TVmatchen.nu TVmatchen.nu

Sport

  • 28 sön
  • 29 idag
  • 30 tis
  • 1 ons
  • 2 tor
  • 3 fre
  • 4 lör
  • 5 sön
  • 6 mån
  • 7 tis
  • 8 ons
  • 9 tor
  • 10 fre
  • 11 lör
  • Igår
  • Idag
  • Imorgon
  • on 1
  • to 2
  • fr 3
  • lö 4
  • sö 5
  • må 6
  • ti 7
  • on 8
  • to 9
  • fr 10
  • lö 11
28 nov

Igår, söndag

06:00

Blue Canyon Phuket Championship

Asian Tour (Finalrunda)

09:05

Backhoppning: Stor backe

Nordisk Kombination (Herrar)

10:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

10:00

Buenos Aires Master

Padel

10:03

Touring Car: Världscupen

Touring Car (Från Sotji, Ryssland)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
10:20

10 km fri jaktstart (D)

Längdskidor Världscupen

11:00

Joburg Open

Europatouren (Finalrunda)

11:00

Skidskytte: Världscupen i Östersund

Skidskytte Världscupen

12:00

V64 Direkt

Trav

12:00

Linköping HC – Göteborg

SDHL

12:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

12:03

Touring Car: Världscupen

Touring Car

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
12:15

Sparta Rotterdam – Ajax

0-1

Holländska ligan

12:30

Udinese – Genoa

0-0

Serie A

12:30

Längskidor: 15 km fri jaktstart (H)

Längdskidor Världscupen

13:00

Livingston FC – Rangers

1-3

Scottish Premier League

13:00

Saint Etienne – PSG

1-3

Ligue 1

  • SportExpressen Play
13:00

Grand Prix: Konståkning

Grand Prix Konståkning

13:00

Brynäs – Luleå HF/MSSK

SDHL

13:15

Världscupen: Short track

Världscupen Short track

13:20

Skidskytte: Världscupen i Östersund

Skidskytte Världscupen

13:30

Sc Paderborn 07 – Hansa Rostock

1-1

Bundesliga 2

13:30

Hamburger SV – Fc Ingolstadt 04

3-0

Bundesliga 2

13:30

1. FC Nürnberg – FC St Pauli

2-3

Bundesliga 2

13:45

Players Championship Finals

Dart

13:48

Snooker: UK Championship

Snooker

14:00

Viborg FF – Sønderjyske

1-1

Danska ligan

14:00

Leganes Cd – Las Palmas

4-1

Segunda Division

14:00

Füchse Berlin – Bergischer Hc

Bundesliga

14:00

Real Betis – Ud Levante

3-1

La Liga

14:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

14:30

Grand Slam 75

V75

15:00

AC Milan – Sassuolo

1-3

Serie A

15:00

Spezia Calcio – Bologna FC

0-1

Serie A

15:00

FC Lorient – Rennes

0-2

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Stade Reims – Clermont Foot

1-0

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Bordeaux – Stade Brest

1-2

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

As Monaco – Racing Strasbourg

1-1

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Burnley FC – Tottenham Hotspur

Premier League

15:00

Degerfors IF – IFK Norrköping

Allsvenskan

15:00

Leicester City – Watford FC

4-2

Premier League

15:00

Djurgårdens IF – Varbergs Bois FC

Allsvenskan

15:00

Manchester City – West Ham United

2-1

Premier League

15:00

IFK Göteborg – Östersunds FK

Allsvenskan

15:00

Mora IK – IF Björklöven

Hockeyallsvenskan

15:00

Västerviks IK – HC Vita Hästen

Hockeyallsvenskan

15:00

Brentford FC – Everton FC

1-0

Premier League

15:00

BIK Karlskoga – Almtuna IS

Hockeyallsvenskan

15:05

Längskidor: 10 km (H)

Nordisk Kombination

15:20

Eintracht Frankfurt – 1. FC Union Berlin

2-1

Bundesliga

15:30

Sverige – Tyskland

Innebandy-VM damer

  • SVT 1
  • SVT Play
15:45

Slalom: Åk 1 (D)

Alpina Världscupen

16:00

SG Flensburg-Handewitt – Hsg Wetzlar

Bundesliga

16:00

Sverige – Montenegro

Träningslandskamp damer

  • SVT Play
16:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

16:05

Backhoppning: Storbacke

Backhoppning Världscupen (Herrar)

16:15

Espanyol – Real Sociedad

1-0

La Liga

16:30

AIK – IF Troja/Ljungby

Hockeyallsvenskan

17:00

Hsc Montpellier – Lyon

0-1

Ligue 1

  • SportExpressen Play
17:30

Kalmar FF – Malmö FF

0-1

Allsvenskan

17:30

Chelsea FC – Manchester United

1-1

Premier League

17:30

Leipzig – Bayer Leverkusen

1-3

Bundesliga

17:30

Halmstads BK – Hammarby IF

0-0

Allsvenskan

18:00

Aalborg BK – FC Köpenhamn

1-3

Danska ligan

18:00

HV71 – Kristianstad

Hockeyallsvenskan

18:00

Modo Hockey – Västerås IK

Hockeyallsvenskan

18:00

Tingsryds AIF – Södertälje SK

Hockeyallsvenskan

18:00

AS Roma – Torino

1-0

Serie A

18:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:30

Cf Cadiz – Atletico Madrid

1-4

La Liga

18:45

Slalom: Åk 2 (D)

Alpina Världscupen

19:00

Miami Dolphins – Carolina Panthers

NFL

19:00

Sporting Clube de Portugal – Tondela

2-0

Portugisiska ligan

19:00

New England Patriots – Tennessee Titans

NFL

19:05

Carolina Hurricanes – Washington Capitals

NHL

19:48

Snooker: UK Championship

Snooker

20:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

20:00

Players Championship Finals

Dart

20:05

Minnesota Wild – Tampa Bay Lightning

NHL

20:15
20:30

Buenos Aires Master

Padel

20:45

Napoli – SS Lazio

4-0

Serie A

20:45

Olympique Marseille – Es Troyes Ac

1-0

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:00

Sporting Kansas City – Seattle Sounders

1-2

Major League Soccer

21:00

Real Madrid – Sevilla

2-1

La Liga

21:30

Fc Porto – Vitoria Guimaraes

2-1

Portugisiska ligan

21:30

Los Angeles Clippers – Golden State Warriors

NBA

21:58

Snooker: UK Championship

Snooker

22:20

Green Bay Packers – Los Angeles Rams

NFL

22:25

San Francisco 49ers – Minnesota Vikings

NFL

23:30

Philadelphia Union – Nashville SC

3-1

Major League Soccer

00:05

New York Rangers – New York Islanders

NHL (Uppskjuten)

  • uppskjuten
01:00

New Jersey Devils – Philadelphia Flyers

NHL

01:00

Chicago Blackhawks – San Jose Sharks

NHL

01:05

Boston Bruins – Vancouver Canucks

NHL

02:00

Anaheim Ducks – Toronto Maple Leafs

NHL

02:15

Baltimore Ravens – Cleveland Browns

NFL

29 nov

Idag, måndag

Tidigare matcher idag
13:48

Snooker: UK Championship

Snooker

16:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

19:00

IF Elfsborg – AIK

2-4

Allsvenskan

19:00

IK Sirius FK – BK Häcken

3-0

Allsvenskan

19:00

Mjällby AIF – Örebro SK

0-0

Allsvenskan

19:00

Vejle BK – Fc Midtjylland

1-1

Danska ligan

19:00

IFK Kristianstad – Eskilstuna Guif

Handbollsligan

19:00

If Hallby – Önnereds Hk

Handbollsligan

19:48

Snooker: UK Championship

Snooker

20:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

20:45

Derby County – Queens Park Rangers

1-2

Championship

21:00

Osasuna – Cf Elche

1-1

La Liga

01:30

Winnipeg Jets – Arizona Coyotes

NHL · Expekt 1.51 | 5.20 | 5.00

01:30

Montreal Canadiens – Vancouver Canucks

NHL · Expekt 2.20 | 4.25 | 2.75

02:15

Washington Football – Seattle Seahawks

NFL

03:05

Calgary Flames – Pittsburgh Penguins

NHL · Expekt 2.15 | 4.10 | 2.90

04:30

Los Angeles Clippers – New Orleans Pelicans

NBA

30 nov

Imorgon, tisdag

13:48

Snooker: UK Championship

Snooker

16:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

16:55

Finland – Sverige

Innebandy-VM damer

  • SVT
18:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:30
18:45
18:45

Usam Nimes – Grundfos Tatabanya KC

EHF Cup · Expekt 1.10 | 15.00 | 9.00

18:45

TBV Lemgo – Chekhovskie Medvedi

EHF Cup · Expekt 1.24 | 11.50 | 4.80

18:45

Orlen Wisla Plock – Bidasoa Irun

EHF European League

18:45

Kadetten Sh Gcz – AEK Athens HC

EHF Cup · Expekt 1.43 | 10.00 | 3.50

19:00
19:00
19:00

Skellefteå AIK – Linköping HC

SHL · Expekt 1.63 | 4.60 | 4.30

19:00

Djurgårdens IF – Malmö Redhawks

SHL · Expekt 2.70 | 4.35 | 2.16

19:00

Brynäs IF – Örebro Hockey

SHL · Expekt 2.60 | 4.25 | 2.25

19:00

Leksands IF – Färjestad BK

SHL · Expekt 2.20 | 4.35 | 2.63

19:00

Växjö Lakers – Luleå HF

SHL · Expekt 2.48 | 4.25 | 2.35

19:00

Frölunda HC – IK Oskarshamn

SHL · Expekt 1.64 | 4.60 | 4.20

19:00
19:48

Snooker: UK Championship

Snooker

20:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

20:30
20:45
20:45

Sporting CP – HC Eurofarm Rabotnik

EHF Cup · Expekt 1.28 | 10.00 | 5.00

20:45

SL Benfica – Riihimäki Cocks

EHF Cup

20:45

Sc Magdeburg – Naturhouse La Rioja

EHF Cup · Expekt 1.09 | 15.00 | 9.50

20:45

Toulouse Handball – TATRAN Presov

EHF Cup · Expekt 1.27 | 10.50 | 5.00

20:45
20:45
21:15
01:00

Boston Bruins – Detroit Red Wings

NHL · Expekt 1.71 | 4.60 | 4.00

01:00

Florida Panthers – Washington Capitals

NHL · Expekt 2.12 | 4.20 | 2.90

01:00

Philadelphia Flyers – New York Islanders

NHL

01:00

New Jersey Devils – San Jose Sharks

NHL · Expekt 2.17 | 4.10 | 2.88

01:05

Florida Panthers – Washington Capitals

NHL · Expekt 2.12 | 4.20 | 2.90

01:30

Brooklyn Nets – New York Knicks

NBA

01:30

New England Revolution – New York City FC

Major League Soccer

02:00

Nashville Predators – Columbus Blue Jackets

NHL · Expekt 2.05 | 4.20 | 3.05

02:05

St. Louis Blues – Tampa Bay Lightning

NHL · Expekt 2.48 | 4.10 | 2.48

02:05

Minnesota Wild – Arizona Coyotes

NHL · Expekt 1.47 | 5.40 | 5.40

02:30

Dallas Stars – Carolina Hurricanes

NHL · Expekt 2.60 | 4.10 | 2.38

04:35

Los Angeles Kings – Anaheim Ducks

NHL · Expekt 2.23 | 4.10 | 2.75

1 dec

onsdag

13:48

Snooker: UK Championship

Snooker

16:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:30

Bologna FC – AS Roma

Serie A

18:30

Inter – Spezia Calcio

Serie A

18:45

HC Motor Zaporozhye – SG Flensburg-Handewitt

EHF Champions League · Expekt 2.70 | 8.50 | 1.70

18:45
19:00
19:00
19:00
19:00
19:00

Racing Strasbourg – Bordeaux

Ligue 1 · Expekt 1.75 | 3.70 | 4.50

  • SportExpressen Play
19:00
19:00

Stade Brest – Saint Etienne

Ligue 1 · Expekt 2.15 | 3.70 | 3.05

  • SportExpressen Play
19:00
19:48

Snooker: UK Championship

Snooker

20:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

20:00

V86 Direkt

Trav

20:30

West Ham United – Brighton Hove Albion

Premier League

20:30

Wolverhampton Wanderers – Burnley FC

Premier League

20:30

Spanien – Argentina

Handbolls-VM damer

20:30

Watford FC – Chelsea FC

Premier League

20:45

Southampton FC – Leicester City

Premier League

20:45

Genoa – AC Milan

Serie A

20:45

Sassuolo – Napoli

Serie A

20:45

Hibernian FC – Rangers

Scottish Premier League

21:00

Real Madrid – Athletic Bilbao

La Liga

21:00
21:00

Nantes – Olympique Marseille

Ligue 1 · Expekt 3.15 | 3.50 | 2.17

  • SportExpressen Play
21:15

Everton FC – Liverpool FC

Premier League

21:15

Aston Villa – Manchester City

Premier League

01:05

New York Rangers – Philadelphia Flyers

NHL

01:05

Toronto Maple Leafs – Colorado Avalanche

NHL

01:30

Ottawa Senators – Vancouver Canucks

NHL

02:00

New Orleans Pelicans – Dallas Mavericks

NBA

04:00

Anaheim Ducks – Vegas Golden Knights

NHL

04:05

Edmonton Oilers – Pittsburgh Penguins

NHL

2 dec

torsdag

07:00

Laguna Phuket Championship

Asian Tour (Dag 1)

11:00

South African Open

Europatouren (Dag 1)

13:40

Skidskytte: Världscupen - sprint, damer

Skidskytte Världscupen

13:48

Snooker: UK Championship

Snooker

15:30
16:25

Skidskytte: Världscupen - sprint, herrar

Skidskytte Världscupen

18:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:00

Österrike – Kina

Handbolls-VM damer

18:00

Sydkorea – DR Kongo

Handbolls-VM damer

18:30

Torino – Empoli FC

Serie A

19:00

Örebro Hockey – Leksands IF

SHL

19:00

Luleå HF – Frölunda HC

SHL

19:00

Färjestad BK – Skellefteå AIK

SHL

19:00

Rögle BK – Brynäs IF

SHL

19:00

IK Oskarshamn – Djurgårdens IF

SHL

19:00

Linköping HC – Växjö Lakers

SHL

19:00

Timrå IK – Malmö Redhawks

SHL

19:48

Snooker: UK Championship

Snooker

20:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

20:30

Japan – Paraguay

Handbolls-VM damer

20:30

Tottenham Hotspur – Brentford FC

Premier League

20:30

Danmark – Tunisien

Handbolls-VM damer

20:45

Real Madrid – Maccabi FOX Tel Aviv

Euroleague

20:45

Celtic FC – Hearts

Scottish Premier League

20:45
20:45
20:45

SS Lazio – Udinese

Serie A

21:15

Manchester United – Arsenal FC

Premier League

01:05

Washington Capitals – Chicago Blackhawks

NHL

01:05

Carolina Hurricanes – Ottawa Senators

NHL

01:05

Tampa Bay Lightning – St. Louis Blues

NHL

01:05

Montreal Canadiens – Colorado Avalanche

NHL

01:05

Florida Panthers – Buffalo Sabres

NHL

01:30

New York Knicks – Chicago Bulls

NBA

01:35

New York Islanders – San Jose Sharks

NHL

02:05

Nashville Predators – Boston Bruins

NHL

02:05

Minnesota Wild – New Jersey Devils

NHL

02:15

New Orleans Saints – Dallas Cowboys

NFL

02:35

Dallas Stars – Columbus Blue Jackets

NHL

04:35

Los Angeles Kings – Calgary Flames

NHL

3 dec

fredag

07:00

Laguna Phuket Championship

Asian Tour (Dag 2)

09:15

Freestyle - Hopp

Freestyle Världscupen (Damer)

10:00
11:00

South African Open

Europatouren (Dag 2)

11:30

Backhoppning: Normalbacke

Nordisk Kombination (Damer)

12:00

V65 Direkt

Trav

12:10

Freestyle: hopp

Freestyle Världscupen (Herrar)

12:30
14:00

Snooker: UK Championship

Snooker

14:15

Sverige – Lettland

Innebandy-VM

  • SVT 1
  • SVT Play
14:30

Saudiarabiens GP - Träning 1

Formel 1

14:30

Längdåkning, 5 km

Nordisk Kombination (Damer)

15:15
16:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

16:20

Saudiarabiens GP - Kval

Formel 2

18:00

Rumänien – Iran

Handbolls-VM damer

18:00

Frankrike – Angola

Handbolls-VM damer

18:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:00

Ryssland – Kamerun

Handbolls-VM damer

18:00

Saudiarabiens GP - Träning 2

Formel 1

18:00

1. FFC Frankfurt – 1. FFC Turbine Potsdam

Frauen-Bundesliga

18:00

Nederländerna – Puerto Rico

Handbolls-VM damer

18:00

Backhoppning: Storbacke

Nordisk Kombination (Herrar)

18:30

Sv Darmstadt 98 – Fortuna Düsseldorf

Bundesliga 2

18:30

Werder Bremen – Fc Erzgebirge Aue

Bundesliga 2

18:35

Super-G

Alpina Världscupen (Herrar)

19:00

HC Vita Hästen – Modo Hockey

Hockeyallsvenskan

19:00

AIK – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

19:00

Mexico Open

Padel

19:00

IF Björklöven – Tingsryds AIF

Hockeyallsvenskan

19:00

Mora IK – IF Troja/Ljungby

Hockeyallsvenskan

19:00

Västerås IK – HV71

Hockeyallsvenskan

19:00

Södertälje SK – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Kristianstad – Almtuna IS

Hockeyallsvenskan

19:00

Brynäs – HV71

SDHL

  • SVT Play
20:00

Portimonense Sc – Fc Porto

Portugisiska ligan

20:00

Alba Berlin – Olimpia Milano

Euroleague

20:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

20:20

Störtlopp

Alpina Världscupen (Damer)

20:30

Sverige – Uzbekistan

Handbolls-VM damer

20:30

Norge – Kazakhstan

Handbolls-VM damer

20:30

Skridsko: Salt Lake City

Världscupen i skridsko

20:30

1. FC Union Berlin – Leipzig

Bundesliga

20:45

Gateshead – Charlton Athletic

FA-cupen

20:45

Fulham FC – AFC Bournemouth

Championship

21:00

Granada Cf – Cd Alaves

La Liga

22:03

Snooker: UK Championship

Snooker

22:15

Benfica Lissabon – Sporting Clube de Portugal

Portugisiska ligan

23:00

Snooker: UK Championship

Snooker

01:05

New York Rangers – San Jose Sharks

NHL

02:05

Winnipeg Jets – New Jersey Devils

NHL

03:35

Arizona Coyotes – Vegas Golden Knights

NHL

04:00

Los Angeles Lakers – Los Angeles Clippers

NBA

04:05

Anaheim Ducks – Calgary Flames

NHL

4 dec

lördag

06:00

Laguna Phuket Championship

Asian Tour (Dag 3)

09:00

Backhoppning: Normalbacke

Nordisk Kombination (Herrar)

10:00

Skiathlon: 15 km

Längdskidor Världscupen (Herrar)

11:00

South African Open

Europatouren (Dag 3)

11:15

Backhoppning: Normalbacke

Nordisk Kombination (Damer)

12:00

Längdåkning: 10 km

Längdskidor Världscupen (Damer)

13:00

Skidskytte: Världscupen - jaktstart, damer

Skidskytte Världscupen

  • Ej fastställd
13:00

FC Bayern München – Bayer Leverkusen

Frauen-Bundesliga

13:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

13:30

Coventry City – West Bromwich Albion

Championship

13:30

West Ham United – Chelsea FC

Premier League

13:35

Längdåkning: Lagsprint

Nordisk Kombination

13:45

Buxton – Morecambe FC

FA-cupen

14:00

Sevilla – Villarreal

La Liga

14:00

Snooker: UK Championship

Snooker

14:30

Sassuolo – Juventus

Serie A Femminile

14:30

V75 Direkt med V4

V75

15:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

15:00

AC Milan – Salernitana

Serie A

15:00

Saudiarabiens GP - Träning 3

Formel 1

15:00

AIK – IK Sirius FK

Allsvenskan

15:00

BK Häcken – Djurgårdens IF

Allsvenskan

15:00

Hammarby IF – Kalmar FF

Allsvenskan

15:00

IFK Norrköping – IFK Göteborg

Allsvenskan

15:00

Malmö FF – Halmstads BK

Allsvenskan

15:00

Varbergs Bois FC – Mjällby AIF

Allsvenskan

15:00

Örebro SK – IF Elfsborg

Allsvenskan

15:00

Östersunds FK – Degerfors IF

Allsvenskan

15:10

Skidskytte: Världscupen - stafett, herrar

Skidskytte Världscupen

  • Ej fastställd
15:15

Växjö Lakers – Timrå IK

SHL

15:15

IK Oskarshamn – Färjestad BK

SHL

15:15

Frölunda HC – Linköping HC

SHL

15:30

Fc Augsburg – VfL Bochum

Bundesliga

15:30

FSV Mainz 05 – Vfl Wolfsburg

Bundesliga

15:30

1899 Hoffenheim – Eintracht Frankfurt

Bundesliga

15:30

Arminia Bielefeld – 1. FC Köln

Bundesliga

15:30

Bayer Leverkusen – Spvgg Greuther Fürth

Bundesliga

16:00

Ipswich Town – Barrow FC

FA-cupen

16:00

Millwall FC – Birmingham City

Championship

16:00

Newcastle United – Burnley FC

Premier League

16:00

Southampton FC – Brighton Hove Albion

Premier League

16:00

Wolverhampton Wanderers – Liverpool FC

Premier League

16:00

V75 Direkt

V75

16:15

FC Barcelona – Real Betis

La Liga

17:00

Tennis: Davis Cup