TVmatchen.nu TVmatchen.nu

Premier League

  • 4 lör
  • 5 idag
  • 6 mån
  • 7 tis
  • 8 ons
  • 9 tor
  • 10 fre
  • 11 lör
  • 12 sön
  • 13 mån
  • 14 tis
  • 15 ons
  • 16 tor

Fotboll på TV och stream

Är du på jakt efter fotboll på TV och stream är TVmatchen.nu helt rätt ställe för dig. Här listas alla livesändningar av matcher idag och framåt från hela världen, alltifrån svensk fotboll som Allsvenskan till Europeisk och internationell fotboll som Champions League och VM.

Kanaler, starttider, Livescore och övrig information kring sändningarna finns att tillgå, detta utan krav på registrering eller liknande. TVmatchen.nu visar en tablå för flera veckor framåt i tiden vilket underlättar för dig när du ska planera din tid efter ditt favoritlags matcher. Du kan använda TVmatchen.nu, Sveriges största och bästa tablå för fotboll på TV, både via datorn och mobilen helt utan kostnad.

4 jul

Igår, lördag

13:30

Derby County – Nottingham Forest

Championship

13:30

Norwich City – Brighton Hove Albion

Premier League

14:30

Silkeborg IF – Lyngby BK

Danska ligan

15:00

Eskilstuna United – Kopparbergs/Göteborg

Damallsvenskan

15:00

Växjö DFF – IK Uppsala

Damallsvenskan

15:00

Umeå FC – Östers IF

Superettan

15:00

Dalkurd – Degerfors IF

Superettan

16:00

Bristol City – Cardiff City

Championship

16:00

Kristianstads DFF – FC Rosengård

Damallsvenskan

16:00

Manchester United – AFC Bournemouth

Premier League

16:00

Leicester City – Crystal Palace

Premier League

17:00

Celta Vigo – Real Betis

La Liga

17:00

Djurgårdens IF – Umeå

Damallsvenskan

17:15

Juventus – Torino

Serie A

17:30

IK Brage – Halmstads BK

Superettan

17:30

Norrby IF – Ljungskile SK

Superettan

17:30

Örgryte IS – AFC Eskilstuna

Superettan

18:00

Vitoria de Setubal – Fc Pacos Ferreira

Portugisiska ligan

18:00

Ik Start – Viking

Eliteserien

  • Eurosport Player
18:30

Wolverhampton Wanderers – Arsenal FC

Premier League

19:30

Sassuolo – Lecce

Serie A

19:30

Real Valladolid – Cd Alaves

La Liga

19:30

Sassuolo – Lecce

Serie A

20:00

Bayer Leverkusen – FC Bayern München

Tyska cupen (Final)

20:15

Portimonense Sc – Vitoria Guimaraes

Portugisiska ligan

20:30

Vålerenga IF – Aalesunds Fk

Eliteserien

  • Eurosport Player
21:00

Chelsea FC – Watford FC

Premier League

21:45

SS Lazio – AC Milan

Serie A

22:00

Granada Cf – Valencia

La Liga

22:15

Benfica Lissabon – Boavista Porto

Portugisiska ligan

22:30

Sporting Braga – Cd Aves

Portugisiska ligan

5 jul

Idag, söndag

13:00

Swansea City – Sheffield Wednesday

Championship

13:00

Burnley FC – Sheffield United

Premier League

14:00

FC Nordsjælland – Fc Midtjylland

Danska ligan

14:00

Athletic Bilbao – Real Madrid

La Liga

14:30

AIK – Falkenbergs FF

Allsvenskan

14:30

IF Elfsborg – Malmö FF

Allsvenskan

14:30

Västerås SK – GAIS

Superettan

15:00

Vittsjö GIK – Linköpings FC

Damallsvenskan

15:15

Newcastle United – West Ham United

Premier League

16:00

Hobro IK – Randers FC

Danska ligan

16:00

Piteå IF – Kif Örebro

Damallsvenskan

17:00

Espanyol – Leganes Cd

La Liga

17:15

Inter – Bologna FC

Serie A

17:30

BK Häcken – Hammarby IF

Allsvenskan

17:30

IK Sirius FK – Örebro SK

Allsvenskan

17:30

Liverpool FC – Aston Villa

Premier League

18:00

Sandefjord – Sarpsborg 08

Eliteserien

  • Eurosport Player
18:00

Bodø/Glimt – Brann

Eliteserien

  • Eurosport Player
18:00

Strømsgodset – Kristiansund BK

Eliteserien

  • Eurosport Player
18:00

Molde Fk – Mjøndalen

Eliteserien

  • Eurosport Player
18:00

Fc Gil Vicente – Rio Ave FC

Portugisiska ligan

18:00

Odd – Haugesund

Eliteserien

  • Eurosport Player
19:30

Udinese – Genoa

Serie A

19:30

Brescia Calcio – Hellas Verona

Serie A

19:30

Parma – Fiorentina

Serie A

19:30

Sampdoria – SPAL

Serie A

19:30

Cagliari – Atalanta

Serie A

19:30

Osasuna – Cf Getafe

La Liga

20:00

Southampton FC – Manchester City

Premier League

20:00

Aarhus Gf – FC Köpenhamn

Danska ligan

20:15

Tondela – Famalicao

Portugisiska ligan

20:30

Stabaek IF – Rosenborg BK

Eliteserien

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
21:45

Napoli – AS Roma

Serie A

22:00

Villarreal – FC Barcelona

La Liga

22:30

Fc Porto – Belenenses Lissabon

Portugisiska ligan

6 jul

Imorgon, måndag

18:00

Oxford United – Portsmouth FC

League One (Semifinal, 2:2)

19:00

Djurgårdens IF – Helsingborgs IF

Allsvenskan

19:00

Varbergs Bois FC – Kalmar FF

Allsvenskan

19:00

IFK Norrköping – IFK Göteborg

Allsvenskan

19:00

Östersunds FK – Mjällby AIF

Allsvenskan

19:30

Ud Levante – Real Sociedad

La Liga

20:20

1. FC Heidenheim – Werder Bremen

Bundesliga (Kval)

20:30

Wycombe Wanderers – Fleetwood Town

League One (Semifinal, 2:2)

21:00

Tottenham Hotspur – Everton FC

Premier League

22:00

Sevilla – Sd Eibar

La Liga

22:00

Moreirense FC – Sporting Clube de Portugal

Portugisiska ligan

7 jul

tisdag

18:00

Nottingham Forest – Fulham FC

Championship

19:00

Crystal Palace – Chelsea FC

Premier League

19:00

Watford FC – Norwich City

Premier League

19:00

Akropolis IF – Trelleborgs FF

Superettan

19:00

Degerfors IF – Umeå FC

Superettan

19:00

AFC Eskilstuna – Jönköpings Södra

Superettan

19:30

Lecce – SS Lazio

Serie A

21:15

Arsenal FC – Leicester City

Premier League

21:45

AC Milan – Juventus

Serie A

8 jul

onsdag

18:00

Ac Horsens – Hobro IK

Danska ligan

18:00

West Bromwich Albion – Derby County

Championship

18:00

Umeå – Kif Örebro

Damallsvenskan

18:00

Randers FC – Esbjerg Fb

Danska ligan

19:00

Manchester City – Newcastle United

Premier League

19:00

Sheffield United – Wolverhampton Wanderers

Premier League

19:00

West Ham United – Burnley FC

Premier League

19:00

GAIS – Dalkurd

Superettan

19:00

GIF Sundsvall – Västerås SK

Superettan

19:00

Halmstads BK – Norrby IF

Superettan

19:00

Ljungskile SK – IK Brage

Superettan

19:00

Östers IF – Örgryte IS

Superettan

19:30

Fiorentina – Cagliari

Serie A

19:30

Genoa – Napoli

Serie A

19:30

Fiorentina – Cagliari

Serie A

20:00

Lyngby BK – Sønderjyske

Danska ligan

20:00

Boavista Porto – Maritimo Funchal

Portugisiska ligan

21:15

Brighton Hove Albion – Liverpool FC

Premier League

21:45

Atalanta – Sampdoria

Serie A

21:45

Bologna FC – Sassuolo

Serie A

21:45

AS Roma – Parma

Serie A

21:45

Torino – Brescia Calcio

Serie A

22:15

Cd Aves – Vitoria de Setubal

Portugisiska ligan

02:00

Orlando City SC – Inter Miami

Major League Soccer

04:30

Nashville SC – Chicago Fire

Major League Soccer

9 jul

torsdag

15:00

New York City FC – Philadelphia Union

Major League Soccer

17:45

IF Elfsborg – IFK Göteborg

Svenska cupen (Semifinal)

18:00

Aalborg BK – Aarhus Gf

Danska ligan

18:00

Leeds United – Stoke City

Championship

18:00

Rio Ave FC – Portimonense Sc

Portugisiska ligan

19:00

AFC Bournemouth – Tottenham Hotspur

Premier League

19:00

Everton FC – Southampton FC

Premier League

19:30

SPAL – Udinese

Serie A

20:00

Fc Midtjylland – FC Köpenhamn

Danska ligan

20:15

Mjällby AIF – Malmö FF

Svenska cupen (Semifinal)

20:15

Tondela – Fc Porto

Portugisiska ligan

21:15

Aston Villa – Manchester United

Premier League

21:45

Hellas Verona – Inter

Serie A

22:30

Famalicao – Benfica Lissabon

Portugisiska ligan

02:00

Montreal Impact – New England Revolution

Major League Soccer

04:30

Fc Dallas – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

10 jul

fredag

12:03

Lottning: UEFA Champions League & Europa League

Champions League

18:00

Kopparbergs/Göteborg – Växjö DFF

Damallsvenskan

18:00

Vitoria Guimaraes – Fc Gil Vicente

Portugisiska ligan

19:00

FC Rosengård – Eskilstuna United

Damallsvenskan

20:15

Sporting Clube de Portugal – Cd Santa Clara

Portugisiska ligan

22:30

Fc Pacos Ferreira – Sporting Braga

Portugisiska ligan

02:00

Toronto FC – DC United

Major League Soccer

04:30

Seattle Sounders – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

11 jul

lördag

13:30

Watford FC – Newcastle United

Premier League

13:30

Norwich City – West Ham United

Premier League

15:00

IK Uppsala – Piteå IF

Damallsvenskan

15:00

Linköpings FC – Djurgårdens IF

Damallsvenskan

15:00

Vittsjö GIK – Kristianstads DFF

Damallsvenskan

16:00

Liverpool FC – Burnley FC

Premier League

17:00

Osasuna – Celta Vigo

La Liga

17:15

SS Lazio – Sassuolo

Serie A

17:30

Örgryte IS – GIF Sundsvall

Superettan

17:30

Jönköpings Södra – Degerfors IF

Superettan

18:00

Fk Haugesund – Molde Fk

Eliteserien

  • Eurosport Player
18:30

Sheffield United – Chelsea FC

Premier League

19:30

Real Valladolid – FC Barcelona

La Liga

19:30

Brescia Calcio – AS Roma

Serie A

20:15

Belenenses Lissabon – Moreirense FC

Portugisiska ligan

20:30

Rosenborg BK – Strømsgodset

Eliteserien

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
21:00

Brighton Hove Albion – Manchester City

Premier League

21:45

Juventus – Atalanta

Serie A

22:00

Atletico Madrid – Real Betis

La Liga

02:00

Atlanta United – New York Red Bulls

Major League Soccer

04:30

FC Cincinnati – Columbus Crew

Major League Soccer

12 jul

söndag

13:00

Wolverhampton Wanderers – Everton FC

Premier League

14:00

Espanyol – Sd Eibar

La Liga

14:30

Umeå FC – Halmstads BK

Superettan

15:15

Aston Villa – Crystal Palace

Premier League

17:15

Genoa – SPAL

Serie A

17:30

Tottenham Hotspur – Arsenal FC

Premier League

17:30

AFC Eskilstuna – IK Brage

Superettan

17:30

Västerås SK – Ljungskile SK

Superettan

18:00

Sarpsborg 08 – Ik Start

Eliteserien

  • Eurosport Player
18:00

Aalesunds Fk – Bodø/glimt

Eliteserien

  • Eurosport Player
18:00

Viking – Odd

Eliteserien

  • Eurosport Player
18:00

Kristiansund BK – Stabaek IF

Eliteserien

  • Eurosport Player
18:00

Mjøndalen – Vålerenga IF

Eliteserien

  • Eurosport Player
19:00

Falkenbergs FF – Östersunds FK

Allsvenskan

19:00

Hammarby IF – IK Sirius FK

Allsvenskan

19:00

IFK Göteborg – Djurgårdens IF

Allsvenskan

19:00

Kalmar FF – IF Elfsborg

Allsvenskan

19:00

Malmö FF – IFK Norrköping

Allsvenskan

19:00

Mjällby AIF – BK Häcken

Allsvenskan

19:00

Örebro SK – Varbergs Bois FC

Allsvenskan

19:30

Leganes Cd – Valencia

La Liga

19:30

Cagliari – Lecce

Serie A

19:30

Fiorentina – Hellas Verona

Serie A

19:30

Udinese – Sampdoria

Serie A

19:30

Parma – Bologna FC

Serie A

20:00

AFC Bournemouth – Leicester City

Premier League

20:30

Sk Brann – Sandefjord Fotball

Eliteserien

  • Eurosport Player
21:45

Napoli – AC Milan

Serie A

22:00

Sevilla – Mallorca

La Liga

02:00

Sporting Kansas City – Minnesota United

Major League Soccer

04:30

Real Salt Lake – Colorado Rapids

Major League Soccer

13 jul

måndag

19:00

Dalkurd – Östers IF

Superettan

19:00

Norrby IF – Akropolis IF

Superettan

19:00

Trelleborgs FF – GAIS

Superettan

19:30

Villarreal – Real Sociedad

La Liga

19:30

Cd Alaves – Cf Getafe

La Liga

20:00

Maritimo Funchal – Rio Ave FC

Portugisiska ligan

20:30

League 1 Playoff

League One (Lag tillkommer)

21:00

Manchester United – Southampton FC

Premier League

21:45

Inter – Torino

Serie A

22:00

Granada Cf – Real Madrid

La Liga

22:15

Vitoria de Setubal – Famalicao

Portugisiska ligan

02:00

Los Angeles FC – Houston Dynamo

Major League Soccer

04:30

Los Angeles Galaxy – Portland Timbers

Major League Soccer

14 jul

tisdag

15:00

Inter Miami – Chicago Fire

Major League Soccer

18:00

Cd Santa Clara – Cd Aves

Portugisiska ligan

20:15

Portimonense Sc – Boavista Porto

Portugisiska ligan

21:45

Atalanta – Brescia Calcio

Serie A

22:30

Benfica Lissabon – Vitoria Guimaraes

Portugisiska ligan

22:30

Fc Gil Vicente – Tondela

Portugisiska ligan

02:00

Philadelphia Union – Nashville SC

Major League Soccer

04:30

Orlando City SC – New York City FC

Major League Soccer

15 jul

onsdag

15:00

Piteå IF – Linköpings FC

Damallsvenskan

15:00

Seattle Sounders – Fc Dallas

Major League Soccer

18:00

Kif Örebro – Kopparbergs/Göteborg

Damallsvenskan

18:00

IK Uppsala – Umeå

Damallsvenskan

18:00

Moreirense FC – Fc Pacos Ferreira

Portugisiska ligan

19:00

Eskilstuna United – Kristianstads DFF

Damallsvenskan

19:00

Växjö DFF – FC Rosengård

Damallsvenskan

19:00

Djurgårdens IF – Vittsjö GIK

Damallsvenskan

19:30

Sampdoria – Cagliari

Serie A

19:30

Bologna FC – Napoli

Serie A

19:30

AC Milan – Parma

Serie A

20:15

Sporting Braga – Belenenses Lissabon

Portugisiska ligan

21:45

Lecce – Fiorentina

Serie A

21:45

AS Roma – Hellas Verona

Serie A

21:45

Sassuolo – Juventus

Serie A

21:45

Udinese – SS Lazio

Serie A

22:30

Fc Porto – Sporting Clube de Portugal

Portugisiska ligan

02:00

Montreal Impact – Toronto FC

Major League Soccer

04:30

Vancouver Whitecaps FC – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

16 jul

torsdag

14:30

IFK Göteborg – Helsingborgs IF

Allsvenskan

15:00

Atlanta United – FC Cincinnati

Major League Soccer

19:00

Djurgårdens IF – Falkenbergs FF

Allsvenskan

19:00

BK Häcken – IF Elfsborg

Allsvenskan

19:00

IFK Norrköping – Örebro SK

Allsvenskan

19:00

Kalmar FF – Hammarby IF

Allsvenskan

19:00

Östersunds FK – Malmö FF

Allsvenskan

19:00

Varbergs Bois FC – Mjällby AIF

Allsvenskan

19:30

Torino – Genoa

Serie A

21:45

SPAL – Inter

Serie A

02:00

DC United – New England Revolution

Major League Soccer

04:30

Columbus Crew – New York Red Bulls

Major League Soccer

17 jul

fredag

02:00

Sporting Kansas City – Colorado Rapids

Major League Soccer

04:30

Real Salt Lake – Minnesota United

Major League Soccer

18 jul

lördag

16:00

Manchester United – Chelsea FC

FA-cupen

  • Kanal 9
  • Eurosport Player
17:15

Hellas Verona – Atalanta

Serie A

19:30

Cagliari – Sassuolo

Serie A

20:00

Rio Ave FC – Cd Santa Clara

Portugisiska ligan

21:45

AC Milan – Bologna FC

Serie A

22:15

Famalicao – Boavista Porto

Portugisiska ligan

02:00

Portland Timbers – Houston Dynamo

Major League Soccer

04:30

Los Angeles FC – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

19 jul

söndag

14:00

Umeå – FC Rosengård

Damallsvenskan

15:00

Vittsjö GIK – Piteå IF

Damallsvenskan

15:00

Kristianstads DFF – IK Uppsala

Damallsvenskan

15:00

Linköpings FC – Eskilstuna United

Damallsvenskan

16:00

GIF Sundsvall – Norrby IF

Superettan

16:00

Halmstads BK – AFC Eskilstuna

Superettan

16:00

IK Brage – Örgryte IS

Superettan

16:00

Ljungskile SK – Dalkurd

Superettan

16:00

Östers IF – Jönköpings Södra

Superettan

16:00

Akropolis IF – Västerås SK

Superettan

16:00

Degerfors IF – Trelleborgs FF

Superettan

16:00

GAIS – Umeå FC

Superettan

16:00

Kif Örebro – Växjö DFF

Damallsvenskan

16:00

Arsenal FC – Manchester City

FA-cupen

17:00

Cd Alaves – FC Barcelona

La Liga

17:00

Atletico Madrid – Real Sociedad

La Liga

17:00

Espanyol – Celta Vigo

La Liga

17:00

Granada Cf – Athletic Bilbao

La Liga

17:00

Leganes Cd – Real Madrid

La Liga

17:00

Ud Levante – Cf Getafe

La Liga

17:00

Osasuna – Mallorca

La Liga

17:00

Sevilla – Valencia

La Liga

17:15

Parma – Sampdoria

Serie A

19:00

Hammarby IF – IFK Göteborg

Allsvenskan

19:00

Östersunds FK – BK Häcken

Allsvenskan

19:00

Varbergs Bois FC – AIK

Allsvenskan

19:30

Brescia Calcio – SPAL

Serie A

19:30

Genoa – Lecce

Serie A

19:30

Napoli – Udinese

Serie A

19:30

Fiorentina – Torino

Serie A

20:00

Belenenses Lissabon – Fc Gil Vicente

Portugisiska ligan

21:45

AS Roma – Inter

Serie A

22:15

Vitoria Guimaraes – Maritimo Funchal

Portugisiska ligan

02:00

New York City FC – Chicago Fire

Major League Soccer

04:30

Philadelphia Union – Inter Miami

Major League Soccer

20 jul

måndag

15:00

Orlando City SC – Nashville SC

Major League Soccer

18:00

Kopparbergs/Göteborg – Djurgårdens IF

Damallsvenskan

18:00

Fc Pacos Ferreira – Portimonense Sc

Portugisiska ligan

20:15

Tondela – Sporting Braga

Portugisiska ligan

21:45

Juventus – SS Lazio

Serie A

22:15

Fc Porto – Moreirense FC

Portugisiska ligan

02:00

Fc Dallas – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

04:30

Seattle Sounders – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

21 jul

tisdag

15:00

Toronto FC – New England Revolution

Major League Soccer

19:30

Atalanta – Bologna FC

Serie A

20:00

Sporting Clube de Portugal – Vitoria de Setubal

Portugisiska ligan

21:45

Sassuolo – AC Milan

Serie A

22:15

Cd Aves – Benfica Lissabon

Portugisiska ligan

02:00

Atlanta United – Columbus Crew

Major League Soccer

04:30

Montreal Impact – DC United

Major League Soccer

22 jul

onsdag

15:00

Real Salt Lake – Sporting Kansas City

Major League Soccer

19:30

Parma – Napoli

Serie A

21:45

Torino – Hellas Verona

Serie A

21:45

Inter – Fiorentina

Serie A

21:45

Lecce – Brescia Calcio

Serie A

21:45

Sampdoria – Genoa

Serie A

21:45

SPAL – AS Roma

Serie A

02:00

FC Cincinnati – New York Red Bulls

Major League Soccer

04:30

Colorado Rapids – Minnesota United

Major League Soccer

23 jul

torsdag

19:00

Mjällby AIF – IF Elfsborg

Allsvenskan

19:00

Malmö FF – Hammarby IF

Allsvenskan (Från 2015)

19:30

Udinese – Juventus

Serie A

21:45

SS Lazio – Cagliari

Serie A

21:45

Torino – Hellas Verona

Serie A

02:00

Los Angeles Galaxy – Houston Dynamo

Major League Soccer

04:30

Los Angeles FC – Portland Timbers

Major League Soccer

24 jul

fredag

19:00

Umeå – Linköpings FC

Damallsvenskan

19:00

FC Rosengård – Kif Örebro

Damallsvenskan

25 jul

lördag

12:45

Piteå IF – Växjö DFF

Damallsvenskan

15:00

Eskilstuna United – Vittsjö GIK

Damallsvenskan

15:00

Djurgårdens IF – Kristianstads DFF

Damallsvenskan

15:00

IK Uppsala – Kopparbergs/Göteborg

Damallsvenskan

18:00

Bologna FC – Lecce

Serie A

18:00

Brescia Calcio – Parma

Serie A

18:00

Cagliari – Udinese

Serie A

18:00

Genoa – Inter

Serie A

18:00

Juventus – Sampdoria

Serie A

18:00

AC Milan – Atalanta

Serie A

18:00

Napoli – Sassuolo

Serie A

18:00

AS Roma – Fiorentina

Serie A

18:00

SPAL – Torino

Serie A

18:00

Hellas Verona – SS Lazio

Serie A

26 jul

söndag

16:00

AFC Eskilstuna – GAIS

Superettan

16:00

Halmstads BK – Akropolis IF

Superettan

16:00

Jönköpings Södra – IK Brage

Superettan

16:00

Trelleborgs FF – Dalkurd

Superettan

16:00

Umeå FC – Ljungskile SK

Superettan

16:00

Västerås SK – Norrby IF

Superettan

16:00

Örgryte IS – Degerfors IF

Superettan

16:00

Östers IF – GIF Sundsvall

Superettan

16:00

Southampton FC – Sheffield United

Premier League (Sista omgången)

16:00

West Ham United – Aston Villa

Premier League (Sista omgången)

16:00

Arsenal FC – Watford FC

Premier League (Sista omgången)

16:00

Burnley FC – Brighton Hove Albion

Premier League (Sista omgången)

16:00

Chelsea FC – Wolverhampton Wanderers

Premier League (Sista omgången)

16:00

Crystal Palace – Tottenham Hotspur

Premier League (Sista omgången)

16:00

Leicester City – Manchester United

Premier League (Sista omgången)

16:00

Everton FC – AFC Bournemouth

Premier League (Sista omgången)

16:00

Manchester City – Norwich City

Premier League (Sista omgången)

16:00

Newcastle United – Liverpool FC

Premier League (Sista omgången)

19:00

AIK – Djurgårdens IF

Allsvenskan

19:00

IF Elfsborg – Varbergs Bois FC

Allsvenskan

19:00

Falkenbergs FF – IFK Norrköping

Allsvenskan

19:00

BK Häcken – IFK Göteborg

Allsvenskan

19:00

Hammarby IF – Örebro SK

Allsvenskan

19:00

Mjällby AIF – Kalmar FF

Allsvenskan

19:00

Östersunds FK – Helsingborgs IF

Allsvenskan

19:00

IK Sirius FK – Malmö FF

Allsvenskan

28 jul

tisdag

18:00

Cagliari – Juventus

Serie A

18:00

Fiorentina – Bologna FC

Serie A

18:00

SS Lazio – Brescia Calcio

Serie A

18:00

Parma – Atalanta

Serie A

18:00

Sampdoria – AC Milan

Serie A

18:00

Sassuolo – Genoa

Serie A

18:00

Torino – AS Roma

Serie A

18:00

Udinese – Lecce

Serie A

18:00

Hellas Verona – SPAL

Serie A

20:45

Inter – Napoli

Serie A

29 jul

onsdag

18:00

Kristianstads DFF – Piteå IF

Damallsvenskan

18:30

Vittsjö GIK – IK Uppsala

Damallsvenskan

19:00

Linköpings FC – Kif Örebro

Damallsvenskan

19:00

Djurgårdens IF – Eskilstuna United

Damallsvenskan

30 jul

torsdag

16:00

Degerfors IF – Östers IF

Superettan

16:00

GAIS – Ljungskile SK

Superettan

16:00

IK Brage – Akropolis IF

Superettan

16:00

Norrby IF – AFC Eskilstuna

Superettan

16:00

Trelleborgs FF – Umeå FC

Superettan

16:00

Västerås SK – Halmstads BK

Superettan

16:00

Dalkurd – Örgryte IS

Superettan

16:00

Jönköpings Södra – GIF Sundsvall

Superettan

18:00

Svenska Cupen Final

Svenska cupen (Lag, tid och kanal kommer att uppdateras)

19:00

Växjö DFF – Umeå

Damallsvenskan

19:00

Kopparbergs/Göteborg – FC Rosengård

Damallsvenskan

1 aug

lördag

21:00

Atlanta United – New York City FC

Major League Soccer

01:00

Montreal Impact – Sporting Kansas City

Major League Soccer

01:30

FC Cincinnati – Orlando City SC

Major League Soccer

01:30

New York Red Bulls – Fc Dallas

Major League Soccer

01:30

Philadelphia Union – Inter Miami

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – Toronto FC

Major League Soccer

02:00

DC United – Columbus Crew

Major League Soccer

02:00

Nashville SC – Minnesota United

Major League Soccer

02:30

Houston Dynamo – Real Salt Lake

Major League Soccer

04:00

Colorado Rapids – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

04:00

San Jose Earthquakes – New England Revolution

Major League Soccer

2 aug

söndag

13:00

Kristianstads DFF – Umeå

Damallsvenskan

14:00

FC Rosengård – Piteå IF

Damallsvenskan

15:00

Växjö DFF – Djurgårdens IF

Damallsvenskan

16:00

Akropolis IF – GAIS

Superettan

16:00

GIF Sundsvall – Degerfors IF

Superettan

16:00

Ljungskile SK – Halmstads BK

Superettan

16:00

Norrby IF – Jönköpings Södra

Superettan

16:00

AFC Eskilstuna – Östers IF

Superettan

16:00

IK Brage – Trelleborgs FF

Superettan

16:00

Örgryte IS – Västerås SK

Superettan

16:00

Umeå FC – Dalkurd

Superettan

16:00

Kif Örebro – Vittsjö GIK

Damallsvenskan

18:00

AC Milan – Cagliari

Serie A

18:00

Atalanta – Inter

Serie A

18:00

Bologna FC – Torino

Serie A

18:00

Brescia Calcio – Sampdoria

Serie A

18:00

Genoa – Hellas Verona

Serie A

18:00

Lecce – Parma

Serie A

18:00

Sassuolo – Udinese

Serie A

18:00

SPAL – Fiorentina

Serie A

18:00

Napoli – SS Lazio

Serie A

19:00

Djurgårdens IF – BK Häcken

Allsvenskan

19:00

IF Elfsborg – IK Sirius FK

Allsvenskan

19:00

Helsingborgs IF – Hammarby IF

Allsvenskan

19:00

Kalmar FF – AIK

Allsvenskan

19:00

Örebro SK – Falkenbergs FF

Allsvenskan

20:45

Juventus – AS Roma

Serie A

21:30

Los Angeles FC – Seattle Sounders

Major League Soccer

3 aug

måndag

19:00

Eskilstuna United – IK Uppsala

Damallsvenskan

19:00

Kopparbergs/Göteborg – Linköpings FC

Damallsvenskan

6 aug

torsdag

19:00

AIK – IF Elfsborg

Allsvenskan

19:00

Hammarby IF – Falkenbergs FF

Allsvenskan

19:00

IFK Göteborg – Östersunds FK

Allsvenskan

19:00

Mjällby AIF – IK Sirius FK

Allsvenskan

19:00

Varbergs Bois FC – Djurgårdens IF

Allsvenskan

7 aug

fredag

19:00

IK Uppsala – FC Rosengård

Damallsvenskan

21:00

Manchester City – Real Madrid

Champions League

21:00

FC Bayern München – Chelsea FC

Champions League

21:00

Juventus – Lyon

Champions League

21:00

FC Barcelona – Napoli

Champions League

04:30

Los Angeles FC – New England Revolution

Major League Soccer

8 aug

lördag

14:00

Umeå – Vittsjö GIK

Damallsvenskan

14:00

Piteå IF – Kopparbergs/Göteborg

Damallsvenskan

15:00

Djurgårdens IF – Kif Örebro

Damallsvenskan

15:00

Eskilstuna United – Växjö DFF

Damallsvenskan

17:00

Linköpings FC – Kristianstads DFF

Damallsvenskan

21:30

Seattle Sounders – Sporting Kansas City

Major League Soccer

01:00

Montreal Impact – New York Red Bulls

Major League Soccer

01:00

New York City FC – Philadelphia Union

Major League Soccer

01:30

Toronto FC – Columbus Crew

Major League Soccer

02:00

Inter Miami – DC United

Major League Soccer

02:30

Fc Dallas – Real Salt Lake

Major League Soccer

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Orlando City SC

Major League Soccer

04:30

Portland Timbers – FC Cincinnati

Major League Soccer

9 aug

söndag

16:00

Degerfors IF – AFC Eskilstuna

Superettan

16:00

GIF Sundsvall – Ljungskile SK

Superettan

16:00

Degerfors IF – GAIS

Superettan

16:00

Örgryte IS – Trelleborgs FF

Superettan

16:00

Östers IF – Akropolis IF

Superettan

16:00

Halmstads BK – GAIS

Superettan

16:00

Jönköpings Södra – Umeå FC

Superettan

16:00

Dalkurd – Norrby IF

Superettan

16:00

Västerås SK – IK Brage

Superettan

19:00

Mjällby AIF – AIK

Allsvenskan

19:00

IF Elfsborg – Djurgårdens IF

Allsvenskan

19:00

Hammarby IF – IK Sirius FK

Allsvenskan

19:00

Helsingborgs IF – Falkenbergs FF

Allsvenskan

19:00

IFK Göteborg – BK Häcken

Allsvenskan

19:00

IFK Norrköping – AIK

Allsvenskan

19:00

Falkenbergs FF – Malmö FF

Allsvenskan

19:00

Östersunds FK – IF Elfsborg

Allsvenskan

19:00

IK Sirius FK – Varbergs Bois FC

Allsvenskan

21:00

Minnesota United – Atlanta United

Major League Soccer

00:30

Chicago Fire – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Nashville SC

Major League Soccer

03:00

San Jose Earthquakes – Houston Dynamo

Major League Soccer

12 aug

onsdag

19:00

FC Rosengård – Linköpings FC

Damallsvenskan

19:00

Kif Örebro – IK Uppsala

Damallsvenskan

19:00

Kristianstads DFF – Växjö DFF

Damallsvenskan

19:00

Vittsjö GIK – Kopparbergs/Göteborg

Damallsvenskan

01:00

New York City FC – Columbus Crew

Major League Soccer

01:30

Atlanta United – New England Revolution

Major League Soccer

01:30

FC Cincinnati – Los Angeles FC

Major League Soccer

13 aug

torsdag

16:00

GAIS – Degerfors IF

Superettan

16:00

Jönköpings Södra – Dalkurd

Superettan

16:00

Trelleborgs FF – Västerås SK

Superettan

16:00

Umeå FC – Örgryte IS

Superettan

16:00

Akropolis IF – GIF Sundsvall

Superettan

16:00

Halmstads BK – Östers IF

Superettan

16:00

IK Brage – Norrby IF

Superettan

16:00

Ljungskile SK – AFC Eskilstuna

Superettan

19:00

Malmö FF – Örebro SK

Allsvenskan

19:00

Djurgårdens IF – Mjällby AIF

Allsvenskan

19:00

IF Elfsborg – Falkenbergs FF

Allsvenskan

19:00

IFK Norrköping – Hammarby IF

Allsvenskan

19:00

Kalmar FF – IFK Göteborg

Allsvenskan

19:00

IK Sirius FK – Helsingborgs IF

Allsvenskan

16 aug

söndag

15:30

Eskilstuna United – Piteå IF

Damallsvenskan

23 aug

söndag

18:00

FC Rosengård – Kopparbergs/Göteborg

Damallsvenskan

29 aug

lördag

15:00

Kristianstads DFF – Kopparbergs/Göteborg

Damallsvenskan

6 sep

söndag

16:00

FC Rosengård – Djurgårdens IF

Damallsvenskan

13 sep

söndag

15:00

Linköpings FC – Vittsjö GIK

Damallsvenskan

27 sep

söndag

14:00

FC Rosengård – Umeå

Damallsvenskan

11 jun

fredag

21:00

Turkiet – Italien

Fotbolls-EM (Grupp A)

  • uppskjuten
12 jun

lördag

15:00

Wales – Schweiz

Fotbolls-EM (Grupp A)

  • uppskjuten
18:00

Danmark – Finland

Fotbolls-EM (Grupp B)

  • uppskjuten
21:00

Belgien – Ryssland

Fotbolls-EM (Grupp B)

  • uppskjuten
13 jun

söndag

15:00

England – Kroatien

Fotbolls-EM (Grupp D)

  • uppskjuten
18:00

Österrike – Vinnare av playoff-grupp D

Fotbolls-EM (Grupp C)

  • uppskjuten
21:00

Nederländerna – Ukraina

Fotbolls-EM (Grupp C)

  • uppskjuten
14 jun

måndag

15:00

Vinnare av playoff-grupp C – Tjeckien

Fotbolls-EM (Grupp D)

  • uppskjuten
18:00

Polen – Vinnare av playoff-grupp B

Fotbolls-EM (Grupp E)

  • uppskjuten
21:00

Spanien – Sverige

Fotbolls-EM (Grupp E)

  • uppskjuten
15 jun

tisdag

18:00

Vinnare playoff-grupp A – Portugal

Fotbolls-EM (Grupp F)

  • uppskjuten
21:00

Frankrike – Tyskland

Fotbolls-EM (Grupp F)

  • uppskjuten
16 jun

onsdag

15:00

Finland – Ryssland

Fotbolls-EM (Grupp B)

  • uppskjuten
18:00

Turkiet – Wales

Fotbolls-EM (Grupp A)

  • uppskjuten
21:00

Italien – Schweiz

Fotbolls-EM (Grupp A)

  • uppskjuten
17 jun

torsdag

15:00

Ukraina – Vinnare playoff-grupp D

Fotbolls-EM (Grupp C)

  • uppskjuten
18:00

Danmark – Belgien

Fotbolls-EM (Grupp B)

  • uppskjuten
21:00

Nederländerna – Österrike

Fotbolls-EM (Grupp C)

  • uppskjuten
18 jun

fredag

15:00

Sverige – Vinnare playoff-grupp B

Fotbolls-EM (Grupp E)

  • uppskjuten
18:00

Kroatien – Tjeckien

Fotbolls-EM (Grupp D)

  • uppskjuten
21:00

England – Vinnare playoff-grupp C

Fotbolls-EM (Grupp D)

  • uppskjuten
19 jun

lördag

15:00

Vinnare playoff-grupp A – Frankrike

Fotbolls-EM (Grupp F)

  • uppskjuten
18:00

Portugal – Tyskland

Fotbolls-EM (Grupp F)

  • uppskjuten
21:00

Spanien – Polen

Fotbolls-EM (Grupp E)

  • uppskjuten
20 jun

söndag

18:00

Italien – Wales

Fotbolls-EM (Grupp A)

  • uppskjuten
18:00

Schweiz – Turkiet

Fotbolls-EM (Grupp A)

  • uppskjuten
21 jun

måndag

18:00

Vinnare playoff-grupp D – Nederländerna

Fotbolls-EM (Grupp C)

  • uppskjuten
18:00

Ukraina – Österrike

Fotbolls-EM (Grupp C)

  • uppskjuten
21:00

Finland – Belgien

Fotbolls-EM (Grupp B)

  • uppskjuten
21:00

Ryssland – Danmark

Fotbolls-EM (Grupp B)

  • uppskjuten
22 jun

tisdag

21:00

Tjeckien – England

Fotbolls-EM (Grupp D)

  • uppskjuten
21:00

Kroatien – Vinnare av playoff-grupp C

Fotbolls-EM (Grupp D)

  • uppskjuten
23 jun

onsdag

18:00

Vinnare av playoff-grupp B – Spanien

Fotbolls-EM (Grupp E)

  • uppskjuten
18:00

Sverige – Polen

Fotbolls-EM (Grupp E)

  • uppskjuten
21:00

Tyskland – Vinnare av playoff-grupp A

Fotbolls-EM (Grupp F)

  • uppskjuten
21:00

Portugal – Frankrike

Fotbolls-EM (Grupp F)

  • uppskjuten
    Annons:
    Annons
    Annons
    Annons