18
  • 18 AUG

    Idag, lördag

    1. Hammarby IF DFF - Eskilstuna United DFF

      Se matchen här

      Swedish Damallsvenskan
    2. Lens - Troyes

      Se matchen här

      French Ligue 2
    3. Kampala City - Township Rollers (BOT)

      Se matchen här

      CAF Champions League
    4. Mbabane Swallows (SWZ) - ZESCO United (ZAM)

      Se matchen här

      CAF Champions League
    5. Shinnik - Zenit St.Petersburg-2

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    6. SV Rodinghausen - Dynamo Dresden

      Se matchen här

      German Cup
    7. SV Elversberg - VfL Wolfsburg

      Se matchen här

      German Cup
    8. TuS Dassendorf - MSV Duisburg

      Se matchen här

      German Cup
    9. Wormatia Worms - Werder Bremen

      Se matchen här

      German Cup
    10. SV Drochtersen/Assel - FC Bayern München

      Se matchen här

      German Cup
    11. 1. FC Kaiserslautern - TSG Hoffenheim

      Se matchen här

      German Cup
    12. SSV Ulm 1846 - Eintracht Frankfurt

      Se matchen här

      German Cup
    13. FC Minsk - Smolevichi-STI

      Se matchen här

      Belarus Premier League
    14. Malmö FF - Trelleborgs FF

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    15. FC Rosengård - IFK Kalmar

      Se matchen här

      Swedish Damallsvenskan
    16. Millwall - Derby

      Se matchen här

      England - EFL Championship
    17. Ards - Ballymena United

      Se matchen här

      Northern Ireland Premiership
    18. Crusaders - Linfield

      Se matchen här

      Northern Ireland Premiership
    19. Glentoran - Coleraine

      Se matchen här

      Northern Ireland Premiership
    20. Institute - Warrenpoint Town

      Se matchen här

      Northern Ireland Premiership
    21. FC Inter - KuPS

      Se matchen här

      Finnish Veikkausliiga
    22. SC Austria Lustenau - FC Juniors OÖ

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    23. Guingamp - Paris SG

      Se matchen här

      French Ligue 1
    24. SV Mattersburg - RZ Pellets WAC

      Se matchen här

      Austrian Bundesliga
    25. FC Red Bull Salzburg - TSV Hartberg

      Se matchen här

      Austrian Bundesliga
    26. FC Wacker Innsbruck - SKN St. Polten

      Se matchen här

      Austrian Bundesliga
    27. FK Jelgava - Riga FC

      Se matchen här

      Latvian Virsliga
    28. FC Tambov - FC Mordovia

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    29. Chertanovo - FC SKA-Khabarovsk

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    30. Slovan Liberec - Bohemians

      Se matchen här

      Czech First League
    31. Mladá Boleslav - Opava

      Se matchen här

      Czech First League
    32. Zlín - FK Teplice

      Se matchen här

      Czech First League
    33. 1.SK Prostejov - Hradec Kralove

      Se matchen här

      Czech Second League
    34. San Luis - Unión Española

      Se matchen här

      Chile Primera Division
    35. Mate Valkusz - Guilherme Clezar

      Se matchen här

      ATP Challenger Cordenons
    36. Chaves - Portimonense

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    37. Torpedo BelAz - Isloch Minsk

      Se matchen här

      Belarus Premier League
    38. Sporting Lokeren - Standard de Liege

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    39. Athletic FC Eskilstuna - Jönköpings Södra

      Se matchen här

      Swedish Superettan
    40. Wisla Plock - Arka Gdynia

      Se matchen här

      Poland - Ekstraklasa
    41. Chievo - Juventus

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    42. PFC Sochi - FC Volga-Olimpiyets

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    43. IBV - Keflavik

      Se matchen här

      Icelandic Liga
    44. L.Kubot / M.Melo - J.Murray / B.Soares

      Se matchen här

      ATP Cincinnati Doubles
    45. J.Rojer / H.Tecau - F.Lopez / M.Lopez

      Se matchen här

      ATP Cincinnati Doubles
    46. Skander Mansouri - Horacio Zeballos

      Se matchen här

      ATP Winston Salem - Qualifiers
    47. Guido Andreozzi - Karue Sell

      Se matchen här

      ATP Winston Salem - Qualifiers
    48. Tommy Paul - Maximilian Neuchrist

      Se matchen här

      ATP Winston Salem - Qualifiers
    49. Petra Kvitova - Kiki Bertens

      Se matchen här

      WTA Cincinnati
    50. Celta Vigo - Espanyol

      Se matchen här

      Spain - La Liga
    51. Bursaspor - Kayserispor

      Se matchen här

      Turkey - Süper Lig
    52. Defensa y Justicia - Atlético Tucumán

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    53. Preston North End - Stoke City

      Se matchen här

      England - EFL Championship
    54. NAC Breda - De Graafschap

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    55. VVV Venlo - Ajax

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    56. TuS Erndtebrück - Hamburger SV

      Se matchen här

      German Cup
    57. RW Oberhausen - SV Sandhausen

      Se matchen här

      German Cup
    58. Erzgebirge Aue - FSV Mainz

      Se matchen här

      German Cup
    59. FK Liepaja - FS Metta

      Se matchen här

      Latvian Virsliga
    60. Elche - Granada

      Se matchen här

      Spain - Segunda División
    61. Slavia Prag - Jablonec

      Se matchen här

      Czech First League
    62. Paolo Lorenzi - Joao Domingues

      Se matchen här

      ATP Challenger Cordenons
    63. N.Mektic / A.Peya - J.Cabal / R.Farah

      Se matchen här

      ATP Cincinnati Doubles
    64. H.Kontinen / J.Peers - P.Kohlschreiber / F.Verdasco

      Se matchen här

      ATP Cincinnati Doubles
    65. Jordan Thompson - Julian Zlobinsky

      Se matchen här

      ATP Winston Salem - Qualifiers
    66. James Duckworth - Brayden Schnur

      Se matchen här

      ATP Winston Salem - Qualifiers
    67. Corentin Moutet - Franko Skugor

      Se matchen här

      ATP Winston Salem - Qualifiers
    68. Lugo - Málaga

      Se matchen här

      Spain - Segunda División
    69. Amiens - Montpellier

      Se matchen här

      French Ligue 1
    70. Caen - Nice

      Se matchen här

      French Ligue 1
    71. Dijon - Nantes

      Se matchen här

      French Ligue 1
    72. Monaco - Lille

      Se matchen här

      French Ligue 1
    73. Rennes - Angers

      Se matchen här

      French Ligue 1
    74. Cercle Brugge KSV - Zulte Waregem

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    75. Waasland-Beveren - Sint-Truiden

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    76. Boavista - Benfica

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    77. Difaâ d El Jadida - MC Alger

      Se matchen här

      CAF Champions League
    78. Deportivo Binacional - Sporting Cristal

      Se matchen här

      Peru Primera División Apertura
    79. Antofagasta - Unión La Calera

      Se matchen här

      Chile Primera Division
    80. Novak Djokovic - Marin Cilic

      Se matchen här

      ATP Cincinnati
    81. Villarreal - Real Sociedad

      Se matchen här

      Spain - La Liga
    82. KV Kortrijk - KV Oostende

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    83. Gornik Zabrze - Lechia Gdansk

      Se matchen här

      Poland - Ekstraklasa
    84. Lazio - Napoli

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    85. Alcorcón - Sporting Gijón

      Se matchen här

      Spain - Segunda División
    86. Banfield - Gimnasia de La Plata

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    87. Radu Albot - Petros Chrysochos

      Se matchen här

      ATP Winston Salem - Qualifiers
    88. Thomaz Bellucci - Dominik Koepfer

      Se matchen här

      ATP Winston Salem - Qualifiers
    89. E.Mertens / D.Schuurs - K.Christian / S.Santamaria

      Se matchen här

      WTA Cincinnati Doubles
    90. A.Pavlyuchenkova / A.Sevastova - L.Hradecka / E.Makarova

      Se matchen här

      WTA Cincinnati Doubles
    91. Fortuna Sittard - PSV Eindhoven

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    92. Heracles Almelo - ADO Den Haag

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    93. Hansa Rostock - VfB Stuttgart

      Se matchen här

      German Cup
    94. Antalyaspor - Konyaspor

      Se matchen här

      Turkey - Süper Lig
    95. Yeni Malatyaspor - Fenerbahçe

      Se matchen här

      Turkey - Süper Lig
    96. Aurora - Nacional Potosí

      Se matchen här

      Bolivia Primera División
    97. Étoile du Sahel - 1ª de Agosto (ANG)

      Se matchen här

      CAF Champions League
    98. Jason Kubler - Gregoire Barrere

      Se matchen här

      ATP Challenger Vancouver
    99. Aragua FC - Atlético Venezuela

      Se matchen här

      Venezuela Primera Division
    100. Sporting CP - Vitória Setúbal

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    101. Independiente FC - 3 de Febrero

      Se matchen här

      Paraguay Primera División
    102. Córdoba - Numancia

      Se matchen här

      Spain - Segunda División
    103. Seattle Sounders - LA Galaxy

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    104. Simona Halep - Aryna Sabalenka

      Se matchen här

      WTA Cincinnati
    105. FC Barcelona - Alavés

      Se matchen här

      Spain - La Liga
    106. Liga de Quito - Técnico Universitario

      Se matchen här

      Ecuador Primera A
    107. Ayacucho FC - Deportivo Municipal

      Se matchen här

      Peru Primera División Apertura
    108. Argentinos Juniors - Godoy Cruz

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    109. Vasek Pospisil - Daniel Evans

      Se matchen här

      ATP Challenger Vancouver
    110. A.Lawson / H.Reese - M.Polmans / M.Purcell

      Se matchen här

      ATP Challenger Vancouver - Doubles
    111. Real Potosí - Guabirá

      Se matchen här

      Bolivia Primera División
    112. Corinthians - Grêmio

      Se matchen här

      Brasileiro Série A
    113. Barcelona - Universidad Católica

      Se matchen här

      Ecuador Primera A
    114. Guaraní - Sol de América

      Se matchen här

      Paraguay Primera División
    115. Philadelphia Union - New York City FC

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    116. Vancouver Whitecaps - New York Red Bulls

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    117. River Plate - Belgrano

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    118. Everton - Huachipato

      Se matchen här

      Chile Primera Division
    119. David Goffin - Roger Federer

      Se matchen här

      ATP Cincinnati
    120. Royal Pari - The Strongest

      Se matchen här

      Bolivia Primera División
    121. Montreal Impact - Chicago Fire

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    122. FC Dallas - Minnesota United

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    123. Pachuca - Lobos BUAP

      Se matchen här

      Mexico Liga MX
    124. Sporting Kansas City - Portland Timbers

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    125. Sport Huancayo - Alianza Lima

      Se matchen här

      Peru Primera División Apertura
    126. Houston Dynamo - Real Salt Lake

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    127. SJ Earthquakes - Toronto FC

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    128. Monterrey - Pumas UNAM

      Se matchen här

      Mexico Liga MX
    129. Querétaro - Club América

      Se matchen här

      Mexico Liga MX
  • 19 AUG

    Imorgon, söndag

    1. Consadole Sapporo - F.C. Tokyo

      Se matchen här

      Japan J-League
    2. SV Lafnitz - SV Horn

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    3. FC Gifu - Kumamoto

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    4. Nagoya Grampus Eight - Sagan Tosu

      Se matchen här

      Japan J-League
    5. Shimizu S-Pulse - Urawa Reds

      Se matchen här

      Japan J-League
    6. V-Varen Nagasaki - Cerezo Osaka

      Se matchen här

      Japan J-League
    7. Kashima Antlers - Yokohama F.Marinos

      Se matchen här

      Japan J-League
    8. FC Nordsjælland - Vejle Boldklub

      Se matchen här

      Denmark Super League
    9. Gwangju FC - Seoul E-Land FC

      Se matchen här

      South Korea K-League Challenge
    10. HJK - PS Kemi

      Se matchen här

      Finnish Veikkausliiga
    11. Gangwon FC - Incheon United

      Se matchen här

      South Korea K-League
    12. Jeonnam Dragons - Suwon Samsung Bluewings

      Se matchen här

      South Korea K-League
    13. FC Seoul - Jeonbuk Motors

      Se matchen här

      South Korea K-League
    14. Sanfrecce Hiroshima - Kawasaki Frontale

      Se matchen här

      Japan J-League
    15. Jubilo Iwata - Kashiwa Reysol

      Se matchen här

      Japan J-League
    16. Shonan Bellmare - Vissel Kobe

      Se matchen här

      Japan J-League
    17. Vegalta Sendai - Gamba Osaka

      Se matchen här

      Japan J-League
    18. FC Utrecht - PEC Zwolle

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    19. FC Vitebsk - Luch Minsk

      Se matchen här

      Belarus Premier League
    20. Guangzhou - Tianjin Quanjian F.C

      Se matchen här

      China Superleague
    21. Hebei China Fortune Football Club - Shanghai Shenhua

      Se matchen här

      China Superleague
    22. Vittsjö GIK - Piteå IF

      Se matchen här

      Swedish Damallsvenskan
    23. Randers FC - Hobro

      Se matchen här

      Denmark Super League
    24. R.Antwerp FC - Club Brugge KV

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    25. Feyenoord - Excelsior

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    26. Emmen - AZ Alkmaar

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    27. Kapfenberger SV 1919 - SK Vorwarts Steyr

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    28. Roskilde - Silkeborg

      Se matchen här

      NordicBet LIGA
    29. GIF Sundsvall - BK Häcken

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    30. IF Elfsborg - IFK Norrköping

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    31. Linköpings FC - IF Limhamn Bunkeflo

      Se matchen här

      Swedish Damallsvenskan
    32. Strasbourg - Saint-Étienne

      Se matchen här

      French Ligue 1
    33. Valmiera Glass FK BSS - Rigas Futbola skola

      Se matchen här

      Latvian Virsliga
    34. GAIS - Varbergs BoIS

      Se matchen här

      Swedish Superettan
    35. Karvina - Viktoria Plzeň

      Se matchen här

      Czech First League
    36. Sogndal - Florø

      Se matchen här

      OBOS-ligaen
    37. SFC Slutsk - Shakhtior Soligorsk

      Se matchen här

      Belarus Premier League
    38. Legia Warszawa - Zaglebie Sosnowiec

      Se matchen här

      Poland - Ekstraklasa
    39. SC Weiche Flensburg 08 - VfL Bochum

      Se matchen här

      German Cup
    40. BSG Chemie Leipzig - Jahn Regensburg

      Se matchen här

      German Cup
    41. SSV Jeddeloh - FC Heidenheim

      Se matchen här

      German Cup
    42. Spartak Moskva-2 - Rotor Volgograd

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    43. AGF - FC København

      Se matchen här

      Denmark Super League
    44. San Martín de San Juan - Patronato

      Se matchen här

      Argentina Primera División
    45. SC Heerenveen - Vitesse

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    46. Toulouse - Bordeaux

      Se matchen här

      French Ligue 1
    47. FK Spartaks - Ventspils

      Se matchen här

      Latvian Virsliga
    48. SK Puntigamer Sturm Graz - SCR Altach

      Se matchen här

      Austrian Bundesliga
    49. FK Austria Wien - FC Admira Wacker Modling

      Se matchen här

      Austrian Bundesliga
    50. LASK Linz - SK Rapid Wien

      Se matchen här

      Austrian Bundesliga
    51. Rio Ave - Marítimo

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    52. Nacional - Moreirense

      Se matchen här

      Portuguese Super League