TVmatchen.nu TVmatchen.nu
  • 20 mån
  • 21 idag
  • 22 ons
  • 23 tor
  • 24 fre
  • 25 lör
  • 26 sön
  • 27 mån
  • 28 tis
  • 29 ons
  • 30 tor
  • 1 fre
  • 2 lör
  • 3 sön

Manchester United på TV och stream

Tag: Manchester United

20 sep

Igår, måndag

12:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

14:35

Cykel: VM - Flandern

Cykling

  • SVT 1
  • SVT Play
18:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:55

TVmatchen Studio

TVmatchen Studio

19:00

Silkeborg IF – Aarhus Gf

Danska ligan

19:00

AIK – IFK Göteborg

Allsvenskan

19:00

Hammarby IF – Varbergs Bois FC

Allsvenskan

19:00

IFK Värnamo – Örgryte IS

Superettan

20:00

Benfica Lissabon – Boavista Porto

Portugisiska ligan

20:45

Udinese – Napoli

Serie A

21:00
02:15

Green Bay Packers – Detroit Lions

NFL

21 sep

Idag, tisdag

Tidigare matcher idag
12:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

13:33

Franska cupen

Cykling (Grand Prix de Denain)

17:45

FC Helsingør – Odense BK

Danska Cupen

18:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:30

Sverige – Georgien

Fotbolls-VM damer (Kval)

  • SVT 2
  • SVT 24
  • SVT Play
18:30

Bologna FC – Genoa

Serie A

18:30

Lyngby BK – Aalborg BK

Danska Cupen

18:45

Fortuna Sittard – Ajax

Holländska ligan

19:00

Dackarna – Lejonen

Speedway

19:00

Elit Vetlanda – Rospiggarna

Speedway

19:00

Ystads IF – Alingsås HK

Handbollsligan

19:00

Helsingborgs IF – Jönköpings Södra

Superettan

19:30

Cf Getafe – Atletico Madrid

La Liga

20:40

TVmatchen Studio

TVmatchen Studio

20:45

Manchester City – Wycombe Wanderers

Ligacupen

20:45

Fulham FC – Leeds United

Ligacupen

20:45

Queens Park Rangers – Everton FC

Ligacupen

20:45

Norwich City – Liverpool FC

Ligacupen

20:45

Fiorentina – Inter

Serie A

20:45

Atalanta – Sassuolo

Serie A

22:00

Athletic Bilbao – Rayo Vallecano

La Liga

22:00

Ud Levante – Celta Vigo

La Liga

22 sep

Imorgon, onsdag

12:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:30

Spezia Calcio – Juventus

Serie A

18:30

Salernitana – Hellas Verona

Serie A

18:45

MOL Pick Szeged – HC PPD Zagreb

EHF Champions League

18:45

Aalborg Håndbold – Montpellier Hb

EHF Champions League

19:00

Djurgårdens IF – Degerfors IF

Allsvenskan

19:00

IK Sirius FK – IFK Norrköping

Allsvenskan

19:00

Örebro SK – Östersunds FK

Allsvenskan

19:00

Rennes – Clermont Foot

Ligue 1

  • SportExpressen Play
19:00

IF Elfsborg – Malmö FF

Allsvenskan

19:00

Nantes – Stade Brest

Ligue 1

  • SportExpressen Play
19:00

Skuru IK – Skara HF

SHE

19:00

Hsc Montpellier – Bordeaux

Ligue 1

  • SportExpressen Play
19:00

As Monaco – Saint Etienne

Ligue 1

  • SportExpressen Play
19:00

Lille – Stade Reims

Ligue 1

  • SportExpressen Play
19:00

AIK – HV71

SDHL

19:00

HK Aranäs – Redbergslids IK

Handbollsligan

19:00

Brynäs – Djurgården

SDHL

19:30

Espanyol – Cd Alaves

La Liga

19:30

Sevilla – Valencia

La Liga

19:30

Luleå HF/MSSK – Modo

SDHL

  • SVT 24
  • SVT Play
20:00

V86 Direkt

Trav

20:45

Wolverhampton Wanderers – Tottenham Hotspur

Ligacupen

20:45

Rangers – Livingston FC

Scottish Communities League Cup

20:45

Dundee FC – Fc St Johnstone

Scottish Communities League Cup

20:45

HC Vardar – HC Meshkov Brest

EHF Champions League

20:45

Chelsea FC – Aston Villa

Ligacupen

20:45

Cagliari – Empoli FC

Serie A

20:45

Manchester United – West Ham United

Ligacupen

20:45

THW Kiel – Elverum

EHF Champions League

21:00

Tampa Bay Rays – Toronto Blue Jays

Major League Baseball

21:00

Fc Metz – PSG

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:00

FC Lorient – Nice

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:00

Lyon – Es Troyes Ac

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:00

Rc Lens – Racing Strasbourg

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:00

Sco Angers – Olympique Marseille

Ligue 1

  • SportExpressen Play
22:00

Real Madrid – Mallorca

La Liga

22:00

Villarreal – Cf Elche

La Liga

01:10

Boston Red Sox – New York Mets

Major League Baseball

01:30

Inter Miami – Nashville SC

Major League Soccer

02:00

New York Red Bulls – New York City FC

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – New England Revolution

Major League Soccer

04:10

San Diego Padres – San Francisco Giants

Major League Baseball

23 sep

torsdag

12:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:30

Sampdoria – Napoli

Serie A

18:30

Torino – SS Lazio

Serie A

18:45

PGE Vive Kielce – Veszprem

EHF Champions League

19:00

Mjällby AIF – Halmstads BK

Allsvenskan

19:00

Hammarby IF – IFK Göteborg

Allsvenskan

19:00

Kalmar FF – AIK

Allsvenskan

19:00

Lugi Hf – Kungälv HK

SHE

19:00

Brynäs IF – Växjö Lakers

SHL

19:00

Malmö Redhawks – Djurgårdens IF

SHL

19:00

Frölunda HC – Leksands IF

SHL

19:00

Linköping HC – Färjestad BK

SHL

19:00

VästeråsIrsta HF – IK Sävehof

SHE

19:00

Varbergs Bois FC – BK Häcken

Allsvenskan

19:05

SC DHfK Leipzig – HSV Hamburg

Bundesliga

19:10

Cleveland Indians – Chicago White Sox

Major League Baseball

19:30

Granada Cf – Real Sociedad

La Liga

19:30

Osasuna – Real Betis

La Liga

20:00

International Swimming League

International Swimming League

20:45

Dundee United – Hibernian FC

Scottish Communities League Cup

20:45

Celtic FC – Raith Rovers

Scottish Communities League Cup

20:45

Paris Handball – Dinamo Bucuresti

EHF Champions League

20:45

FC Porto Sofarma – SG Flensburg-Handewitt

EHF Champions League

20:45

AS Roma – Udinese

Serie A

22:00

Cf Cadiz – FC Barcelona

La Liga

22:10

San Diego Padres – San Francisco Giants

Major League Baseball

23:00

Ryder Cup 2020

Ryder Cup (Dag 1)

02:20

Houston Texans – Carolina Panthers

NFL

03:38

Los Angeles Angels – Houston Astros

Major League Baseball

24 sep

fredag

09:30

Lugo Open

Padel (Kvartsfinaler)

10:30

Rysslands GP - Träning 1

Formel 1

12:00

V65 Direkt

Trav

12:00

Rysslands GP - Kval

Formel 3

14:00

Rysslands GP - Träning 2

Formel 1

14:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

14:00

Ryder Cup

Ryder Cup (Dag 2)

15:20

Rysslands GP - Kval

Formel 2

17:30

Walmart NW Arkansas Championship

LPGA

18:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

18:30

Ssv Jahn Regensburg – Fc Erzgebirge Aue

Bundesliga 2

19:00

If Hallby – Eskilstuna Guif

Handbollsligan

19:00

Alingsås HK – Lugi HF

Handbollsligan

19:00

Brynäs – Linköping HC

SDHL

19:00

Hammarby IF – HK Malmö

Handbollsligan

19:00
19:00

Västerviks IK – Modo Hockey

Hockeyallsvenskan

19:00

Bk Heid – Kristianstad HK

SHE

19:00

Kristianstad – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

19:00

Västerås IK – Tingsryds AIF

Hockeyallsvenskan

19:00

IFK Ystad – IFK Kristianstad

Handbollsligan

19:00

Almtuna IS – IF Troja/Ljungby

Hockeyallsvenskan

19:00

HC Vita Hästen – Mora IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Önnereds Hk – Ystads IF

Handbollsligan

19:00

Örgryte IS – AFC Eskilstuna

Superettan

19:00

IFK Skövde HK – IK Sävehof

Handbollsligan

19:03

Laver Cup - Dag 1

ATP

19:30

Kärra Hf – Skövde Hf

SHE

20:00

International Swimming League

International Swimming League

20:20

Chicago Cubs – St. Louis Cardinals

Major League Baseball

20:27

Södertälje SK – IF Björklöven

Hockeyallsvenskan

20:30

Spvgg Greuther Fürth – FC Bayern München

Bundesliga

20:45

Arbroath FC – Kilmarnock FC

Scottish Premier League

21:00

West Bromwich Albion – Queens Park Rangers

Championship

21:03

Laver Cup - Dag 1

ATP

22:15

Fc Gil Vicente – Fc Porto

Portugisiska ligan

01:10

Boston Red Sox – New York Yankees

Major League Baseball

04:00

San Diego Padres – Atlanta Braves

Major League Baseball

25 sep

lördag

07:30

Rysslands GP - Race 1

Formel 3

09:30

Rysslands GP - Race 1

Formel 2

10:00

EM i fälttävlan - Cross Country

EM i fälttävlan

  • SVT Play
10:00

Lugo Open

Padel (Semifinaler)

11:00

Rysslands GP - Träning 3

Formel 1

12:30

Everton Women – Birmingham City Women

Women's Super League

12:40

Rysslands GP - Race 2

Formel 3

13:00

HV71 – Modo

SDHL

13:00

GAIS – Falkenbergs FF

Superettan

13:30

Chelsea FC – Manchester City

Premier League

13:30

Manchester United – Aston Villa

Premier League

13:30

Reading FC – Middlesbrough FC

Championship

14:00

Rysslands GP - Kval

Formel 1

14:00

Ryder Cup

Ryder Cup (Dag 3)

14:00

Superbike-VM - Race 1

Superbike-VM (Circuito de Jerez)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
14:00

Cd Alaves – Atletico Madrid

La Liga

14:00

J&T Banka Ostrava Open

WTA

14:30

V75 Direkt med V4

V75

14:30
15:00

Djurgårdens IF – Hammarby IF

OBOS Damallsvenskan

15:00

Spezia Calcio – AC Milan

Serie A

15:00

Västerås SK – GIF Sundsvall

Superettan

15:00

Vasalund – Akropolis IF

Superettan

15:00

Landskrona Bois – Norrby IF

Superettan

15:15

Superbike-VM - Race 2

Superbike-VM (Circuito de Jerez)

15:15

Brynäs IF – Skellefteå AIK

SHL

15:15

Leksands IF – Linköping HC

SHL

15:15

Luleå HF – Örebro Hockey

SHL

15:30

Leipzig – Hertha Bsc Berlin

Bundesliga

15:30

Eintracht Frankfurt – 1. FC Köln

Bundesliga

15:30

Bayer Leverkusen – FSV Mainz 05

Bundesliga

15:30

1. FC Union Berlin – Arminia Bielefeld

Bundesliga

15:30

1899 Hoffenheim – Vfl Wolfsburg

Bundesliga

15:45

Rysslands GP - Race 2

Formel 2

15:45

Höörs HK H65 – Önnereds Hk

SHE

16:00

Leicester City – Burnley FC

Premier League

16:00

V75 Direkt

V75

16:00

Everton FC – Norwich City

Premier League

16:00

Leeds United – West Ham United

Premier League

16:00

Watford FC – Newcastle United

Premier League

16:00

AFC Bournemouth – Luton Town

Championship

16:00

Rostov Don – FTC Rail Cargo Hungaria

EHF Champions League damer

16:00

Kastamonu – RK Krim Mercator

EHF Champions League damer

16:15

Valencia – Athletic Bilbao

La Liga

17:00

Jönköpings Södra – IK Brage

Superettan

17:00

Växjö DFF – BK Häcken

OBOS Damallsvenskan

17:00

Saint Etienne – Nice

Ligue 1

  • SportExpressen Play
17:03

Bågskytte VM

VM

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
17:30

Malmö FF – Örebro SK

Allsvenskan

18:00

Acura Grand Prix of Long Beach - Träning

Indycar

18:00
18:00

IK Oskarshamn – Frölunda HC

SHL

18:00

Inter – Atalanta

Serie A

18:00

Växjö Lakers – Rögle BK

SHL

18:00

Rk Podravka Vegeta – CSM Bucuresti

EHF Champions League damer

18:00

Borussia Dortmund – Brest Bretagne

EHF Champions League damer

18:30

Brentford FC – Liverpool FC

Premier League

18:30

Sevilla – Espanyol

La Liga

18:30

Borussia Mönchengladbach – Borussia Dortmund

Bundesliga

18:35

Ajax – Fc Groningen

Holländska ligan

19:00

Speedway VM

Speedway

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
19:00

Leksands IF – Linköping HC

SDHL

19:00

Walmart NW Arkansas Championship

LPGA (Andra rundan)

19:00

MMA Superior Challenge 23

MMA

19:00

Racing Strasbourg – Lille

Ligue 1

  • SportExpressen Play
19:03

Laver Cup - Dag 2

ATP

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
20:30

Hansa Rostock – Schalke 04

Bundesliga 2

20:45

Genoa – Hellas Verona

Serie A

21:00

Acura Grand Prix of Long Beach - Kval

Indycar

21:00

Real Madrid – Villarreal

La Liga

21:00

Lyon – FC Lorient

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:00

PSG – Hsc Montpellier

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:03

Cykelcross

Cykling

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
21:03

Laver Cup - Dag 2

ATP

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
21:30

Philadelphia Union – Atlanta United

Major League Soccer

22:00

PURE Insurance Championship

Champions Tour

22:30

Super League Triathlon: Malibu

Super League Triathlon

23:00

Acura Grand Prix Long Beach

Indycar

01:00

Alsco Uniforms 302

Nascar

01:00

New England Revolution – Orlando City SC

Major League Soccer

01:30

DC United – FC Cincinnati

Major League Soccer

01:30

New York City FC – New York Red Bulls

Major League Soccer

01:30

Columbus Crew – Montreal Impact

Major League Soccer

02:00

Minnesota United – Houston Dynamo

Major League Soccer

02:00

Colorado Rapids – Toronto FC

Major League Soccer

04:00

San Jose Earthquakes – Los Angeles FC

Major League Soccer

04:00

Vancouver Whitecaps FC – Fc Dallas

Major League Soccer

04:00

UFC 266: Volkanovski vs Ortega

UFC

04:30

Portland Timbers – Real Salt Lake

Major League Soccer

26 sep

söndag

09:00

Berlin Marathon 2021

Marathon

09:00

Rysslands GP - Race 3

Formel 3

10:00

Lugo Open

Padel (Finaler)

10:20

Rysslands GP - Race 3

Formel 2

11:00

EM i fälttävlan - Hoppning

EM i fälttävlan

  • SVT Play
12:00

HV71 – Luleå HF/MSSK

SDHL

12:30

Juventus – Sampdoria

Serie A

13:00

Östers IF – Helsingborgs IF

Superettan

13:00

Göteborg – Modo

SDHL

13:00

St Mirren – Aberdeen FC

Scottish Premier League

13:00

Bordeaux – Rennes

Ligue 1

  • SportExpressen Play
13:03

VM i Motocross of Nations - Lopp 1

Motocross-VM

13:30

Hamburger SV – 1. FC Nürnberg

Bundesliga 2

13:30

Manchester United – Chelsea Women

Women's Super League

13:30

Team Esbjerg – Buducnost

EHF Champions League damer

14:00

Piteå IF – Vittsjö GIK

OBOS Damallsvenskan

14:00

Mallorca – Osasuna

La Liga

14:00

F1: Rysslands GP

Formel 1 (Sotji Autodrom)

14:00

Fc Midtjylland – Randers FC

Danska ligan

14:00

Sc Magdeburg – SC DHfK Leipzig

Bundesliga

14:30

J&T Banka Ostrava Open

WTA

14:30

V75 Direkt

V75

14:30
14:33

VM i Motocross of Nations - Lopp 2

Motocross-VM

15:00

Es Troyes Ac – Sco Angers

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Trelleborgs FF – IFK Värnamo

Superettan

15:00

Southampton FC – Wolverhampton Wanderers

Premier League

15:00

Udinese – Fiorentina

Serie A

15:00

Empoli FC – Bologna FC

Serie A

15:00

Sassuolo – Salernitana

Serie A

15:00

Mjällby AIF – IF Elfsborg

Allsvenskan

15:00

Östersunds FK – Djurgårdens IF

Allsvenskan

15:00

Stade Reims – Nantes

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Stade Brest – Fc Metz

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:30

ATP World Tour 250-turnering i Metz

ATP

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
15:30

VfL Bochum – Vfb Stuttgart

Bundesliga

16:00

Györi Audi ETO KC – CSKA Moskva

EHF Champions League damer

16:00

IK Sävehof – Odense HC

EHF Champions League damer

16:00

VM i Motocross of Nations - Lopp 3

Motocross-VM

16:00

FC Rosengård – Kristianstads DFF

OBOS Damallsvenskan

  • SVT Play
16:00

Leksands IF – Djurgårdens IF

SDHL

16:00

Sporting Gijon – Malaga

Segunda Division

16:00

Metz – Vipers Kristiansand

EHF Champions League damer

16:00

Rhein Neckar Löwen – Frisch Auf Göppingen

Bundesliga

16:15

FC Barcelona – Ud Levante

La Liga

16:30

J&T Banka Ostrava Open 2021

WTA

17:00

Clermont Foot – As Monaco

Ligue 1

  • SportExpressen Play
17:00

Kif Örebro – AIK

OBOS Damallsvenskan

17:00

Linköpings FC – Eskilstuna United

OBOS Damallsvenskan

17:30

Arsenal FC – Tottenham Hotspur

Premier League

17:30

Sc Freiburg – Fc Augsburg

Bundesliga

17:30

IFK Norrköping – Varbergs Bois FC

Allsvenskan

17:30

BK Häcken – Hammarby IF

Allsvenskan

18:00

Walmart NW Arkansas Championship

LPGA (Sista rundan)

18:00

Ryder Cup

Europatouren (Dag 4 (Slutrunda))

18:00

SS Lazio – AS Roma

Serie A

18:00

Bröndby IF – Aalborg BK

Danska ligan

18:03

Laver Cup - Dag 3

ATP

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
18:30

Real Sociedad – Cf Elche

La Liga

18:30

Rayo Vallecano – Cf Cadiz

La Liga

19:00

Chicago Fire – Nashville SC

Major League Soccer

19:00

Kansas City Chiefs – Los Angeles Chargers

NFL

19:00

New England Patriots – New Orleans Saints

NFL

19:45

Arsenal FC – Manchester City

Women's Super League

20:00

Vejle BK – Silkeborg IF

Danska ligan

20:03

Laver Cup - Dag 3

ATP

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
20:45

Olympique Marseille – Rc Lens

Ligue 1

  • SportExpressen Play
20:45

Napoli – Cagliari

Serie A

21:00

Acura Grand Prix of Long Beach - Race

Indycar

21:00

PURE Insurance Championship

Champions Tour

21:00

Real Betis – Cf Getafe

La Liga

21:31

Bågskytte VM

VM

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
22:03

Laver Cup - Dag 3

ATP

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
22:07

Oakland Athletics – Houston Astros

Major League Baseball

22:20

Minnesota Vikings – Seattle Seahawks

NFL

22:25

Los Angeles Rams – Tampa Bay Buccaneers

NFL

00:03

Laver Cup - Dag 3

ATP

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
00:30

South Point 400

Nascar

00:30

South Point 400 - Cup Series

Nascar

01:00

Sporting Kansas City – Seattle Sounders

Major League Soccer

02:20

San Francisco 49ers – Green Bay Packers

NFL

03:30

Austin FC – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

27 sep

måndag

17:00

Chicago Fall Tennis Classic

WTA

19:00

IFK Göteborg – Kalmar FF

Allsvenskan

19:00

Halmstads BK – IK Sirius FK

Allsvenskan

19:00

Degerfors IF – AIK

Allsvenskan

19:00

Aarhus Gf – Sønderjyske

Danska ligan

21:00

Crystal Palace – Brighton Hove Albion

Premier League

21:00

Celta Vigo – Granada Cf

La Liga

02:15

Dallas Cowboys – Philadelphia Eagles

NFL

28 sep

tisdag

13:23

Giro di Sicilia

Cykling (Etapp 1)

15:03

Cykel: Cro Race

Cykling (Etapp 1)

16:00

Paris Saint-Germain U19 – Manchester City U19

UEFA Youth League

17:00

Chicago Fall Tennis Classic

WTA

17:30

Diamond League: Zürich

Diamond League

  • SVT Play
18:45

Shakhtar Donetsk – Inter

Champions League

18:45

Ajax – Besiktas Jk

Champions League

20:45

Middlesbrough FC – Sheffield United

Championship

21:00

Real Madrid – Sheriff

Champions League

21:00

AC Milan – Atletico Madrid

Champions League

21:00

Borussia Dortmund – Sporting Clube de Portugal

Champions League

21:00

PSG – Manchester City

Champions League

21:00

Fc Porto – Liverpool FC

Champions League

21:00

Leipzig – Club Brugge

Champions League

29 sep

onsdag

07:00

Astana Open

WTA

13:23

Giro di Sicilia

Cykling (Etapp 2)

15:03

Cykel: Cro Race

Cykling (Etapp 2)

16:00

Juventus U19 – Chelsea FC U19

UEFA Youth League

18:00

Chicago Fall Tennis Classic

WTA

18:45

Veszprem – FC Barcelona Lassa

EHF Champions League

18:45

Atalanta – Bsc Young Boys Bern

Champions League

18:45

Fc Zenit St Petersburg – Malmö FF

Champions League

19:00

GAIS – Örgryte IS

Superettan

19:00

GIF Sundsvall – Trelleborgs FF

Superettan

19:00

Norrby IF – Helsingborgs IF

Superettan

19:00

Falkenbergs FF – Landskrona Bois

Superettan

19:00

Akropolis IF – Jönköpings Södra

Superettan

19:00

Eskilstuna Guif – Alingsås HK

Handbollsligan

19:00

Modo Hockey – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

19:00

IF Björklöven – Kristianstad

Hockeyallsvenskan

19:00

Mora IK – AIK

Hockeyallsvenskan

19:00

Södertälje SK – IF Troja/Ljungby

Hockeyallsvenskan

19:00

HC Vita Hästen – Almtuna IS

Hockeyallsvenskan

19:00

HV71 – Västerås IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Tingsryds AIF – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

19:30

Brynäs – AIK

SDHL

  • SVT 24
  • SVT Play
20:00

V86 Direkt

Trav

20:45

SG Flensburg-Handewitt – Paris Handball

EHF Champions League

21:00

Manchester United – Villarreal

Champions League

21:00

Vfl Wolfsburg – Sevilla

Champions League

21:00

FC Bayern München – Dynamo Kiev

Champions League

21:00

Red Bull Salzburg – Lille

Champions League

21:00

Juventus – Chelsea FC

Champions League

21:00

Benfica Lissabon – FC Barcelona

Champions League

01:00

Toronto FC – FC Cincinnati

Major League Soccer

01:00

Atlanta United – Inter Miami

Major League Soccer

01:30

New York Red Bulls – Philadelphia Union

Major League Soccer

01:30

DC United – Minnesota United

Major League Soccer

01:30

Montreal Impact – New England Revolution

Major League Soccer

02:00

Chicago Fire – New York City FC

Major League Soccer

02:00

Fc Dallas – Sporting Kansas City

Major League Soccer

02:30

Nashville SC – Orlando City SC

Major League Soccer

03:00

Colorado Rapids – Austin FC

Major League Soccer

03:00

Houston Dynamo – Vancouver Whitecaps FC

Major League Soccer

03:30

Real Salt Lake – Los Angeles Galaxy

Major League Soccer

04:30

Los Angeles FC – Portland Timbers

Major League Soccer

04:30

San Jose Earthquakes – Seattle Sounders

Major League Soccer

30 sep

torsdag

13:23

Giro di Sicilia

Cykling (Etapp 3)

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
15:03

Cykel: Cro Race

Cykling (Etapp 3)

18:30

IK Sävehof – Hammarby IF

Handbollsligan

18:45

Zorya Luhansk – AS Roma

UEFA Conference League

18:45

Napoli – Spartak Moskva

Europa League

19:00

IK Oskarshamn – Brynäs IF

SHL

19:00

IFK Värnamo – Västerås SK

Superettan

19:00

IK Brage – Vasalund

Superettan

19:00

AFC Eskilstuna – Östers IF

Superettan

19:00

Ystads IF – HK Aranäs

Handbollsligan

19:00

Lugi HF – Önnereds Hk

Handbollsligan

19:00

Skellefteå AIK – Färjestad BK

SHL

19:00

Timrå IK – Luleå HF

SHL

19:00

Djurgårdens IF – Leksands IF

SHL

19:00

Linköping HC – Rögle BK

SHL

19:00

Malmö Redhawks – Växjö Lakers

SHL

19:00

Frölunda HC – Örebro Hockey

SHL

21:00

West Ham United – Sk Rapid Wien

Europa League

21:00

Olympique Marseille – Galatasaray

Europa League

21:00

SS Lazio – Lokomotiv Moskva

Europa League

22:00

Sanderson Farms Championship

PGA

1 okt

fredag

12:00

V65 Direkt

Trav

13:23

Giro di Sicilia

Cykling (Etapp 4)

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
15:03

Cykel: Cro Race

Cykling (Etapp 4)

19:00

HK Malmö – If Hallby

Handbollsligan

19:00

IF Elfsborg – IFK Göteborg

Allsvenskan

19:00

Västerås IK – HC Vita Hästen

Hockeyallsvenskan

19:00

IF Björklöven – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Modo Hockey – Kristianstad

Hockeyallsvenskan

19:00

Almtuna IS – Tingsryds AIF

Hockeyallsvenskan

19:00
19:00

IF Troja/Ljungby – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

20:30

1. FC Köln – Spvgg Greuther Fürth

Bundesliga

21:00

Rc Lens – Stade Reims

Ligue 1

  • SportExpressen Play
22:00

Sanderson Farms Championship

PGA

2 okt

lördag

12:33

Cykel: Cro Race

Cykling (Etapp 5)

13:00

AIK – Växjö DFF

OBOS Damallsvenskan

13:30

Manchester United – Everton FC

Premier League

14:00

Kristianstads DFF – Kif Örebro

OBOS Damallsvenskan

15:00

Salernitana – Genoa

Serie A

15:00

Vittsjö GIK – Linköpings FC

OBOS Damallsvenskan

15:00

Varbergs Bois FC – Degerfors IF

Allsvenskan

15:00

BK Häcken – FC Rosengård

OBOS Damallsvenskan

15:15

Örebro Hockey – Malmö Redhawks

SHL

15:15

Brynäs IF – Rögle BK

SHL

15:15

Växjö Lakers – Djurgårdens IF

SHL

15:15

Linköping HC – Skellefteå AIK

SHL

15:30

Borussia Dortmund – Fc Augsburg

Bundesliga

15:30

Vfl Wolfsburg – Borussia Mönchengladbach

Bundesliga

15:30

Vfb Stuttgart – 1899 Hoffenheim

Bundesliga

15:30

Hertha Bsc Berlin – Sc Freiburg

Bundesliga

16:00

Burnley FC – Norwich City

Premier League

16:00

Chelsea FC – Southampton FC

Premier League

16:00

Leeds United – Watford FC

Premier League

16:00

Wolverhampton Wanderers – Newcastle United

Premier League

17:00

Hsc Montpellier – Racing Strasbourg

Ligue 1

  • SportExpressen Play
17:30

Halmstads BK – Östersunds FK

Allsvenskan

18:00

Torino – Juventus

Serie A

18:00

Luleå HF – IK Oskarshamn

SHL

18:00

Frölunda HC – Timrå IK

SHL

18:00

Färjestad BK – Leksands IF

SHL

18:00

Mora IK – Södertälje SK

Hockeyallsvenskan

18:30

Leipzig – VfL Bochum

Bundesliga

18:30

Brighton Hove Albion – Arsenal FC

Premier League

19:00

Akropolisrallyt

Rally-VM

  • SVT Play
20:45

Sassuolo – Inter

Serie A

21:00

Nice – Stade Brest

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:30

Austin FC – Real Salt Lake

Major League Soccer

22:00

Sanderson Farms Championship

PGA

01:00

Montreal Impact – Atlanta United

Major League Soccer

01:30

FC Cincinnati – New York Red Bulls

Major League Soccer

01:30

Orlando City SC – DC United

Major League Soccer

02:00

Fc Dallas – Minnesota United

Major League Soccer

04:00

Vancouver Whitecaps FC – San Jose Earthquakes

Major League Soccer

3 okt

söndag

12:30

Bologna FC – SS Lazio

Serie A

13:00

Rennes – PSG

Ligue 1

  • SportExpressen Play
14:00

F1: Turkiets GP

Formel 1 (Istanbul Park)

15:00

FC Lorient – Clermont Foot

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Sampdoria – Udinese

Serie A

15:00

AIK – Djurgårdens IF

Allsvenskan

15:00

Örebro SK – BK Häcken

Allsvenskan

15:00

Hellas Verona – Spezia Calcio

Serie A

15:00

Kalmar FF – IK Sirius FK

Allsvenskan

15:00

Jönköpings Södra – Norrby IF

Superettan

15:00

Helsingborgs IF – GIF Sundsvall

Superettan

15:00

Kalmar FF – IK Sirius FK

Allsvenskan

15:00

Tottenham Hotspur – Aston Villa

Premier League

15:00

Crystal Palace – Leicester City

Premier League

15:00

West Ham United – Brentford FC

Premier League

15:00

Eskilstuna United – Djurgårdens IF

OBOS Damallsvenskan

15:00

Hammarby IF – Piteå IF

OBOS Damallsvenskan

15:00

Örebro SK – BK Häcken

Allsvenskan

15:00

Nantes – Es Troyes Ac

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

As Monaco – Bordeaux

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Sco Angers – Fc Metz

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:30

FSV Mainz 05 – 1. FC Union Berlin

Bundesliga

17:00

Lille – Olympique Marseille

Ligue 1

  • SportExpressen Play
17:00

Örgryte IS – Falkenbergs FF

Superettan

17:30

IFK Norrköping – Hammarby IF

Allsvenskan

17:30

FC Bayern München – Eintracht Frankfurt

Bundesliga

17:30

Malmö FF – Mjällby AIF

Allsvenskan

17:30

IFK Norrköping – Hammarby IF

Allsvenskan

17:30

Liverpool FC – Manchester City

Premier League

18:00

Fiorentina – Napoli

Serie A

18:00

AS Roma – Empoli FC

Serie A

18:00

New York City FC – Nashville SC

Major League Soccer

18:00

New York City FC – Nashville SC

Major League Soccer

19:30

Arminia Bielefeld – Bayer Leverkusen

Bundesliga

20:00

Athletic Bilbao – Cd Alaves

La Liga

20:00

Atletico Madrid – FC Barcelona

La Liga

20:00

Mallorca – Ud Levante

La Liga

20:00

Cf Getafe – Real Sociedad

La Liga

20:00

Granada Cf – Sevilla

La Liga

20:00

Espanyol – Real Madrid

La Liga

20:00

Osasuna – Rayo Vallecano

La Liga

20:00

Villarreal – Real Betis

La Liga

20:00

Cf Elche – Celta Vigo

La Liga

20:00

Cf Cadiz – Valencia

La Liga

20:45

Atalanta – AC Milan

Serie A

21:00

Saint Etienne – Lyon

Ligue 1

  • SportExpressen Play
22:00

Sanderson Farms Championship

PGA

22:00

Philadelphia Union – Columbus Crew

Major League Soccer

22:00

Sporting Kansas City – Houston Dynamo

Major League Soccer

22:00

Toronto FC – Chicago Fire

Major League Soccer

22:00

Sporting Kansas City – Houston Dynamo

Major League Soccer

22:00

Toronto FC – Chicago Fire

Major League Soccer

22:00

Philadelphia Union – Columbus Crew

Major League Soccer

23:30

Portland Timbers – Inter Miami

Major League Soccer

23:30

Portland Timbers – Inter Miami

Major League Soccer

02:00

Los Angeles Galaxy – Los Angeles FC

Major League Soccer

04:00

Seattle Sounders – Colorado Rapids

Major League Soccer