16
  • 15 DEC

    Igår, fredag

    1. Netherlands (W) - Norway (W)

      Se matchen här

      World Championship (W)
    2. Slaven Belupo - Lokomotiva Zagreb

      Se matchen här

      1. HNL League
    3. Korona Kielce - Piast Gliwice

      Se matchen här

      Ekstraklasa
    4. 1. FC Union Berlin - FC Ingolstadt

      Se matchen här

      2. Bundesliga
    5. Eintracht Braunschweig - Fortuna Düsseldorf

      Se matchen här

      2. Bundesliga
    6. Anadolu Efes - Baskonia Vitoria Gasteiz

      Se matchen här

      Euroleague
    7. CSKA Moscow - Maccabi Tel Aviv

      Se matchen här

      Euroleague
    8. Astra Giurgiu - FC Botoşani

      Se matchen här

      Liga I
    9. Eisbären Bremerhaven - Mitteldeutscher BC

      Se matchen här

      BBL
    10. AC Ajaccio - Auxerre

      Se matchen här

      Ligue 2
    11. Bourg-Péronnas - Lorient

      Se matchen här

      Ligue 2
    12. Châteauroux - Orleans

      Se matchen här

      Ligue 2
    13. Clermont - Sochaux

      Se matchen här

      Ligue 2
    14. Gazélec Ajaccio - Nîmes Olympique

      Se matchen här

      Ligue 2
    15. Le Havre - Niort

      Se matchen här

      Ligue 2
    16. Nancy - Paris FC

      Se matchen här

      Ligue 2
    17. Quevilly - Brest

      Se matchen här

      Ligue 2
    18. Cambuur Leeuwarden - FC Dordrecht

      Se matchen här

      Jupiler League
    19. FC Emmen - Jong Ajax

      Se matchen här

      Jupiler League
    20. Jong FC Utrecht - SC Telstar

      Se matchen här

      Jupiler League
    21. Jong PSV Eindhoven - Almere City

      Se matchen här

      Jupiler League
    22. MVV Maastricht - Jong AZ Alkmaar

      Se matchen här

      Jupiler League
    23. Panathinaikos - EA7 Emporio Armani Milano

      Se matchen här

      Euroleague
    24. Foggia - Venezia

      Se matchen här

      Serie B
    25. Borussia Mönchengladbach - Hamburger SV

      Se matchen här

      Bundesliga
    26. Royal Excel Mouscron - KV Oostende

      Se matchen här

      Jupiler Pro League
    27. Valencia Basket Club - Crvena Zvezda Beograd

      Se matchen här

      Euroleague
    28. Antwerp Giants - Spirou Basket

      Se matchen här

      Pro Basketball League
    29. Worcester Wolves - Leeds Force

      Se matchen här

      BBL
    30. Sweden (W) - France (W)

      Se matchen här

      World Championship (W)
    31. Newcastle Eagles - Leicester Riders

      Se matchen här

      BBL
    32. Sheffield Wednesday - Wolverhampton Wanderers

      Se matchen här

      The Championship
    33. Saint-Étienne - Monaco

      Se matchen här

      Ligue 1
    34. Sevilla - Levante

      Se matchen här

      LaLiga
    35. Cadiz - FC Barcelona B

      Se matchen här

      LaLiga2
    36. Paços Ferreira - Boavista

      Se matchen här

      Primeira Liga
    37. Rubio Ñú - Independiente Fbc

      Se matchen här

      Primera Division
    38. Rodionova, Arina - Patterson, Tammi

      Se matchen här

      National Tournaments (Aust. Open Wildcard (W))
    39. Charlotte Hornets - Miami Heat

      Se matchen här

      NBA
    40. Indiana Pacers - Detroit Pistons

      Se matchen här

      NBA
    41. Orlando Magic - Portland Trail Blazers

      Se matchen här

      NBA
    42. Philadelphia 76ers - Oklahoma City Thunder

      Se matchen här

      NBA
    43. Washington Wizards - Los Angeles Clippers

      Se matchen här

      NBA
    44. Boston Celtics - Utah Jazz

      Se matchen här

      NBA
    45. Toronto Raptors - Brooklyn Nets

      Se matchen här

      NBA
    46. Memphis Grizzlies - Atlanta Hawks

      Se matchen här

      NBA
    47. Milwaukee Bucks - Chicago Bulls

      Se matchen här

      NBA
    48. Birrell, Kimberly - Aiava, Destanee

      Se matchen här

      National Tournaments (Aust. Open Wildcard (W))
    49. Denver Nuggets - New Orleans Pelicans

      Se matchen här

      NBA
    50. Houston Rockets - San Antonio Spurs

      Se matchen här

      NBA
  • 16 DEC

    Idag, lördag

    1. SeaHorses Mikawa - Niigata Albirex BB

      Se matchen här

      B.League
    2. Changwon LG Sakers - Seoul Samsung Thunders

      Se matchen här

      KBL
    3. Perth Wildcats - Brisbane Bullets

      Se matchen här

      NBL
    4. Bimasakti - Hangtuah Sumsel IM

      Se matchen här

      IBL
    5. Busan KT Sonicboom - Seoul SK Knights

      Se matchen här

      KBL
    6. Toyota Alvark - Tochigi Brex

      Se matchen här

      B.League
    7. Illawarra Hawks - Melbourne United

      Se matchen här

      NBL
    8. Ryukyu Golden Kings Okinawa - Nishinomiya Storks

      Se matchen här

      B.League
    9. Aspac Jakarta - Satya Wacana Angsapura

      Se matchen här

      IBL
    10. Beşiktaş JK İstanbul - Galatasaray S.K.

      Se matchen här

      Super League
    11. Gençlerbirliği SK - Kasımpaşa

      Se matchen här

      Süper Lig
    12. Beikong Flying Dragons - Bayi Rockets

      Se matchen här

      CBA
    13. Tianjin Golden Lions - Jiangsu Nangang Dragons

      Se matchen här

      CBA
    14. 1. FC Kaiserslautern - 1. FC Nürnberg

      Se matchen här

      2. Bundesliga
    15. Erzgebirge Aue - 1. FC Heidenheim

      Se matchen här

      2. Bundesliga
    16. Jahn Regensburg - Arminia Bielefeld

      Se matchen här

      2. Bundesliga
    17. Trabzonspor BK - Demir İnşaat Büyükçekmece

      Se matchen här

      Super League
    18. Aberdeen - Hibernian

      Se matchen här

      Scottish Premiership
    19. Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş

      Se matchen här

      Liga I
    20. Lokomotiv Kuban - BC Zenit Saint Petersburg

      Se matchen här

      VTB United League
    21. Alanyaspor - Sivasspor

      Se matchen här

      Süper Lig
    22. Reims - Valenciennes

      Se matchen här

      Ligue 2
    23. Inter - Udinese

      Se matchen här

      Serie A
    24. Parma - Cesena

      Se matchen här

      Serie B
    25. Dinamo Zagreb - Cibalia

      Se matchen här

      1. HNL League
    26. Sakarya Büyükşehir - Gaziantep Basketbol

      Se matchen här

      Super League
    27. 1. FC Köln - VfL Wolfsburg

      Se matchen här

      Bundesliga
    28. Augsburg - SC Freiburg

      Se matchen här

      Bundesliga
    29. Eintracht Frankfurt - Schalke 04

      Se matchen här

      Bundesliga
    30. VfB Stuttgart - Bayern München

      Se matchen här

      Bundesliga
    31. Werder Bremen - Mainz 05

      Se matchen här

      Bundesliga
    32. Delhi Dynamos - FC Goa

      Se matchen här

      Super League
    33. Sunderland - Fulham

      Se matchen här

      The Championship
    34. Osasuna - Numancia

      Se matchen här

      LaLiga2
    35. Red Bull Salzburg - LASK Linz

      Se matchen här

      Bundesliga
    36. Ballinamallard United - Coleraine

      Se matchen här

      NIFL Premiership
    37. Ballymena United - Carrick Rangers

      Se matchen här

      NIFL Premiership
    38. Cliftonville - Glentoran

      Se matchen här

      NIFL Premiership
    39. Dungannon Swifts - Ards FC

      Se matchen här

      NIFL Premiership
    40. Glenavon - Crusaders Belfast

      Se matchen här

      NIFL Premiership
    41. Linfield - Warrenpoint Town

      Se matchen här

      NIFL Premiership
    42. Aalborg Håndbold - KIF Kolding

      Se matchen här

      888ligaen
    43. Athletic Club Bilbao - Real Sociedad

      Se matchen här

      LaLiga
    44. Rennes - Paris SG

      Se matchen här

      Ligue 1
    45. Feirense - Vitoria Setúbal

      Se matchen här

      Primeira Liga
    46. Trabzonspor A.Ş. - Bursaspor

      Se matchen här

      Süper Lig
    47. Reus Deportiu - Granada CF

      Se matchen här

      LaLiga2
    48. Valladolid - La Hoya Lorca CF

      Se matchen här

      LaLiga2
    49. Torino - Napoli

      Se matchen här

      Serie A
    50. Standard de Liège - AA Gent

      Se matchen här

      Jupiler Pro League
    51. Sandecja Nowy Sącz - Lechia Gdańsk

      Se matchen här

      Ekstraklasa
    52. Banvit BK - Darüşşafaka

      Se matchen här

      Super League
    53. Eibar - Valencia

      Se matchen här

      LaLiga
    54. Borussia Dortmund - Hoffenheim

      Se matchen här

      Bundesliga
    55. Admira - Rheindorf Altach

      Se matchen här

      Bundesliga
    56. Mattersburg - Wolfsberger AC

      Se matchen här

      Bundesliga
    57. St. Pölten - Rapid Wien

      Se matchen här

      Bundesliga
    58. SC Heerenveen - NAC Breda

      Se matchen här

      Eredivisie
    59. Willem II - PEC Zwolle

      Se matchen här

      Eredivisie
    60. Limoges CSP - Le Mans BC

      Se matchen här

      LNB Pro A
    61. Iberostar Tenerife - Unicaja Málaga

      Se matchen här

      Liga ACB
    62. Estoril - Aves

      Se matchen här

      Primeira Liga
    63. CS U Craiova - CFR Cluj

      Se matchen här

      Liga I
    64. PSV Eindhoven - ADO Den Haag

      Se matchen här

      Eredivisie
    65. UD Almeria - Córdoba CF

      Se matchen här

      LaLiga2
    66. Caen - Guingamp

      Se matchen här

      Ligue 1
    67. Dijon - Lille

      Se matchen här

      Ligue 1
    68. Montpellier - Metz

      Se matchen här

      Ligue 1
    69. Strasbourg - Toulouse

      Se matchen här

      Ligue 1
    70. Troyes - Amiens

      Se matchen här

      Ligue 1
    71. AS Eupen - Sint-Truiden

      Se matchen här

      Jupiler Pro League
    72. Kortrijk - KV Mechelen

      Se matchen här

      Jupiler Pro League
    73. Albacete Balompié - Real Zaragoza

      Se matchen här

      LaLiga2
    74. Lokeren - Waasland-Beveren

      Se matchen här

      Jupiler Pro League
    75. Legia Warszawa - Wisła Płock

      Se matchen här

      Ekstraklasa
    76. Neckar Riesen Ludwigsburg - Medi Bayreuth

      Se matchen här

      BBL
    77. Grissin Bon Reggio Emilia - Openjobmetis Varese

      Se matchen här

      Lega A
    78. Atlético Madrid - Alavés

      Se matchen här

      LaLiga
    79. Roma - Cagliari

      Se matchen här

      Serie A
    80. FC Twente - Vitesse

      Se matchen här

      Eredivisie
    81. S.C. Braga - Belenenses

      Se matchen här

      Primeira Liga
    82. Charlotte Hornets - Portland Trail Blazers

      Se matchen här

      NBA
    83. Cleveland Cavaliers - Utah Jazz

      Se matchen här

      NBA
    84. New York Knicks - Oklahoma City Thunder

      Se matchen här

      NBA
    85. Houston Rockets - Milwaukee Bucks

      Se matchen här

      NBA
    86. Miami Heat - Los Angeles Clippers

      Se matchen här

      NBA
    87. Minnesota Timberwolves - Phoenix Suns

      Se matchen här

      NBA
    88. San Antonio Spurs - Dallas Mavericks

      Se matchen här

      NBA
    89. Memphis Grizzlies - Boston Celtics

      Se matchen här

      NBA
  • 17 DEC

    Imorgon, söndag

    1. Sydney Kings - Cairns Taipans

      Se matchen här

      NBL
    2. Ryukyu Golden Kings Okinawa - Nishinomiya Storks

      Se matchen här

      B.League
    3. Chiba Jets - Toshiba Brave Thunders

      Se matchen här

      B.League
    4. Jeonju KCC Egis - Changwon LG Sakers

      Se matchen här

      KBL
    5. Satya Wacana Angsapura - Pacific Caesar Surabaya

      Se matchen här

      IBL
    6. Busan KT Sonicboom - Goyang Orions

      Se matchen här

      KBL
    7. BC Astana - Unics Kazan

      Se matchen här

      VTB United League
    8. Uşak Sportif - Pinar Karşiyaka

      Se matchen här

      Super League
    9. San Miguel Beermen - Phoenix Petroleum Fuelmasters

      Se matchen här

      PBA
    10. Girona FC - Getafe

      Se matchen här

      LaLiga
    11. Sevilla Atlético - Real Oviedo

      Se matchen här

      LaLiga2
    12. Akhisar Belediyespor - Kayserispor

      Se matchen här

      Süper Lig
    13. İstanbul Başakşehir - Antalyaspor A.Ş.

      Se matchen här

      Süper Lig
    14. Hellas Verona - AC Milan

      Se matchen här

      Serie A
    15. Sparta Rotterdam - Feyenoord

      Se matchen här

      Eredivisie
    16. FC Barcelona - Herbalife Gran Canaria

      Se matchen här

      Liga ACB
    17. Guangdong Southern Tigers - Zhejiang Golden Bulls

      Se matchen här

      CBA
    18. Jilin Northeast Tigers - Guangzhou Long Lions

      Se matchen här

      CBA
    19. Shanghai Sharks - Shandong Golden Stars

      Se matchen här

      CBA
    20. Shenzhen Leopard - Liaoning Flying Leopards

      Se matchen här

      CBA
    21. Tongxi Monkey Kings - Qingdao Eagles

      Se matchen här

      CBA
    22. Bengaluru FC - Chennaiyin FC

      Se matchen här

      Super League
    23. Xinjiang Flying Tigers - Beijing Jinyu Ducks

      Se matchen här

      CBA
    24. Satria Muda Jakarta - Garuda Speedy Bandung

      Se matchen här

      IBL
    25. Greuther Fürth - Darmstadt 98

      Se matchen här

      2. Bundesliga
    26. MSV Duisburg - Dynamo Dresden

      Se matchen här

      2. Bundesliga
    27. SV Sandhausen - Holstein Kiel

      Se matchen här

      2. Bundesliga
    28. Hearts - Celtic

      Se matchen här

      Scottish Premiership
    29. Club Brugge - Anderlecht

      Se matchen här

      Jupiler Pro League
    30. Yeni Malatyaspor - Galatasaray A.Ş.

      Se matchen här

      Süper Lig
    31. AZ Alkmaar - Ajax

      Se matchen här

      Eredivisie
    32. FC Utrecht - Heracles Almelo

      Se matchen här

      Eredivisie
    33. Bologna - Juventus

      Se matchen här

      Serie A
    34. Crotone - Chievo Verona

      Se matchen här

      Serie A
    35. Fiorentina - Genoa

      Se matchen här

      Serie A
    36. Sampdoria - Sassuolo

      Se matchen här

      Serie A
    37. Nantes - Angers

      Se matchen här

      Ligue 1
    38. Hajduk Split - Inter Zaprešić

      Se matchen här

      1. HNL League
    39. Baskets Oldenburg - Brose Bamberg

      Se matchen här

      BBL
    40. Yesilgiresun Belediye - NSK Eskişehir

      Se matchen här

      Super League
    41. SC Dhfk Leipzig - Gummersbach Vfl

      Se matchen här

      Bundesliga
    42. Hannover 96 - Bayer Leverkusen

      Se matchen här

      Bundesliga
    43. Lech Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza

      Se matchen här

      Ekstraklasa
    44. Mumbai City - Atlético de Kolkata

      Se matchen här

      Super League
    45. Huesca - Lugo

      Se matchen här

      LaLiga2
    46. BC Kalev/Cramo - VEF Riga

      Se matchen här

      VTB United League
    47. Celta Vigo - Villarreal

      Se matchen här

      LaLiga
    48. CSMS Iaşi - CS Juventus București

      Se matchen här

      Liga I
    49. Austria Wien - Sturm Graz

      Se matchen här

      Bundesliga
    50. Excelsior Rotterdam - FC Groningen

      Se matchen här

      Eredivisie
    51. Nice - Bordeaux

      Se matchen här

      Ligue 1
    52. Chaves - Rio Ave

      Se matchen här

      Primeira Liga
    53. Plymouth Raiders - Bristol Flyers

      Se matchen här

      BBL
    54. Pescara - Novara

      Se matchen här

      Serie B
    55. Beşiktaş A.Ş. - Osmanlıspor

      Se matchen här

      Süper Lig
    56. İstanbul Büyükşehir Belediyesi - Anadolu Efes

      Se matchen här

      Super League
    57. Cultural Leonesa - Gimnástic de Tarragona

      Se matchen här

      LaLiga2
    58. Sporting de Gijón - Tenerife

      Se matchen här

      LaLiga2
    59. RB Leipzig - Hertha Berlin

      Se matchen här

      Bundesliga
    60. Sporting de Charleroi - KRC Genk

      Se matchen här

      Jupiler Pro League
    61. Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

      Se matchen här

      Ekstraklasa
    62. Manchester Giants - London Lions

      Se matchen här

      BBL Trophy
    63. Valencia Basket Club - Gipuzkoa Basket

      Se matchen här

      Liga ACB
    64. Deportiva Las Palmas - Espanyol

      Se matchen här

      LaLiga
    65. Cheshire Phoenix - Glasgow Rocks

      Se matchen här

      BBL Trophy
    66. MoraBanc Andorra - Baskonia Vitoria Gasteiz

      Se matchen här

      Liga ACB
    67. Rio Natura Monbus Obradoiro - Real Madrid

      Se matchen här

      Liga ACB
    68. FCSB - Viitorul Constanța

      Se matchen här

      Liga I
    69. Sporting Lisbon - Portimonense

      Se matchen här

      Primeira Liga
    70. Rayo Vallecano - Alcorcón

      Se matchen här

      LaLiga2
    71. FC Barcelona - Deportivo La Coruña

      Se matchen här

      LaLiga
    72. Atalanta - Lazio

      Se matchen här

      Serie A
    73. Lyon - Marseille

      Se matchen här

      Ligue 1
    74. CD de Tondela - Benfica

      Se matchen här

      Primeira Liga
    75. Toronto Raptors - Sacramento Kings

      Se matchen här

      NBA
    76. Detroit Pistons - Orlando Magic

      Se matchen här

      NBA
    77. Brooklyn Nets - Indiana Pacers

      Se matchen här

      NBA
    78. Washington Wizards - Cleveland Cavaliers

      Se matchen här

      NBA
  • 18 DEC

    måndag

    1. HC Vladivostok - Amur Khabarovsk

      Se matchen här

      KHL
    2. HC Kunlun Red Star - Dynamo Riga

      Se matchen här

      KHL
    3. Avangard Omsk - Yugra Khanty-Mansiysk

      Se matchen här

      KHL
    4. SC FC Voluntari SA - ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe

      Se matchen här

      Liga I
    5. Ak Bars Kazan - Salavat Ulaev Ufa

      Se matchen här

      KHL
    6. Jokerit - Lada Togliatti

      Se matchen här

      KHL
    7. Sochi - Neftekhimik Nizhnekamsk

      Se matchen här

      KHL
    8. Fenerbahçe - Kardemir D.Ç. Karabükspor

      Se matchen här

      Süper Lig
    9. Göztepe A.Ş. - Konyaspor

      Se matchen här

      Süper Lig
    10. ACS Poli Timişoara - Dinamo Bucureşti

      Se matchen här

      Liga I
    11. Slovan Bratislava - Barys Astana

      Se matchen här

      KHL
    12. FC St. Pauli - VfL Bochum

      Se matchen här

      2. Bundesliga
    13. Málaga - Real Betis

      Se matchen här

      LaLiga
    14. Charlotte Hornets - New York Knicks

      Se matchen här

      NBA
    15. Indiana Pacers - Boston Celtics

      Se matchen här

      NBA
    16. Atlanta Hawks - Miami Heat

      Se matchen här

      NBA
    17. Chicago Bulls - Philadelphia 76ers

      Se matchen här

      NBA
    18. Houston Rockets - Utah Jazz

      Se matchen här

      NBA
    19. Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers

      Se matchen här

      NBA
    20. Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets

      Se matchen här

      NBA
    21. Dallas Mavericks - Phoenix Suns

      Se matchen här

      NBA
    22. San Antonio Spurs - Los Angeles Clippers

      Se matchen här

      NBA
    23. Waterhouse - Reno

      Se matchen här

      Premier League
    24. Los Angeles Lakers - Golden State Warriors

      Se matchen här

      NBA
  • 19 DEC

    tisdag

    1. Lokomotiv Yaroslavl - Spartak Moscow

      Se matchen här

      KHL
    2. CSKA Moscow - Traktor Chelyabinsk

      Se matchen här

      KHL
    3. SKA St. Petersburg - HC Dinamo Minsk

      Se matchen här

      KHL
    4. Vityaz Chekhov - Metallurg Magnitogorsk

      Se matchen här

      KHL
    5. PEC Zwolle - NEC Nijmegen

      Se matchen här

      KNVB Beker
    6. Fenerbahçe Ülker - Crvena Zvezda Beograd

      Se matchen här

      Euroleague
    7. FC Barcelona B - Albacete Balompié

      Se matchen här

      LaLiga2
    8. Panathinaikos - Maccabi Tel Aviv

      Se matchen här

      Euroleague
    9. Arsenal - West Ham

      Se matchen här

      EFL Cup
    10. Leicester City - Manchester City

      Se matchen här

      EFL Cup
    11. Willem II - RKC Waalwijk

      Se matchen här

      KNVB Beker
    12. Real Madrid - Valencia Basket Club

      Se matchen här

      Euroleague
    13. Valladolid - Real Zaragoza

      Se matchen här

      LaLiga2
    14. Levante - Leganés

      Se matchen här

      LaLiga
    15. Philadelphia 76ers - Sacramento Kings

      Se matchen här

      NBA
    16. Washington Wizards - New Orleans Pelicans

      Se matchen här

      NBA
    17. Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers

      Se matchen här

      NBA
  • 20 DEC

    onsdag

    1. HC Kunlun Red Star - Torpedo Nizhny Novgorod

      Se matchen här

      KHL
    2. Sibir Novosibirsk - Yugra Khanty-Mansiysk

      Se matchen här

      KHL
    3. Neftekhimik Nizhnekamsk - Ak Bars Kazan

      Se matchen här

      KHL