21
  • 21 APR

    Idag, lördag

    1. Anzhi - Ural

      Se matchen här

      Russian Premier League
    2. Mladá Boleslav - Zlín

      Se matchen här

      Czech First League
    3. Alanyaspor - Galatasaray

      Se matchen här

      Turkish Süper Ligi
    4. Sassuolo - Fiorentina

      Se matchen här

      Italian Serie A
    5. Gornik Zabrze - Wisla Plock

      Se matchen här

      Poland Ekstraklasa
    6. Brann - Stabæk

      Se matchen här

      Eliteserien
    7. Albacete - Reus Deportiu

      Se matchen här

      Segunda División
    8. Tenerife - Huesca

      Se matchen här

      Segunda División
    9. FK Jelgava - Riga FC

      Se matchen här

      Latvian Virsliga
    10. Manchester United - Tottenham

      Se matchen här

      FA Cup
    11. San Martín de San Juan - Lanús

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    12. Temperley - Vélez Sarsfield

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    13. LASK Linz - FK Austria Wien

      Se matchen här

      Austrian Bundesliga
    14. SV Mattersburg - SKN St. Polten

      Se matchen här

      Austrian Bundesliga
    15. Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen

      Se matchen här

      German Bundesliga
    16. Al Jazira Abu Dhabi - Al Sharjah

      Se matchen här

      U.A.E League
    17. FK Radnicki Nis - Crvena Zvezda

      Se matchen här

      Serbian Super Liga
    18. Grasshoppers - Lugano

      Se matchen här

      Switzerland Super League
    19. FC St. Gallen - FC Thun

      Se matchen här

      Switzerland Super League
    20. Montreal Impact - Los Angeles FC

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    21. CB Canarias - Baloncesto Fuenlabrada

      Se matchen här

      Spain ACB
    22. B.Klein / R.Roelofse - S.Giraldo / A.Menendez-Maceiras

      Se matchen här

      ATP Challenger Guadalajara Doubles
    23. Feirense - Vitoria Guimarães

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    24. Amiens - Strasbourg

      Se matchen här

      French Ligue 1
    25. Guingamp - Monaco

      Se matchen här

      French Ligue 1
    26. Metz - Caen

      Se matchen här

      French Ligue 1
    27. Toulouse - Angers

      Se matchen här

      French Ligue 1
    28. Baltika - Khimki

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    29. Sint-Truiden - K.AS.Eupen

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    30. Brno - Viktoria Plzeň

      Se matchen här

      Czech First League
    31. Chester Jets - Leicester Riders

      Se matchen här

      Britain BBL
    32. Miami Heat - Philadelphia 76ers

      Se matchen här

      NBA
    33. Bristol Flyers - Worcester Wolves

      Se matchen här

      Britain BBL
    34. Korona Kielce - Jagiellonia Bialystok

      Se matchen här

      Poland Ekstraklasa
    35. Talleres de Córdoba - Gimnasia La Plata

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    36. KRC Genk - RSC Anderlecht

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    37. Hugo Dellien - Juan Ignacio Londero

      Se matchen här

      ATP Challengers Sarasota
    38. Cardiff - Nottingham Forest

      Se matchen här

      England Championship
    39. AC Milan - Benevento

      Se matchen här

      Italian Serie A
    40. St. Raphael - Fraikin BM. Granollers

      Se matchen här

      EHF Cup - Men
    41. Guabirá - Bolívar

      Se matchen här

      Bolivia Primera División
    42. Bahia - Santos

      Se matchen här

      Brasileiro Série A
    43. Houston Dynamo - Toronto FC

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    44. Marcelo Arevalo - Brayden Schnur

      Se matchen här

      ATP Challenger - Guadalajara
    45. Estoril - Benfica

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    46. New York Red Bulls - Chicago Fire

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    47. Colo Colo - Deportes Temuco

      Se matchen här

      Chile Primera Division
    48. Sporting Cristal - Universidad San Martín

      Se matchen här

      Peru Torneo de Verano
    49. Banfield - Godoy Cruz

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    50. New Orleans Pelicans - Portland Trail Blazers

      Se matchen här

      NBA
    51. Christopher Eubanks - Pedja Krstin

      Se matchen här

      ATP Challenger - Guadalajara
    52. The Strongest - Sport Boys Warnes

      Se matchen här

      Bolivia Primera División
    53. Cerro Porteño - 3 de Febrero

      Se matchen här

      Paraguay Primera División
    54. Flamengo - América Mineiro

      Se matchen här

      Brasileiro Série A
    55. Cruz Azul - M. Morelia

      Se matchen här

      Mexico Liga MX
    56. Querétaro F.C. - Pachuca

      Se matchen här

      Mexico Liga MX
    57. FBC Melgar - Unión Comercio

      Se matchen här

      Peru Torneo de Verano
    58. Universidad de Concepción - Everton

      Se matchen här

      Chile Primera Division
    59. San Lorenzo - Chacarita Juniors

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    60. M.Arevalo / M.Reyes-Varela - B.Mousley / J.Smith

      Se matchen här

      ATP Challenger Guadalajara Doubles
    61. Minnesota Timberwolves - Houston Rockets

      Se matchen här

      NBA
    62. Columbus Crew - New England Revolution

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    63. Orlando City - SJ Earthquakes

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    64. Guaraní - Libertad

      Se matchen här

      Paraguay Primera División
    65. Monterrey - Lobos BUAP

      Se matchen här

      Mexico Liga MX
    66. FC Dallas - Philadelphia Union

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    67. Obras Sanitarias - Ferrocarril Oeste

      Se matchen här

      Argentina Liga A
    68. León - Tijuana

      Se matchen här

      Mexico Liga MX
    69. Oriente Petrolero - Real Potosí

      Se matchen här

      Bolivia Primera División
    70. Real Salt Lake - Colorado Rapids

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    71. Utah Jazz - Oklahoma City Thunder

      Se matchen här

      NBA
    72. Necaxa - Tigres

      Se matchen här

      Mexico Liga MX
    73. LA Galaxy - Atlanta United

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
  • 22 APR

    Imorgon, söndag

    1. Calvin Hemery - Quentin Halys

      Se matchen här

      ATP Challenger Nanchang
    2. Albirex Niigata - Omiya Ardija

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    3. Avispa Fukuoka - JEF United

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    4. Zweigen Kanazawa - Oita Trinita

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    5. Tokushima Vortis - Kamatamare Sanuki

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    6. Matsumoto Yamaga FC - Montedio Yamagata

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    7. Yokohama FC - Tochigi SC

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    8. Jeju United - Jeonbuk Motors

      Se matchen här

      South Korea K-League
    9. Machida Zelvia - Yamaguchi FC

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    10. V-Varen Nagasaki - Kashiwa Reysol

      Se matchen här

      Japan J-League
    11. Gyeongnam FC - Ulsan

      Se matchen här

      South Korea K-League
    12. Incheon United - Suwon Samsung Bluewings

      Se matchen här

      South Korea K-League
    13. FC SKA-Khabarovsk - Dynamo Moskva

      Se matchen här

      Russian Premier League
    14. Estonia - Japan

      Se matchen här

      World Championship - Div. 1
    15. FC Helsingør - Silkeborg

      Se matchen här

      Denmark Super League
    16. Girona - Espanyol

      Se matchen här

      Primera División
    17. Alcorcón - Osasuna

      Se matchen här

      Segunda División
    18. Valmiera Glass FK BSS - Rigas Futbola skola

      Se matchen här

      Latvian Virsliga
    19. Great Britain - Slovenia

      Se matchen här

      World Championship - Div. 1
    20. FC Tambov - Shinnik

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    21. Cagliari - Bologna

      Se matchen här

      Italian Serie A
    22. FC Barcelona - Gipuzkoa Basket

      Se matchen här

      Spain ACB
    23. Bilbao Basket - B.C. River Andorra

      Se matchen här

      Spain ACB
    24. Real Betis - Gran Canaria

      Se matchen här

      Spain ACB
    25. Arsenal Tula - Zenit St.Petersburg

      Se matchen här

      Russian Premier League
    26. FC Zarya Lugansk - Fc Illychivets Mariupil

      Se matchen här

      Ukraine Premiere League
    27. Olimpik Donetsk - FC Karpaty

      Se matchen här

      Ukraine Premiere League
    28. Glasgow Rangers - Hearts

      Se matchen här

      Scottish Premier League
    29. Erzgebirge Aue - MSV Duisburg

      Se matchen här

      German 2.Bundesliga
    30. Fortuna Düsseldorf - FC Ingolstadt 04

      Se matchen här

      German 2.Bundesliga
    31. 1. FC Kaiserslautern - Dynamo Dresden

      Se matchen här

      German 2.Bundesliga
    32. OB - Lyngby

      Se matchen här

      Denmark Super League
    33. FK Spartaks - Ventspils

      Se matchen här

      Latvian Virsliga
    34. Red Bull Salzburg - Altach

      Se matchen här

      Austrian Bundesliga
    35. EHC Red Bull München - Eisbären Berlin

      Se matchen här

      German DEL Bundesliga
    36. Romania - Ukraine

      Se matchen här

      World Championship - Div. 1
    37. Nice - Montpellier

      Se matchen här

      French Ligue 1
    38. BK Häcken - Hammarby IF

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    39. Dalkurd FF - GIF Sundsvall

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    40. IFK Mariehamn - VPS

      Se matchen här

      Finnish Veikkausliiga
    41. RoPS - PS Kemi

      Se matchen här

      Finnish Veikkausliiga
    42. Lokomotiv Kuban - PARMA

      Se matchen här

      VTB United League
    43. Akhisarspor - Göztepe

      Se matchen här

      Turkish Süper Ligi
    44. Konyaspor - Kasımpaşa

      Se matchen här

      Turkish Süper Ligi
    45. Perugia - Ternana

      Se matchen här

      Italian Serie B
    46. Atalanta - Torino

      Se matchen här

      Italian Serie A
    47. Chievo - Inter

      Se matchen här

      Italian Serie A
    48. Lazio - Sampdoria

      Se matchen här

      Italian Serie A
    49. Udinese - Crotone

      Se matchen här

      Italian Serie A
    50. HSG Wetzlar - MT Melsungen

      Se matchen här

      German 1.Bundesliga
    51. Strommen - Levanger

      Se matchen här

      OBOS-ligaen
    52. Bayern Munich - Science City Jena

      Se matchen här

      Germany Bundesliga BBL
    53. EWE Baskets Oldenburg - Mitteldeutscher BC

      Se matchen här

      Germany Bundesliga BBL
    54. Ratiopharm Ulm - MHP RIESEN Ludwigsburg

      Se matchen här

      Germany Bundesliga BBL
    55. FC Augsburg - FSV Mainz

      Se matchen här

      German Bundesliga
    56. CSKA Moskva - Krasnodar

      Se matchen här

      Russian Premier League
    57. FC Tosno - Amkar

      Se matchen här

      Russian Premier League
    58. Sandecja Nowy Sacz - Arka Gdynia

      Se matchen här

      Poland Ekstraklasa
    59. Chelsea - Southampton

      Se matchen här

      FA Cup
    60. Kuban - Avangard Kursk

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    61. Luzern - Zürich

      Se matchen här

      Switzerland Super League
    62. Sion - Basel

      Se matchen här

      Switzerland Super League
    63. Barcelona B - Rayo Vallecano

      Se matchen här

      Segunda División
    64. BC Nizhny Novgorod - BC Zenit Saint Petersburg

      Se matchen här

      VTB United League
    65. AaB - FC Midtjylland

      Se matchen här

      Denmark Super League
    66. Hungary - Kazakhstan

      Se matchen här

      World Championship - Div. 1
    67. Karvina - FK Teplice

      Se matchen här

      Czech First League
    68. Young Boys - Lausanne

      Se matchen här

      Switzerland Super League
    69. Tigre - Huracán

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    70. Nevėžis - Juventus

      Se matchen här

      Lithuania LKL
    71. Ak Bars Kazan - CSKA Moskva

      Se matchen här

      Russian KHL Playoffs
    72. Malaga - Real Sociedad

      Se matchen här

      Primera División
    73. Neptūnas - Lietuvos rytas

      Se matchen här

      Lithuania LKL
    74. SK Rapid Wien - FC Admira Wacker Modling

      Se matchen här

      Austrian Bundesliga
    75. Saint Etienne - Troyes

      Se matchen här

      French Ligue 1
    76. Hajduk Split - Dinamo Zagreb

      Se matchen här

      Croatian 1. HNL
    77. Chaves - Portimonense

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    78. Tondela - Aves

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    79. Kiel - Vardar

      Se matchen här

      Champions League - Men
    80. Chambery Savoie - FA Göppingen

      Se matchen här

      EHF Cup - Men
    81. Alloa - Ayr United

      Se matchen här

      Scottish League 1
    82. AIK - IFK Göteborg

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    83. Trelleborgs FF - Kalmar FF

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    84. Pescara - Spezia

      Se matchen här

      Italian Serie B
    85. Braunschweig - ALBA Berlin

      Se matchen här

      Germany Bundesliga BBL
    86. Fraport Skyliners - Brose Baskets

      Se matchen här

      Germany Bundesliga BBL
    87. Giessen 46ers - BG Gottingen

      Se matchen här

      Germany Bundesliga BBL
    88. Randers FC - SønderjyskE

      Se matchen här

      Denmark Super League
    89. 1. FC Köln - Schalke 04

      Se matchen här

      German Bundesliga
    90. Lokomotiv Moscow - FC Ufa

      Se matchen här

      Russian Premier League
    91. Beşiktaş - Yeni Malatyaspor

      Se matchen här

      Turkish Süper Ligi
    92. AZ Alkmaar - Feyenoord

      Se matchen här

      Dutch KNVB Cup
    93. Club Brugge KV - Standard de Liege

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    94. Slovan Liberec - Slavia Prag

      Se matchen här

      Czech First League
    95. Wisla Krakow - Legia Warszawa

      Se matchen här

      Poland Ekstraklasa
    96. Haugesund - Strømsgodset

      Se matchen här

      Eliteserien
    97. Kristiansund - Bodo/Glimt

      Se matchen här

      Eliteserien
    98. Lillestrøm - Ranheim

      Se matchen här

      Eliteserien
    99. Rosenborg BK - Start

      Se matchen här

      Eliteserien
    100. Tromsø - Sandefjord

      Se matchen här

      Eliteserien
    101. Cádiz - Sporting Gijón

      Se matchen här

      Segunda División
    102. Lugo - La Hoya Lorca

      Se matchen här

      Segunda División
    103. AEK Athens - Levadiakos

      Se matchen här

      Greek League
    104. Apollon Smirnis - Olympiakos

      Se matchen här

      Greek League
    105. Aalesund - Tromsdalen

      Se matchen här

      OBOS-ligaen
    106. Florø - Notodden

      Se matchen här

      OBOS-ligaen
    107. Jerv - Mjøndalen

      Se matchen här

      OBOS-ligaen
    108. Nest-Sotra - Ull/Kisa

      Se matchen här

      OBOS-ligaen
    109. Sogndal - Kongsvinger

      Se matchen här

      OBOS-ligaen
    110. Viking - Åsane Fotball

      Se matchen här

      OBOS-ligaen
    111. A.Begemann | A.Sancic - C.Harrison | P.Polansky

      Se matchen här

      ATP Challenger Sarasota Doubles