TVmatchen.nu TVmatchen.nu

fotboll em

  • 18 fre
  • 19 idag
  • 20 sön
  • 21 mån
  • 22 tis
  • 23 ons
  • 24 tor
  • 25 fre
  • 26 lör
  • 27 sön
  • 28 mån
  • 29 tis
  • 30 ons
  • 1 tor

Fotboll på TV och stream

Är du på jakt efter fotboll på TV och stream är TVmatchen.nu helt rätt ställe för dig. Här listas alla livesändningar av matcher idag och framåt från hela världen, alltifrån svensk fotboll som Allsvenskan till Europeisk och internationell fotboll som Champions League och EM 2021.

Kanaler, starttider, Livescore och övrig information kring sändningarna finns att tillgå, detta utan krav på registrering eller liknande. TVmatchen.nu visar en tablå för flera veckor framåt i tiden vilket underlättar för dig när du ska planera din tid efter ditt favoritlags matcher. Du kan använda TVmatchen.nu, Sveriges största och bästa tablå för fotboll på TV, både via datorn och mobilen helt utan kostnad.

18 jun

Igår, fredag

15:00

Sverige – Slovakien

Fotbolls-EM (Grupp E)

  • SVT 1
  • SVT Play
18:00

Kroatien – Tjeckien

Fotbolls-EM (Grupp D)

  • SVT 2
  • SVT Play
21:00

England – Skottland

Fotbolls-EM (Grupp D)

  • SVT 1
  • SVT Play
23:00

Chile – Bolivia

Copa America

02:00

New York Red Bulls – Nashville SC

Major League Soccer

02:00

Argentina – Uruguay

Copa America

04:00

Real Salt Lake – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

19 jun

Idag, lördag

15:00
15:00
15:00

Sandefjord Fotball – Viking Stavanger

Eliteserien · LeoVegas 2.80 | 3.65 | 2.33 LeoVegas

17:00
17:00
18:00
01:30
01:30

New York City FC – New England Revolution

Major League Soccer · LeoVegas 2.10 | 3.50 | 3.25 LeoVegas

03:00
03:00

Los Angeles Galaxy – Seattle Sounders

Major League Soccer · LeoVegas 2.70 | 3.25 | 2.60 LeoVegas

04:30

Portland Timbers – Sporting Kansas City

Major League Soccer · LeoVegas 2.48 | 3.50 | 2.63 LeoVegas

20 jun

Imorgon, söndag

05:00
13:00

Växjö DFF – Djurgårdens IF

Damallsvenskan

15:00

Trelleborgs FF – Falkenbergs FF

Superettan · LeoVegas 2.08 | 3.35 | 3.45 LeoVegas

15:00

BK Häcken – AIK

Damallsvenskan

15:00

Piteå IF – Hammarby IF

Damallsvenskan

15:00
17:00

Kif Örebro – Kristianstads DFF

Damallsvenskan

18:00
18:00
18:00
18:00
18:00
18:00

US Open - Finalrundan

Championship

20:00
20:00
21 jun

måndag

18:00

Nordmakedonien – Nederländerna

Fotbolls-EM (Grupp C) · LeoVegas 10.50 | 5.10 | 1.32 LeoVegas

  • SVT 2
  • SVT Play
18:00

Ukraina – Österrike

Fotbolls-EM (Grupp C) · LeoVegas 3.55 | 1.96 | 3.90 LeoVegas

  • Kunskapskanalen
  • SVT Play
19:00

Eskilstuna United – Linköpings FC

Damallsvenskan

19:00

FC Rosengård – Vittsjö GIK

Damallsvenskan

19:00
21:00
21:00
02:00

Argentina – Paraguay

Copa America

22 jun

tisdag

21:00
21:00
01:30

Orlando City SC – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

23 jun

onsdag

18:00
21:00
21:00

Portugal – Frankrike

Fotbolls-EM (Grupp F) · LeoVegas 3.15 | 3.10 | 2.32 LeoVegas

  • SVT 1
  • SVT Play
23:00

Ecuador – Peru

Copa America

01:00

New England Revolution – New York Red Bulls

Major League Soccer

01:30

Philadelphia Union – Columbus Crew

Major League Soccer

02:00

Montreal Impact – DC United

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – FC Cincinnati

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – Austin FC

Major League Soccer

02:00

Brasilien – Colombia

Copa America

02:30

Houston Dynamo – Portland Timbers

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – Toronto FC

Major League Soccer

02:30

Sporting Kansas City – Colorado Rapids

Major League Soccer

04:00

Seattle Sounders – Real Salt Lake

Major League Soccer

04:30

Los Angeles FC – Fc Dallas

Major League Soccer

04:30

Vancouver Whitecaps FC – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

24 jun

torsdag

17:00

Hammarby IF – Växjö DFF

Damallsvenskan

18:00
18:00

Strømsgodset – Sandefjord Fotball

Eliteserien · LeoVegas 1.83 | 3.40 | 4.50 LeoVegas

20:00
22:00

New York City FC – Atlanta United

Major League Soccer

23:00

Bolivia – Uruguay

Copa America

02:00

Chile – Paraguay

Copa America

25 jun

fredag

18:00
20:00
02:00

Inter Miami – Orlando City SC

Major League Soccer

26 jun

lördag

18:00

EM: Åttondelsfinal

Fotbolls-EM

21:00

EM: Åttondelsfinal

Fotbolls-EM

  • SVT Play
23:00

Sporting Kansas City – Los Angeles FC

Major League Soccer

01:00

Toronto FC – FC Cincinnati

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – Philadelphia Union

Major League Soccer

02:00

Real Salt Lake – Houston Dynamo

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – Montreal Impact

Major League Soccer

03:00

Seattle Sounders – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

04:00

San Jose Earthquakes – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

04:30

Portland Timbers – Minnesota United

Major League Soccer

27 jun

söndag

14:00

Kristianstads DFF – Piteå IF

Damallsvenskan

15:00

FC Rosengård – BK Häcken

Damallsvenskan

16:00

AIK – Eskilstuna United

Damallsvenskan

18:00

EM: Åttondelsfinal

Fotbolls-EM

  • SVT Play
18:00

Bodø/glimt – Stabaek IF

Eliteserien

21:00

EM: Åttondelsfinal

Fotbolls-EM

21:30

Atlanta United – New York Red Bulls

Major League Soccer

23:00

Brasilien – Ecuador

Copa America

23:00

Venezuela – Peru

Copa America

00:00

New York City FC – DC United

Major League Soccer

02:00

Austin FC – Columbus Crew

Major League Soccer

03:00

Fc Dallas – New England Revolution

Major League Soccer

28 jun

måndag

18:00

EM: Åttondelsfinal

Fotbolls-EM

18:00

Vittsjö GIK – Djurgårdens IF

Damallsvenskan

18:30

Linköpings FC – Kif Örebro

Damallsvenskan

21:00

EM: Åttondelsfinal

Fotbolls-EM

29 jun

tisdag

18:00

EM: Åttondelsfinal

Fotbolls-EM

  • SVT Play
21:00

EM: Åttondelsfinal

Fotbolls-EM

30 jun

onsdag

18:00

Mjøndalen – Odd Grenland

Eliteserien

18:00

Tromsø Il – Kristiansund BK

Eliteserien

18:00

Rosenborg BK – Fk Haugesund

Eliteserien

18:00

Molde Fk – Strømsgodset

Eliteserien

18:00

Sandefjord Fotball – Bodø/glimt

Eliteserien

20:00

Sk Brann – Lillestrøm SK

Eliteserien

1 jul

torsdag

19:00

Piteå IF – AIK

Damallsvenskan

2 jul

fredag

18:00

EM: Kvartsfinal

Fotbolls-EM

19:00

BK Häcken – Kristianstads DFF

Damallsvenskan

19:00

Växjö DFF – Eskilstuna United

Damallsvenskan

21:00

EM: Kvartsfinal

Fotbolls-EM

  • SVT Play
3 jul

lördag

14:00

Kif Örebro – FC Rosengård

Damallsvenskan

14:00

Hammarby IF – Vittsjö GIK

Damallsvenskan

15:00
17:30
18:00

EM: Kvartsfinal

Fotbolls-EM

  • SVT Play
21:00

EM: Kvartsfinal

Fotbolls-EM

23:00

Columbus Crew – New England Revolution

Major League Soccer

23:30

DC United – Toronto FC

Major League Soccer

01:30

Montreal Impact – Inter Miami

Major League Soccer

01:30

Orlando City SC – New York Red Bulls

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – Atlanta United

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

02:00

Nashville SC – Philadelphia Union

Major League Soccer

02:30

Houston Dynamo – FC Cincinnati

Major League Soccer

03:00

Austin FC – Portland Timbers

Major League Soccer

04:00

Real Salt Lake – Los Angeles FC

Major League Soccer

4 jul

söndag

15:00

BK Häcken – AIK

Allsvenskan

15:00

Varbergs Bois FC – Kalmar FF

Allsvenskan

15:00

Djurgårdens IF – Linköpings FC

Damallsvenskan

17:30

Hammarby IF – Halmstads BK

Allsvenskan

17:30

IK Sirius FK – Mjällby AIF

Allsvenskan

02:30

Fc Dallas – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Seattle Sounders

Major League Soccer

04:30

Los Angeles Galaxy – Sporting Kansas City

Major League Soccer

5 jul

måndag

19:00

Djurgårdens IF – Örebro SK

Allsvenskan

19:00

IFK Göteborg – IF Elfsborg

Allsvenskan

6 jul

tisdag

21:00

EM: Semifinal

Fotbolls-EM

7 jul

onsdag

18:00

Vittsjö GIK – Kristianstads DFF

Damallsvenskan

18:30

Linköpings FC – BK Häcken

Damallsvenskan

19:00

Djurgårdens IF – Piteå IF

Damallsvenskan

19:00

Eskilstuna United – AIK

Damallsvenskan

21:00

EM: Semifinal

Fotbolls-EM

  • SVT Play
01:00

New England Revolution – Toronto FC

Major League Soccer

01:30

Montreal Impact – New York City FC

Major League Soccer

01:30

FC Cincinnati – Columbus Crew

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – Orlando City SC

Major League Soccer

03:00

Austin FC – Los Angeles FC

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Minnesota United

Major League Soccer

03:00

Seattle Sounders – Houston Dynamo

Major League Soccer

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Real Salt Lake

Major League Soccer

04:30

Los Angeles Galaxy – Fc Dallas

Major League Soccer

8 jul

torsdag

19:00

FC Rosengård – Växjö DFF

Damallsvenskan

19:00

Kif Örebro – Hammarby IF

Damallsvenskan

02:00

New York Red Bulls – Philadelphia Union

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – Atlanta United

Major League Soccer

10 jul

lördag

15:00

Malmö FF – IK Sirius FK

Allsvenskan

17:30

AIK – Varbergs Bois FC

Allsvenskan

11 jul

söndag

15:00

Hammarby IF – Degerfors IF

Allsvenskan

15:00

Mjällby AIF – IFK Norrköping

Allsvenskan

15:00

Helsingborgs IF – Akropolis IF

Superettan

17:30

IF Elfsborg – Örebro SK

Allsvenskan

17:30

Östersunds FK – IFK Göteborg

Allsvenskan

21:00

Fotbolls-EM: Final

Fotbolls-EM (Spelas i London)

12 jul

måndag

19:00

Halmstads BK – Djurgårdens IF

Allsvenskan

19:00

Kalmar FF – BK Häcken

Allsvenskan

17 jul

lördag

13:00

Akropolis IF – Norrby IF

Superettan

15:00

Degerfors IF – Malmö FF

Allsvenskan

15:00

GAIS – IK Brage

Superettan

15:00

Landskrona Bois – Trelleborgs FF

Superettan

17:00

IFK Värnamo – Östers IF

Superettan

17:30

IF Elfsborg – Östersunds FK

Allsvenskan

23:00

Atlanta United – New England Revolution

Major League Soccer

01:00

New York Red Bulls – Inter Miami

Major League Soccer

01:30

Montreal Impact – FC Cincinnati

Major League Soccer

01:30

Columbus Crew – New York City FC

Major League Soccer

01:30

Philadelphia Union – DC United

Major League Soccer

01:30

Toronto FC – Orlando City SC

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – Chicago Fire

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

04:30

Los Angeles FC – Real Salt Lake

Major League Soccer

04:30

Portland Timbers – Fc Dallas

Major League Soccer

18 jul

söndag

13:00

AFC Eskilstuna – GIF Sundsvall

Superettan

15:00

IFK Norrköping – BK Häcken

Allsvenskan

15:00

Örebro SK – Hammarby IF

Allsvenskan

15:00

Västerås SK – Helsingborgs IF

Superettan

17:30

AIK – Kalmar FF

Allsvenskan

17:30

IFK Göteborg – Mjällby AIF

Allsvenskan

20:00

Minnesota United – Seattle Sounders

Major League Soccer

19 jul

måndag

19:00

Djurgårdens IF – IK Sirius FK

Allsvenskan

19:00

Halmstads BK – Varbergs Bois FC

Allsvenskan

19:00

Örgryte IS – Vasalund

Superettan

20 jul

tisdag

19:00

Falkenbergs FF – Jönköpings Södra

Superettan

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Houston Dynamo

Major League Soccer

21 jul

onsdag

01:00

FC Cincinnati – Atlanta United

Major League Soccer

01:30

Columbus Crew – Nashville SC

Major League Soccer

01:30

Inter Miami – New England Revolution

Major League Soccer

01:30

New York City FC – Montreal Impact

Major League Soccer

01:30

Toronto FC – New York Red Bulls

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – DC United

Major League Soccer

02:30

Sporting Kansas City – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Fc Dallas

Major League Soccer

04:00

Real Salt Lake – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

04:30

Portland Timbers – Los Angeles FC

Major League Soccer

22 jul

torsdag

19:00

Helsingborgs IF – IFK Värnamo

Superettan

01:30

Orlando City SC – Philadelphia Union

Major League Soccer

03:30

Austin FC – Seattle Sounders

Major League Soccer

24 jul

lördag

15:00

Mjällby AIF – Malmö FF

Allsvenskan

17:00

IK Brage – Trelleborgs FF

Superettan

17:00

Landskrona Bois – GIF Sundsvall

Superettan

17:30

IK Sirius FK – Degerfors IF

Allsvenskan

21:30

Atlanta United – Columbus Crew

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – Toronto FC

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – Portland Timbers

Major League Soccer

02:30

Fc Dallas – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – FC Cincinnati

Major League Soccer

04:00

Real Salt Lake – Colorado Rapids

Major League Soccer

04:00

San Jose Earthquakes – Houston Dynamo

Major League Soccer

04:30

Los Angeles FC – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

25 jul

söndag

15:00

Kalmar FF – Djurgårdens IF

Allsvenskan

17:00

AFC Eskilstuna – Örgryte IS

Superettan

17:30

BK Häcken – IF Elfsborg

Allsvenskan

17:30

Hammarby IF – IFK Norrköping

Allsvenskan

22:00

Inter Miami – Philadelphia Union

Major League Soccer

00:00

New England Revolution – Montreal Impact

Major League Soccer

00:00

New York City FC – Orlando City SC

Major League Soccer

02:00

DC United – New York Red Bulls

Major League Soccer

03:00

Seattle Sounders – Sporting Kansas City

Major League Soccer

26 jul

måndag

19:00

GAIS – Akropolis IF

Superettan

19:00

Norrby IF – Västerås SK

Superettan

19:00

Örebro SK – AIK

Allsvenskan

19:00

Östersunds FK – Halmstads BK

Allsvenskan

19:00

Varbergs Bois FC – IFK Göteborg

Allsvenskan

27 jul

tisdag

19:00

Helsingborgs IF – Falkenbergs FF

Superettan

19:00

Östers IF – Jönköpings Södra

Superettan

4 aug

onsdag

19:00

Vasalund – Helsingborgs IF

Superettan

14 aug

lördag

16:00

Manchester United – Leeds United

Premier League

16:00

Leicester City – Wolverhampton Wanderers

Premier League

16:00

Chelsea FC – Crystal Palace

Premier League

16:00

Watford FC – Aston Villa

Premier League

16:00

Norwich City – Liverpool FC

Premier League

16:00

Brentford FC – Arsenal FC

Premier League

16:00

Tottenham Hotspur – Manchester City

Premier League

16:00

Everton FC – Southampton FC

Premier League

16:00

Burnley FC – Brighton Hove Albion

Premier League

16:00

Newcastle United – West Ham United

Premier League