Visit our partner
21
  • Visa alla
  • Fotboll
  • Ishockey
  • Am. fotboll
  • Basket
  • Fighting
  • Formel 1
  • Golf
  • Handboll
  • Innebandy
  • Skidor
  • Speedway
  • Tennis
  • Rugby
  • 23 tor
  • 24 fre
  • 25 lör
  • 26 sön
  • 27 mån
  • 28 tis
  • 29 ons
  • 30 tor
  • 1 fre
  • 2 lör
  • 3 sön
  • 4 mån
  • 5 tis
21 Välj datum

Europa league på TV


Här hittar du fullständigt spelschema och TV-tider till Europa League 2016/2017. Europa League finalen spelas på Friends Arena i Solna den 24:e maj 2017, får vi se Zlatan i finalen med sitt Manchester United? Vinnaren av Europa League får en plats i nästa års Champions League. Förra årets mästare är Sevilla.
  • 23 NOV

    torsdag

    1. Astana – Villarreal


      Europa league
    2. Östersunds FK – Zorya Luhansk


      Europa league · Unibet  - | - | -
    3. Fc Lugano – Hapoel Beer Sheva


      Europa league
    4. Fc Viktoria Plzen – Steaua Bukarest


      Europa league
    5. Bate Borisov – Fk Crvena Zvezda


      Europa league
    6. 1. FC Köln – Arsenal FC


      Europa league · Unibet  - | - | -
    7. Konyaspor – Olympique Marseille


      Europa league
    8. Red Bull Salzburg – Vitoria Ba


      Europa league
    9. Nice – Sv Zulte Waregem


      Europa league
    10. SS Lazio – Vitesse Arnheim


      Europa league
    11. Fc Zenit St Petersburg – Vardar Skopje


      Europa league
    12. Rosenborg BK – Real Sociedad


      Europa league
    13. Lokomotiv Moskva – FC Köpenhamn


      Europa league
    14. Athletic Bilbao – Hertha Bsc Berlin


      Europa league
    15. Everton FC – Atalanta


      Europa league
    16. Maccabi Tel Aviv – Slavia Prag


      Europa league
    17. Skënderbeu Korçë – Dynamo Kiev


      Europa league
    18. FK Partizan – Bsc Young Boys Bern


      Europa league
    19. AC Milan – Fk Austria Wien


      Europa league
    20. AEK Athen – Hnk Rijeka


      Europa league
    21. Lyon – Apollon Limassol


      Europa league
    22. Sporting Braga – 1899 Hoffenheim


      Europa league
    23. Ludogorets – Istanbul Basaksehir


      Europa league
    24. Sheriff – Fc Tescoma Zlin


      Europa league
  • 7 DEC

    torsdag

    1. Villarreal – Maccabi Tel Aviv


      Europa league
    2. Slavia Prag – Astana


      Europa league
    3. Dynamo Kiev – FK Partizan


      Europa league
    4. Bsc Young Boys Bern – Skënderbeu Korçë


      Europa league
    5. Fk Austria Wien – AEK Athen


      Europa league
    6. Hnk Rijeka – AC Milan


      Europa league
    7. Atalanta – Lyon


      Europa league
    8. Apollon Limassol – Everton FC


      Europa league
    9. 1899 Hoffenheim – Ludogorets


      Europa league
    10. Istanbul Basaksehir – Sporting Braga


      Europa league
    11. Fc Tescoma Zlin – Lokomotiv Moskva


      Europa league
    12. FC Köpenhamn – Sheriff


      Europa league
    13. Hertha Bsc Berlin – Östersunds FK


      Europa league
    14. Hapoel Beer Sheva – Fc Viktoria Plzen


      Europa league
    15. Steaua Bukarest – Fc Lugano


      Europa league
    16. Zorya Luhansk – Athletic Bilbao


      Europa league
    17. Hertha Bsc Berlin – Östersunds FK


      Europa league
    18. Fk Crvena Zvezda – 1. FC Köln


      Europa league
    19. Arsenal FC – Bate Borisov


      Europa league
    20. Olympique Marseille – Red Bull Salzburg


      Europa league
    21. Vitoria Ba – Konyaspor


      Europa league
    22. Sv Zulte Waregem – SS Lazio


      Europa league
    23. Vitesse Arnheim – Nice


      Europa league
    24. Vardar Skopje – Rosenborg BK


      Europa league
    25. Real Sociedad – Fc Zenit St Petersburg


      Europa league
Inga sändningar finns för aktuellt urval