• 21 SEP

    Igår, måndag

    1. Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

      Se matchen här

      NHL
    2. Deportes Quindío - Real San Andrés

      Se matchen här

      Torneo BetPlay Dimayor
    3. Club León - Pumas UNAM

      Se matchen här

      Liga MX
    4. Grulla Morioka FC - Gamba Osaka U23

      Se matchen här

      J3-League
    5. Vanraure Hachinohe - Fujieda MYFC

      Se matchen här

      J3-League
  • 22 SEP

    Idag, tisdag

    1. Fukushima United FC - FC Imabari

      Se matchen här

      J3-League
    2. Gainare Tottori - SC Sagamihara

      Se matchen här

      J3-League
    3. Azul Claro Numazu - Cerezo Osaka U23

      Se matchen här

      J3-League
    4. Blaublitz Akita - Kagoshima United

      Se matchen här

      J3-League
    5. Beijing Guoan - Qingdao Huanghai

      Se matchen här

      Super League
    6. Cecchinato, Marco - Gulbis, Ernests

      Se matchen här

      Franska Öppna Kval
    7. Cid Subervi, Roberto - Laaksonen, Henri

      Se matchen här

      Franska Öppna Kval
    8. Daniel, Taro - Bourgue, Mathias

      Se matchen här

      Franska Öppna Kval
    9. Guinard, Manuel - Purcell, Max

      Se matchen här

      Franska Öppna Kval
    10. Harris, Andrew - Lestienne, Constant

      Se matchen här

      Franska Öppna Kval
    11. Kavcic, Blaz - Kuznetsov, Andrey

      Se matchen här

      Franska Öppna Kval
    12. Menezes, Joao - Safwat, Mohamed

      Se matchen här

      Franska Öppna Kval
    13. Napolitano, Stefano - Taberner, Carlos

      Se matchen här

      Franska Öppna Kval
    14. Olivo, Renzo - Gaio, Federico

      Se matchen här

      Franska Öppna Kval
    15. Safiullin, Roman - Klahn, Bradley

      Se matchen här

      Franska Öppna Kval
    16. Troicki, Viktor - Silva, Frederico Ferreira

      Se matchen här

      Franska Öppna Kval
    17. Viola, Matteo - Rodionov, Jurij

      Se matchen här

      Franska Öppna Kval
    18. Diyas, Zarina - Hibino, Nao

      Se matchen här

      Strasbourg
    19. Bonadio, Riccardo - Zeppieri, Giulio

      Se matchen här

      Forli
    20. Kelly, Dayne - Ritschard, Alexander

      Se matchen här

      Forli
    21. Roasso Kumamoto - Yokohama SCC

      Se matchen här

      J3-League
    22. Buyukakcay, Cagla - Tsurenko, Lesia

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    23. Droguet, Aubane - Nara, Kurumi

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    24. Fett, Jana - Galfi, Dalma

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    25. Kostic, Natalija - Schoofs, Bibiane

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    26. Kostyuk, Marta - Shinikova, Isabella

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    27. Paar, Laura-Ioana - Yerolymos, Margot

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    28. Raina, Ankita - Jovic, Jovana

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    29. Wickmayer, Yanina - Kerkhove, Lesley

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    30. Kataller Toyama - FC Gifu

      Se matchen här

      J3-League
    31. Tianjin Teda - Hebei CFFC

      Se matchen här

      Super League
    32. Mayer, Leonardo - Polansky, Peter

      Se matchen här

      Franska Öppna Kval
    33. Ann Li - De Vroome, Indy

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    34. Bolkvadze, Mariam - Rakhimova, Kamilla

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    35. Cepelova, Jana - Cristian, Jaqueline Adina

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    36. Di Giuseppe, Martina - Arconada, Usue Maitane

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    37. Gatto-Monticone, Giulia - Janicijevic, Selena

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    38. Guerrero Alvarez, Eva - Ponchet, Jessika

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    39. Hogenkamp, Richel - Kucova, Kristina

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    40. Kostova, Elitsa - Ce, Gabriela

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    41. Martincova, Tereza - Savinykh, Valeria

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    42. Monnet, Carole - Osuigwe, Whitney

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    43. Podoroska, Nadia - Frech, Magdalena

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    44. Lawson, A/Zuk, K - Halys, Q/Jaziri, M

      Se matchen här

      Sibiu
    45. Chongqing Lifan - Wuhan Zall FC

      Se matchen här

      Super League
    46. Shijiazhuang Ever Bright FC - Shanghai SIPG

      Se matchen här

      Super League
    47. Anderson, Robin - Xinyu Wang

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    48. Andrianjafitrimo, Tessah - Parrizas-Diaz, Nuria

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    49. Bucsa, Cristina - Sramkova, Rebecca

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    50. Buzarnescu, Mihaela - Dart, Harriet

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    51. Cocciaretto, Elisabetta - Komardina, Anastasiya

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    52. Di Lorenzo, Francesca - Melnikova, Marina

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    53. Hibi, Mayo - Dolehide, Caroline

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    54. Muramatsu, Chihiro - Niculescu, Monica

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    55. Snigur, Daria - Haas, Barbara

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    56. Trevisan, Martina - Vickery, Sachia

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    57. Vikhlyantseva, Natalia - Zvonareva, Vera

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    58. Zarazua, Renata - Danilovic, Olga

      Se matchen här

      Franska Öppna (d) kval
    59. Bosnien & Hercegovina (d) - Italien (d)

      Se matchen här

      UEFA EM Kval - Damer
    60. Caruso, Salvatore - Sanchez-Izquierdo, Nikolas

      Se matchen här

      Forli
    61. Avtomobilist Yekaterinburg - Vityaz Podolsk

      Se matchen här

      KHL
    62. Traktor Chelyabinsk - Severstal Cherepovets

      Se matchen här

      KHL
    63. Montenegro (d) - Tyskland (d)

      Se matchen här

      UEFA EM Kval - Damer
    64. Salavat Yulaev Ufa - Sochi

      Se matchen här

      KHL
    65. Rumänien (d) - Kroatien (d)

      Se matchen här

      UEFA EM Kval - Damer
    66. Ak Bars Kazan - Avangard Omsk

      Se matchen här

      KHL
    67. Neftekhimik Nizhnekamsk - Amur Khabarovsk

      Se matchen här

      KHL
    68. Excelsior Rotterdam - SC Telstar

      Se matchen här

      Eerste Divisie
    69. Leyton Orient - Tottenham

      Se matchen här

      EFL Cup
    70. Norrby IF - GIF Sundsvall

      Se matchen här

      Superettan
    71. Malmö Redhawks - Leksands IF

      Se matchen här

      SHL
    72. Carlos A. Manucci - Universitario de Deportes

      Se matchen här

      Primera Division
    73. Nordmakedonien (d) - Frankrike (d)

      Se matchen här

      UEFA EM Kval - Damer
    74. FC Den Bosch - MVV Maastricht

      Se matchen här

      Eerste Divisie
    75. Luton Town - Manchester United

      Se matchen här

      EFL Cup
    76. Atlético Tigre - Club Bolívar

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    77. Barcelona SC - Flamengo-RJ

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    78. Estudiantes de Mérida - Nacional de Montevideo

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    79. Operário-PR - Cuiabá-MT

      Se matchen här

      Série B
    80. EM Deportivo Binacional - River Plate

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    81. Junior Barranquilla - Independiente del Valle

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    82. LDU Quito - São Paulo-SP

      Se matchen här

      Copa Libertadores
  • 23 SEP

    Imorgon, onsdag

    1. Consadole Sapporo - Kashiwa Reysol

      Se matchen här

      J1-League
    2. Kyoto Purple Sanga - Tochigi SC

      Se matchen här

      J2 League
    3. Gold Coast United - Peninsula Power

      Se matchen här

      NPL Queensland
    4. Gamba Osaka - Nagoya Grampus Eight

      Se matchen här

      J1-League
    5. Kashima Antlers - Shonan Bellmare

      Se matchen här

      J1-League
    6. Kawasaki Frontale - Yokohama FC

      Se matchen här

      J1-League
    7. Oita Trinita - Sanfrecce Hiroshima

      Se matchen här

      J1-League
    8. Tokyo - Cerezo Osaka

      Se matchen här

      J1-League
    9. Vissel Kobe - Sagan Tosu

      Se matchen här

      J1-League
    10. Avispa Fukuoka - Thespakusatsu Gunma

      Se matchen här

      J2 League
    11. Ehime FC - Albirex Niigata

      Se matchen här

      J2 League
    12. Fagiano Okayama - Montedio Yamagata

      Se matchen här

      J2 League
    13. Giravanz Kitakyushu - Mito Hollyhock

      Se matchen här

      J2 League
    14. JEF United Chiba - Renofa Yamaguchi

      Se matchen här

      J2 League
    15. Machida Zelvia - V-Varen Nagasaki

      Se matchen här

      J2 League
    16. Matsumoto Yamaga FC - FC Ryukyu

      Se matchen här

      J2 League
    17. Omiya Ardija - Tokushima Vortis

      Se matchen här

      J2 League
    18. Zweigen Kanazawa - Tokyo Verdy

      Se matchen här

      J2 League
    19. Shimizu S-Pulse - Urawa Red Diamonds

      Se matchen här

      J1-League
    20. Yokohama F Marinos - Vegalta Sendai

      Se matchen här

      J1-League
    21. Júbilo Iwata - Ventforet Kofu

      Se matchen här

      J2 League
    22. Liaoning Hongyun - Jiangxi Liansheng

      Se matchen här

      League One
    23. FC Krasnodar II - Gazovik Orenburg

      Se matchen här

      FNL
    24. BC Astana - CSKA Moskva

      Se matchen här

      VTB United League
    25. Volgar-Gazprom Astrakhan - Irtysh Omsk

      Se matchen här

      FNL
    26. Esteghlal Tehran FC - Al Ahli Jeddah (KSA)

      Se matchen här

      AFC Champions League
    27. Krylya Sovetov - Dynamo Bryansk

      Se matchen här

      FNL
    28. Neftekhimik Nizhnekamsk - Tekstilshchik Ivanovo

      Se matchen här

      FNL
    29. FC Haka - RoPS

      Se matchen här

      Veikkausliiga
    30. FC Inter Turku - FC Honka

      Se matchen här

      Veikkausliiga
    31. IFK Mariehamn - Ilves

      Se matchen här

      Veikkausliiga
    32. KuPS - HIFK

      Se matchen här

      Veikkausliiga
    33. SJK Seinäjoki - FC Lahti

      Se matchen här

      Veikkausliiga
    34. TB Tvøroyri - NSÍ Runavík

      Se matchen här

      Premier League
    35. Veles Moscow - SKA Energiya Khabarovsk

      Se matchen här

      FNL
    36. Tammeka Tartu - Nõmme Kalju

      Se matchen här

      Meistriliiga
    37. Nizhny Novgorod - BC Khimki Moscow

      Se matchen här

      VTB United League
    38. Torpedo Moskva - FC Olimpiyets Nizhny Novgorod

      Se matchen här

      FNL
    39. SKA St. Petersburg - Sibir Novosibirsk

      Se matchen här

      KHL
    40. Baltika Kaliningrad - Chaika Peschanokopskoye

      Se matchen här

      FNL
    41. BC Zenit Saint Petersburg - Stelmet Enea BC Zielona Góra

      Se matchen här

      VTB United League
    42. Valencia Basket Club - MoraBanc Andorra

      Se matchen här

      Liga ACB
    43. Al Hilal - Shabab Al Ahli Dubai

      Se matchen här

      AFC Champions League
    44. Shahr-e Khodrou FC - Pakhtakor Tashkent

      Se matchen här

      AFC Champions League
    45. Fleetwood Town - Everton

      Se matchen här

      EFL Cup
    46. Bilbao Basket - Iberostar Tenerife

      Se matchen här

      Liga ACB
    47. Cienciano Cusco - FBC Melgar

      Se matchen här

      Primera Division
    48. New England Revolution - Montreal Impact

      Se matchen här

      MLS
    49. Athletico Paranaense-PR - Colo Colo

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    50. Caracas FC - Libertad Asuncion

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    51. Defensa y Justicia - Olimpia Asuncion

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    52. Atlanta United FC - FC Dallas

      Se matchen här

      MLS
    53. New York City FC - Toronto FC

      Se matchen här

      MLS
    54. Chicago Fire - Houston Dynamo

      Se matchen här

      MLS
    55. Columbus Crew - Minnesota United FC

      Se matchen här

      MLS
    56. FC Cincinnati - Philadelphia Union

      Se matchen här

      MLS
    57. Sporting Kansas City - Orlando City

      Se matchen här

      MLS
    58. Inter Miami CF - New York Red Bulls

      Se matchen här

      MLS
    59. Dallas Stars - Tampa Bay Lightning

      Se matchen här

      NHL
    60. Alianza Lima - Racing Club

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    61. América de Cali - Universidade Catolica

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    62. Guaraní - Palmeiras-SP

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    63. Internacional-RS - Grêmio

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    64. Sport Recife-PE - Corinthians-SP

      Se matchen här

      Série A
    65. Nashville SC - D.C. United

      Se matchen här

      MLS
    66. Colorado Rapids - San Jose Earthquakes

      Se matchen här

      MLS
    67. Real Salt Lake - Los Angeles Galaxy

      Se matchen här

      MLS
    68. Portland Timbers - Seattle Sounders

      Se matchen här

      MLS
    69. Los Angeles FC - Vancouver Whitecaps

      Se matchen här

      MLS
  • 24 SEP

    torsdag

    1. Deportes Iquique - Union La Calera

      Se matchen här

      Primera
    2. Metallurg Magnitogorsk - Vityaz Podolsk

      Se matchen här

      KHL
    3. Salavat Yulaev Ufa - Traktor Chelyabinsk

      Se matchen här

      KHL
    4. Al Nassr (KSA) - Al Ain (UAE)

      Se matchen här

      AFC Champions League
    5. Sepahan FC - Al Sadd (QAT)

      Se matchen här

      AFC Champions League
    6. HJK - TPS

      Se matchen här

      Veikkausliiga
    7. KA Akureyri - HK Kópavogs

      Se matchen här

      Úrvalsdeild
    8. Torpedo Nizhny Novgorod - Amur Khabarovsk

      Se matchen här

      KHL
    9. FH Hafnarfjarðar - Valur Reykjavík

      Se matchen här

      Úrvalsdeild
    10. Fjölnir - ÍA Akranes

      Se matchen här

      Úrvalsdeild
    11. Universidad de Concepción - O'Higgins

      Se matchen här

      Primera
    12. CSKA Moskva - Severstal Cherepovets

      Se matchen här

      KHL
    13. Sochi - Dynamo Moskva

      Se matchen här

      KHL
    14. BAXI Manresa - Monbus Obradoiro

      Se matchen här

      Liga ACB
    15. UCAM Murcia - Movistar Estudiantes

      Se matchen här

      Liga ACB
    16. Brynäs IF - Oskarshamn

      Se matchen här

      SHL
    17. Växjö Lakers HC - Färjestad

      Se matchen här

      SHL
    18. Örebro HK - HV 71

      Se matchen här

      SHL
    19. Al Duhail SC - Al Taawon Buraidah

      Se matchen här

      AFC Champions League
    20. Persepolis FC - Sharjah Cultural Club

      Se matchen här

      AFC Champions League
    21. Lincoln City - Liverpool

      Se matchen här

      EFL Cup
    22. Cobresal - Palestino

      Se matchen här

      Primera
    23. Breiðablik - Stjarnan Gardabae

      Se matchen här

      Úrvalsdeild
    24. Fylkir - Vikingur Reykjavík

      Se matchen här

      Úrvalsdeild
    25. Grotta Seltjarnarnes - KR Reykjavík

      Se matchen här

      Úrvalsdeild
    26. Montakit Fuenlabrada - Kirolbet Baskonia

      Se matchen här

      Liga ACB
    27. Unicaja Málaga - FC Barcelona

      Se matchen här

      Liga ACB
    28. Ayacucho FC - EM Deportivo Binacional

      Se matchen här

      Primera Division
    29. Jorge Wilstermann - Peñarol Montevideo

      Se matchen här

      Copa Libertadores
    30. Independiente Medellín - Boca Juniors

      Se matchen här

      Copa Libertadores