TVmatchen.nu TVmatchen.nu

Sport

  • 27 tor
  • 28 idag
  • 29 lör
  • 30 sön
  • 31 mån
  • 1 tis
  • 2 ons
  • 3 tor
  • 4 fre
  • 5 lör
  • 6 sön
  • 7 mån
  • 8 tis
  • 9 ons
  • Igår
  • Idag
  • Imorgon
  • sö 30
  • må 31
  • ti 1
  • on 2
  • to 3
  • fr 4
  • lö 5
  • sö 6
  • må 7
  • ti 8
  • on 9
27 jan

Igår, torsdag

05:00

Tennis: Grand Slam Australian Open

Australian Open

05:00

Featured Groups

DP World Tour

06:00

Tennis: Grand Slam Australian Open

Australian Open

08:30

Dubai Desert Classic

DP World Tour (Dag 1)

09:00

Japan – Sydkorea

Asian Cup

09:00

Tennis: Grand Slam Australian Open

Australian Open

09:58

Snooker: European Series

Snooker

10:00

Australien – Vietnam

4-0

Fotbolls-VM 2022

11:00

Japan – Kina

2-0

Fotbolls-VM 2022

11:30

Tennis: Grand Slam Australian Open

Australian Open

13:00

Libanon – Sydkorea

0-1

Fotbolls-VM 2022

14:58

Snooker: European Series

Snooker

15:00

Australien – Thailand

Asian Cup

15:30

Iran – Irak

1-0

Fotbolls-VM 2022

16:00

Förenade arabemiraten – Syrien

2-0

Fotbolls-VM 2022

17:00

AIK – Sollentuna FK

1-2

Träningsmatch

17:30

Gainbridge LPGA - Day 1

LPGA

18:00

BK Häcken – Fredrikstad Fk

Träningsmatch

18:15

Saudiarabien – Oman

1-0

Fotbolls-VM 2022

18:30

Jönköpings IK – Storvreta Ibk

Superligan herrar

  • SportExpressen Play
19:00

IK Oskarshamn – Skellefteå AIK

SHL

19:00

Örebro Hockey – Rögle BK

SHL

19:58

Snooker: European Series

Snooker

20:30

Arsenal FC – Brighton & Hove Albion

Women's Super League

21:00

Golf: PGA TOUR - Farmers Insurance Open

PGA

21:00

Barcelona Lassa – ASVEL Lyon-Villeurbanne

Euroleague

22:00

Ecuador – Brasilien

1-1

VM-kval

01:00

Tampa Bay Lightning – New Jersey Devils

NHL

01:00

Montreal Canadiens – Anaheim Ducks

NHL

01:00

Columbus Blue Jackets – New York Rangers

NHL

01:00

USA – El Salvador

1-0

Fotbolls-VM 2022

01:00

New York Islanders – Los Angeles Kings

NHL

01:05

Ottawa Senators – Carolina Hurricanes

NHL

01:05

Florida Panthers – Vegas Golden Knights

NHL

01:10

Chile – Argentina

1-2

VM-kval

01:30

Philadelphia 76ers – Los Angeles Lakers

NBA

02:00

St. Louis Blues – Calgary Flames

NHL

02:00

Tennis: Grand Slam Australian Open

Australian Open

02:05

Winnipeg Jets – Vancouver Canucks

NHL

03:05

Edmonton Oilers – Nashville Predators

NHL

04:00

Tennis: Grand Slam Australian Open

Australian Open

28 jan

Idag, fredag

Tidigare matcher idag
05:00

Featured Groups

DP World Tour

06:00

Tennis: Grand Slam Australian Open

Australian Open

08:30

Dubai Desert Classic

DP World Tour (Dag 2)

09:00

Tennis: Grand Slam Australian Open

Australian Open

12:00

V65 Direkt

Trav

13:25

Nordisk kombination: Världscupen

Nordisk Kombination (Från Seefeld, Österrike)

14:58

Snooker: European Series

Snooker

15:30

Island – Norge

Handbolls-EM

15:30

Nordisk kombination: Världscupen

Nordisk Kombination (Från Seefeld, Österrike)

15:30

Malmö FF – Jammerbugt

Träningsmatch

16:00

Backhoppning: Storbacke

Backhoppning Världscupen (Mixat lag - Från Willingen, Tyskland)

17:30

Gainbridge LPGA - Day 2

LPGA

17:55

FIA Formel E

Formel E

18:00

Spanien - Danmark

Handbolls-EM

18:00

IF Björklöven – Mora IK

Hockeyallsvenskan

18:30

Backhoppning: Storbacke, kval

Backhoppning Världscupen (Herrar - Från Willingen, Tyskland)

19:00

Skövde Hf – Skara HF

SHE

19:00

Skuru IK – Kristianstad HK

SHE

19:00

IFK Ystad – Ystads IF

Handbollsligan

19:00

IF Troja/Ljungby – AIK

Hockeyallsvenskan

19:00

Almtuna IS – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

19:58

Snooker: European Series

Snooker

20:00

2022 The Masters

The Masters

20:00

Friidrott: World Indoor Tour

Friidrott

  • SVT 24
  • SVT Play
20:30

Frankrike – Sverige

Handbolls-EM

20:30

BIK Karlskoga – Modo Hockey

Hockeyallsvenskan

20:30

Bayern München – Alba Berlin

Euroleague

20:40

Bath Rugby - Harlequins

Premiership

20:45

Greenock Morton – Raith Rovers

2-2

Scottish Championship

20:45

Huddersfield Town – Stoke City

1-1

Championship

21:00

Real Valladolid – Sporting Gijon

1-0

Segunda Division

21:03

Golf: PGA TOUR - Farmers Insurance Open

PGA

22:00

Colombia – Peru

VM-kval

01:05

Pittsburgh Penguins – Detroit Red Wings

NHL

01:30

Charlotte Hornets – Los Angeles Lakers

NBA

02:00

New York Rangers – Minnesota Wild

NHL

02:30

Chicago Blackhawks – Colorado Avalanche

NHL

03:00

Arizona Coyotes – Boston Bruins

NHL

03:00

Dallas Stars – Washington Capitals

NHL

29 jan

Imorgon, lördag

07:00

Featured Groups

DP World Tour

08:00

Dubai Desert Classic

DP World Tour (Dag 3)

09:30

Tennis: Grand Slam Australian Open

Australian Open (Final i singel, damer)

10:30

EM i Skidskytte: Jaktstart

Skidskytte-EM (Herrar, från Arber, Tyskland)

11:30

Världscupen Alpint: Störtlopp

Alpina Världscupen (Damer)

11:45

Race of Champions Challenge

Porsche Carrera Cup Scandinavia

12:20

Tennis: Grand Slam Australian Open

Australian Open (Final, dubbel mixed)

13:00

Backhoppning världscupen: Storbacke

Backhoppning Världscupen (Damer)

13:30

EM i Skidskytte: Jaktstart

Skidskytte-EM (Damer från Arber, Tyskland)

13:45

2022 The Masters

Dart

14:00

Magura Cisnadie - HC Lada

EHF European League damer

14:00

1. FFC Turbine Potsdam – Vfl Wolfsburg

Frauen-Bundesliga · Expekt 4.70 | 4.40 | 1.42

14:00

Degerfors IF – Skövde Aik

Träningsmatch

14:00

IK Sirius FK – Hammarby IF

Träningsmatch

14:00

Sola HK – Zrk Lokomotiva Zagreb

EHF European League damer

14:15
14:20

Snooker: European Series

Snooker

14:30

FC Nordsjælland – IFK Göteborg

Träningsmatch

14:30

V75 Direkt med V4

V75

14:55

Nordisk kombination: Världscupen i Seefeld

Nordisk Kombination

15:00

Kais Mora – Jönköpings IK

Superligan damer

  • SportExpressen Play
15:00

Luleå – Köping Stars

Basketligan

  • SVT 1
  • SVT Play
15:00

Kungälv HK – VästeråsIrsta HF

SHE

15:00

Storvreta Ibk – IBF Falun

Superligan herrar

  • SportExpressen Play
15:50

Backhoppning: Storbacke

Backhoppning Världscupen (Herrar)

16:00

Team Esbjerg – Rk Podravka Vegeta

EHF Champions League damer

16:00

IBK Lund – Nacka Wallenstam IBK

Superligan damer

  • SportExpressen Play
16:00

Newcastle Falcons - Gloucester Rugby

Premiership

17:00

Pixbo Wallenstam – IBK Dalen

Superligan herrar

  • SportExpressen Play
17:30

Gainbridge LPGA - Day 3

LPGA

17:55

FIA Formel E

Formel E

17:58

Snooker: European Series

Snooker

18:00
18:00

V75 Direkt

V75

18:00

Färjestad BK – IK Oskarshamn

SHL

18:00

Linköping – Växjö IBK

Superligan herrar

  • SportExpressen Play
18:00

Chambray Touraine Handball - Vaci NKSE

EHF European League damer

18:00

Örebro Hockey – Djurgårdens IF

SHL · Expekt 1.79 | 4.30 | 3.85

18:30

Ottawa Senators – Anaheim Ducks

NHL · Expekt 2.80 | 4.25 | 2.16

18:30

Peterborough United – Sheffield United

Championship

19:00

Philadelphia Flyers – Los Angeles Kings

NHL · Expekt 3.20 | 4.30 | 1.95

19:35

Rolex 24 at Daytona

Rolex 24

19:58

Snooker: European Series

Snooker

20:00
20:00

2022 The Masters

Dart

20:30

Golf: PGA TOUR - Farmers Insurance Open

PGA

21:05

St. Louis Blues – Winnipeg Jets

NHL · Expekt 1.92 | 4.30 | 3.30

22:30

2022 Pegasus World Cup

Pegasus World Cup

22:43

Golf: PGA TOUR - Farmers Insurance Open

PGA

00:05

Florida Panthers – San Jose Sharks

NHL · Expekt 1.54 | 5.40 | 4.60

01:00

Tampa Bay Lightning – Vegas Golden Knights

NHL · Expekt 1.97 | 4.50 | 3.05

01:00

Carolina Hurricanes – New Jersey Devils

NHL · Expekt 1.55 | 5.00 | 4.90

01:00

Montreal Canadiens – Edmonton Oilers

NHL · Expekt 3.80 | 4.75 | 1.73

01:05

Detroit Red Wings – Toronto Maple Leafs

NHL · Expekt 3.75 | 4.75 | 1.74

02:30

Golden State Warriors – Brooklyn Nets

NBA

03:00

Rolex 24 at Daytona

Rolex 24

03:00

Arizona Coyotes – Buffalo Sabres

NHL · Expekt 2.65 | 4.35 | 2.23

04:05

Calgary Flames – Vancouver Canucks

NHL · Expekt 1.83 | 4.50 | 3.50

30 jan

söndag

06:00

Rolex 24 at Daytona

Speedway

06:00

Featured Groups

DP World Tour

06:00

Tennis: Grand Slam Australian Open

Australian Open

08:00

Längdskidor: Ski Classics, Marcialonga

Ski Classics (Från Trento, Italien)

  • SVT 1
  • SVT Play
08:00

Dubai Desert Classic

DP World Tour (Finalrunda)

09:00

Australien – Sydkorea

Asiatiska mästerskapen (damer)

09:30

Tennis: Grand Slam Australian Open

Australian Open (Final i singel, herrar)

10:00
10:30

EM i Skidskytte: Mixedstafett

Skidskytte-EM (Eftersändning 11:45 i SVT1)

  • SVT 1
  • SVT Play
11:30

Super-G

Alpina Världscupen (Damer | Från Garmisch-Partenkirchen i Tyskland.)

12:20

Endre – Karlstad IBF

Superligan damer

  • SportExpressen Play
13:30

EM i Skidskytte: Singel mixedstafett

Skidskytte-EM (Från Arber, Tyskland)

13:45

2022 The Masters

Dart

14:00

Thorengruppen IBK – Rönnby Västerås IBK

Superligan damer

  • SportExpressen Play
14:00

Linköping HC – AIK

SDHL

14:23

Nordisk kombination: Världscupen

Nordisk Kombination (Från Seefeld, Österrike)

14:30

Derby County – Birmingham City

Championship

14:30

Grand Slam 75 med Prix dAmérique

V75

15:00

IBF Falun – Malmö FBC

Superligan damer

  • SportExpressen Play
15:00

Fc Helsingborg – Jönköpings IK

Superligan herrar

  • SportExpressen Play
15:00

Rolex 24 at Daytona

Speedway

15:00

Brynäs IF – Skellefteå AIK

SHL · Expekt 2.88 | 4.25 | 2.14

15:05

Backhoppning: Storbacke

Backhoppning Världscupen (Herrar)

15:10

Snooker: European Series

Snooker

15:18

Cykel Franska cupen Grand Prix La Marseillaise

Franska cupen

15:30

Bronsmatch

Handbolls-EM

16:00

Warberg IC – Sirius

Superligan damer

  • SportExpressen Play
16:00

Egypten – Marocko

Afrikanska mästerskapen

16:00

Prix dAmerique

Trav

17:00

Cardiff City – Nottingham Forest

Championship

17:00

Team Thorengruppen SK – Sirius

Superligan herrar

  • SportExpressen Play
17:03

Snooker: European Series

Snooker

18:00

Örebro Hockey – IK Oskarshamn

SHL

18:00

IF Troja/Ljungby – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

18:00

Färjestad BK – Djurgårdens IF

SHL

18:00
18:00
19:00

Atlanta Hawks – Los Angeles Lakers

NBA

19:05

Pittsburgh Penguins – Los Angeles Kings

NHL

19:58

Snooker: European Series

Snooker

20:00

Gainbridge LPGA - Final Round

LPGA

20:00

2022 The Masters

Dart

20:00

Senegal – Ekvatorialguinea

Afrikanska mästerskapen

21:00

Rc Lens – As Monaco

Franska cupen

21:00

Kansas City Chiefs – Cincinnati Bengals

NFL

21:05

Kanada – USA

Fotbolls-VM 2022

21:30

Chicago Bulls – Portland Trail Blazers

NBA

21:30

Fc Porto – Maritimo Funchal

Portugisiska ligan

23:05

Carolina Hurricanes – San Jose Sharks

NHL

00:30

Los Angeles Rams – San Francisco 49ers

NFL

01:00

Montreal Canadiens – Columbus Blue Jackets

NHL

01:00

Dallas Stars – Boston Bruins

NHL

01:05

St. Louis Blues – Chicago Blackhawks

NHL

01:30

New York Islanders – Minnesota Wild

NHL

02:00

Colorado Avalanche – Buffalo Sabres

NHL

31 jan

måndag

19:00

Redbergslids IK – IK Sävehof

Handbollsligan

19:00

Storhamar Håndball – Herning-Ikast

EHF European League damer

19:00

Kristianstad HK – Skuru IK

SHE

20:45

Portsmouth FC – Charlton Athletic

League One

21:15

PSG – Nice

Franska cupen

22:33

Cykel: Vuelta a San Juan, Argentina

Cykling

01:00

Columbus Blue Jackets – Florida Panthers

NHL

01:30

Toronto Maple Leafs – New Jersey Devils

NHL

01:30

Chicago Blackhawks – Vancouver Canucks

NHL

01:30

Boston Celtics – Miami Heat

NBA

01:35

Ottawa Senators – Edmonton Oilers

NHL

01:35

Detroit Red Wings – Anaheim Ducks

NHL

1 feb

tisdag

11:10

Japan – Saudiarabien

Fotbolls-VM 2022

12:00

Championship League Snooker - Invitational

Snooker

12:03

Cykel Tour of Saudi Arabia

Cykling

13:00

Vietnam – Kina

Fotbolls-VM 2022

13:00

Libanon – Irak

Fotbolls-VM 2022

15:00

Syrien – Sydkorea

Fotbolls-VM 2022

15:30

Iran – Förenade arabemiraten

Fotbolls-VM 2022

17:00

Oman – Australien

Fotbolls-VM 2022

17:30

Championship League Snooker - Invitational

Snooker

18:00

Tappara Tampere – EHC München

Champions Hockey League

  • SVT Play
19:00

Linköping HC – Timrå IK

SHL

19:00

IFK Skövde HK – HK Aranäs

Handbollsligan

19:00

Växjö Lakers – Rögle BK

SHL

19:00

Skellefteå AIK – Färjestad BK

SHL

20:45

Hibernian FC – Hearts

Scottish Premier League

21:00

Barcelona Lassa – Bayern München

Euroleague

22:33

Cykel: Vuelta a San Juan, Argentina

Cykling

00:30

Argentina – Colombia

Fotbolls-VM 2022

01:00

New York Rangers – Florida Panthers

NHL

01:00

Tampa Bay Lightning – San Jose Sharks

NHL

01:00

New Jersey Devils – Toronto Maple Leafs

NHL

01:00

Philadelphia Flyers – Winnipeg Jets

NHL

01:05

Pittsburgh Penguins – Washington Capitals

NHL

01:30

Brasilien – Paraguay

Fotbolls-VM 2022

01:30

New York Islanders – Ottawa Senators

NHL

02:00

Nashville Predators – Vancouver Canucks

NHL

02:30

Dallas Stars – Calgary Flames

NHL

02:30

USA – Honduras

VM-kval

03:00

Colorado Avalanche – Arizona Coyotes

NHL

04:00

Vegas Golden Knights – Buffalo Sabres

NHL

04:00

Phoenix Suns – Brooklyn Nets

NBA

2 feb

onsdag

12:00

Championship League Snooker - Invitational

Snooker

12:03

Cykel Tour of Saudi Arabia

Cykling

13:05

Curling : Mixed dubbel grundomgång 1

OS curling (Sverige - Storbritannien)

16:03

Cykel: Volta a la Comunitat Valenciana, Spanien

Cykling

17:30

Championship League Snooker - Invitational

Snooker

18:00

IK Sävehof – Skövde Hf

SHE

18:00

Djurgårdens IF – Lillestrøm SK

Träningsmatch

19:00

Kristianstad HK – Höörs HK H65

SHE

19:00

Hammarby IF – If Hallby

Handbollsligan

19:00

Modo Hockey – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

19:00

Mora IK – IF Troja/Ljungby

Hockeyallsvenskan

19:00

Västerås IK – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Tingsryds AIF – Södertälje SK

Hockeyallsvenskan

19:00

IF Björklöven – AIK

Hockeyallsvenskan

19:00

HC Vita Hästen – HV71

Hockeyallsvenskan

19:30

Kärra Hf – Kungälv HK

SHE

20:00

V86 Direkt

Trav

20:45

Real Madrid – Olympiakos Pireus

Euroleague

20:45

Celtic FC – Rangers

Scottish Premier League

22:33

Cykel: Vuelta a San Juan, Argentina

Cykling

01:05

Washington Capitals – Edmonton Oilers

NHL

01:35

Detroit Red Wings – Los Angeles Kings

NHL

02:05

Curling: Mixed dubbel grundomgång 2

OS curling (Sverige - Tjeckien)

03:30

Arizona Coyotes – Calgary Flames

NHL

03:30

Chicago Blackhawks – Minnesota Wild

NHL

04:00

Utah Jazz – Denver Nuggets

NBA

3 feb

torsdag

05:10

Schweiz – Kanada

OS ishockey damer

05:10

Kina – Tjeckien

OS ishockey damer

07:05

Curling: Mixed dubbel grundomgång 3

OS curling

07:05

Curling: Mixed dubbel grundomgång 3

OS curling

09:30

Ras Al Khaimah Championship

DP World Tour (Dag 1)

09:40

Japan – Sverige

OS ishockey damer

11:00

Puckelpist: Kval 1

OS (Puckelpist) (Damer)

12:45

Puckelpist: Kval 1

OS (Puckelpist) (Herrar)

13:05

Curling: Mixed dubbel grundomgång 4

OS curling (Kina - Sverige)

13:33

Cykel Tour of Saudi Arabia

Cykling

14:10

Finland – USA

OS ishockey damer

16:03

Cykel: Volta a la Comunitat Valenciana, Spanien

Cykling

17:00

Drive On Championship

LPGA (Dag 1)

19:00

Malmö Redhawks – Färjestad BK

SHL

19:00

Skellefteå AIK – Linköping HC

SHL

19:00

Djurgårdens IF – Rögle BK

SHL

19:00

Växjö Lakers – Timrå IK

SHL

20:00
22:33

Cykel: Vuelta a San Juan, Argentina

Cykling

01:35

Curling: Mixed dubbel grundomgång 5

OS curling (Sverige - Australien)

02:55

Konståkning: Lagtävling

OS Konståkning

04:00

Los Angeles Clippers – Los Angeles Lakers

NBA

4 feb

fredag

05:10

Ryssland – Schweiz

OS ishockey damer

05:10

Kina – Danmark

OS ishockey damer

06:35

Curling: Mixed dubbel grundomgång 6

OS curling (Sverige - USA)

09:30

Ras Al Khaimah Championship

DP World Tour (Dag 2)

11:03

Cykel Tour of Saudi Arabia

Cykling

12:00

V65 Direkt

Trav

16:03

Cykel: Volta a la Comunitat Valenciana, Spanien

Cykling

17:00

Drive On Championship

LPGA (Dag 2)

18:30

1. FC Heidenheim – Hannover 96

Bundesliga 2

18:30

1. FC Nürnberg – Fc Ingolstadt 04

Bundesliga 2

19:00

Mora IK – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Modo Hockey – AIK

Hockeyallsvenskan

19:00

HV71 – Västerås IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Kristianstad – Tingsryds AIF

Hockeyallsvenskan

19:00

Futsal: Sverige – Ukraina

Futsal

19:15

TSG 1899 Hoffenheim – FC-Köln

Frauen-Bundesliga

20:30

Hertha Bsc Berlin – VfL Bochum

Bundesliga

20:45

Birmingham City – Sheffield United

Championship

21:00

Manchester United – Middlesbrough FC

FA-cupen

21:00

Olympique Marseille – Sco Angers

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:00

Cf Getafe – Ud Levante

La Liga

22:33

Cykel: Vuelta a San Juan, Argentina

Cykling

02:05

Curling: Mixed dubbel grundomgång 7

OS curling (Schweiz - Sverige)

03:00

Utah Jazz – Brooklyn Nets

NBA

03:45

Snowboard: Slopestyle kval

OS Snowboard (Damer)

5 feb

lördag

05:10

Kanada – Finland

OS ishockey damer (Damer)

07:05

Curling: Mixed dubbel grundomgång 8

OS curling (Sverige - Kanada)

07:20

Backhoppning: Normalbacke kval

OS Backhoppning (Herrar)

08:45

Längdskidor: Skiathlon

OS längdskidor (Damer)

09:30

Skridsko: 3000 m

OS Skridsko (Damer)

09:30

Ras Al Khaimah Championship

DP World Tour (Dag 3)

09:40

Tjeckien – Sverige

OS ishockey damer

09:40

Danmark – Japan

OS ishockey damer

10:00

Skidskytte: Stafett

OS skidskytte

11:00

Puckelpist: Kval 2

OS (Puckelpist) (Herrar)

11:45

Backhoppning: Normalbacke, Final

OS Backhoppning (Damer)

12:00

Motor: Race of Champions - Nationstävling

Race of Champions

  • SVT Play
12:00

Short track

OS Short Track (Damer och herrar)

12:10

Rodel: Heat 1 och 2

OS Rodel (Herrar)

12:30

Puckelpist: Final

OS (Puckelpist) (Herrar)

13:05

Curling: Mixed dubbel grundomgång 9

OS curling

13:30

Chelsea FC – Plymouth Argyle

FA-cupen

13:30

AIK – Göteborg

SDHL

14:00

Cf Elche – Cd Alaves

La Liga

14:00

Skuru IK – Kungälv HK

SHE

14:00

Mallorca – Cf Cadiz

La Liga

14:10

USA – Ryssland

OS ishockey damer

14:30

V75 Direkt med V4

V75

15:00

Almtuna IS – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

15:00

AS Roma – Genoa

Serie A

15:15

Malmö Redhawks – Frölunda HC

SHL

15:15

Örebro Hockey – Timrå IK

SHL

15:15

Leksands IF – Linköping HC

SHL

15:30

1. FC Köln – Sc Freiburg

Bundesliga

15:30

Arminia Bielefeld – Borussia Mönchengladbach

Bundesliga

15:30

Fc Augsburg – 1. FC Union Berlin

Bundesliga

15:30

FSV Mainz 05 – 1899 Hoffenheim

Bundesliga

15:30

Vfb Stuttgart – Eintracht Frankfurt

Bundesliga

16:00

Manchester City – Fulham FC

FA-cupen

16:00

IFK Skövde HK – Alingsås HK

Handbollsligan

16:00

Everton FC – Brentford FC

FA-cupen

16:00

Cykel: Volta a la Comunitat Valenciana, Spanien

Cykling

16:15

Osasuna – Sevilla

La Liga

17:00

Saint Etienne – Hsc Montpellier

Ligue 1

  • SportExpressen Play
18:00

V75 Direkt

V75

18:00