19

  • 19 APR

    Idag, fredag

    1. Sunderland - Doncaster Rovers

      Se matchen här

      England - League One
    2. Al Nasr - Emirates Club

      Se matchen här

      U.A.E League
    3. Borna Ćorić - Fabio Fognini

      Se matchen här

      ATP Masters Monte Carlo
    4. Dijon - Rennes

      Se matchen här

      French Ligue 1
    5. Nacional - Sporting CP

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    6. Slaven Belupo - Dinamo Zagreb

      Se matchen här

      Croatian 1. HNL
    7. BW Linz - Kapfenberger SV 1919

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    8. FC Liefering - FC Juniors OÖ

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    9. SV Lafnitz - SC Austria Lustenau

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    10. SV Horn - SKU Amstetten

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    11. FAC Team fur Wien - Wacker Innsbruck Amateure

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    12. Anadolu Efes - FC Barcelona

      Se matchen här

      Euroleague
    13. Kasımpaşa - Bursaspor

      Se matchen här

      Turkey - Süper Lig
    14. Neman Grodno - FC Vitebsk

      Se matchen här

      Belarus Premier League
    15. Heracles Almelo - SC Heerenveen

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    16. RKC Waalwijk - FC Dordrecht

      Se matchen här

      Dutch Keuken Kampioen Division
    17. FC Eindhoven - SC Cambuur

      Se matchen här

      Dutch Keuken Kampioen Division
    18. Go Ahead Eagles - Jong PSV

      Se matchen här

      Dutch Keuken Kampioen Division
    19. FC Den Bosch - Jong FC Utrecht

      Se matchen här

      Dutch Keuken Kampioen Division
    20. Auxerre - Sochaux

      Se matchen här

      French Ligue 2
    21. Brest - Orléans

      Se matchen här

      French Ligue 2
    22. Chateauroux - Niort

      Se matchen här

      French Ligue 2
    23. Clermont - Ajaccio

      Se matchen här

      French Ligue 2
    24. GFC Ajaccio - Metz

      Se matchen här

      French Ligue 2
    25. Le Havre - Paris FC

      Se matchen här

      French Ligue 2
    26. Lorient - Troyes

      Se matchen här

      French Ligue 2
    27. Red Star - Nancy

      Se matchen här

      French Ligue 2
    28. Valenciennes - Béziers

      Se matchen här

      French Ligue 2
    29. Ayr United - Ross County

      Se matchen här

      Scottish Championship
    30. Esh Group Eagles Newcastle - Surrey Scorchers

      Se matchen här

      Britain BBL
    31. Sheffield Sharks - London City Royals

      Se matchen här

      Britain BBL
    32. Worcester Wolves - Bristol Flyers

      Se matchen här

      Britain BBL
    33. FK Austria Wien Amateure - SV Ried

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    34. Standard de Liège - RC Genk

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    35. Lyon - Angers

      Se matchen här

      French Ligue 1
    36. FC Bohemians - U.C.D.

      Se matchen här

      Irish Airtricity Premier Division
    37. Derry City - Shamrock Rovers

      Se matchen här

      Irish Airtricity Premier Division
    38. Dundalk FC - Finn Harps

      Se matchen här

      Irish Airtricity Premier Division
    39. St. Patricks Athletic - Sligo Rovers

      Se matchen här

      Irish Airtricity Premier Division
    40. Waterford United - Cork City

      Se matchen här

      Irish Airtricity Premier Division
    41. Newry City - Glentoran

      Se matchen här

      Northern Ireland Premiership
    42. Alavés - Valladolid

      Se matchen här

      Spain - La Liga
    43. Alcorcon AD - Malaga

      Se matchen här

      Spain - Segunda División
    44. Real Madrid - Panathinaikos

      Se matchen här

      Euroleague
    45. Vitória Guimarães - Desportivo Aves

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    46. Univ. de Concepción - Municipal Iquique

      Se matchen här

      Chile Primera Division
    47. Real Garcilaso - Sporting Cristal

      Se matchen här

      Peru Liga 1 - Apertura
    48. Alexandre Muller - Adrian Menendez-Maceiras

      Se matchen här

      ATP Challenger San Luis Potosi
    49. Banfield - Estudiantes de La Plata

      Se matchen här

      Argentina - Copa de la Superliga
    50. Orlando Magic - Toronto Raptors

      Se matchen här

      NBA
    51. Huracán - San Lorenzo

      Se matchen här

      Argentina - Copa de la Superliga
    52. FC Cincinnati - Real Salt Lake

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    53. Marc-Andrea Huesler - Lucas Miedler

      Se matchen här

      ATP Challenger San Luis Potosi
    54. Toronto FC - Minnesota United

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    55. Regatas de Corrientes - Instituto de Córdoba

      Se matchen här

      Argentina Liga A
    56. Mogi das Cruzes - Basquete Cearense

      Se matchen här

      Brazil NBB
    57. Olmedo - Deportivo Cuenca

      Se matchen här

      Ecuador Primera A
    58. Indiana Pacers - Boston Celtics

      Se matchen här

      NBA
    59. Veracruz - Monterrey

      Se matchen här

      Mexico Liga MX
    60. Pedro Sakamoto - Marcelo Tomas Barrios Vera

      Se matchen här

      ATP Challenger San Luis Potosi
    61. Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers

      Se matchen här

      NBA
    62. Tijuana - Lobos BUAP

      Se matchen här

      Mexico Liga MX
  • 20 APR

    Imorgon, lördag

    1. LA Galaxy - Houston Dynamo

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    2. Consadole Sapporo - Yokohama F.Marinos

      Se matchen här

      Japan J-League
    3. Urawa Reds - Vissel Kobe

      Se matchen här

      Japan J-League
    4. Kamil Majchrzak - Prajnesh Gunneswaran

      Se matchen här

      ATP Challenger Anning
    5. Nagoya Grampus Eight - Jubilo Iwata

      Se matchen här

      Japan J-League
    6. Matsumoto Yamaga FC - Sagan Tosu

      Se matchen här

      Japan J-League
    7. Ventforet Kofu - Kyoto Sanga FC

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    8. Tokyo Verdy - Albirex Niigata

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    9. Daegu FC - Pohang Steelers

      Se matchen här

      South Korea K-League
    10. Jay Clarke - Goncalo Oliveira

      Se matchen här

      ATP Challenger Anning
    11. Shimizu S-Pulse - Cerezo Osaka

      Se matchen här

      Japan J-League
    12. Asan Mugunghwa FC - FC Anyang

      Se matchen här

      South Korea K-League Challenge
    13. D.Pel | H.Podlipnik-Castillo - S.Arends / T-S.Weissborn

      Se matchen här

      ATP Challenger An-Ning Doubles
    14. Toyota Alvark - Levanga Hokkaido

      Se matchen här

      Japan B League
    15. Gamba Osaka - Oita Trinita

      Se matchen här

      Japan J-League
    16. Sangju Sangmu Phoenix - Jeonbuk Motors

      Se matchen här

      South Korea K-League
    17. Gyeongnam FC - Suwon Samsung Bluewings

      Se matchen här

      South Korea K-League
    18. Beijing Renhe F.C - Shenzhen FC

      Se matchen här

      China Superleague
    19. M.Purcell / L.Saville - Y.Bai | F.Sun

      Se matchen här

      ATP Challenger An-Ning Doubles
    20. Brisbane Roar FC - Newcastle Jets FC

      Se matchen här

      Australia A-League
    21. Gwangju FC - Suwon City

      Se matchen här

      South Korea K-League Challenge
    22. Sokolov - FC Graffin Vlasim

      Se matchen här

      Czech Second League
    23. Ehime FC - Avispa Fukuoka

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    24. Tochigi SC - V-Varen Nagasaki

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    25. Ulsan Hyundai Horang-i - Seongnam FC

      Se matchen här

      South Korea K-League
    26. Tomsk - Luch-Energiya

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    27. Fukuoka Rizing Zephyr - Nagoya Diamond Dolphins

      Se matchen här

      Japan B League
    28. Niigata Swan - Yokohama B-Corsairs

      Se matchen här

      Japan B League
    29. Osaka Evessa - Kyoto Hannaryz

      Se matchen här

      Japan B League
    30. SunRockers Shibuya - Chiba Jets

      Se matchen här

      Japan B League
    31. Toyama Grouses - San En Neophoenix

      Se matchen här

      Japan B League
    32. Central Coast Mariners FC - Western Sydney Wanderers FC

      Se matchen här

      Australia A-League
    33. Fagiano Okayama - Tokushima Vortis

      Se matchen här

      Japan J-League 2
    34. Rotor Volgograd - FC Armavir

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    35. Ryukyu Golden Kings Okinawa - Shiga Lake Stars

      Se matchen här

      Japan B League
    36. Parma - AC Milan

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    37. Celta de Vigo - Girona

      Se matchen här

      Spain - La Liga
    38. Hamburger SV - Erzgebirge Aue

      Se matchen här

      German 2.Bundesliga
    39. Holstein Kiel - SC Paderborn 07

      Se matchen här

      German 2.Bundesliga
    40. MSV Duisburg - SV Sandhausen

      Se matchen här

      German 2.Bundesliga
    41. Greuther Fürth - Union Berlin

      Se matchen här

      German 2.Bundesliga
    42. Hearts - Glasgow Rangers

      Se matchen här

      Scottish Premier League
    43. GIF Sundsvall - Kalmar FF

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    44. Degerfors IF - Örgryte IS

      Se matchen här

      Swedish Superettan
    45. Hebei China Fortune Football Club - Beijing Guoan

      Se matchen här

      China Superleague
    46. Henan Jianye F.C - Tianjin Teda

      Se matchen här

      China Superleague
    47. Slavia Mozyr - Bate Borisov

      Se matchen här

      Belarus Premier League
    48. Avangard Kursk - FC Tambov

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    49. Shinik - FC Tyumen

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    50. Zenit St.Petersburg-2 - FC Olimpiyets Nizhny

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    51. SC Wiener Neustadt - SK Austria Klagenfurt

      Se matchen här

      Austrian Erste Liga
    52. Bologna - Sampdoria

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    53. Cagliari - Frosinone

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    54. Lazio - Chievo

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    55. Udinese - Sassuolo

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    56. Empoli - Spal

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    57. Genoa - Torino

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    58. KuPS - FC Honka

      Se matchen här

      Finnish Veikkausliiga
    59. VPS - KPV

      Se matchen här

      Finnish Veikkausliiga
    60. Akhisar Belediyespor - Antalyaspor

      Se matchen här

      Turkey - Süper Lig
    61. Trabzonspor - Yeni Malatyaspor

      Se matchen här

      Turkey - Süper Lig
    62. Spartak Moskva-2 - FC Mordovia Saransk

      Se matchen här

      Russia 1st Division
    63. Grenoble - Lens

      Se matchen här

      French Ligue 2
    64. Rigas Futbola skola - Riga FC

      Se matchen här

      Latvian Virsliga
    65. FC Bayern München - SV Werder Bremen

      Se matchen här

      Germany - Bundesliga
    66. Bayer 04 Leverkusen - 1. FC Nürnberg

      Se matchen här

      Germany - Bundesliga
    67. FC Augsburg - VfB Stuttgart

      Se matchen här

      Germany - Bundesliga
    68. 1. FSV Mainz - Fortuna Düsseldorf

      Se matchen här

      Germany - Bundesliga
    69. Lechia Gdansk - Piast Gliwice

      Se matchen här

      Poland - Ekstraklasa
    70. AEK Athens - Olympiakos

      Se matchen här

      Greece A1 Ethniki
    71. IK Sirius FK - Malmö FF

      Se matchen här

      Swedish Allsvenskan
    72. IFK Mariehamn - RoPS

      Se matchen här

      Finnish Veikkausliiga
    73. FC Torpedo Minsk - Dinamo Minsk

      Se matchen här

      Belarus Premier League
    74. Kilmarnock - Aberdeen

      Se matchen här

      Scottish Premier League
    75. Hamilton - Motherwell

      Se matchen här

      Scottish Premier League
    76. Livingston - St Mirren

      Se matchen här

      Scottish Premier League
    77. St Johnstone - Dundee

      Se matchen här

      Scottish Premier League
    78. Lugo - Granada

      Se matchen här

      Spain - Segunda División
    79. Ballymena United - Coleraine

      Se matchen här

      Northern Ireland Premiership
    80. Institute - Ards

      Se matchen här

      Northern Ireland Premiership
    81. Eibar - Atlético Madrid

      Se matchen här

      Spain - La Liga
    82. Belenenses - Rio Ave

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    83. Moreirense - Chaves

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    84. Inter Zapresic - HNK Gorica

      Se matchen här

      Croatian 1. HNL
    85. Guingamp - Marseille

      Se matchen här

      French Ligue 1
    86. FC Winterthur - Servette FC

      Se matchen här

      Switzerland Challenge League
    87. SC Kriens - FC Schaffhausen

      Se matchen här

      Switzerland Challenge League
    88. Juventus - Fiorentina

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    89. FC Rapperswil-Jona - FC Vaduz

      Se matchen här

      Switzerland Challenge League
    90. Basketball Löwen Braunschweig - Eisbären Bremerhaven

      Se matchen här

      Germany Bundesliga BBL
    91. EWE Baskets Oldenburg - s.Oliver Baskets

      Se matchen här

      Germany Bundesliga BBL
    92. Delteco GBC - FIATC Joventut

      Se matchen här

      Spain ACB
    93. Valencia Basket - Iberostar Tenerife

      Se matchen här

      Spain ACB
    94. Union St Gilloise - Zulte-Waregem

      Se matchen här

      Belgian Jupiler League
    95. Zaglebie Lubin - Pogon Szczecin

      Se matchen här

      Poland - Ekstraklasa
    96. Jagiellonia Bialystok - Lech Poznan

      Se matchen här

      Poland - Ekstraklasa
    97. Galatasaray - Kayserispor

      Se matchen här

      Turkey - Süper Lig
    98. Göztepe - Erzurum Büyükşehir Bld

      Se matchen här

      Turkey - Süper Lig
    99. Albacete - Las Palmas

      Se matchen här

      Spain - Segunda División
    100. Gimnàstic - Sporting de Gijón

      Se matchen här

      Spain - Segunda División
    101. Aldosivi - Rosario Central

      Se matchen här

      Argentina - Copa de la Superliga
    102. Borussia Mönchengladbach - RB Leipzig

      Se matchen här

      Germany - Bundesliga
    103. FC Emmen - FC Utrecht

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    104. FC Groningen - Ajax

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    105. Rayo Vallecano - Huesca

      Se matchen här

      Spain - La Liga
    106. Pau Lacq Orthez - Bourg en Bresse

      Se matchen här

      France Pro A
    107. Accrington - Luton

      Se matchen här

      England - League One
    108. Chicago Fire - Colorado Rapids

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    109. Philadelphia Union - Montreal Impact

      Se matchen här

      USA Major League Soccer
    110. Feirense - Sporting Braga

      Se matchen här

      Portuguese Super League
    111. América de Quito - Aucas

      Se matchen här

      Ecuador Primera A
    112. Hajduk Split - HNK Rijeka

      Se matchen här

      Croatian 1. HNL
    113. Pallacanestro Cantù - Pallacanestro Varese

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    114. Vanoli Basket Cremona - Enel Brindisi

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    115. Vitesse - PEC Zwolle

      Se matchen här

      Dutch Eredivisie
    116. Nice - Caen

      Se matchen här

      French Ligue 1
    117. Nîmes - Bordeaux

      Se matchen här

      French Ligue 1
    118. Strasbourg - Montpellier

      Se matchen här

      French Ligue 1
    119. FC Chiasso - FC Lausanne-Sport

      Se matchen här

      Switzerland Challenge League
    120. Sidigas Avellino - FIAT Torino

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    121. Mallorca - CF Rayo Majadahonda

      Se matchen här

      Spain - Segunda División
    122. EHC Munich - Adler Mannheim

      Se matchen här

      German DEL Bundesliga
    123. Pallacanestro Trieste 2004 - Umana Reyer Venezia

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    124. Pirata FC - Alianza Lima

      Se matchen här

      Peru Liga 1 - Apertura
    125. Inter - Roma

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    126. FC Schalke 04 - TSG 1899 Hoffenheim

      Se matchen här

      Germany - Bundesliga
    127. Mitteldeutscher BC - Alba Berlin

      Se matchen här

      Germany Bundesliga BBL
    128. SC RASTA Vechta - Science City Jena

      Se matchen här

      Germany Bundesliga BBL
    129. Basket Brescia Leonessa - Armani Exchange Olimpia Milan

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    130. Grissin Bon Reggio Emilia - Obiettivo Lavoro Bologna

      Se matchen här

      Italy - Serie A
    131. Herbalife Gran Canaria - ICL Manresa

      Se matchen här

      Spain ACB
    132. Monbus Obradoiro - Montakit Fuenlabrada

      Se matchen här

      Spain ACB