17
  • 17 JULI

    Idag, tisdag

    1. JC Aragone - Marcel Granollers

      Se matchen här

      ATP Newport
    2. Bernard Tomic - Dudi Sela

      Se matchen här

      ATP Newport
    3. Joao Menezes - Lucas Miedler

      Se matchen här

      ATP Challenger Gatineau
    4. Kaichi Uchida - Jason Kubler

      Se matchen här

      ATP Challenger Gatineau
    5. Claire Liu - A. Rosca

      Se matchen här

      WTA Tour Bucharest
    6. Avangard Kursk - Shinik

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    7. Eugenie Bouchard - Timea Bacsinszky

      Se matchen här

      WTA Gstaad
    8. Budapest Honvéd - FK Rabotnicki

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    9. HJK - Víkingur Gøta

      Se matchen här

      Champions League
    10. Krasnodar-2 - Sibir Novosibirsk

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    11. Horoya AC (GUI) - Wydad Casablanca

      Se matchen här

      CAF Champions League
    12. PFC Sochi - Spartak Moscow II

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    13. Benjamin Sigouin - Liam Broady

      Se matchen här

      ATP Challenger Gatineau
    14. Chertanovo - Rotor

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    15. Marcos Baghdatis - Gilles Muller

      Se matchen här

      ATP Newport
    16. Scott Griekspoor - Kimmer Coppejans

      Se matchen här

      ATP Challenger Scheveningen
    17. Renta Tokuda - Edan Leshem

      Se matchen här

      ATP Challenger Gatineau
    18. Jacob Grills - Alexander Sarkissian

      Se matchen här

      ATP Challenger Gatineau
    19. Christian Harrison - Alex Bolt

      Se matchen här

      ATP Newport
    20. Dallas Wings - New York Liberty

      Se matchen här

      WNBA
    21. Apoel Nicosia - Suduva

      Se matchen här

      Champions League
    22. Malmö FF - FC Drita Gjilan

      Se matchen här

      Champions League
    23. Tommy Robredo - Carlos Taberner

      Se matchen här

      ATP Challenger San Benedetto
    24. Besiktas JK - Reading

      Se matchen här

      Club Friendlies
    25. Sergio Gutierrez-Ferrol - Federico Gaio

      Se matchen här

      ATP Challenger San Benedetto
    26. Ana Bogdan - Anna Schmiedlova

      Se matchen här

      WTA Tour Bucharest
    27. G.Granollers / M.Granollers - M.Ebden / S.Stakhovsky

      Se matchen här

      ATP Newport - Doubles
    28. Ryan Harrison - Nicolas Mahut

      Se matchen här

      ATP Newport
    29. Yunseong Chung - Mitchell Krueger

      Se matchen här

      ATP Challenger Gatineau
    30. Crvena Zvezda - FK Spartaks

      Se matchen här

      Champions League
    31. St. Patricks Athletic - Newcastle United

      Se matchen här

      Club Friendlies
    32. Crusaders - PFC Ludogorets

      Se matchen här

      Champions League
    33. Al Ahly Cairo - Township Rollers (BOT)

      Se matchen här

      CAF Champions League
    34. Espérance de Tunis - Kampala City

      Se matchen här

      CAF Champions League
    35. Gianluigi Quinzi - Andrea Vavassori

      Se matchen här

      ATP Challenger San Benedetto
    36. Ivo Karlovic - Alex De Minaur

      Se matchen här

      ATP Newport
    37. 3 de Febrero - General Díaz

      Se matchen här

      Paraguay Primera División
    38. Peter Polansky - Ricardo Rodriguez-Pace

      Se matchen här

      ATP Challenger Gatineau
    39. Caracas FC - Sport Huancayo

      Se matchen här

      Copa Sudamericana
    40. Connecticut Sun - Atlanta Dream

      Se matchen här

      WNBA
    41. Nacional Asunción - Olimpia

      Se matchen här

      Paraguay Primera División
    42. Pavel Krainik - Samuel Monette

      Se matchen här

      ATP Challenger Gatineau
    43. Lanús - Atlético Junior

      Se matchen här

      Copa Sudamericana
  • 18 JULI

    Imorgon, onsdag

    1. Maxime Janvier - Denis Yevseyev

      Se matchen här

      ATP Challengers Astana
    2. A.Gonzalez | B.Lock - H.Ehara | D.Lee

      Se matchen här

      ATP Challenger Astana Doubles
    3. Jurij Rodionov - Egor Gerasimov

      Se matchen här

      ATP Challengers Astana
    4. D.Bracciali / F.Gil - G.Escobar / M.Sanchez

      Se matchen här

      ATP Challenger San Benedetto Doubles
    5. Mikhail Youzhny - Saketh Myneni

      Se matchen här

      ATP Challengers Astana
    6. Ivan Gakhov - Daniel Brands

      Se matchen här

      ATP Challengers Astana
    7. Sanfrecce Hiroshima - Gamba Osaka

      Se matchen här

      Japan J-League
    8. Jubilo Iwata - Kashima Antlers

      Se matchen här

      Japan J-League
    9. Kashiwa Reysol - F.C. Tokyo

      Se matchen här

      Japan J-League
    10. Consadole Sapporo - Kawasaki Frontale

      Se matchen här

      Japan J-League
    11. Shimizu S-Pulse - Cerezo Osaka

      Se matchen här

      Japan J-League
    12. Shonan Bellmare - Sagan Tosu

      Se matchen här

      Japan J-League
    13. V-Varen Nagasaki - Vissel Kobe

      Se matchen här

      Japan J-League
    14. Vegalta Sendai - Yokohama F.Marinos

      Se matchen här

      Japan J-League
    15. Jeonbuk Motors - Jeju United

      Se matchen här

      South Korea K-League
    16. Urawa Reds - Nagoya Grampus Eight

      Se matchen här

      Japan J-League
    17. Daegu FC - Pohang Steelers

      Se matchen här

      South Korea K-League
    18. Sangju Sangmu - Gyeongnam FC

      Se matchen här

      South Korea K-League
    19. FC Seoul - Jeonnam Dragons

      Se matchen här

      South Korea K-League
    20. Suwon Samsung Bluewings - Incheon United

      Se matchen här

      South Korea K-League
    21. Gangwon FC - Ulsan

      Se matchen här

      South Korea K-League
    22. Beijing Guoan - Henan Construction

      Se matchen här

      China Superleague
    23. Dalian Aerbin FC - Hebei China Fortune Football Club

      Se matchen här

      China Superleague
    24. Guangzhou - Guizhou Hengfeng Zhicheng F.C

      Se matchen här

      China Superleague
    25. Shanghai Shenhua - Tianjin Teda

      Se matchen här

      China Superleague
    26. NK Zeljeznicar - JK Narva Trans

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    27. Gor Mahia (KEN) - Young Africans (TAN)

      Se matchen här

      CAF Confederation Cup
    28. FK Karabakh - NK Olimpija Ljubljana

      Se matchen här

      Champions League
    29. NK Zrinjski - Spartak Trnava

      Se matchen här

      Champions League
    30. FK Sutjeska - Astana

      Se matchen här

      Champions League
    31. Bury FC - Everton FC

      Se matchen här

      Club Friendlies
    32. Guaraní - Deportivo Capiatá

      Se matchen här

      Paraguay Primera División
    33. Defensa y Justicia - El Nacional

      Se matchen här

      Copa Sudamericana
    34. Independiente FC - Cerro Porteño

      Se matchen här

      Paraguay Primera División
    35. Minnesota United - New England Revolution

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    36. Flamengo - São Paulo

      Se matchen här

      Brasileiro Série A
    37. Deportivo Cali - Bolívar

      Se matchen här

      Copa Sudamericana
    38. Sol de América - Club Nacional

      Se matchen här

      Copa Sudamericana
  • 19 JULI

    torsdag

    1. Dinamo Minsk - Derry City

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    2. KF Laci - Anorthosis

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    3. Nõmme Kalju FC - Stjarnan

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    4. Riga FC - CSKA Sofia

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    5. Slovan Bratislava - FC Milsami Orhei

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    6. Dinamo Tbilisi - DAC Dunajská Streda

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    7. Apollon Limassol - FC Stumbras

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    8. AIK - Shamrock Rovers

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    9. FK Inter Baku - Balzan Youths

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    10. Zalgiris Vilnius - KI Klaksvik

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    11. FC Nordsjælland - Cliftonville

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    12. FC København - KuPS

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    13. Sarajevo - FC Banants

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    14. Coleraine - FK Spartak Zlatibor Voda

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    15. Osijek - FC Petrocub Sarata-Galbena

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    16. NSÍ Runavík - Hibernian

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    17. Újpest FC - PFC Neftchi

      Se matchen här

      UEFA Europa League
    18. Deportivo Cuenca - Jorge Wilstermann

      Se matchen här

      Copa Sudamericana
    19. Libertad - Sportivo Luqueño

      Se matchen här

      Paraguay Primera División
    20. Rampla Juniors - Santa Fe

      Se matchen här

      Copa Sudamericana