Visit our partner
22

Favoriter

Ändra Lägg till favoriter genom att markera hjärtan i matchvyn.
Sport
22 Välj datum
  • Visa alla
  • Fotboll
  • Ishockey
  • Am. fotboll
  • Basket
  • Fighting
  • Formel 1
  • Golf
  • Handboll
  • Innebandy
  • Skidor
  • Speedway
  • Tennis
  • Rugby
  • 21 igår
  • 22 idag
  • 23 mån
  • 24 tis
  • 25 ons
  • 26 tor
  • 27 fre
  • 28 lör
  • 29 sön
  • 30 mån
  • 31 tis
  • 1 ons
  • 2 tor
22 Välj datum
  • 21 OKT

    igår, lördag

    1. Taiwan Championship


    2. Ud Levante – Cf Getafe


    3. Stockholm Open


    4. Tianjin Quanjian FC – Hebei China Fortune


    5. Chelsea FC – Watford FC


    6. U17: Mali – Ghana


      (Kvartsfinal)
    7. Andalucia Valderrama Masters


    8. Gefle IF – Ik Frej


    9. GAIS – Norrby IF


    10. Luleå HF – Växjö Lakers


    11. HV71 – Rögle BK


    12. Frölunda HC – Skellefteå AIK


    13. Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund


    14. Leipzig – Vfb Stuttgart


    15. Silkeborg IF – Sønderjyske


    16. Huddersfield Town – Manchester United


    17. Degerfors IF – Helsingborgs IF


    18. Varbergs Bois FC – Örgryte IS


    19. AFC Eskilstuna – IF Elfsborg


    20. Wolverhampton Wanderers – Preston North End


    21. Rostov Don – Györi Audi ETO KC


    22. Real Betis – Cd Alaves


    23. U17: USA – England


      (Kvartsfinal)
    24. As Monaco – Caen


    25. Larvik – HC Vardar


    26. Cerrone vs Till


      (UFC Fight Night)
    27. Sampdoria – Fc Crotone


    28. Malmö FBC – Kais Mora


    29. USA:s GP – Träning 3


    30. Örebro Hockey – Färjestad BK


    31. Brynäs IF – Mora IK


    32. Hamburger SV – FC Bayern München


    33. Millwall FC – Birmingham City


    34. Southampton FC – West Bromwich Albion


    35. New York Rangers – Nashville Predators


    36. Valencia – Sevilla


    37. Philadelphia Flyers – Edmonton Oilers


    38. World Boxing Super Series


    39. Galastart: Brækhus vs Lauren


      (OBS! PPV-event)
    40. Burnett vs Zhakiyanov


    41. Dominion Charity Classic


    42. FC Barcelona – Malaga


    43. Napoli – Inter


    44. Vasco Da Gama Rj – Coritiba Pr


    45. Studio inför Mikaela Lauren vs Cecilia Braekhus


    46. Ceylan vs Warrington


    47. USA:s GP – Kval


    48. Ottawa Senators – Toronto Maple Leafs


    49. Tampa Bay Lightning – Pittsburgh Penguins


    50. Boston Bruins – Buffalo Sabres


      (Xtra NHL 1)
    51. New York Islanders – San Jose Sharks


      (Xtra NHL 3)
    52. Columbus Blue Jackets – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 4)
    53. Toronto Raptors – Philadelphia 76ers


    54. Washington Capitals – Florida Panthers


    55. Chicago Bulls – San Antonio Spurs


    56. Cleveland Cavaliers – Orlando Magic


    57. Houston Rockets – Dallas Mavericks


    58. Memphis Grizzlies – Golden State Warriors


    59. Miami Heat – Indiana Pacers


    60. New York Knicks – Detroit Pistons


    61. Dallas Stars – Carolina Hurricanes


      (Xtra NHL 5)
    62. Milwaukee Bucks – Portland Trail Blazers


    63. Denver Nuggets – Sacramento Kings


    64. Utah Jazz – Oklahoma City Thunder


    65. Arizona Coyotes – Chicago Blackhawks


      (Xtra NHL 6)
    66. The CJ Cup


    67. Calgary Flames – Minnesota Wild


    68. Los Angeles Clippers – Phoenix Suns


    69. Vegas Golden Knights – St. Louis Blues


      (Xtra NHL 7)
  • 22 OKT

    idag, söndag

    1. Tidigare matcher idag
    2. Murat Gassiev vs Krzysztof Wlodarczyk


    3. Taiwan Championship


    4. Hobro IK – FC Nordsjælland


    5. Villarreal – Las Palmas


    6. Chievo – Hellas Verona


    7. Msg Melsungen/böddiger – Sc Magdeburg


    8. Marach/Pavic – Qureshi/Rojer


      (Stockholm Open, Final dubbel)
    9. Djurgården – HV71


      SDHL
    10. Ipswich Town – Norwich City


    11. F16: Ryssland – Sverige


      (F16)
    12. Andalucia Valderrama Masters


    13. 1. FC Köln – Werder Bremen


    14. Guangzhou Evergrande – Guiz. Heng. Zhicheng FC


    15. U17: Spanien – Iran


      (Kvartsfinal)
    16. Everton FC – Arsenal FC


    17. Feyenoord – Ajax


    18. Atalanta – Bologna FC


    19. Benevento – Fiorentina


    20. SPAL – Sassuolo


    21. Torino – AS Roma


    22. Dimitrov – Del Potro


      (Stockholm Open, Final singel)
    23. Trelleborgs FF – Åtvidabergs FF


    24. GIF Sundsvall – IFK Norrköping


    25. AC Milan – Genoa


    26. IFK Göteborg – Östersunds FK


    27. VfL Gummersbach – SG Flensburg-Handewitt


    28. Sc Freiburg – Hertha Bsc Berlin


    29. Leksands IF – IK Oskarshamn


    30. Celta Vigo – Atletico Madrid


    31. U17: Tyskland – Brasilien


      (Kvartsfinal)
    32. Es Troyes Ac – Lyon


    33. Tottenham Hotspur – Liverpool FC


    34. Vipers Kristiansand – SG BBM Bietigheim


    35. Östers IF – Falkenbergs FF


    36. Djurgårdens IF – BK Häcken


    37. Vfl Wolfsburg – 1899 Hoffenheim


       · Unibet  - | - | -
    38. FC Köpenhamn – Aarhus Gf


    39. Udinese – Juventus


       · Unibet  - | - | -
    40. Leganes Cd – Athletic Bilbao


    41. Minnesota Vikings – Baltimore Ravens


      (Xtra 2)
    42. Los Angeles Rams – Arizona Cardinals


    43. Dominion Charity Classic


    44. SS Lazio – Cagliari


       · Unibet  - | - | -
    45. Real Madrid – Sd Eibar


       · Unibet  - | - | -
    46. Sao Paulo Sp – Flamengo Rj


    47. USA:s GP


    48. Olympique Marseille – Paris Saint Germain


       · Unibet  - | - | -
    49. Brooklyn Nets – Atlanta Hawks


       · Unibet  - | - | -
    50. Atlanta United – Toronto FC


    51. San Francisco 49ers – Dallas Cowboys


      (Xtra 6)
    52. Los Angeles Chargers – Denver Broncos


    53. Oklahoma City Thunder – Minnesota Timberwolves


       · Unibet  - | - | -
    54. Detroit Red Wings – Vancouver Canucks


    55. New England Patriots – Atlanta Falcons


    56. Los Angeles Lakers – New Orleans Pelicans


       · Unibet  - | - | -
  • 23 OKT

    imorgon, måndag

    1. CSKA Moskva – SKA St Petersburg


    2. IFK Värnamo – Syrianska FC


    3. Hammarby IF – IK Sirius FK


    4. Jönköpings Södra – Kalmar FF


    5. Malmö FF – AIK


       · Unibet  - | - | -
    6. Randers FC – Aalborg BK


    7. Real Sociedad – Espanyol


    8. Deportivo La Coruna – Girona Cf


    9. Detroit Pistons – Philadelphia 76ers


       · Unibet  - | - | -
    10. Toronto Maple Leafs – Los Angeles Kings


    11. New York Rangers – San Jose Sharks


    12. Miami Heat – Atlanta Hawks


       · Unibet  - | - | -
    13. Houston Rockets – Memphis Grizzlies


       · Unibet  - | - | -
    14. Milwaukee Bucks – Charlotte Hornets


       · Unibet  - | - | -
    15. Dallas Mavericks – Golden State Warriors


       · Unibet  - | - | -
    16. San Antonio Spurs – Toronto Raptors


       · Unibet  - | - | -
    17. Philadelphia Eagles – Washington Redskins


    18. Denver Nuggets – Washington Wizards


       · Unibet  - | - | -
    19. Phoenix Suns – Sacramento Kings


       · Unibet  - | - | -
  • 24 OKT

    tisdag

    1. Sverige – Ungern


    2. Rögle BK – Linköping HC


    3. IF Brommapojkarna – Dalkurd


    4. Malmö Redhawks – HV71


    5. Färjestad BK – Växjö Lakers


    6. Djurgårdens IF – Örebro Hockey


    7. Frölunda HC – Brynäs IF


    8. Karlskrona HK – Luleå HF


    9. Cartagena Cf – Sevilla


      (Åttondelsfinal 1:2)
    10. Pittsburgh Penguins – Edmonton Oilers


    11. New York Islanders – Arizona Coyotes


      (Xtra NHL 2)
    12. Philadelphia Flyers – Anaheim Ducks


      (Xtra NHL 3)
    13. Carolina Hurricanes – Tampa Bay Lightning


      (Xtra NHL 4)
    14. Buffalo Sabres – Detroit Red Wings


      (Xtra NHL 1)
    15. Montreal Canadiens – Florida Panthers


      (Xtra NHL 5)
    16. Ottawa Senators – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 6)
    17. Nashville Predators – Calgary Flames


      (Xtra NHL 7)
    18. Minnesota Wild – Vancouver Canucks


      (Xtra NHL 8)
    19. Colorado Avalanche – Dallas Stars


    20. Vegas Golden Knights – Chicago Blackhawks


  • 25 OKT

    onsdag

    1. Semifinal


      (Semifinal)
    2. Semifinal


      (Semifinal)
    3. IF Björklöven – Timrå IK


    4. BIK Karlskoga – Västerviks IK


    5. Skellefteå AIK – Mora IK


    6. IF Troja/Ljungby – AIK


    7. Modo Hockey – Tingsryds AIF


    8. IK Pantern – Södertälje SK


    9. HC Vita Hästen – Almtuna IS


    10. Leipzig – FC Bayern München


    11. Columbus Blue Jackets – Buffalo Sabres


    12. St. Louis Blues – Calgary Flames


    13. HSBC Champions


  • 26 OKT

    torsdag

    1. Luleå HF – Malmö Redhawks


    2. Linköping HC – Rögle BK


    3. Brynäs IF – Färjestad BK


    4. Växjö Lakers – Frölunda HC


    5. HV71 – Karlskrona HK


    6. Sanderson Farms Championship


    7. New York Rangers – Arizona Coyotes


    8. Boston Bruins – San Jose Sharks


      (Xtra NHL 1)
    9. Toronto Maple Leafs – Carolina Hurricanes


      (Xtra NHL 2)
    10. Pittsburgh Penguins – Winnipeg Jets


      (Xtra NHL 3)
    11. Ottawa Senators – Philadelphia Flyers


    12. Montreal Canadiens – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 4)
    13. Tampa Bay Lightning – Detroit Red Wings


      (Xtra NHL 5)
    14. Florida Panthers – Anaheim Ducks


      (Xtra NHL 6)
    15. Minnesota Wild – New York Islanders


      (Xtra NHL 7)
    16. Baltimore Ravens – Miami Dolphins


    17. Edmonton Oilers – Dallas Stars


      (Xtra NHL 8)
    18. HSBC Champions


    19. Vancouver Canucks – Washington Capitals


  • 27 OKT

    fredag

    1. Mexikos GP – Träning 1


    2. Team Eslöv IK – Kristianstad HK


    3. Aarhus Gf – FC Nordsjælland


    4. Ik Frej – Trelleborgs FF


    5. Almtuna IS – IK Pantern


    6. Västerviks IK – Leksands IF


    7. Timrå IK – IF Troja/Ljungby


    8. Södertälje SK – BIK Karlskoga


    9. Tingsryds AIF – HC Vita Hästen


    10. Djurgårdens IF – Skellefteå AIK


    11. Mora IK – Örebro Hockey


    12. Sanderson Farms Championship


    13. Leeds United – Sheffield United


    14. Mexikos GP – Träning 2


    15. PowerShares QQQ Championship


    16. Vegas Golden Knights – Colorado Avalanche


    17. New Jersey Devils – Ottawa Senators


    18. Columbus Blue Jackets – Winnipeg Jets


      (Xtra NHL 1)
    19. Carolina Hurricanes – St. Louis Blues


      (Xtra NHL 2)
    20. Chicago Blackhawks – Nashville Predators


      (Xtra NHL 3)
    21. Calgary Flames – Dallas Stars


      (Xtra NHL 4)
  • 28 OKT

    lördag

    1. HSBC Champions


    2. Speedway GP Melbourne


    3. Damer, storslalom, 1:a åket


    4. Damer, storslalom, 2:a åket


    5. Manchester United – Tottenham Hotspur


    6. Match ej fastställd


      (Match om 3:e pris)
    7. Dalkurd – GAIS


    8. Östersunds FK – IF Elfsborg


    9. Örebro Hockey – Mora IK


    10. Rögle BK – Luleå HF


    11. Färjestad BK – Brynäs IF


    12. AIK – Modo Hockey


    13. Frölunda HC – Linköping HC


    14. Liverpool FC – Huddersfield Town


    15. Cardiff City – Millwall FC


    16. Varbergs Bois FC – Åtvidabergs FF


    17. Halmstads BK – AFC Eskilstuna


    18. Mexikos GP – Träning 3


    19. Växjö Lakers – HV71


    20. Skellefteå AIK – Djurgårdens IF


    21. Malmö Redhawks – Karlskrona HK


    22. IK Oskarshamn – IF Björklöven


    23. Hull City – Nottingham Forest


    24. Afc Bournemouth – Chelsea FC


    25. Buffalo Sabres – San Jose Sharks


      (Xtra NHL 1)
    26. Mexikos GP – Kval


    27. Tampa Bay Lightning – Anaheim Ducks


      (Xtra NHL 2)
    28. Toronto Maple Leafs – Philadelphia Flyers


    29. Montreal Canadiens – New York Rangers


    30. Florida Panthers – Detroit Red Wings


      (Xtra NHL 3)
    31. New Jersey Devils – Arizona Coyotes


      (Xtra NHL 4)
    32. Boston Bruins – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 1)
    33. St. Louis Blues – Columbus Blue Jackets


      (Xtra NHL 5)
    34. Nashville Predators – New York Islanders


      (Xtra NHL 6)
    35. Minnesota Wild – Pittsburgh Penguins


      (Xtra NHL 7)
    36. Colorado Avalanche – Chicago Blackhawks


      (Xtra NHL 8)
    37. Edmonton Oilers – Washington Capitals


  • 29 OKT

    söndag

    1. Herrar, storslalom, 1:a åket


    2. Herrar, storslalom, 2:a åket


    3. Birmingham City – Aston Villa


    4. Brighton Hove Albion – Southampton FC


    5. IK Sirius FK – Malmö FF


    6. Örgryte IS – Helsingborgs IF


    7. Leicester City – Everton FC


    8. BK Häcken – Kalmar FF


    9. Djurgårdens IF – Jönköpings Södra


    10. Mexikos GP


    11. Carolina Hurricanes – Anaheim Ducks


    12. Powershares QQQ Championship


    13. Winnipeg Jets – Pittsburgh Penguins


    14. Detroit Lions – Pittsburgh Steelers


    15. Calgary Flames – Washington Capitals


  • 30 OKT

    måndag

    1. Norrby IF – IFK Värnamo


    2. AIK – IFK Göteborg


    3. IFK Norrköping – Örebro SK


    4. Burnley FC – Newcastle United


    5. Philadelphia Flyers – Arizona Coyotes


      (Xtra NHL 1)
    6. Columbus Blue Jackets – Boston Bruins


      (Xtra NHL 2)
    7. New York Islanders – Vegas Golden Knights


    8. Florida Panthers – Tampa Bay Lightning


      (Xtra NHL 3)
    9. Ottawa Senators – Montreal Canadiens


    10. St. Louis Blues – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 4)
    11. Kansas City Chiefs – Denver Broncos


    12. Vancouver Canucks – Dallas Stars


    13. San Jose Sharks – Toronto Maple Leafs


  • 31 OKT

    tisdag

    1. Hc Liberec – Frölunda HC


      (Åttondelsfinal)
    2. Malmö Redhawks – Hc Trinec


      (Åttondelsfinal)
    3. IK Pantern – AIK


    4. Almtuna IS – Tingsryds AIF


    5. HK Malmö – Lugi Hf


    6. Fc Basel – CSKA Moskva


    7. Manchester United – Benfica Lissabon


    8. Paris Saint Germain – Rsc Anderlecht


    9. Celtic FC – FC Bayern München


    10. Atletico Madrid – Qarabag


    11. AS Roma – Chelsea FC


    12. Sporting Clube de Portugal – Juventus


    13. Olympiacos – FC Barcelona


    14. New York Rangers – Vegas Golden Knights


    15. Detroit Red Wings – Arizona Coyotes


    16. Minnesota Wild – Winnipeg Jets


    17. Minnesota Wild – Winnipeg Jets


      (Xtra NHL 1)
  • 1 NOV

    onsdag

    1. Besiktas Jk – As Monaco


    2. IFK Kristianstad – Eskilstuna Guif


    3. Fc Porto – Leipzig


    4. Borussia Dortmund – APOEL FC


    5. Tottenham Hotspur – Real Madrid


    6. Sevilla – Spartak Moskva


    7. Liverpool FC – Nk Maribor Piv Lasko


    8. Napoli – Manchester City


    9. Shakhtar Donetsk – Feyenoord


    10. Chicago Blackhawks – Philadelphia Flyers


    11. Edmonton Oilers – Pittsburgh Penguins


    12. Vancouver Canucks – New Jersey Devils


      (Xtra NHL 1)
    13. Anaheim Ducks – Toronto Maple Leafs


      (Xtra NHL 2)
    14. San Jose Sharks – Nashville Predators


      (Xtra NHL 3)
  • 2 NOV

    torsdag

    1. Luleå HF – HV71


    2. Mora IK – Malmö Redhawks


    3. Frölunda HC – Skellefteå AIK


    4. Karlskrona HK – Örebro Hockey


    5. Linköping HC – Brynäs IF


    6. Arsenal FC – Röda Stjärnan


    7. Athletic Bilbao – Östersunds FK


    8. Boston Bruins – Vegas Golden Knights


      (Xtra NHL 1)
    9. Washington Capitals – New York Islanders


      (Xtra NHL 2)
    10. Florida Panthers – Columbus Blue Jackets


      (Xtra NHL 3)
    11. Ottawa Senators – Detroit Red Wings


    12. Tampa Bay Lightning – New York Rangers


    13. St. Louis Blues – Philadelphia Flyers


      (Xtra NHL 4)
    14. Minnesota Wild – Montreal Canadiens


      (Xtra NHL 5)
    15. Winnipeg Jets – Dallas Stars


      (Xtra NHL 6)
    16. Colorado Avalanche – Carolina Hurricanes


      (Xtra NHL 7)
    17. Calgary Flames – Pittsburgh Penguins


      (Xtra NHL 8)
    18. Arizona Coyotes – Buffalo Sabres


      (Xtra NHL 1)
    19. Los Angeles Kings – Toronto Maple Leafs


Inga sändningar finns för aktuellt urval