Advertisement
18
  • 18 SEP

    Idag, tisdag

    1. Vincent Millot - Thai-Son Kwiatkowski

      Se matchen här

      ATP Challenger Columbus
    2. Tommy Paul - Evan King

      Se matchen här

      ATP Challenger Columbus
    3. Joao Sousa - Daniil Medvedev

      Se matchen här

      ATP St. Petersburg
    4. Severstal Cherepovets - SKA St. Petersburg

      Se matchen här

      KHL
    5. Al Jazeera Amman - Al Quwa Al Jawiya

      Se matchen här

      AFC Cup
    6. Torpedo Nizhny Novgorod - AK Bars Kazan

      Se matchen här

      KHL
    7. Peter Gojowczyk - Jo Wilfried Tsonga

      Se matchen här

      ATP Metz
    8. Dynamo Dresden - Hamburger SV

      Se matchen här

      German 2.Bundesliga
    9. Dynamo Moskva - Vityaz Podolsk

      Se matchen här

      KHL
    10. Imolese - AlbinoLeffe

      Se matchen här

      Italian Lega Pro
    11. Jose Hernandez-Fernandez - Andrew Harris

      Se matchen här

      ATP Challenger Columbus
    12. Luke Saville - Alejandro Gonzalez

      Se matchen här

      ATP Challenger Columbus
    13. M.Berrettini / F.Fognini - A.Rublev / D.Shapovalov

      Se matchen här

      ATP St. Petersburg - Doubles
    14. Landskrona BOIS - Varbergs BoIS

      Se matchen här

      Swedish Superettan
    15. Notodden - Viking

      Se matchen här

      OBOS-ligaen
    16. Radu Albot - Pierre-Hugues Herbert

      Se matchen här

      ATP Metz
    17. Roberto Cid Subervi - Kaichi Uchida

      Se matchen här

      ATP Challenger Columbus
    18. Triestina - Vis Pesaro

      Se matchen här

      Italian Lega Pro
    19. Matera - Rieti

      Se matchen här

      Italian Lega Pro
    20. Trapani - Reggina

      Se matchen här

      Italian Lega Pro
    21. S.Bangoura / N.Pasha - T.Matsui | S.Verbeek

      Se matchen här

      ATP Challenger Columbus - Doubles
    22. Destroyers - Royal Pari

      Se matchen här

      Bolivia Primera División
    23. Independiente Santa Fe - Millonarios

      Se matchen här

      Copa Sudamericana
    24. Atlético Tucumán - Grêmio

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    25. L.Kichenok / K.Srebotnik - H.Chan / Z.Yang

      Se matchen här

      WTA Tokyo - Doubles
    26. Daria Gavrilova - Karolina Pliskova

      Se matchen här

      WTA Tokyo
  • 19 SEP

    Imorgon, onsdag

    1. S.Aoyama / Y.Duan - G.Dabrowski / Y.Xu

      Se matchen här

      WTA Tokyo - Doubles
    2. Yasutaka Uchiyama - Blaz Kavcic

      Se matchen här

      ATP Challenger Kaohsiung
    3. M.Kobori / A.Shimizu - M.Kato / M.Ninomiya

      Se matchen här

      WTA Tokyo - Doubles
    4. Anastasia Pavlyuchenkova - Caroline Garcia

      Se matchen här

      WTA Tokyo
    5. Sabine Lisicki - Yulia Putintseva

      Se matchen här

      WTA Guangzhou
    6. Prajnesh Gunneswaran - Jurij Rodionov

      Se matchen här

      ATP Challenger Kaohsiung
    7. K.Nara/ R.Ozaki - B.Bencic / A.Pavlyuchenkova

      Se matchen här

      WTA Tokyo - Doubles
    8. Garbine Muguruza - Alison Riske

      Se matchen här

      WTA Tokyo
    9. Saisai Zheng - Fiona Ferro

      Se matchen här

      WTA Guangzhou
    10. Maximilian Neuchrist - Ramkumar Ramanathan

      Se matchen här

      ATP Challenger Kaohsiung
    11. Tomislav Brkic - Duck Hee Lee

      Se matchen här

      ATP Challenger Kaohsiung
    12. Naomi Osaka - Dominika Cibulková

      Se matchen här

      WTA Tokyo
    13. HC Amur - HC Slovan Bratislava

      Se matchen här

      KHL
    14. Admiral Vladivostok - Dynamo Riga

      Se matchen här

      KHL
    15. Ventforet Kofu - Omiya Ardija

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    16. Gael Monfils - Akira Santillan

      Se matchen här

      ATP Challenger Kaohsiung
    17. FC Tyumen - Dinamo St Petersburg

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    18. Suwon Samsung Bluewings - Jeonbuk Motors

      Se matchen här

      Asian Champions League
    19. HC Red Star Kunlun - CSKA Moskva

      Se matchen här

      KHL
    20. Sibir Novosibirsk - Zenit St.Petersburg-2

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    21. Aleksandra Krunic - Christina McHale

      Se matchen här

      WTA Guangzhou
    22. Albissola - Olbia

      Se matchen här

      Italian Lega Pro
    23. FC Armavir - Fakel Voronezh

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    24. Krasnodar-2 - Spartak Moscow II

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    25. Sampdoria - Fiorentina

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    26. FC Tambov - Tomsk

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    27. Shinik - FC SKA-Khabarovsk

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    28. HC Sochi - Avtomobilist Yekaterinburg

      Se matchen här

      KHL
    29. Spartak Moskva - Traktor Chelyabinsk

      Se matchen här

      KHL
    30. Chertanovo - Luch-Energiya

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    31. Helsingborgs IF - IK Brage

      Se matchen här

      Swedish Superettan
    32. Baltika - Rotor

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    33. Stjarnan - KA

      Se matchen här

      Icelandic Liga
    34. Fylkir - Breidablik

      Se matchen här

      Icelandic Liga
    35. Boca Juniors - Cruzeiro

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    36. Deportivo Cali - Liga de Quito

      Se matchen här

      Copa Sudamericana
    37. Portland Timbers - Columbus Crew

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
  • 20 SEP

    torsdag

    1. SJ Earthquakes - Atlanta United

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    2. Seattle Sounders - Philadelphia Union

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    3. Emirates Club - Dibba Al Fujairah

      Se matchen här

      U.A.E League
    4. Shabab Al-Ahli Dubai - Sharjah

      Se matchen här

      U.A.E League
    5. Trakai - FK Palanga

      Se matchen här

      Lithuanian A Lyga
    6. Severstal Cherepovets - Dinamo Minsk

      Se matchen här

      KHL
    7. Lokomotiv Yaroslavl - Vityaz Podolsk

      Se matchen här

      KHL
    8. Al Jazira - Bani Yas SC

      Se matchen här

      U.A.E League
    9. Dynamo Moskva - SKA St. Petersburg

      Se matchen här

      KHL
    10. SC Magdeburg - TSV GWD Minden

      Se matchen här

      German 1.Bundesliga
    11. Guabirá - Bolívar

      Se matchen här

      Bolivia Primera División
    12. Real Potosí - Oriente Petrolero

      Se matchen här

      Bolivia Primera División
    13. Deportivo Cuenca - Fluminense

      Se matchen här

      Copa Sudamericana
    14. Colo Colo - Palmeiras

      Se matchen här

      Copa Libertadores