. Match ej fastställd


      (Kvartsfinal)
    8. Match ej fastställd


      (Kvartsfinal)
    9. Huddersfield Town – Chelsea FC


    10. Cleveland Cavaliers – Atlanta Hawks


       · Unibet  - | - | -
    11. Detroit Pistons – Denver Nuggets


       · Unibet  - | - | -
    12. New York Knicks – Los Angeles Lakers


       · Unibet  - | - | -
    13. Buffalo Sabres – Ottawa Senators


      (Xtra NHL 1)
    14. New Jersey Devils – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 2)
    15. Columbus Blue Jackets – Edmonton Oilers


      (Xtra NHL 3)
    16. Philadelphia Flyers – Toronto Maple Leafs


    17. Washington Capitals – Colorado Avalanche


    18. New Jersey Devils – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 2)
    19. Brooklyn Nets – Washington Wizards


       · Unibet  - | - | -
    20. St. Louis Blues – Tampa Bay Lightning


    21. St. Louis Blues – Tampa Bay Lightning


      (Xtra NHL 4)
    22. Minnesota Wild – Calgary Flames


      (Xtra NHL 5)
    23. Chicago Blackhawks – Florida Panthers


      (Xtra NHL 6)
    24. Dallas Mavericks – San Antonio Spurs


       · Unibet  - | - | -
    25. Minnesota Timberwolves – Philadelphia 76ers


       · Unibet  - | - | -
    26. Sacramento Kings – Phoenix Suns


       · Unibet  - | - | -
    27. Vegas Golden Knights – Carolina Hurricanes


    28. Vegas Golden Knights – Carolina Hurricanes


  • 13 DEC

    onsdag

    1. Match ej fastställd


      (Kvartsfinal)
    2. Al Jazira – Real Madrid


      (Semifinal)
    3. Alingsås HK – Hammarby IF


    4. Leksands IF – Västerviks IK


    5. IFK Skövde HK – HIF Karlskrona


    6. Modo Hockey – AIK


    7. IK Pantern – Almtuna IS


    8. BIK Karlskoga – Södertälje SK


    9. IF Björklöven – IK Oskarshamn


    10. HC Vita Hästen – Tingsryds AIF


    11. Taylor vs McCaskil


    12. Match ej fastställd


      (Kvartsfinal)
    13. Feyenoord – Sc Heerenveen


    14. West Ham United – Arsenal FC


    15. Ottawa Senators – New York Rangers


    16. New York Islanders – Dallas Stars


      (Xtra NHL 1)
    17. Detroit Red Wings – Boston Bruins


    18. Vancouver Canucks – Nashville Predators


  • 14 DEC

    torsdag

    1. Damer, sprint


    2. Sverige – Ryssland


    3. Ystads IF – HK Malmö


    4. IK Sävehof – Lugi Hf


    5. Real Madrid – Barcelona Lassa


    6. Boston Bruins – Washington Capitals


    7. Philadelphia Flyers – Buffalo Sabres


      (Xtra NHL 1)
    8. Columbus Blue Jackets – New York Islanders


      (Xtra NHL 2)
    9. Montreal Canadiens – New Jersey Devils


      (Xtra NHL 3)
    10. Minnesota Wild – Toronto Maple Leafs


    11. St. Louis Blues – Anaheim Ducks


      (Xtra NHL 4)
    12. Winnipeg Jets – Chicago Blackhawks


      (Xtra NHL 5)
    13. Indianapolis Colts – Denver Broncos


    14. Colorado Avalanche – Florida Panthers


      (Xtra NHL 6)
    15. Calgary Flames – San Jose Sharks


      (Xtra NHL 7)
    16. Edmonton Oilers – Nashville Predators


      (Xtra NHL 8)
    17. Arizona Coyotes – Tampa Bay Lightning


      (Xtra 1)
    18. Vegas Golden Knights – Pittsburgh Penguins


  • 15 DEC

    fredag

    1. Indonesian Masters


      Indonesian Masters
    2. Super-G, herrar


    3. Herrar, Super-G


    4. Herrar, sprint


      (Eurosport från 13.45)
    5. Semifinal


      (Semifinal)
    6. Redbergslids IK – Ricoh HK


    7. AIK – IK Pantern


    8. Leksands IF – Södertälje SK


    9. Västerviks IK – IF Troja/Ljungby


    10. Timrå IK – HC Vita Hästen


    11. Tingsryds AIF – Almtuna IS


    12. OV Helsingborg – Eskilstuna Guif


    13. Semifinal


      (Semifinal)
    14. Saint Etienne – As Monaco


    15. Sheffield Wednesday – Wolverhampton Wanderers


    16. Sevilla – Ud Levante


    17. New York Rangers – Los Angeles Kings


    18. Buffalo Sabres – Carolina Hurricanes


      (Xtra NHL 1)
    19. New Jersey Devils – Dallas Stars


      (Xtra NHL 2)
    20. Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs


    21. Vancouver Canucks – San Jose Sharks


  • 16 DEC

    lördag

    1. Damer, störtlopp


      (Eurosport från 10.15)
    2. Sydkorea – Sverige


    3. Damer, 10 km fristil


      (Eurosport från 10.45)
    4. Damer, jaktstart


    5. Herrar, störtlopp


      (SVT 1 från 12.15)
    6. Leicester City – Crystal Palace


    7. Herrar, 15 km klassisk


      (SVT 1 från 13.30)
    8. Herrar, jaktstart


      (TV4 & C MORE från 14.30)
    9. Inter – Udinese


    10. Ryssland – Kanada


    11. Match ej fastställd


      (Bronsmatch)
    12. BIK Karlskoga – IF Björklöven


    13. Arsenal FC – Newcastle United


    14. Sunderland – Fulham FC


    15. Stade Rennais – Paris Saint Germain


    16. Match ej fastställd


      (Final)
    17. Torino – Napoli


    18. IK Oskarshamn – Modo Hockey


    19. Sd Eibar – Valencia


    20. Manchester City – Tottenham Hotspur


    21. Minnesota Wild – Edmonton Oilers


    22. Atletico Madrid – Cd Alaves


    23. AS Roma – Cagliari


    24. Detroit Lions – Chicago Bears


    25. Boston Bruins – New York Rangers


    26. Lawler vs Dos Anjos


    27. Ottawa Senators – Montreal Canadiens


    28. New York Islanders – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 1)
    29. Philadelphia Flyers – Dallas Stars


      (Xtra NHL 2)
    30. St. Louis Blues – Winnipeg Jets


      (Xtra NHL 3)
    31. Washington Capitals – Anaheim Ducks


      (Xtra NHL 4)
    32. Carolina Hurricanes – Columbus Blue Jackets


      (Xtra NHL 5)
    33. Arizona Coyotes – Pittsburgh Penguins


      (Xtra NHL 6)
    34. Kansas City Chiefs – Los Angeles Chargers


    35. Colorado Avalanche – Tampa Bay Lightning


    36. Indonesian Masters


    37. Calgary Flames – Nashville Predators


  • 17 DEC

    söndag

    1. Herrar, storslalom, 1:a åket


      (Eurosport från 09.15)
    2. Damer, Super-G


    3. Sverige – Tjeckien


    4. Damer, 10 km klassisk


    5. Damer, masstart


    6. Girona Cf – Cf Getafe


    7. Hellas Verona – AC Milan


    8. Herrar, storslalom, 2:a åket


    9. Herrar, 15 km klassisk


    10. Bronsmatch


      (Bronsmatch)
    11. Hammarby IF – IFK Skövde HK


    12. Bologna FC – Juventus


    13. Ryssland – Finland


    14. Fiorentina – Genoa


    15. West Bromwich Albion – Manchester United


    16. Celta Vigo – Villarreal


    17. HIF Karlskrona – Alingsås HK


    18. IKSU – Rönnby Västerås IBK


    19. HK Aranäs – IFK Kristianstad


    20. Final


      (Final)
    21. Afc Bournemouth – Liverpool FC


    22. Las Palmas – Espanyol


    23. FC Barcelona – Deportivo La Coruna


    24. Atalanta – SS Lazio


    25. FC Barcelona – Deportivo La Coruna


    26. Toronto Raptors – Sacramento Kings


    27. Winnipeg Jets – St. Louis Blues


    28. Chicago Blackhawks – Minnesota Wild


    29. Vancouver Canucks – Calgary Flames


      (Xtra NHL 1)
    30. Vegas Golden Knights – Florida Panthers


      (Xtra NHL 2)
    31. Oakland Raiders – Dallas Cowboys


    32. Indonesian Masters


  • 18 DEC

    måndag

    1. IF Troja/Ljungby – BIK Karlskoga


    2. IF Björklöven – Leksands IF


    3. Modo Hockey – Västerviks IK


    4. Lugi Hf – Redbergslids IK


    5. Everton FC – Swansea City


    6. New Jersey Devils – Anaheim Ducks


      (Xtra NHL 1)
    7. Philadelphia Flyers – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 2)
    8. Boston Bruins – Columbus Blue Jackets


    9. Tampa Bay Buccaneers – Atlanta Falcons


    10. Colorado Avalanche – Pittsburgh Penguins


      (Xtra NHL 3)
    11. Edmonton Oilers – San Jose Sharks


  • 19 DEC

    tisdag

    1. Djurgårdens IF – Karlskrona HK


    2. Skellefteå AIK – Brynäs IF


    3. Örebro Hockey – Växjö Lakers


    4. HV71 – Luleå HF


    5. Rögle BK – Malmö Redhawks


    6. Linköping HC – Frölunda HC


    7. HK Malmö – OV Helsingborg


    8. Toronto Maple Leafs – Carolina Hurricanes


    9. Ottawa Senators – Minnesota Wild


      (Xtra NHL 2)
    10. New York Rangers – Anaheim Ducks


    11. New York Islanders – Detroit Red Wings


    12. Ottawa Senators – Minnesota Wild


    13. Buffalo Sabres – Boston Bruins


      (Xtra NHL 1)
    14. Nashville Predators – Winnipeg Jets


      (Xtra NHL 3)
    15. Dallas Stars – Washington Capitals


      (Xtra NHL 4)
    16. Arizona Coyotes – Florida Panthers


      (Xtra NHL 5)
    17. Vancouver Canucks – Montreal Canadiens


    18. Vegas Golden Knights – Tampa Bay Lightning


  • 20 DEC

    onsdag

    1. IK Pantern – Timrå IK


    2. Södertälje SK – Tingsryds AIF


    3. Ricoh HK – Eskilstuna Guif


    4. – Hammarby IF


    5. Alingsås HK – Ystads IF


    6. HC Vita Hästen – IK Oskarshamn


    7. Almtuna IS – AIK


    8. Columbus Blue Jackets – Toronto Maple Leafs


    9. Philadelphia Flyers – Detroit Red Wings


    10. Calgary Flames – St. Louis Blues


      (Xtra NHL 1)
  • 21 DEC

    torsdag

    1. Modo Hockey – BIK Karlskoga


    2. Leksands IF – IF Troja/Ljungby


    3. IFK Kristianstad – IK Sävehof


    4. IFK Skövde HK – HK Aranäs


    5. Växjö Lakers – Brynäs IF


    6. Djurgårdens IF – Luleå HF


    7. Mora IK – HV71


    8. Karlskrona HK – Örebro Hockey


    9. Malmö Redhawks – Skellefteå AIK


    10. Frölunda HC – Rögle BK


    11. Rhein Neckar Löwen – SG Flensburg-Handewitt


    12. New Jersey Devils – New York Rangers


    13. Boston Bruins – Winnipeg Jets


      (Xtra NHL 1)
    14. New York Islanders – Anaheim Ducks


      (Xtra NHL 2)
    15. Pittsburgh Penguins – Columbus Blue Jackets


      (Xtra NHL 3)
    16. Tampa Bay Lightning – Ottawa Senators


    17. Nashville Predators – Carolina Hurricanes


      (Xtra NHL 4)
    18. Dallas Stars – Chicago Blackhawks


      (Xtra NHL 5)
    19. Edmonton Oilers – St. Louis Blues


      (Xtra NHL 6)
    20. San Jose Sharks – Vancouver Canucks


    21. Los Angeles Kings – Colorado Avalanche


  • 22 DEC

    fredag

    1. Timrå IK – Almtuna IS


    2. Västerviks IK – HC Vita Hästen


    3. Bk Heid – Skara


      Elitserien handboll damer
    4. AIK – Tingsryds AIF


    5. IK Oskarshamn – IK Pantern


    6. Cagliari – Fiorentina


    7. Worcester Warriors – London Irish


    8. Arsenal FC – Liverpool FC


    9. Buffalo Sabres – Philadelphia Flyers


    10. Florida Panthers – Minnesota Wild


      (Xtra NHL 1)
    11. Calgary Flames – Montreal Canadiens


      (Xtra NHL 2)
    12. Arizona Coyotes – Washington Capitals


Inga sändningar finns för aktuellt urval