TVmatchen.nu TVmatchen.nu

Sport

  • 30 tis
  • 1 idag
  • 2 tor
  • 3 fre
  • 4 lör
  • 5 sön
  • 6 mån
  • 7 tis
  • 8 ons
  • 9 tor
  • 10 fre
  • 11 lör
  • 12 sön
  • 13 mån
  • Igår
  • Idag
  • Imorgon
  • fr 3
  • lö 4
  • sö 5
  • må 6
  • ti 7
  • on 8
  • to 9
  • fr 10
  • lö 11
  • sö 12
  • må 13
30 nov

Igår, tisdag

13:48

Snooker: UK Championship

Snooker

16:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

16:55

Finland – Sverige

Innebandy-VM damer

  • SVT
18:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:00

Gog Svendborg – Hbc Nantes

EHF European League

18:30

Fiorentina – Sampdoria

3-1

Serie A

18:30

Atalanta – Ac Venezia

4-0

Serie A

18:45

IK Sävehof – Pauc Handball

EHF Cup

18:45

Usam Nimes – Grundfos Tatabanya KC

EHF Cup

18:45

TBV Lemgo – Chekhovskie Medvedi

EHF Cup

18:45

Orlen Wisla Plock – Bidasoa Irun

EHF European League

18:45

Kadetten Sh Gcz – AEK Athens HC

EHF Cup

19:00

Sverige – Slovakien

3-0

Fotbolls-VM damer

  • SVT 2
  • SVT Play
19:00

Västerviks IK – Södertälje SK

Hockeyallsvenskan

19:00

BIK Karlskoga – IF Björklöven

Hockeyallsvenskan

19:00

Skellefteå AIK – Linköping HC

SHL

19:00

Djurgårdens IF – Malmö Redhawks

SHL

19:00

Brynäs IF – Örebro Hockey

SHL

19:00

Leksands IF – Färjestad BK

SHL

19:00

Växjö Lakers – Luleå HF

SHL

19:00

Frölunda HC – IK Oskarshamn

SHL

19:00

Timrå IK – Rögle BK

SHL

19:48

Snooker: UK Championship

Snooker

20:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

20:30

Newcastle United – Norwich City

1-1

Premier League

20:45

Sporting CP – HC Eurofarm Rabotnik

EHF Cup

20:45

SL Benfica – Riihimäki Cocks

EHF Cup

20:45

Sc Magdeburg – Naturhouse La Rioja

EHF Cup

20:45

RK Nexe – Gorenje Velenje

EHF European League

20:45

Motherwell FC – Dundee United

1-0

Scottish Premier League

20:45

Toulouse Handball – TATRAN Presov

EHF Cup

20:45

Salernitana – Juventus

0-2

Serie A

20:45

Hellas Verona – Cagliari

0-0

Serie A

21:15

Leeds United – Crystal Palace

1-0

Premier League

01:00

Boston Bruins – Detroit Red Wings

NHL

01:00

Florida Panthers – Washington Capitals

NHL

01:00

Philadelphia Flyers – New York Islanders

NHL

01:00

New Jersey Devils – San Jose Sharks

NHL

01:05

Florida Panthers – Washington Capitals

NHL

01:30

Brooklyn Nets – New York Knicks

NBA

01:30

New England Revolution – New York City FC

5-7

Major League Soccer

02:00

Nashville Predators – Columbus Blue Jackets

NHL

02:05

St. Louis Blues – Tampa Bay Lightning

NHL

02:05

Minnesota Wild – Arizona Coyotes

NHL

02:30

Dallas Stars – Carolina Hurricanes

NHL

04:35

Los Angeles Kings – Anaheim Ducks

NHL

1 dec

Idag, onsdag

Tidigare matcher idag
13:48

Snooker: UK Championship

Snooker

16:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:00

KSC Szekszárd – TTT Riga

Euroleague damer

18:30

Bologna FC – AS Roma

1-0

Serie A

18:30

Inter – Spezia Calcio

2-0

Serie A

18:45

Elverum – HC Meshkov Brest

EHF Champions League

18:45

HC Motor Zaporozhye – SG Flensburg-Handewitt

EHF Champions League

18:45

Aalborg Håndbold – MOL Pick Szeged

EHF Champions League

19:00

Redbergslids IK – Alingsås HK

Handbollsligan

19:00

Hammarby IF – HK Aranäs

Handbollsligan

19:00

Modo Hockey – Tingsryds AIF

Hockeyallsvenskan

19:00

Almtuna IS – Kristianstad

Hockeyallsvenskan

19:00

Västerås IK – HC Vita Hästen

Hockeyallsvenskan

19:00

IF Troja/Ljungby – AIK

Hockeyallsvenskan

19:00

HV71 – Mora IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Sco Angers – As Monaco

1-3

Ligue 1

  • SportExpressen Play
19:00

Fc Metz – Hsc Montpellier

1-3

Ligue 1

  • SportExpressen Play
19:00

Racing Strasbourg – Bordeaux

5-2

Ligue 1

  • SportExpressen Play
19:00

Es Troyes Ac – FC Lorient

2-0

Ligue 1

  • SportExpressen Play
19:00

Stade Brest – Saint Etienne

1-0

Ligue 1

  • SportExpressen Play
19:00

IFK Skövde HK – Ystads IF

Handbollsligan

19:00

IFK Ystad – Lugi HF

Handbollsligan

19:10

Spar Girona – VBW Arka Gdynia

Euroleague damer

19:30

Familia Schio – Galatasaray

Euroleague damer

19:48

Snooker: UK Championship

Snooker

20:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

20:00

V86 Direkt

Trav

20:30

West Ham United – Brighton Hove Albion

Live 1-0

Premier League

20:30

Wolverhampton Wanderers – Burnley FC

Live 0-0

Premier League

20:30

Spanien – Argentina

Handbolls-VM damer

20:30

Watford FC – Chelsea FC

Live 1-1

Premier League

20:45

Southampton FC – Leicester City

Live 2-2

Premier League

20:45

Genoa – AC Milan

Live 0-3

Serie A

20:45

Sassuolo – Napoli

Live 0-2

Serie A

20:45

Hibernian FC – Rangers

Live 0-0

Scottish Premier League

20:45

Montpellier Hb – HC PPD Zagreb

EHF Champions League

21:00

Real Madrid – Athletic Bilbao

Live 1-0

La Liga

21:00

Clermont Foot – Rc Lens

Live 1-2

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:00

PSG – Nice

Live 0-0

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:00

Nantes – Olympique Marseille

Live 0-1

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:00

Rennes – Lille

Live 0-2

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:00

Lyon – Stade Reims

Live 0-1

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:15

Everton FC – Liverpool FC

Live 1-2

Premier League

21:15

Aston Villa – Manchester City

Live 0-2

Premier League

01:05

New York Rangers – Philadelphia Flyers

NHL · Expekt 1.86 | 4.40 | 3.45

01:30

Ottawa Senators – Vancouver Canucks

NHL · Expekt 2.63 | 4.10 | 2.33

01:30

Detroit Red Wings – Seattle Kraken

NHL · Expekt 2.43 | 4.00 | 2.55

01:30

Toronto Maple Leafs – Colorado Avalanche

NHL · Expekt 2.28 | 4.25 | 2.65

02:00

New Orleans Pelicans – Dallas Mavericks

NBA

04:00

Edmonton Oilers – Pittsburgh Penguins

NHL · Expekt 2.35 | 4.20 | 2.55

04:00

Anaheim Ducks – Vegas Golden Knights

NHL · Expekt 3.10 | 4.30 | 2.00

2 dec

Imorgon, torsdag

07:00

Laguna Phuket Championship

Asian Tour (Dag 1)

11:00

South African Open

Europatouren (Dag 1)

13:30

Skidskytte: Världscupen - sprint, damer

Skidskytte Världscupen

13:48

Snooker: UK Championship

Snooker

15:20

Freestyle: Skidåkning

Freestyle Världscupen (Från Ruka, Finland)

16:00

Tennis: Davis Cup | Ryssland - Sverige

Davis Cup

16:15

Skidskytte: Världscupen - sprint, herrar

Skidskytte Världscupen

18:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:00

Österrike – Kina

Handbolls-VM damer

18:00

Sydkorea – DR Kongo

Handbolls-VM damer

19:00

Örebro Hockey – Leksands IF

SHL · Expekt 2.17 | 4.20 | 2.75

19:00
19:00

Färjestad BK – Skellefteå AIK

SHL · Expekt 2.30 | 4.20 | 2.55

19:00
19:00

IK Oskarshamn – Djurgårdens IF

SHL · Expekt 1.79 | 4.40 | 3.55

19:00

Linköping HC – Växjö Lakers

SHL · Expekt 2.55 | 4.20 | 2.30

19:00

Timrå IK – Malmö Redhawks

SHL · Expekt 2.80 | 4.30 | 2.12

19:00

Dalkurd – GAIS

Superettan (Direktkval)

  • SportExpressen Play
19:00

Skövde Aik – Akropolis IF

Superettan (Direktkval)

  • SportExpressen Play
19:20

Hero World Challange

PGA (Från Albany, Bahamas)

19:35

Super-G

Alpina Världscupen (Herrar)

19:48

Snooker: UK Championship

Snooker

20:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

20:00
20:30

Japan – Paraguay

Handbolls-VM damer

20:30

Tottenham Hotspur – Brentford FC

Premier League · Expekt 1.65 | 4.10 | 5.20

20:30

Danmark – Tunisien

Handbolls-VM damer

20:45

Real Madrid – Maccabi FOX Tel Aviv

Euroleague

20:45
20:45
21:15
21:57

Snooker: UK Championship

Snooker

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
01:00

Carolina Hurricanes – Ottawa Senators

NHL · Expekt 1.55 | 4.75 | 5.10

01:00

Montreal Canadiens – Colorado Avalanche

NHL · Expekt 3.35 | 4.10 | 1.94

01:00

Florida Panthers – Buffalo Sabres

NHL · Expekt 1.54 | 4.60 | 5.25

01:05

Washington Capitals – Chicago Blackhawks

NHL · Expekt 1.74 | 4.40 | 3.95

01:05

Tampa Bay Lightning – St. Louis Blues

NHL · Expekt 2.10 | 4.20 | 2.95

01:30

New York Islanders – San Jose Sharks

NHL · Expekt 2.38 | 4.20 | 2.55

01:30

New York Knicks – Chicago Bulls

NBA

02:00

Nashville Predators – Boston Bruins

NHL · Expekt 2.65 | 4.00 | 2.33

02:05

Minnesota Wild – New Jersey Devils

NHL · Expekt 1.87 | 4.30 | 3.45

02:20

New Orleans Saints – Dallas Cowboys

NFL

02:35

Dallas Stars – Columbus Blue Jackets

NHL · Expekt 1.92 | 4.10 | 3.50

04:35

Los Angeles Kings – Calgary Flames

NHL · Expekt 2.90 | 4.10 | 2.15

3 dec

fredag

07:00

Laguna Phuket Championship

Asian Tour (Dag 2)

09:10

Freestyle: Skidåkning

Freestyle Världscupen (Damer)

10:00
11:00

South African Open

Europatouren (Dag 2)

11:20

Backhoppning: Normalbacke

Nordisk Kombination (Damer)

12:00

V65 Direkt

Trav

12:05

Freestyle: Skidåkning

Freestyle Världscupen (Herrar)

12:30
14:00

Snooker: UK Championship

Snooker

14:00

Sverige – Lettland

Innebandy-VM

  • SVT 1
  • SVT Play
14:20

Backhoppning: Normalbacke

Nordisk Kombination (Från Lillehammer, Norge)

14:30

Saudiarabiens GP - Träning 1

Formel 1

15:20

Freestyle: Skidåkning

Freestyle Världscupen

16:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

16:20

Saudiarabiens GP - Kval

Formel 2

18:00

Rumänien – Iran

Handbolls-VM damer

18:00

Frankrike – Angola

Handbolls-VM damer

18:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:00

Ryssland – Kamerun

Handbolls-VM damer

18:00

Saudiarabiens GP - Träning 2

Formel 1

18:00

1. FFC Frankfurt – 1. FFC Turbine Potsdam

Frauen-Bundesliga

18:00

Nederländerna – Puerto Rico

Handbolls-VM damer

18:00

Backhoppning: Storbacke

Nordisk Kombination (Herrar)

18:30

Sv Darmstadt 98 – Fortuna Düsseldorf

Bundesliga 2

18:30

Werder Bremen – Fc Erzgebirge Aue

Bundesliga 2

18:35

Super-G

Alpina Världscupen (Herrar)

19:00

HC Vita Hästen – Modo Hockey

Hockeyallsvenskan

19:00

AIK – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

19:00

Mexico Open

Padel

19:00

IF Björklöven – Tingsryds AIF

Hockeyallsvenskan

19:00

Mora IK – IF Troja/Ljungby

Hockeyallsvenskan

19:00

Västerås IK – HV71

Hockeyallsvenskan

19:00
19:00

Kristianstad – Almtuna IS

Hockeyallsvenskan

19:00

Brynäs – HV71

SDHL

  • SVT Play
19:20

Hero World Challange

PGA (Från Albany, Bahamas)

20:00

Portimonense Sc – Fc Porto

Portugisiska ligan

20:00

Alba Berlin – Olimpia Milano

Euroleague

20:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

20:20

Störtlopp

Alpina Världscupen (Damer)

20:30

Sverige – Uzbekistan

Handbolls-VM damer

20:30

Norge – Kazakhstan

Handbolls-VM damer

20:30

Skridsko: Salt Lake City

Världscupen i skridsko

20:30

1. FC Union Berlin – Leipzig

Bundesliga

20:45

Gateshead – Charlton Athletic

FA-cupen

20:45

Fulham FC – AFC Bournemouth

Championship

21:00

Granada Cf – Cd Alaves

La Liga

22:03

Snooker: UK Championship

Snooker

22:15

Benfica Lissabon – Sporting Clube de Portugal

Portugisiska ligan

23:00

Snooker: UK Championship

Snooker

01:05

New York Rangers – San Jose Sharks

NHL

02:00

Winnipeg Jets – New Jersey Devils

NHL

03:30

Arizona Coyotes – Vegas Golden Knights

NHL

04:00

Seattle Kraken – Edmonton Oilers

NHL

04:00

Los Angeles Lakers – Los Angeles Clippers

NBA

04:00

Golden State Warriors – Phoenix Suns

NBA

04:05

Anaheim Ducks – Calgary Flames

NHL

4 dec

lördag

06:00

Laguna Phuket Championship

Asian Tour (Dag 3)

09:00

Backhoppning: Normalbacke

Nordisk Kombination (Herrar)

10:00

Skiathlon: 15 km

Längdskidor Världscupen (Herrar)

11:00

South African Open

Europatouren (Dag 3)

11:15

Backhoppning: Normalbacke

Nordisk Kombination (Damer)

12:00

Längdåkning: 10 km

Längdskidor Världscupen (Damer)

13:00

Skidskytte: Världscupen - Jaktstart

Skidskytte Världscupen (Damer)

  • SVT 1
  • SVT Play
13:00

HV71 – Leksands IF

SDHL

13:00

FC Bayern München – Bayer Leverkusen

Frauen-Bundesliga

13:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

13:30

Coventry City – West Bromwich Albion

Championship

13:30

Hansa Rostock – Fc Ingolstadt 04

Bundesliga 2

13:30

Sv Sandhausen – Sc Paderborn 07

Bundesliga 2

13:30

1. FC Nürnberg – Holstein Kiel

Bundesliga 2

13:30

West Ham United – Chelsea FC

Premier League

13:30

Saudiarabiens GP - Race 1

Formel 2

13:35

Längdåkning: Lagsprint

Nordisk Kombination

13:45

Buxton – Morecambe FC

FA-cupen

14:00

Sevilla – Villarreal

La Liga

14:00

Snooker: UK Championship

Snooker

14:30

Sassuolo – Juventus

Serie A Femminile

14:30

V75 Direkt med V4

V75

14:45

Nordisk Kombination: 5 km

Nordisk Kombination (Damer)

15:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

15:00

AC Milan – Salernitana

Serie A

15:00

Saudiarabiens GP - Träning 3

Formel 1

15:00

AIK – IK Sirius FK

Allsvenskan

15:00

BK Häcken – Djurgårdens IF

Allsvenskan

15:00

Hammarby IF – Kalmar FF

Allsvenskan

15:00

IFK Norrköping – IFK Göteborg

Allsvenskan

15:00

Malmö FF – Halmstads BK

Allsvenskan

15:00

Varbergs Bois FC – Mjällby AIF

Allsvenskan

15:00

Örebro SK – IF Elfsborg

Allsvenskan

15:00

Östersunds FK – Degerfors IF

Allsvenskan

15:10

Skidskytte: Världscupen - Stafett

Skidskytte Världscupen (Herrar)

  • SVT 1
  • SVT Play
15:15

Växjö Lakers – Timrå IK

SHL

15:15

IK Oskarshamn – Färjestad BK

SHL

15:15

Frölunda HC – Linköping HC

SHL

15:30

Luleå HF/MSSK – AIK

SDHL

15:30

Fc Augsburg – VfL Bochum

Bundesliga

15:30

FSV Mainz 05 – Vfl Wolfsburg

Bundesliga

15:30

1899 Hoffenheim – Eintracht Frankfurt

Bundesliga

15:30

Arminia Bielefeld – 1. FC Köln

Bundesliga

15:30

Bayer Leverkusen – Spvgg Greuther Fürth

Bundesliga

16:00

Ipswich Town – Barrow FC

FA-cupen

16:00

Millwall FC – Birmingham City

Championship

16:00

Göteborg – Brynäs

SDHL

16:00

Djurgården – Linköping HC

SDHL

16:00

Newcastle United – Burnley FC

Premier League

16:00

Southampton FC – Brighton Hove Albion

Premier League

16:00

Wolverhampton Wanderers – Liverpool FC

Premier League

16:00

V75 Direkt

V75

16:15

FC Barcelona – Real Betis

La Liga

16:20

Backhoppning: Storbacke

Backhoppning Världscupen (Herrar)

17:00

Olympique Marseille – Stade Brest

Ligue 1

  • SportExpressen Play
17:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

17:20

Snowboard: Big Air

Snowboard Världscupen

17:50

Hero World Challange

PGA (Från Albany, Bahamas)

18:00

AS Roma – Inter

Serie A

18:00

Österrike – Argentina

Handbolls-VM damer

18:00

Paraguay – Kroatien

Handbolls-VM damer

18:00

Sydkorea – Tunisien

Handbolls-VM damer

18:00

Slovakien – Tyskland

Handbolls-VM damer

18:00

Finland – Sverige

Innebandy-VM

  • SVT 2
  • SVT Play
18:00

Saudiarabiens GP - Kval

Formel 1

18:00

Vejle BK – Kolding FC

Danska Cupen

18:00

V75 Direkt

V75

18:00

Skellefteå AIK – Malmö Redhawks

SHL

18:00

Modo – SDE HF

SDHL

18:00

Leksands IF – Luleå HF

SHL

18:00

Brynäs IF – Djurgårdens IF

SHL

18:00

Rögle BK – Örebro Hockey

SHL

18:05

Hopp: Normalbakke

Backhoppning Världscupen (Damer)

18:30

Yeovil Town – Stevenage Borough

FA-cupen

18:30

Atletico Madrid – Mallorca

La Liga

18:30

Borussia Dortmund – FC Bayern München

Bundesliga

18:30

Watford FC – Manchester City

Premier League

19:00

New York Knicks – Denver Nuggets

NBA

19:00

Florida Panthers – St. Louis Blues

NHL

19:00

Lille – Es Troyes Ac

Ligue 1

  • SportExpressen Play
19:00

Störtlopp

Alpina Världscupen (Herrar)

19:35

Saudiarabiens GP - Race 2

Formel 2

20:00

Mexico Open

Padel

20:30

Rhein Neckar Löwen – Füchse Berlin

Bundesliga · Expekt 1.95 | 8.50 | 2.20

20:30

DR Kongo – Danmark

Handbolls-VM damer

20:30

Kina – Spanien

Handbolls-VM damer

20:30

Skridsko: Salt Lake City

Världscupen i skridsko

20:30

Japan – Brasilien

Handbolls-VM damer

20:30

FC St Pauli – Schalke 04

Bundesliga 2

20:30

Ungern – Tjeckien

Handbolls-VM damer

20:30

Störtlopp

Alpina Världscupen (Damer)

20:45

Napoli – Atalanta

Serie A

21:00

Rc Lens – PSG

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:00

Real Sociedad – Real Madrid

La Liga

21:00

Freeskiing: Big Air

Freeskiing

22:03

Snooker: UK Championship

Snooker

23:00

Snooker: UK Championship

Snooker

00:30

Portland Timbers – Real Salt Lake

Major League Soccer

01:00

Ottawa Senators – Colorado Avalanche

NHL

01:00

Washington Capitals – Columbus Blue Jackets

NHL

01:00

Nashville Predators – Montreal Canadiens

NHL

01:00

Minnesota Wild – Toronto Maple Leafs

NHL

01:00

Detroit Red Wings – New York Islanders

NHL

01:05

Boston Bruins – Tampa Bay Lightning

NHL

01:35

Carolina Hurricanes – Buffalo Sabres

NHL

02:05

New York Rangers – Chicago Blackhawks

NHL

02:15

Supercars: Bathurst

Supercars Championship

04:00

UFC Fight Night: Font vs Aldo

UFC

04:05

Vancouver Canucks – Pittsburgh Penguins

NHL

5 dec

söndag

06:00

Laguna Phuket Championship

Asian Tour (Finalrunda)

07:03

Motocross: VM i Indonesien

Motocross-VM

08:03

Friidrott: Valencia

Friidrott (Från Valencia, Spanien)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
09:20

Längåkning Världscupen: Stafett 4 x 7,5 km

Längdskidor Världscupen (Herrar)

10:03

Motocross: VM i Indonesien

Motocross-VM

10:45

Backhoppning - Stor backe

Nordisk Kombination (Herrar)

11:00

South African Open

Europatouren (Finalrunda)

11:45

Längåkning Världscupen: Stafett 4 x 5 km

Längdskidor Världscupen (Damer)

12:00

V64 Direkt

Trav

12:00

Luleå HF/MSSK – SDE HF

SDHL

12:30

Bologna FC – Fiorentina

Serie A

12:30

Sønderjyske – Hvidovre IF

Danska Cupen

12:35

Skidskytte: Världscupen - stafett, damer

Skidskytte Världscupen

13:00

Saint Etienne – Rennes

Ligue 1

  • SportExpressen Play
13:00

Dundee United – Celtic FC

Scottish Premier League

13:00

Modo – AIK

SDHL

13:00

Göteborg – Leksands IF

SDHL

13:15

Rochdale FC – Plymouth Argyle

FA-cupen

13:30

Dynamo Dresden – Karlsruher Sc

Bundesliga 2

13:30

Hannover 96 – Hamburger SV

Bundesliga 2

13:30

1. FC Heidenheim – Ssv Jahn Regensburg

Bundesliga 2

13:30

Bröndby IF – Fc Midtjylland

Danska Cupen

13:48

Snooker: UK Championship

Snooker

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
14:00

Rayo Vallecano – Espanyol

La Liga

14:00

Akropolis IF – Skövde Aik

Superettan (Direktkval)

  • SportExpressen Play
14:00

Längdåkning - 10 km

Nordisk Kombination (Herrar)

14:30

Grand Slam 75

V75

14:30

AC Milan Feminino – Inter

Serie A Femminile

15:00

Spezia Calcio – Sassuolo

Serie A

15:00

FC Lorient – Nantes

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Arsenal FC – Chelsea Women

Womens FA Cup

15:00

As Monaco – Fc Metz

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Hsc Montpellier – Clermont Foot

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Stade Reims – Sco Angers

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Leeds United – Brentford FC

Premier League

15:00

Manchester United – Crystal Palace

Premier League

15:00

Tottenham Hotspur – Norwich City

Premier League

15:15

Skidskytte: Världscupen - Jaktstart

Skidskytte Världscupen (Herrar)

15:20

Saudiarabiens GP - Race 3

Formel 2

15:30

Queens Park Rangers – Stoke City

Championship

15:30

Sverige – Puerto Rico

Handbolls-VM damer

15:30

Vfb Stuttgart – Hertha Bsc Berlin

Bundesliga

15:30

Linköping HC – Djurgården

SDHL

16:00

TSG 1899 Hoffenheim – Werder Bremen

Frauen-Bundesliga

16:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

16:00

Sc Magdeburg – TBV Lemgo

Bundesliga