19
  • Visa alla
  • Alpint
  • Ishockey
  • Längdskidor
  • Skidskytte
  • Curling
  • Backhoppning
  • Freestyle
  • Kombination
  • Snowboard
  • Skridsko
  • Konståkning
  • Fler
  • Short Track
  • Skeleton
  • Bob
  • Rodel
  • Visa Sverige
  • 18 igår
  • 19 idag
  • 20 tis
  • 21 ons
  • 22 tor
  • 23 fre
  • 24 lör
  • 25 sön
  • 26 mån
  • 27 tis
  • 28 ons
19 Välj datum

OBS! Ett dygn räknas från 05:00 till 04:59 på TVmatchen.nu

  • Annons:
  • Annons
    • 18 FEB

      igår, söndag

      1. Herrar, storslalom, 2:a åket


      2. Storbritannien – Sverige (d)


        (Damer, Kanal 9 07:30)
      3. Herrar, 4×10 km stafett


      4. Sverige – Japan


        (Placeringsmatch)
      5. Freestyle, herrar, hopp


        (Final)
      6. Herrar, lag, jaktstart


      7. Sverige – Japan (h)


        (Herrar, Kanal 9 13:15)
      8. Tvåmannabob, herrar, heat 1 och 2


      9. Herrar, 15 km masstart


      10. Damer, 500m


      11. Sverige – Finland


        (K5 från 1315)
      12. Kanada – Sydkorea


      13. Tvåmannabob, herrar, heat 2


      14. Sverige – Sydkorea (d)


        (Damer, grundspel 8 ) Visas natten mot måndag
      15. Damer, big air, kval


        Visas natten mot måndag
      16. Isdans, kort program


        Visas natten mot måndag
      17. Halfpipe, damer, kval


        Visas natten mot måndag
    • 19 FEB

      idag, måndag

      1. Tidigare matcher idag
      2. USA – Finland


        (Damer, semifinal)
      3. Sverige – Schweiz (h)


        (Herrar, gruppspel)
      4. Damer, lag jaktstart


        (Kval)
      5. Japan – Sverige (d)


        (Grundspel, damer)
      6. Tvåmannabob, heat 3 och 4


      7. Herrar, 500m


      8. Kanada – OAR


        (Damer, semifinal)
      9. Herrar lag stor backe


      10. Italien – Sverige (h)


        (Grundspel, herrar) Visas natten mot tisdag
      11. Isdans, fritt program


        Visas natten mot tisdag
      12. Halfpipe, damer, final


        (Final) Visas natten mot tisdag
      13. Sverige – Korea


        (Match om 7/8-plats) Visas natten mot tisdag
      14. USA – Slovakien


        (Åttondelsfinal) Visas natten mot tisdag
    • 20 FEB

      imorgon, tisdag

      1. Herrar, halfpipe


        (Kval)
      2. Grundspel (d)


      3. Kanada – Kina


        (Damer, gruppspel)
      4. Slovenien – Norge


        (Åttondelsfinal)
      5. Schweiz – Japan


        (Placeringsmatch)
      6. Short track, herrar/damer


        (Kval)
      7. Nordisk kombination: Backhoppning HS 140


      8. Short track, herrar/damer


        (Kval)
      9. Grundspel (h)


      10. Mixedstafett


      11. Short track, damer, 3000m stafett


        (Final)
      12. Damer, tvåmannabob, heat 1 och 2


      13. Finland – Korea


        (Åttondelsfinal. Eurosport 2 kl 14:30)
      14. Schweiz – Tyskland


        (Åttondelsfinal. Kanal 5 kl 14:10)
      15. Nordisk kombination: Ind. 10 km


      16. Sverige – Kina (d)


        (Grundspel, K9 02:45, damer) Visas natten mot onsdag
      17. Snowboard, herrar, big air


        (kval) Visas natten mot onsdag
      18. Damer, kort program


        Visas natten mot onsdag
      19. Damer, störtlopp


        Visas natten mot onsdag
      20. Freestyle, herrar, skicross


        (seedningsrunda) Visas natten mot onsdag
      21. Kvartsfinal, herrar


        (Kvartsfinal, herrar) Visas natten mot onsdag
    • 21 FEB

      onsdag

      1. Freestyle, herrar, skicross


        (Final)
      2. Skicross, herrar – final


      3. Sverige – Norge (h)


        (Herrar, gruppspel, E2 06:45, K5 07:45)
      4. Finland – OAR


        (Bronsmatch)
      5. Kvartsfinal, herrar


        (Kvartsfinal, herrar)
      6. Damer, sprintstafett, kval


      7. Lagsprint, fri stil


      8. Stafett


      9. Sverige – USA (d)


        (Grundspel, damer)
      10. Damer, tvåmannabob, heat 3 och 4


      11. Kanada – Ej fastställd


        (Kvartsfinal, herrar)
      12. Sverige – Tyskland/Schweiz


        (Kvartsfinal, herrar)
      13. Herrar/damer skiljeomgång


        Visas natten mot torsdag
      14. Herrar/damer skiljeomgång


        Visas natten mot torsdag
      15. Herrar, slalom, 1:åket


        (E2 från ca 01:45) Visas natten mot torsdag
      16. Halfpipe, herrar, final


        Visas natten mot torsdag
      17. Parallellstorslalom kval


        (Damer och herrar) Visas natten mot torsdag
      18. Parallellstorslalom, kval


        Visas natten mot torsdag
    • 22 FEB

      torsdag

      1. USA – Kanada


        (Final. Eurosport 2 från 06.45)
      2. Herrar, slalom, 2:a åket


      3. Nordisk kombination: Lag, backhoppning


      4. Short track, herrar/damer


        (Final)
      5. Nordisk kombination: Stafett, 4×5 km


      6. Match ej fastställd


        (Herrar, semifinal)
      7. Damer, stafett


      8. Short track, herrar, 500m


      9. Short track, damer, 1000m


        (Final)
      10. Short track, herrar, 5000m stafett


        (Final)
      11. Match ej fastställd


        (Damer, semifinal)
      12. Herrar, semifinal


        (Herrar, semifinal)
      13. Damer, big air, final


        Visas natten mot fredag
      14. Damer, fritt program


        Visas natten mot fredag
      15. Damer, kombinationsstörtlopp


        Visas natten mot fredag
      16. Freestyle, damer, skicross


        (Seedningsrunda) Visas natten mot fredag
    • 23 FEB

      fredag

      1. Skicross, damer, final


        (Final)
      2. Skicross, damer, final


      3. Damer, kombinationsslalom


        (K5 från 07:15)
      4. Match ej fastställd


        (Herrar, bronsmatch)
      5. Herrar, semifinal


        (Herrar, semifinal)
      6. Herrar, 1000m


        (Final)
      7. Match ej fastställd


        (Damer, semifinal. Eurosport 2 13:45)
      8. Herrar, stafett


      9. Herrar, semifinal


        (K5 från 1415)
      10. Fyrmannabob, heat 1 och 2


        Visas natten mot lördag
      11. Herrar, big air – final


        (K9/E2 från 02:35) Visas natten mot lördag
      12. Alpint – Lagtävling


        (E2 från 0330) Visas natten mot lördag
      13. Parallellstorslalom final


        (Damer och herrar, E2 04:45) Visas natten mot lördag
    • 24 FEB

      lördag

      1. Herrar, masstart 50 km klassisk


      2. Herrar, final


        (K5/E2 från 0900)
      3. Match ej fastställd


        (Damer, bronsmatch)
      4. Masstart


      5. Bronsmatch, herrar


        (Bronsmatch, herrar)
      6. Damer, final


        (Damer, final) Visas natten mot söndag
      7. Fyrmannabob, heat 3 och 4


        Visas natten mot söndag
      8. Konståkning, uppvisning


        Visas natten mot söndag
    • 25 FEB

      söndag

      1. Herrar, final


        (Herrar, final)
      2. Damer, masstart 30 km klassisk


        (Eurosport 2 kl 07:45)
      3. Avslutningsceremoni


        Avslutningsceremoni (K5 från 12)
    Inga sändningar finns för aktuellt urval