Advertisement
20
  • 20 SEP

    Idag, fredag

    1. Pablo Carreno Busta - Aljaz Bedene

      Se matchen här

      ATP Metz
    2. Sibir Novosibirsk - Amur Khabarovsk

      Se matchen här

      KHL
    3. Daniel Masur - Ramkumar Ramanathan

      Se matchen här

      ATP Challenger Glasgow
    4. Mikhail Kukushkin - Joao Sousa

      Se matchen här

      ATP St. Petersburg
    5. Matteo Berrettini - Egor Gerasimov

      Se matchen här

      ATP St. Petersburg
    6. Barys Astana - Traktor Chel

      Se matchen här

      KHL
    7. Benoit Paire - Gregoire Barrere

      Se matchen här

      ATP Metz
    8. S.Gonzalez / A.Qureshi - R.Lindstedt / J.Struff

      Se matchen här

      ATP Metz - Doubles
    9. Tobias Kamke - Emil Ruusuvuori

      Se matchen här

      ATP Challenger Glasgow
    10. Emilio Gomez - Enzo Couacaud

      Se matchen här

      ATP Challenger Columbus
    11. Roberto Quiroz - Mikael Torpegaard

      Se matchen här

      ATP Challenger Columbus
    12. Al Ain - Ittihad Kalba

      Se matchen här

      U.A.E League
    13. Al Fujairah SC - Al Wahda Abu Dhabi

      Se matchen här

      U.A.E League
    14. FC Minsk - Slavia Mozyr

      Se matchen här

      Belarus Premier League
    15. Thai-Son Kwiatkowski - Peter Polansky

      Se matchen här

      ATP Challenger Columbus
    16. VPS - FC Lahti

      Se matchen här

      Finnish Veikkausliiga
    17. Daniil Medvedev - Andrey Rublev

      Se matchen här

      ATP St. Petersburg
    18. Lokomotiv Yaroslavl - Vityaz Podolsk Chekhov

      Se matchen här

      KHL
    19. NK Lokomotiva Zagreb - Osijek

      Se matchen här

      Croatian 1. HNL
    20. Piast Gliwice - Rakow Czestochowa

      Se matchen här

      Poland - Ekstraklasa
    21. Bohemians - Zlín

      Se matchen här

      Czech First League
    22. Filip Krajinovic - Lucas Pouille

      Se matchen här

      ATP Metz
    23. Holstein Kiel - Hannover 96

      Se matchen här

      2.Bundesliga
    24. Jeffrey John Wolf - Gabriel Petit

      Se matchen här

      ATP Challenger Columbus
    25. FC Gorodeja - Dinamo Brest

      Se matchen här

      Belarus Premier League
    26. M.Berrettini / S.Bolelli - S.Gille / J.Vliegen

      Se matchen här

      ATP St. Petersburg - Doubles
    27. GIF Sundsvall - Djurgårdens IF

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    28. OB - AGF

      Se matchen här

      Denmark Super League
    29. IK Frej Täby - GAIS

      Se matchen här

      Swedish Superettan
    30. Örgryte IS - Brage IK

      Se matchen här

      Swedish Superettan
    31. SC Austria Lustenau - BW Linz

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    32. GAK - SK Austria Klagenfurt

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    33. Kapfenberger SV 1919 - SKU Amstetten

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    34. SV Lafnitz - SV Horn

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    35. SV Ried - FC Juniors OÖ

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    36. Al Nasr Dubai - Al Wasl Dubai

      Se matchen här

      U.A.E League
    37. Straubing Tigers - Pinguins Bremerhaven

      Se matchen här

      German DEL Bundesliga
    38. Adler Mannheim - EHC Munich

      Se matchen här

      German DEL Bundesliga
    39. Göztepe - Konyaspor

      Se matchen här

      Turkey - Süper Lig
    40. Jo-Wilfried Tsonga - Nikoloz Basilashvili

      Se matchen här

      ATP Metz
    41. FC Dordrecht - NEC

      Se matchen här

      Dutch Keuken Kampioen Division
    42. De Graafschap - FC Eindhoven

      Se matchen här

      Dutch Keuken Kampioen Division
    43. FC Twente - Heracles Almelo

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    44. SC Kriens - Grasshopper Club Zürich

      Se matchen här

      Switzerland Challenge League
    45. Dijon - Le Portel

      Se matchen här

      France Pro A
    46. Auxerre - Troyes

      Se matchen här

      French Ligue 2
    47. Châteauroux - Grenoble

      Se matchen här

      French Ligue 2
    48. Le Mans - AC Ajaccio

      Se matchen här

      French Ligue 2
    49. Nancy - Chambly

      Se matchen här

      French Ligue 2
    50. Orléans - Le Havre

      Se matchen här

      French Ligue 2
    51. Paris FC - Clermont

      Se matchen här

      French Ligue 2
    52. Sochaux - Guingamp

      Se matchen här

      French Ligue 2
    53. Valenciennes - Niort

      Se matchen här

      French Ligue 2
    54. Manchester Giants - Glasgow Rocks

      Se matchen här

      Britain BBL Cup
    55. Kelty Hearts FC - Auchinleck Talbot FC

      Se matchen här

      Scotland Cup
    56. Schalke 04 - FSV Mainz

      Se matchen här

      Bundesliga
    57. KV Kortrijk - KV Mechelen

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    58. Lech Poznan - Jagiellonia Bialystok

      Se matchen här

      Poland - Ekstraklasa
    59. Paris Levallois - Orleans

      Se matchen här

      France Pro A
    60. Leicester Riders - Sheffield Sharks

      Se matchen här

      Britain BBL Cup
    61. Esh Group Eagles Newcastle - Cheshire Phoenix

      Se matchen här

      Britain BBL Cup
    62. Worcester Wolves - London Lions

      Se matchen här

      Britain BBL Cup
    63. Cagliari - Genoa

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    64. Strasbourg - Nantes

      Se matchen här

      French Ligue 1
    65. Cork City - Finn Harps

      Se matchen här

      Irish Airtricity Premier Division
    66. Derry City - FC Bohemians

      Se matchen här

      Irish Airtricity Premier Division
    67. UCD - Sligo Rovers

      Se matchen här

      Irish Airtricity Premier Division
    68. Waterford - Dundalk

      Se matchen här

      Irish Airtricity Premier Division
    69. Osasuna - Real Betis

      Se matchen här

      Spain - La Liga
    70. Shamrock Rovers - St. Patricks Athletic

      Se matchen här

      Irish Airtricity Premier Division
    71. Frosinone - Venezia

      Se matchen här

      Italy - Serie B
    72. Mirandés - Alcorcón

      Se matchen här

      Spain - Segunda División
    73. Paços de Ferreira - Desportivo Aves

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    74. Deportivo Capiatá - River Plate Asunción

      Se matchen här

      Paraguay Primera División
    75. Unión de Santa Fe - Rosario Central

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    76. Argentinos Juniors - Central Cordoba SE

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    77. Técnico Universitario - Guayaquil City

      Se matchen här

      Ecuador Primera A
    78. Universidad César Vallejo - Deportivo Municipal

      Se matchen här

      Peru Liga 1 - Clausura
    79. M. Morelia - Chivas Guadalajara

      Se matchen här

      Mexico Liga MX
    80. Atlas - Toluca

      Se matchen här

      Mexico Liga MX
  • 21 SEP

    Imorgon, lördag

    1. Naomi Osaka - Yulia Putintseva

      Se matchen här

      WTA Osaka
    2. Camila Giorgi - Elise Mertens

      Se matchen här

      WTA Osaka
    3. Avispa Fukuoka - Fagiano Okayama

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    4. Dalian Yifang FC - Shenzhen FC

      Se matchen här

      China Superleague
    5. Jeju United - Seongnam FC

      Se matchen här

      South Korea K-League
    6. Pohang Steelers - FC Seoul

      Se matchen här

      South Korea K-League
    7. Dukla Praha - Usti nad Labem

      Se matchen här

      Czech Second League
    8. Ventforet Kofu - Albirex Niigata

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    9. V-Varen Nagasaki - Kyoto Sanga FC

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    10. FC Honka - HJK

      Se matchen här

      Finnish Veikkausliiga
    11. Nõmme Kalju FC - Tallinn Kalev

      Se matchen här

      Estonia - Meistriliiga
    12. Paide Linnameeskond - Viljandi JK Tulevik

      Se matchen här

      Estonia - Meistriliiga
    13. Suwon Samsung Bluewings - Sangju Sangmu Phoenix

      Se matchen här

      South Korea K-League
    14. Zweigen Kanazawa - Yamaguchi FC

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    15. FC Ryukyu - Montedio Yamagata

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    16. Villarreal - Valladolid

      Se matchen här

      Spain - La Liga
    17. 1. FC Nürnberg - Karlsruher

      Se matchen här

      2.Bundesliga
    18. SV Sandhausen - VfL Bochum

      Se matchen här

      2.Bundesliga
    19. Falkenbergs FF - Östersunds FK

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    20. Leeds United - Derby County

      Se matchen här

      England - EFL Championship
    21. Hebei China Fortune Football Club - Tianjin Teda

      Se matchen här

      China Superleague
    22. Shandong Luneng Taishan - Shanghai Shenhua

      Se matchen här

      China Superleague
    23. Kasimpasa - Antalyaspor

      Se matchen här

      Turkey - Süper Lig
    24. Metallurg Magnitogorsk - Ak Bars Kazan

      Se matchen här

      KHL
    25. KPV - RoPS

      Se matchen här

      Finnish Veikkausliiga
    26. Udinese - Brescia

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    27. Tallinna FC Levadia - JK Narva Trans

      Se matchen här

      Estonia - Meistriliiga
    28. LKS Lodz - Arka Gdynia

      Se matchen här

      Poland - Ekstraklasa
    29. SFC Slutsk - Torpedo BelAz

      Se matchen här

      Belarus Premier League
    30. Benevento - Nuova Cosenza

      Se matchen här

      Italy - Serie B
    31. Cremonese - Crotone

      Se matchen här

      Italy - Serie B
    32. Empoli - Cittadella

      Se matchen här

      Italy - Serie B
    33. Juve Stabia - Ascoli

      Se matchen här

      Italy - Serie B
    34. Livorno - Pordenone

      Se matchen här

      Italy - Serie B
    35. Pescara - Virtus Entella

      Se matchen här

      Italy - Serie B
    36. Spezia - Perugia

      Se matchen här

      Italy - Serie B
    37. Caen - Lens

      Se matchen här

      French Ligue 2
    38. Kongsvinger - Ullensaker/Kisa

      Se matchen här

      OBOS-ligaen
    39. FC Bayern München - 1. FC Köln

      Se matchen här

      Bundesliga
    40. Bayer Leverkusen - Union Berlin

      Se matchen här

      Bundesliga
    41. Hertha BSC Berlin - SC Paderborn 07

      Se matchen här

      Bundesliga
    42. SC Freiburg - FC Augsburg

      Se matchen här

      Bundesliga
    43. Kalmar FF - BK Häcken

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    44. IFK Norrköping - Örebro SK

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    45. Levante - Eibar

      Se matchen här

      Spain - La Liga
    46. Dalkurd FF - Östers IF

      Se matchen här

      Swedish Superettan
    47. Jönköpings Södra - Norrby IF

      Se matchen här

      Swedish Superettan
    48. Cardiff City - Middlesbrough

      Se matchen här

      England - EFL Championship
    49. Klaipedos Neptunas - Juventus

      Se matchen här

      Lithuania LKL
    50. Lietuvos Rytas - Pieno zvaigzdes

      Se matchen här

      Lithuania LKL
    51. Livingston - Aberdeen

      Se matchen här

      Scottish Premier League
    52. Motherwell - Ross County

      Se matchen här

      Scottish Premier League
    53. St Mirren - Hamilton

      Se matchen här

      Scottish Premier League
    54. Chayka Yubileyny - Krasnodar-2

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    55. Torpedo Moskva - Tomsk

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    56. Cádiz - Deportivo La Coruña

      Se matchen här

      Spain - Segunda División
    57. Dinamo Minsk - Jokerit

      Se matchen här

      KHL
    58. Kayserispor - Denizlispor

      Se matchen här

      Turkey - Süper Lig
    59. Dynamo Moskva - Dynamo Riga

      Se matchen här

      KHL
    60. Slaven Belupo - HNK Gorica

      Se matchen här

      Croatian 1. HNL
    61. Opava - Slovan Liberec

      Se matchen här

      Czech First League
    62. Pribram - Karvina

      Se matchen här

      Czech First League
    63. Slovacko - FK Teplice

      Se matchen här

      Czech First League
    64. HIFK - SJK

      Se matchen här

      Finnish Veikkausliiga
    65. FC Stade LS Ouchy - FC Chiasso

      Se matchen här

      Switzerland Challenge League
    66. Neman Grodno - Luch Minsk

      Se matchen här

      Belarus Premier League
    67. Torpedo Armavir - Luch Energiya

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    68. Baltika - Rotor Volgograd

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    69. Chertanovo - Shinnik

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    70. Panevezio Lietkabelis - Prienu CBET

      Se matchen här

      Lithuania LKL
    71. Marseille - Montpellier

      Se matchen här

      French Ligue 1
    72. Lechia Gdansk - Korona Kielce

      Se matchen här

      Poland - Ekstraklasa
    73. IFK Göteborg - IK Sirius FK

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    74. Juventus - Verona

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    75. Brann - Haugesund

      Se matchen här

      Norway - Eliteserien
    76. FC Winterthur - FC Wil 1900

      Se matchen här

      Switzerland Challenge League
    77. Charleroi - Sint-Truiden

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    78. Chievo - Pisa

      Se matchen här

      Italy - Serie B
    79. NK Aluminij - MND Tabor Sezana

      Se matchen här

      Slovenian Prva Liga
    80. Estudiantes La Plata - Patronato Paraná

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    81. AFC Fylde - Eastleigh

      Se matchen här

      England - National League
    82. Atletico Madrid - Celta Vigo

      Se matchen här

      Spain - La Liga
    83. SV Werder Bremen - RB Leipzig

      Se matchen här

      Bundesliga
    84. Sparta Rotterdam - RKC Waalwijk

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    85. FC Barcelona Regal - Valencia BC

      Se matchen här

      Spain Supercup
    86. Fenerbahçe - Ankaragücü

      Se matchen här

      Turkey - Süper Lig
    87. Varazdin - Dinamo Zagreb

      Se matchen här

      Croatian 1. HNL
    88. FC Aarau - FC Schaffhausen

      Se matchen här

      Switzerland Challenge League
    89. Belenenses - Rio Ave

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    90. České Budějovice - Viktoria Plzeň

      Se matchen här

      Czech First League
    91. Helmond Sport - TOP Oss

      Se matchen här

      Dutch Keuken Kampioen Division
    92. FC Groningen - PEC Zwolle

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    93. Willem II - VVV Venlo

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    94. Shakhtior Soligorsk - FC Vitebsk

      Se matchen här

      Belarus Premier League
    95. Metz - Amiens

      Se matchen här

      French Ligue 1
    96. Nice - Dijon

      Se matchen här

      French Ligue 1
    97. Nîmes - Toulouse

      Se matchen här

      French Ligue 1
    98. Reims - Monaco

      Se matchen här

      French Ligue 1
    99. Royal Antwerp - Cercle Brugge

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    100. Beveren - R. Mouscron-Peruwelz

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    101. Slask Wroclaw - Zaglebie Lubin

      Se matchen här

      Poland - Ekstraklasa
    102. FAC Team fur Wien - FC Dornbirn 1913

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    103. Rayo Vallecano - Almería

      Se matchen här

      Spain - Segunda División
    104. RC Genk - Oostende

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    105. Defensa y Justicia - Huracán

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    106. Bourg en Bresse - Strasbourg

      Se matchen här

      France Pro A
    107. AC Milan - Inter

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    108. Vitesse - Fortuna Sittard

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    109. Granada - Barcelona

      Se matchen här

      Spain - La Liga
    110. Always Ready - The Strongest

      Se matchen här

      Bolivia Primera División
    111. Real Madrid - Baloncesto Fuenlabrada

      Se matchen här

      Spain Supercup