TVmatchen.nu TVmatchen.nu
  • 2 tor
  • 3 idag
  • 4 lör
  • 5 sön
  • 6 mån
  • 7 tis
  • 8 ons
  • 9 tor
  • 10 fre
  • 11 lör
  • 12 sön
  • 13 mån
  • 14 tis
  • 15 ons

Slottsprinten på TV och stream

Tag: Slottsprinten

2 dec

Igår, torsdag

07:00

Laguna Phuket Championship

Asian Tour (Dag 1)

11:00

South African Open

Europatouren (Dag 1)

13:30

Skidskytte: Världscupen - sprint, damer

Skidskytte Världscupen

13:48

Snooker: UK Championship

Snooker

15:20

Freestyle: Skidåkning

Freestyle Världscupen (Från Ruka, Finland)

16:00

Tennis: Davis Cup | Ryssland - Sverige

Davis Cup

16:15

Skidskytte: Världscupen - sprint, herrar

Skidskytte Världscupen

18:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:00

Österrike – Kina

Handbolls-VM damer

18:00

Kroatien – Brasilien

Handbolls-VM damer

18:00

Sydkorea – DR Kongo

Handbolls-VM damer

18:00

Sverige – Norge

Innebandy-VM damer

  • SVT 2
  • SVT 24
  • SVT Play
18:00

Tyskland – Tjeckien

Handbolls-VM damer

18:30

Torino – Empoli FC

Serie A

18:45

Veszprem – Dinamo Bucuresti

EHF Champions League

19:00

Örebro Hockey – Leksands IF

SHL

19:00

Luleå HF – Frölunda HC

SHL

19:00

Färjestad BK – Skellefteå AIK

SHL

19:00

Rögle BK – Brynäs IF

SHL

19:00

IK Oskarshamn – Djurgårdens IF

SHL

19:00

Linköping HC – Växjö Lakers

SHL

19:00

Timrå IK – Malmö Redhawks

SHL

19:00

Dalkurd – GAIS

Superettan (Direktkval)

  • SportExpressen Play
19:00

Skövde Aik – Akropolis IF

Superettan (Direktkval)

  • SportExpressen Play
19:00

IK Sävehof – HK Malmö

Handbollsligan

19:20

Hero World Challange

PGA (Från Albany, Bahamas)

19:35

Super-G

Alpina Världscupen (Herrar)

19:48

Snooker: UK Championship

Snooker

20:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

20:30

Japan – Paraguay

Handbolls-VM damer

20:30

Tottenham Hotspur – Brentford FC

Premier League

20:30

Ungern – Slovakien

Handbolls-VM damer

20:30

Danmark – Tunisien

Handbolls-VM damer

20:45

Real Madrid – Maccabi FOX Tel Aviv

Euroleague

20:45

Celtic FC – Hearts

Scottish Premier League

20:45

THW Kiel – HC Vardar

EHF Champions League

20:45

FC Barcelona Lassa – FC Porto Sofarma

EHF Champions League

20:45

Paris Handball – PGE Vive Kielce

EHF Champions League

20:45

SS Lazio – Udinese

Serie A

21:00

Ajax – Willem II

Holländska ligan

21:15

Manchester United – Arsenal FC

Premier League

21:57

Snooker: UK Championship

Snooker

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
01:00

Carolina Hurricanes – Ottawa Senators

NHL

01:00

Montreal Canadiens – Colorado Avalanche

NHL

01:00

Florida Panthers – Buffalo Sabres

NHL

01:05

Washington Capitals – Chicago Blackhawks

NHL

01:05

Tampa Bay Lightning – St. Louis Blues

NHL

01:30

New York Islanders – San Jose Sharks

NHL

01:30

New York Knicks – Chicago Bulls

NBA

02:00

Nashville Predators – Boston Bruins

NHL

02:05

Minnesota Wild – New Jersey Devils

NHL

02:20

New Orleans Saints – Dallas Cowboys

NFL

02:35

Dallas Stars – Columbus Blue Jackets

NHL

04:35

Los Angeles Kings – Calgary Flames

NHL

3 dec

Idag, fredag

Tidigare matcher idag
07:00

Laguna Phuket Championship

Asian Tour (Dag 2)

09:10

Freestyle: Skidåkning

Freestyle Världscupen (Damer)

10:00
10:44

Abu Dhabis GP - Kval

Formel 2

11:00

South African Open

Europatouren (Dag 2)

11:20

Backhoppning: Normalbacke

Nordisk Kombination (Damer)

12:00

V65 Direkt

Trav

12:05

Freestyle: Skidåkning

Freestyle Världscupen (Herrar)

12:30
14:00

Snooker: UK Championship

Snooker

14:00

Sverige – Lettland

Innebandy-VM

  • SVT 1
  • SVT Play
14:20

Backhoppning: Normalbacke

Nordisk Kombination (Från Lillehammer, Norge)

14:30

Saudiarabiens GP - Träning 1

Formel 1

14:30

Nordisk Kombination: 5km

Nordisk Kombination (Damer)

15:20

Freestyle: Skidåkning

Freestyle Världscupen

16:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

16:20

Saudiarabiens GP - Kval

Formel 2

18:00

Rumänien – Iran

Handbolls-VM damer

18:00

Frankrike – Angola

Handbolls-VM damer

18:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:00

Ryssland – Kamerun

Handbolls-VM damer

18:00

Saudiarabiens GP - Träning 2

Formel 1

18:00

1. FFC Frankfurt – 1. FFC Turbine Potsdam

Frauen-Bundesliga

18:00

Nederländerna – Puerto Rico

Handbolls-VM damer

18:00

Backhoppning: Storbacke

Nordisk Kombination (Herrar)

18:30

Sv Darmstadt 98 – Fortuna Düsseldorf

Bundesliga 2

18:30

Werder Bremen – Fc Erzgebirge Aue

Bundesliga 2

18:35

Super-G

Alpina Världscupen (Herrar)

19:00

HC Vita Hästen – Modo Hockey

Hockeyallsvenskan

19:00

AIK Bandy – Örebro SK Bandy

Elitserien

19:00

AIK – BIK Karlskoga

Hockeyallsvenskan

19:00

Bollnäs – Villa-Lidköping BK

Elitserien

19:00

Broberg/Söderhamn IF – Hammarby IF

Elitserien

19:00

IFK Motala Bandy – Sandvikens AIK

Elitserien

19:00

IFK Rättvik – Edsbyns IF

Elitserien

19:00

IFK Vänersborg – IK Tellus

Elitserien

19:00

IK Sirius – Frillesås BK

Elitserien

19:00

Vetlanda BK – Västerås SK/BK

Elitserien

19:00

Mexico Open

Padel

19:00

IF Björklöven – Tingsryds AIF

Hockeyallsvenskan

19:00

Mora IK – IF Troja/Ljungby

Hockeyallsvenskan

19:00

Västerås IK – HV71

Hockeyallsvenskan

19:00

Södertälje SK – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Kristianstad – Almtuna IS

Hockeyallsvenskan

19:00

Brynäs – HV71

SDHL

  • SVT Play
19:20

Hero World Challange

PGA (Från Albany, Bahamas)

20:00

Portimonense Sc – Fc Porto

Portugisiska ligan

20:00

Alba Berlin – Olimpia Milano

Euroleague

20:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

20:20

Störtlopp

Alpina Världscupen (Damer)

20:30

Sverige – Uzbekistan

Handbolls-VM damer

20:30

Norge – Kazakhstan

Handbolls-VM damer

20:30

Serbien – Polen

Handbolls-VM damer

20:30

Montenegro – Slovenien

Handbolls-VM damer

20:30

Skridsko: Salt Lake City

Världscupen i skridsko

20:30

1. FC Union Berlin – Leipzig

Bundesliga

20:45

Gateshead – Charlton Athletic

FA-cupen

20:45

Fulham FC – AFC Bournemouth

Championship

21:00

Granada Cf – Cd Alaves

La Liga

22:03

Snooker: UK Championship

Snooker

22:15

Benfica Lissabon – Sporting Clube de Portugal

Portugisiska ligan

23:00

Snooker: UK Championship

Snooker

01:05

New York Rangers – San Jose Sharks

NHL · Expekt 1.82 | 4.35 | 3.65

02:00

Winnipeg Jets – New Jersey Devils

NHL · Expekt 1.83 | 4.35 | 3.60

03:30

Arizona Coyotes – Vegas Golden Knights

NHL · Expekt 3.85 | 4.75 | 1.72

04:00

Seattle Kraken – Edmonton Oilers

NHL · Expekt 2.88 | 4.40 | 2.08

04:00

Los Angeles Lakers – Los Angeles Clippers

NBA

04:00

Seattle Kraken – Edmonton Oilers

NHL · Expekt 2.88 | 4.40 | 2.08

04:00

Golden State Warriors – Phoenix Suns

NBA

04:05

Anaheim Ducks – Calgary Flames

NHL · Expekt 2.75 | 4.20 | 2.23

4 dec

Imorgon, lördag

06:00

Laguna Phuket Championship

Asian Tour (Dag 3)

09:00

Backhoppning: Normalbacke

Nordisk Kombination (Herrar)

10:00

Skiathlon: 15 km

Längdskidor Världscupen (Herrar)

11:00

South African Open

Europatouren (Dag 3)

11:15

Backhoppning: Normalbacke

Nordisk Kombination (Damer)

12:00

Längdåkning: 10 km

Längdskidor Världscupen (Damer)

13:00

Skidskytte: Världscupen - Jaktstart

Skidskytte Världscupen (Damer)

  • SVT 1
  • SVT Play
13:00

HV71 – Leksands IF

SDHL

13:00

FC Bayern München – Bayer Leverkusen

Frauen-Bundesliga · Expekt 1.05 | 9.00 | 16.00

13:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

13:30

Coventry City – West Bromwich Albion

Championship · Expekt 3.15 | 3.15 | 2.35

13:30

Hansa Rostock – Fc Ingolstadt 04

Bundesliga 2 · Expekt 1.35 | 4.80 | 8.50

13:30

Sv Sandhausen – Sc Paderborn 07

Bundesliga 2 · Expekt 3.75 | 3.65 | 1.92

13:30

1. FC Nürnberg – Holstein Kiel

Bundesliga 2 · Expekt 2.28 | 3.35 | 3.10

13:30
13:30

Saudiarabiens GP - Race 1

Formel 2

13:35

Längdåkning: Lagsprint

Nordisk Kombination

13:45

Buxton – Morecambe FC

FA-cupen

13:55

Gymnastik

EM i truppgymnastik

  • SVT Play
14:00

Snooker: UK Championship

Snooker

14:30

Sassuolo – Juventus

Serie A Femminile

14:30

V75 Direkt med V4

V75

14:45

Nordisk Kombination: 5 km

Nordisk Kombination (Damer)

14:50

Freestyle: Skidåkning (Puckelpist)

Freestyle Världscupen

15:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

15:00
15:00

Saudiarabiens GP - Träning 3

Formel 1

15:00
15:00

IFK Norrköping – IFK Göteborg

Allsvenskan · Expekt 2.08 | 3.70 | 3.30

15:00
15:00

Varbergs Bois FC – Mjällby AIF

Allsvenskan · Expekt 2.55 | 3.35 | 2.80

15:00
15:00
15:10

Skidskytte: Världscupen - Stafett

Skidskytte Världscupen (Herrar)

  • SVT 1
  • SVT Play
15:15

Växjö Lakers – Timrå IK

SHL · Expekt 1.64 | 4.60 | 4.20

15:15

IK Oskarshamn – Färjestad BK

SHL · Expekt 2.35 | 4.20 | 2.50

15:15

Frölunda HC – Linköping HC

SHL · Expekt 1.57 | 4.60 | 4.70

15:30

Luleå HF/MSSK – AIK

SDHL

15:30
15:30
15:30
15:30

1899 Hoffenheim – Eintracht Frankfurt

Bundesliga · Expekt 1.88 | 3.90 | 3.80

15:30

Arminia Bielefeld – 1. FC Köln

Bundesliga · Expekt 3.30 | 3.35 | 2.20

15:30

Bayer Leverkusen – Spvgg Greuther Fürth

Bundesliga

16:00
16:00
16:00

Göteborg – Brynäs

SDHL

16:00

Djurgården – Linköping HC

SDHL

16:00
16:00

Southampton FC – Brighton Hove Albion

Premier League · Expekt 2.48 | 3.10 | 3.10

16:00

Wolverhampton Wanderers – Liverpool FC

Premier League · Expekt 8.00 | 4.80 | 1.42

16:00

V75 Direkt

V75

16:15
16:20

Backhoppning: Storbacke

Backhoppning Världscupen (Herrar)

17:00

Olympique Marseille – Stade Brest

Ligue 1 · Expekt 1.56 | 4.00 | 5.60

  • SportExpressen Play
17:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

17:50

Hero World Challange

PGA (Från Albany, Bahamas)

18:00

Paraguay – Kroatien

Handbolls-VM damer

18:00

Sydkorea – Tunisien

Handbolls-VM damer

18:00

Finland – Sverige

Innebandy-VM

  • SVT 2
  • SVT Play
18:00

Saudiarabiens GP - Kval

Formel 1

18:00

V75 Direkt

V75

18:00

Skellefteå AIK – Malmö Redhawks

SHL · Expekt 1.73 | 4.60 | 3.75

18:00

Modo – SDE HF

SDHL

18:00
18:00

Brynäs IF – Djurgårdens IF

SHL · Expekt 1.95 | 4.30 | 3.10

18:00

Rögle BK – Örebro Hockey

SHL · Expekt 1.81 | 4.25 | 3.60

18:05

Hopp: Normalbakke

Backhoppning Världscupen (Damer)

18:20

Snowboard: Big Air

Snowboard Världscupen

18:30

Yeovil Town – Stevenage Borough

FA-cupen · Expekt 2.60 | 3.40 | 2.60

18:30
18:30

Borussia Dortmund – FC Bayern München

Bundesliga

18:30
19:00

New York Knicks – Denver Nuggets

NBA

19:00

Florida Panthers – St. Louis Blues

NHL · Expekt 1.94 | 4.40 | 3.20

19:00
19:00

Störtlopp

Alpina Världscupen (Herrar)

19:35

Saudiarabiens GP - Race 2

Formel 2

19:50
20:00

Mexico Open

Padel

20:30

Rhein Neckar Löwen – Füchse Berlin

Bundesliga · Expekt 2.10 | 8.50 | 2.07

20:30

DR Kongo – Danmark

Handbolls-VM damer

20:30

Kina – Spanien

Handbolls-VM damer

20:30

Skridsko: Salt Lake City

Världscupen i skridsko

20:30

Störtlopp

Alpina Världscupen (Damer)

20:30

Arthur vs Yarde 2

Boxning (Frank Warren Boxing)

21:00
21:20

Freeskiing: Big Air

Freeskiing

22:03

Snooker: UK Championship

Snooker

23:00

Snooker: UK Championship

Snooker

00:30

Portland Timbers – Real Salt Lake

Major League Soccer

01:00

Ottawa Senators – Colorado Avalanche

NHL

01:00

Washington Capitals – Columbus Blue Jackets

NHL

01:00

Nashville Predators – Montreal Canadiens

NHL

01:00

Minnesota Wild – Toronto Maple Leafs

NHL

01:00

Detroit Red Wings – New York Islanders

NHL

01:05

Boston Bruins – Tampa Bay Lightning

NHL

01:30

Supercars: Bathurst

Supercars Championship

01:35

Carolina Hurricanes – Buffalo Sabres

NHL

02:05

New York Rangers – Chicago Blackhawks

NHL

04:00

UFC Fight Night: Font vs Aldo

UFC

04:05

Vancouver Canucks – Pittsburgh Penguins

NHL

5 dec

söndag

06:00

Laguna Phuket Championship

Asian Tour (Finalrunda)

07:03

Motocross: VM i Indonesien

Motocross-VM

08:03

Friidrott: Valencia

Friidrott (Från Valencia, Spanien)

  • Eurosport 2
  • Eurosport Player
09:20

Längåkning Världscupen: Stafett 4 x 7,5 km

Längdskidor Världscupen (Herrar)

10:03

Motocross: VM i Indonesien

Motocross-VM

10:45

Backhoppning - Stor backe

Nordisk Kombination (Herrar)

11:00

South African Open

Europatouren (Finalrunda)

11:45

Längåkning Världscupen: Stafett 4 x 5 km

Längdskidor Världscupen (Damer)

12:00

V64 Direkt

Trav

12:00

Luleå HF/MSSK – SDE HF

SDHL

12:00
12:30

Bologna FC – Fiorentina

Serie A

12:30

Sønderjyske – Hvidovre IF

Danska Cupen

12:35

Skidskytte: Världscupen - stafett, damer

Skidskytte Världscupen

13:00

Saint Etienne – Rennes

Ligue 1

  • SportExpressen Play
13:00

Dundee United – Celtic FC

Scottish Premier League

13:00

Modo – AIK

SDHL

13:00

Göteborg – Leksands IF

SDHL

13:15

Rochdale FC – Plymouth Argyle

FA-cupen

13:30

Dynamo Dresden – Karlsruher Sc

Bundesliga 2

13:30

Hannover 96 – Hamburger SV

Bundesliga 2

13:30

1. FC Heidenheim – Ssv Jahn Regensburg

Bundesliga 2

13:30

Bröndby IF – Fc Midtjylland

Danska Cupen

13:48

Snooker: UK Championship

Snooker

14:00

Hammarby IF – Edsbyns IF

Elitserien

14:00

Rayo Vallecano – Espanyol

La Liga

14:00

Akropolis IF – Skövde Aik

Superettan (Direktkval)

  • SportExpressen Play
14:00

Längdåkning - 10 km

Nordisk Kombination (Herrar)

14:30

Grand Slam 75

V75

14:30

AC Milan Feminino – Inter

Serie A Femminile

15:00

Spezia Calcio – Sassuolo

Serie A

15:00

FC Lorient – Nantes

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Arsenal FC – Chelsea Women

Womens FA Cup

15:00

As Monaco – Fc Metz

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Hsc Montpellier – Clermont Foot

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Stade Reims – Sco Angers

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Leeds United – Brentford FC

Premier League

15:00

Manchester United – Crystal Palace

Premier League

15:00

Tottenham Hotspur – Norwich City

Premier League

15:15

Skidskytte: Världscupen - Jaktstart

Skidskytte Världscupen (Herrar)

15:20

Saudiarabiens GP - Race 3

Formel 2

15:30

Queens Park Rangers – Stoke City

Championship

15:30

Sverige – Puerto Rico

Handbolls-VM damer

15:30

Vfb Stuttgart – Hertha Bsc Berlin

Bundesliga

15:30

Linköping HC – Djurgården

SDHL

15:50

Backhoppning Världscupen: Stor backe

Backhoppning Världscupen (Herrar)

16:00

TSG 1899 Hoffenheim – Werder Bremen

Frauen-Bundesliga

16:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

16:00
16:00

GAIS – Dalkurd

Superettan (Direktkval)

  • SportExpressen Play
16:15

Cf Elche – Cf Cadiz

La Liga

16:30
16:50

Hero World Challange

PGA (Från Albany, Bahamas)

17:00

Kidderminster Harriers – Halifax Town

FA-cupen

17:00

Nice – Racing Strasbourg

Ligue 1

  • SportExpressen Play
17:20

Backhoppning Världscupen: Stor backe

Backhoppning Världscupen

17:30

Borussia Mönchengladbach – Sc Freiburg

Bundesliga

17:30

Aston Villa – Leicester City

Premier League

18:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

18:00

Sampdoria – SS Lazio

Serie A

18:00

Randers FC – Odense BK

Danska Cupen

18:00

Rumänien – Kazakhstan

Handbolls-VM damer

18:00

Polen – Ryssland

Handbolls-VM damer

18:00

Uzbekistan – Nederländerna

Handbolls-VM damer

18:00

Slovenien – Frankrike

Handbolls-VM damer

18:15

Salford City – Chesterfield FC

FA-cupen

18:30

Ud Levante – Osasuna

La Liga

18:30

F1: Saudiarabiens GP

Formel 1 (Jeddah Street Circuit)

18:30

Super-G

Alpina Världscupen (Damer)

19:00

Cincinnati Bengals – Los Angeles Chargers

NFL

19:00

Atlanta Falcons – Tampa Bay Buccaneers

NFL

19:45

Snooker: UK Championship

Snooker

20:00

Super-G

Alpina Världscupen (Herrar)

20:00

Tennis: Davis Cup

Davis Cup

20:00

Mexico Open

Padel

20:00

Alpint: Störtlopp

Alpina Världscupen (Herrar)

20:30

Las Palmas – Sporting Gijon

Segunda Division

20:30

Serbien – Kamerun

Handbolls-VM damer

20:30

Montenegro – Angola

Handbolls-VM damer

20:30

Iran – Norge

Handbolls-VM damer

20:30

Skridsko: Salt Lake City

Världscupen i skridsko

20:45

Juventus – Genoa

Serie A

20:45

Bordeaux – Lyon

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:00

Celta Vigo – Valencia

La Liga

21:00

Philadelphia Union – New York City FC

Major League Soccer

21:30

Cleveland Cavaliers – Utah Jazz

NBA

21:33

Snooker: UK Championship

Snooker

22:25

Seattle Seahawks – San Francisco 49ers

NFL

22:25

Pittsburgh Steelers – Baltimore Ravens

NFL

00:00

Columbus Blue Jackets – San Jose Sharks

NHL

00:05

Philadelphia Flyers – Tampa Bay Lightning

NHL

01:30

New York Islanders – Chicago Blackhawks

NHL

02:00

Edmonton Oilers – Los Angeles Kings

NHL

02:05

Winnipeg Jets – Toronto Maple Leafs

NHL

02:15

Kansas City Chiefs – Denver Broncos

NFL

04:05

Vegas Golden Knights – Calgary Flames

NHL

6 dec

måndag

13:48

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

16:00

Danmark - Sverige

Innebandy-VM

  • SVT 1
  • SVT Play
18:00

Argentina – Kina

Handbolls-VM damer

18:00

Brasilien – Paraguay

Handbolls-VM damer

18:00

Tunisien – DR Kongo

Handbolls-VM damer

18:00

Tjeckien – Slovakien

Handbolls-VM damer

18:30

Empoli FC – Udinese

Serie A

19:00

Linköping HC – Luleå HF

SHL

19:48

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

20:30

Kroatien – Japan

Handbolls-VM damer

20:30

Tyskland – Ungern

Handbolls-VM damer

20:30

Danmark – Sydkorea

Handbolls-VM damer

20:30

Spanien – Österrike

Handbolls-VM damer

20:45

Boreham – St Albans City

FA-cupen

20:45

Cagliari – Torino

Serie A

21:00

Cf Getafe – Athletic Bilbao

La Liga

21:00

Everton FC – Arsenal FC

Premier League

01:00

Charlotte Hornets – Philadelphia 76ers

NBA

01:05

New Jersey Devils – Ottawa Senators

NHL

01:05

Washington Capitals – Anaheim Ducks

NHL

01:05

Philadelphia Flyers – Colorado Avalanche

NHL

02:10

Buffalo Bills – New England Patriots

NFL

02:35

Dallas Stars – Arizona Coyotes

NHL

04:05

Vancouver Canucks – Los Angeles Kings

NHL

7 dec

tisdag

13:48

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

16:00

Real Madrid U19 – Inter U19

UEFA Youth League

18:00

Puerto Rico – Uzbekistan

Handbolls-VM damer

18:00

Kazakhstan – Iran

Handbolls-VM damer

18:00

Kamerun – Polen

Handbolls-VM damer

18:00

Angola – Slovenien

Handbolls-VM damer

18:00

Västerås SK/BK – AIK Bandy

Elitserien

18:45

PSG – Club Brugge

Champions League

18:45

Gog Svendborg – TBV Lemgo

EHF Cup

18:45

TATRAN Presov – Toulouse Handball

EHF Cup

18:45

Riihimäki Cocks – Chekhovskie Medvedi

EHF Cup

18:45

Grundfos Tatabanya KC – Usam Nimes

EHF Cup

18:45

Gorenje Velenje – IK Sävehof

EHF Cup

18:45

AEK Athens HC – Kadetten Sh Gcz

EHF Cup

19:00

Mosconi Cup

Mosconi Cup

19:00

Bollnäs – Hammarby IF

Elitserien

19:00

Edsbyns IF – Broberg/Söderhamn IF

Elitserien

19:00

Frillesås BK – Villa-Lidköping BK

Elitserien

19:00

IK Tellus – Örebro SK Bandy

Elitserien

19:00

Sandvikens AIK – IK Sirius

Elitserien

19:00

Tingsryds AIF – Västerås IK

Hockeyallsvenskan

19:48

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

20:30

Ryssland – Serbien

Handbolls-VM damer

20:30

Frankrike – Montenegro

Handbolls-VM damer

20:30

Nederländerna – Sverige

Handbolls-VM damer

20:30

Norge – Rumänien

Handbolls-VM damer

20:45

Sc Magdeburg – RK Nexe

EHF European League

20:45

HC Eurofarm Rabotnik – Sporting CP

EHF Cup

20:45

Hbc Nantes – SL Benfica

EHF European League

20:45

Naturhouse La Rioja – Pauc Handball

EHF Cup

20:45

Bidasoa Irun – Orlen Wisla Plock

EHF European League

20:45

Portsmouth FC – Sheffield Wednesday

League One

21:00
21:00
01:05

Ottawa Senators – New York Islanders

NHL

01:05

Detroit Red Wings – Nashville Predators

NHL

01:05

Montreal Canadiens – Tampa Bay Lightning

NHL

01:05

Toronto Maple Leafs – Columbus Blue Jackets

NHL

01:30

Dallas Mavericks – Brooklyn Nets

NBA

01:35

Buffalo Sabres – Anaheim Ducks

NHL

02:00

St. Louis Blues – Florida Panthers

NHL

02:05

Winnipeg Jets – Carolina Hurricanes

NHL

02:35

Chicago Blackhawks – New York Rangers

NHL

03:05

Edmonton Oilers – Minnesota Wild

NHL

04:35

San Jose Sharks – Calgary Flames

NHL

8 dec

onsdag

13:48

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

15:00

Juventus U19 – Malmö FF U19

UEFA Youth League

15:00

UMMC Ekaterinburg – TTT Riga

Euroleague damer

16:00

Manchester United U19 - Young Boys U19

UEFA Youth League

17:00

Fenerbache – Galatasaray

Euroleague damer

18:45

HC Meshkov Brest – Montpellier Hb

EHF Champions League

18:45

Fc Zenit St Petersburg – Chelsea FC

Champions League · Expekt 6.40 | 4.20 | 1.55

18:45

Elverum – Aalborg Håndbold

EHF Champions League

19:00

HV71 – IF Björklöven

Hockeyallsvenskan

19:00

Kristianstad – HC Vita Hästen

Hockeyallsvenskan

19:00

Ystads IF – Hammarby IF

Handbollsligan

19:00

HK Malmö – IFK Kristianstad

Handbollsligan

19:00

Mosconi Cup

Mosconi Cup

19:00

IFK Motala Bandy – IFK Rättvik

Elitserien

19:00

Göteborg – HV71

SDHL

19:00

Vetlanda BK – IFK Vänersborg

Elitserien

19:00

IF Troja/Ljungby – Modo Hockey

Hockeyallsvenskan

19:00

Önnereds Hk – Alingsås HK

Handbollsligan

19:00

Malmö Redhawks – Örebro Hockey

SHL

19:00

Almtuna IS – Södertälje SK

Hockeyallsvenskan

19:00

BIK Karlskoga – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

19:00

AIK – Mora IK

Hockeyallsvenskan

19:48

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

20:00

V86 Direkt

Trav

20:45

HC PPD Zagreb – HC Vardar

EHF Champions League

20:45

Milton Keynes Dons – Plymouth Argyle

League One

21:00
21:00

Red Bull Salzburg – Sevilla

Champions League

21:00

Manchester United – Bsc Young Boys Bern

Champions League · Expekt 1.40 | 5.05 | 7.75

21:00
01:05

New York Rangers – Colorado Avalanche

NHL

01:05

New Jersey Devils – Philadelphia Flyers

NHL

03:00

Vancouver Canucks – Boston Bruins

NHL

04:00

Golden State Warriors – Portland Trail Blazers

NBA

04:05

Vegas Golden Knights – Dallas Stars

NHL

9 dec

torsdag

10:30

Grand Prix of Figure Skating

Grand Prix Konståkning

13:48

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

15:03

Curling: OS-kval

OS curling (Kval)

18:03

Curling: OS-kval

OS curling (Kval)

18:45

SG Flensburg-Handewitt – Veszprem

EHF Champions League

18:45

CSKA Sofia – AS Roma

UEFA Conference League

18:45

Dinamo Bucuresti – HC Motor Zaporozhye

EHF Champions League

18:45

Napoli – Leicester City

Europa League

18:45

Real Sociedad – PSV Eindhoven

Europa League

18:45

Legia Warszaw – Spartak Moskva

Europa League

18:45

Zorya Luhansk – Bodø/glimt

UEFA Conference League

18:45

Lyon – Rangers

Europa League

18:45

AC Sparta Prag – Bröndby IF

Europa League

18:45

Kaa Gent – Fc Flora Tallinn

UEFA Conference League

18:45

Fenerbahce – Eintracht Frankfurt

Europa League

18:45

Az Alkmaar – Randers FC

UEFA Conference League

18:45

Royal Antwerp FC – Olympiacos

Europa League

18:45

Cfr Cluj – Fk Jablonec 97

UEFA Conference League

18:45

Real Sociedad – PSV Eindhoven

Europa League

18:45

Alashkert FC – Maccabi Tel Aviv

UEFA Conference League

18:45

Lask Linz – Hjk Helsinki

UEFA Conference League

19:00

Färjestad BK – Brynäs IF

SHL

19:00

Leksands IF – Frölunda HC

SHL

19:00

Luleå HF – Rögle BK

SHL

19:00

Djurgårdens IF – Växjö Lakers

SHL

19:00

Timrå IK – Skellefteå AIK

SHL

19:00

Linköping HC – IK Oskarshamn

SHL

19:00

Lugi HF – IFK Skövde HK

Handbollsligan

19:00

Brynäs – Leksands IF

SDHL

  • SVT Play
19:00

HK Aranäs – If Hallby

Handbollsligan

19:00

Mosconi Cup

Mosconi Cup

19:05

Tsv Hannover Anderten – Sc Magdeburg

Bundesliga

19:45

Bayern München – Anadolu Efes S.K.

Euroleague

19:48

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

20:45

Paris Handball – FC Barcelona Lassa

EHF Champions League

20:45

MOL Pick Szeged – THW Kiel

EHF Champions League

20:45

FC Porto Sofarma – PGE Vive Kielce

EHF Champions League

21:00

1. FC Union Berlin – Slavia Prag

UEFA Conference League

21:00

Ac Omonia Nicosia – Kairat Almaty

UEFA Conference League

21:00

Vitesse Arnhem – NS Mura

UEFA Conference League

21:00

Paok Thessaloniki – Lincoln Red Imps

UEFA Conference League

21:00

FC Köpenhamn – Sk Slovan Bratislava

UEFA Conference League

21:00

Feyenoord – Maccabi Haifa

UEFA Conference League

21:00

Celtic FC – Real Betis

Europa League

21:00

West Ham United – Nk Dinamo Zagreb

Europa League

21:00

SS Lazio – Galatasaray

Europa League

21:00

Tottenham Hotspur – Rennes

Europa League

21:00

Sporting Braga – Röda Stjärnan

Europa League

21:00

Krc Genk – Sk Rapid Wien

Europa League

21:00

Ferencvarosi Tc – Bayer Leverkusen

Europa League

21:00

Ludogorets – Fc Midtjylland

Europa League

21:00

Olympique Marseille – Lokomotiv Moskva

Europa League

21:00

Fc Basel – Qarabağ

UEFA Conference League

01:05

Toronto Maple Leafs – Tampa Bay Lightning

NHL

01:05

Montreal Canadiens – Chicago Blackhawks

NHL

01:05

Columbus Blue Jackets – Anaheim Ducks

NHL

01:35

New York Islanders – Nashville Predators

NHL

02:00

Memphis Grizzlies – Los Angeles Lakers

NBA

02:05

St. Louis Blues – Detroit Red Wings

NHL

02:15

Minnesota Vikings – Pittsburgh Steelers

NFL

03:05

Edmonton Oilers – Boston Bruins

NHL

03:05

Calgary Flames – Carolina Hurricanes

NHL

04:35

Los Angeles Kings – Dallas Stars

NHL

04:35

San Jose Sharks – Minnesota Wild

NHL

10 dec

fredag

10:30

Abu Dhabis GP - Träning 1

Formel 1

11:15

Skicross Världscupen: Val Thorens

Skicross Världscupen

11:18

Skidskytte: Världscupen i Hochfilzen

Skidskytte Världscupen

12:00

V65 Direkt

Trav

12:53

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

14:00

Abu Dhabis GP - Träning 2

Formel 1

14:08

Skidskytte: Världscupen i Hochfilzen

Skidskytte Världscupen

15:00

Backhoppning Världscupen: Stor backe

Backhoppning Världscupen (Damer)

15:30

Abu Dhabis GP - Kval

Formel 2

15:33

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

16:33

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

18:00

QBE Shark Shootout

PGA

18:00

Hvidovre IF – Sønderjyske

Danska Cupen

18:10

Backhoppning Världscupen: Stor backe

Backhoppning Världscupen (Herrar)

18:30

Ssv Jahn Regensburg – Werder Bremen

Bundesliga 2

18:30

Schalke 04 – 1. FC Nürnberg

Bundesliga 2

19:00

IFK Vänersborg – Västerås SK/BK

Elitserien

19:00

IK Sirius – IFK Motala Bandy

Elitserien

19:00

Villa-Lidköping BK – IK Tellus

Elitserien

19:00

Örebro SK Bandy – Edsbyns IF

Elitserien

19:00

AIK Bandy – Bollnäs

Elitserien

19:00

Broberg/Söderhamn IF – Vetlanda BK

Elitserien

19:00

Hammarby IF – Frillesås BK

Elitserien

19:00

Mosconi Cup

Mosconi Cup

19:00

Mora IK – Tingsryds AIF

Hockeyallsvenskan

19:00

BIK Karlskoga – Kristianstad

Hockeyallsvenskan

19:00

Södertälje SK – Almtuna IS

Hockeyallsvenskan

19:00

Västerås IK – AIK

Hockeyallsvenskan

19:00

IF Troja/Ljungby – IF Björklöven

Hockeyallsvenskan

19:00

HC Vita Hästen – Västerviks IK

Hockeyallsvenskan

19:00

HV71 – Modo Hockey

Hockeyallsvenskan

19:00

IK Sävehof – Redbergslids IK

Handbollsligan

20:18

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

20:30

Skridsko: Calgary

Världscupen i skridsko

20:30

1. FC Köln – Fc Augsburg

Bundesliga

20:45

Genoa – Sampdoria

Serie A

21:00

Barcelona Lassa – Real Madrid

Euroleague

21:00

Mallorca – Celta Vigo

La Liga

21:00

Brentford FC – Watford FC

Premier League

21:00

Nantes – Rc Lens

Ligue 1

  • SportExpressen Play
01:00

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins

NHL

01:05

Buffalo Sabres – New York Rangers

NHL

01:30

Atlanta Hawks – Brooklyn Nets

NBA

01:35

New Jersey Devils – Nashville Predators

NHL

03:05

Colorado Avalanche – Detroit Red Wings

NHL

03:05

Arizona Coyotes – Florida Panthers

NHL

04:05

Vegas Golden Knights – Philadelphia Flyers

NHL

04:05

Vancouver Canucks – Winnipeg Jets

NHL

11 dec

lördag

09:15

Abu Dhabis GP - Race 1

Formel 2

09:30

Storslalom - Åk 1

Alpina Världscupen

10:30

Alpina Världscupen: Super-G

Alpina Världscupen (Damer)

  • SVT 1
  • SVT Play
11:00

Abu Dhabis GP - Träning 3

Formel 1

11:30

Skicross Världscupen: Val Thorens

Skicross Världscupen

12:03

Skidskytte: Världscupen i Hochfilzen

Skidskytte Världscupen

12:30

Reading – Chelsea Women

Women's Super League

13:00

Storslalom - Åk 2

Alpina Världscupen (Herrar)

13:00

Freestyle Världscupen: Puckelpist

Freestyle Världscupen

13:00

AIK – Djurgården

SDHL

13:30

Huddersfield Town – Coventry City

Championship

13:30

Manchester City – Wolverhampton Wanderers

Premier League

14:00

Espanyol – Ud Levante

La Liga

14:00

Home Nations Series – Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

14:00

Abu Dhabis GP - Kval

Formel 1

14:03

Skidskytte: Världscupen i Hochfilzen

Skidskytte Världscupen

14:05

Längskidor Världscupen: Sprinttävling

Längdskidor Världscupen

  • SVT 2
  • SVT Play
14:30

V75 Direkt med V4

V75

15:00

Fiorentina – Salernitana

Serie A

15:15

Växjö Lakers – Djurgårdens IF

SHL

15:15

Skellefteå AIK – Rögle BK

SHL

15:15

Frölunda HC – Brynäs IF

SHL

15:15

IK Oskarshamn – Timrå IK

SHL

15:30

Hertha Bsc Berlin – Arminia Bielefeld

Bundesliga

15:30

Leipzig – Borussia Mönchengladbach

Bundesliga

15:30

FC Bayern München – FSV Mainz 05

Bundesliga

15:30

Freestyle Världscupen: Hopp, lag

Freestyle Världscupen

15:30

Sc Freiburg – 1899 Hoffenheim

Bundesliga

15:30

VfL Bochum – Borussia Dortmund

Bundesliga

15:45

Abu Dhabis GP - Race 2

Formel 2

16:00

HV71 – Modo

SDHL

16:00

IFK Ystad – Eskilstuna Guif

Handbollsligan

16:00

Arsenal FC – Southampton FC

Premier League

16:00

Chelsea FC – Leeds United

Premier League

16:00

Liverpool FC – Aston Villa

Premier League

16:00

Göteborg – Luleå HF/MSSK

SDHL

16:00

V75 Direkt

V75

16:00

IFK Rättvik – Sandvikens AIK

Elitserien

16:03

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

16:15

Cd Alaves – Cf Getafe

La Liga

17:00

Stade Brest – Hsc Montpellier

Ligue 1

  • SportExpressen Play
18:00

Örebro Hockey – Linköping HC

SHL

18:00

Malmö Redhawks – Luleå HF

SHL

18:00

Färjestad BK – Leksands IF

SHL

18:00

Linköping HC – SDE HF

SDHL

18:00

Mora IK – Tingsryds AIF

Hockeyallsvenskan

18:00

V75 Direkt

V75

18:15

Almeria – Real Zaragoza

Segunda Division

18:30

Vfl Wolfsburg – Vfb Stuttgart

Bundesliga

18:30

Norwich City – Manchester United

Premier League

18:30

Valencia – Cf Elche

La Liga

19:00

QBE Shark Shootout

PGA

19:05

Ottawa Senators – Tampa Bay Lightning

NHL

19:45

Home Nations Series – Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

20:30

Skridsko: Calgary

Skridsko Världscupen

20:45

Udinese – AC Milan

Serie A

21:00

Athletic Bilbao – Sevilla

La Liga

21:00

Stade Reims – Saint Etienne

Ligue 1

  • SportExpressen Play
21:18

Home Nations Series – Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

21:30

Los Angeles Clippers – Orlando Magic

NBA

01:05

Buffalo Sabres – Washington Capitals

NHL

01:05

Toronto Maple Leafs – Chicago Blackhawks

NHL

01:35

New York Islanders – New Jersey Devils

NHL

04:05

Calgary Flames – Boston Bruins

NHL

04:05

Edmonton Oilers – Carolina Hurricanes

NHL

04:35

San Jose Sharks – Dallas Stars

NHL

12 dec

söndag

08:30

Snowboard: Parallellslalom

Snowboard Världscupen

09:30

Slalom - Åk 1

Alpina Världscupen (Herrar)

10:00

Abu Dhabis GP - Race 3

Formel 2

10:30

Alpina Världscupen: Super-G

Alpina Världscupen (Damer)

  • SVT 1
  • SVT Play
11:30

Skidor Världscupen: - 15 km fristil

Längdskidor Världscupen (Herrar)

  • SVT 2
  • SVT Play
12:00

V64 Direkt

Trav

12:00

Linköping HC – AIK

SDHL

12:03

Skidskytte: Världscupen i Hochfilzen

Skidskytte Världscupen

12:20

Endre – Rönnby Västerås IBK

Superligan damer

  • SportExpressen Play
12:30

Backhoppning - Normalbacke

Nordisk Kombination (Damer)

12:30

Torino – Bologna FC

Serie A

13:00

HV71 – Luleå HF/MSSK

SDHL

13:00

Malmö FBC – Warberg IC

Superligan damer

  • SportExpressen Play
13:00

Puckelpist parallell

Freestyle Världscupen

13:00

Slalom - Åk 2

Alpina Världscupen (Herrar)

13:00

Göteborg – Modo

SDHL

13:00

Lille – Lyon

Ligue 1

  • SportExpressen Play
13:45

Backhoppning - Normalbacke

Nordisk Kombination (Herrar)

14:00

Kais Mora – Sirius

Superligan damer

  • SportExpressen Play
14:00

Skidor: Världscupen - 10 km fristil

Längdskidor Världscupen (Damer)

  • SVT 1
  • SVT Play
14:00

F1: Abu Dhabis GP

Formel 1 (Yas Marina Circuit)

14:00

Villarreal – Rayo Vallecano

La Liga

14:18

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

14:20

Karlstad IBF – Täby FC

Superligan damer

  • SportExpressen Play
14:30

Grand Slam 75

V75

14:33

Skidskytte: Världscupen i Hochfilzen

Skidskytte Världscupen

15:00

Fc Metz – FC Lorient

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Sco Angers – Clermont Foot

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Rennes – Nice

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:00

Nacka Wallenstam IBK – Jönköpings IK

Superligan damer

  • SportExpressen Play
15:00

Brighton Hove Albion – Tottenham Hotspur

Premier League

15:00

Burnley FC – West Ham United

Premier League

15:00

Hellas Verona – Atalanta

Serie A

15:00

Västerviks IK – IF Björklöven

Hockeyallsvenskan

15:00

Leicester City – Newcastle United

Premier League

15:00

Es Troyes Ac – Bordeaux

Ligue 1

  • SportExpressen Play
15:30

Spvgg Greuther Fürth – 1. FC Union Berlin

Bundesliga

15:30

Längdåkning - 10 km (H)

Nordisk Kombination

16:00

Thorengruppen IBK – IBF Falun

Superligan damer

  • SportExpressen Play
16:00

Backhoppning: Stor backe

Backhoppning Världscupen (Herrar)

16:00

Djurgården – SDE HF

SDHL

16:00

Hammarby IF – Ystads IF

Handbollsligan

16:15

Osasuna – FC Barcelona

La Liga

16:20

Pixbo – IBK Lund

Superligan damer

  • SportExpressen Play
17:00

Racing Strasbourg – Olympique Marseille

Ligue 1

  • SportExpressen Play
17:30

Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen

Bundesliga

17:30

Crystal Palace – Everton FC

Premier League

18:00

Napoli – Empoli FC

Serie A

18:00

QBE Shark Shootout

PGA

18:00

Sassuolo – SS Lazio

Serie A

18:00

New York Knicks – Milwaukee Bucks

NBA

18:30

Real Betis – Real Sociedad

La Liga

19:48

Home Nations Series - Scottish Open

Snooker (Från Glasgow, Skottland)

20:30

Skridsko: Calgary

Världscupen i skridsko (Herrar)

20:45

PSG – As Monaco

Ligue 1

  • SportExpressen Play
20:45

Inter – Cagliari

Serie A

21:00

Real Madrid – Atletico Madrid

La Liga

01:05

New York Rangers – Nashville Predators

NHL

02:05

Colorado Avalanche – Florida Panthers

NHL

02:20

Green Bay Packers – Chicago Bears

NFL

04:05

Vancouver Canucks – Carolina Hurricanes

NHL

13 dec

måndag

10:33

Alpint: Beaver Creek Cafe

Alpina Världscupen

12:03

Alpint: Beaver Creek Cafe

Alpina Världscupen

19:00

If Hallby – HK Aranäs

Handbollsligan

19:00

IFK Skövde HK – Lugi HF

Handbollsligan

19:00

Redbergslids IK – IK Sävehof

Handbollsligan

19:00

IFK Kristianstad – HK Malmö

Handbollsligan

19:58

Snooker: World Grand Prix

Snooker

20:45

AS Roma – Spezia Calcio

Serie A

21:00

Cf Cadiz – Granada Cf

La Liga

01:35

Chicago Blackhawks – Calgary Flames

NHL

02:10

Arizona Cardinals – Los Angeles Rams

NFL

04:30

Los Angeles Clippers – Phoenix Suns

NBA

14 dec

tisdag

10:03

Skidskytte: Sprint

Skidskytte Världscupen (Damer)

12:03

Snowboard: Paralellstorslalom

Snowboard Världscupen

13:03

Skidskytte: Sprint

Skidskytte Världscupen (Herrar)

13:58

Snooker: World Grand Prix

Snooker

19:00

Frölunda HC – Leksands IF

Champions Hockey League

  • Ej fastställd
19:00

Rögle BK – Hc Sparta Prague

Champions Hockey League

  • SVT 24
  • SVT Play
19:00

Kristianstad – Västerås IK

Hockeyallsvenskan

19:00

Edsbyns IF – Vetlanda BK

Elitserien

19:00

Frillesås BK – Västerås SK/BK

Elitserien

19:00

IFK Motala Bandy – AIK Bandy

Elitserien

19:00

IK Tellus – Bollnäs

Elitserien

19:00

Villa-Lidköping BK – Broberg/Söderhamn IF

Elitserien

19:00

Örebro SK Bandy – IK Sirius

Elitserien

19:58

Snooker: World Grand Prix

Snooker

20:30

Brentford FC – Manchester United

Premier League

20:30

Arminia Bielefeld – VfL Bochum

Bundesliga

20:30

FSV Mainz 05 – Hertha Bsc Berlin

Bundesliga

20:30

Vfb Stuttgart – FC Bayern München

Bundesliga

20:30

Vfl Wolfsburg – 1. FC Köln

Bundesliga

20:45

Norwich City – Aston Villa

Premier League

21:00

Manchester City – Leeds United

Premier League

01:05

Tampa Bay Lightning – Los Angeles Kings

NHL

03:00

Colorado Avalanche – New York Rangers

NHL

03:05

Edmonton Oilers – Toronto Maple Leafs

NHL

04:00

Portland Trail Blazers – Phoenix Suns

NBA

15 dec

onsdag

09:03

Alpint: Beaver Creek Cafe

Alpina Världscupen

11:03

Alpint: Beaver Creek Cafe

Alpina Världscupen

13:18

Alpint: Beaver Creek Cafe

Alpina Världscupen

13:58

Snooker: World Grand Prix

Snooker

13:58

Snooker: World Grand Prix

Snooker

15:03

Alpint: Beaver Creek Cafe

Alpina Världscupen

16:03

Snooker: World Grand Prix

Snooker

18:30

Borussia Mönchengladbach – Eintracht Frankfurt

Bundesliga

19:00

Skicross: Världscupen - Lagtävling i Skicross

Skicross Världscupen

  • SVT Play
19:00

Grönland – Sverige

Futsal

19:00

BIK Karlskoga – HC Vita Hästen

Hockeyallsvenskan

19:00

Tingsryds AIF – AIK

Hockeyallsvenskan

19:00

Modo Hockey – Almtuna IS

Hockeyallsvenskan

19:00

IF Troja/Ljungby – Södertälje SK

Hockeyallsvenskan

19:00

Mora IK – HV71

Hockeyallsvenskan

19:00

Hammarby IF – IFK Rättvik

Elitserien

19:58

Snooker: World Grand Prix

Snooker

20:00

V86 Direkt

Trav

20:30

Brighton Hove Albion – Wolverhampton Wanderers

Premier League

20:30

Burnley FC – Watford FC

Premier League

20:30

Crystal Palace – Southampton FC

Premier League

20:30

Skridsko: Calgary

Skridsko Världscupen

20:30

Fc Augsburg – Leipzig

Bundesliga

20:30

1. FC Union Berlin – Sc Freiburg

Bundesliga

20:30

Bayer Leverkusen – 1899 Hoffenheim

Bundesliga

20:30

Borussia Dortmund – Spvgg Greuther Fürth

Bundesliga

21:00

Arsenal FC – West Ham United

Premier League

01:30

Dallas Mavericks – Los Angeles Lakers

NBA

01:30

Dallas Mavericks – Los Angeles Lakers

NBA

02:05

Chicago Blackhawks – Washington Capitals

NHL

03:05

Arizona Coyotes – New York Rangers

NHL