Visit our partner
20

Favoriter

Ändra Lägg till favoriter genom att markera hjärtan i matchvyn.
Sport
20 Välj datum
  • Visa alla
  • Fotboll
  • Ishockey
  • Am. fotboll
  • Basket
  • Fighting
  • Formel 1
  • Golf
  • Handboll
  • Innebandy
  • Skidor
  • Speedway
  • Tennis
  • Rugby
  • 19 igår
  • 20 idag
  • 21 lör
  • 22 sön
  • 23 mån
  • 24 tis
  • 25 ons
  • 26 tor
  • 27 fre
  • 28 lör
  • 29 sön
  • 30 mån
  • 31 tis
20 Välj datum
  • 19 OKT

    igår, torsdag

    1. Taiwan Championship


    2. Andalucia Valderrama Masters


    3. Stockholm Open


    4. Astana – Maccabi Tel Aviv


    5. F16: Sverige – Kroatien


      (F16)
    6. Stockholm Open


    7. Fc Lugano – Fc Viktoria Plzen


    8. Hapoel Beer Sheva – Steaua Bukarest


    9. Zorya Luhansk – Hertha Bsc Berlin


    10. Bate Borisov – 1. FC Köln


    11. Konyaspor – Red Bull Salzburg


    12. Sv Zulte Waregem – Vitesse Arnheim


    13. Fc Zenit St Petersburg – Rosenborg BK


    14. Vardar Skopje – Real Sociedad


    15. Fk Crvena Zvezda – Arsenal FC


    16. OV Helsingborg – HIF Karlskrona


    17. Mora IK – Frölunda HC


    18. Färjestad BK – Luleå HF


    19. HV71 – Örebro Hockey


    20. Växjö Lakers – Malmö Redhawks


    21. Brynäs IF – Rögle BK


    22. Skellefteå AIK – Linköping HC


    23. Karlskrona HK – Djurgårdens IF


    24. Östersunds FK – Athletic Bilbao


    25. Nice – SS Lazio


    26. Frisch Auf Göppingen – Hsg Wetzlar


    27. Olympique Marseille – Vitoria Ba


    28. Real Madrid – CSKA Moskva


    29. Villarreal – Slavia Prag


    30. Skenderbeu Korce – FK Partizan


    31. Dynamo Kiev – Bsc Young Boys Bern


    32. AC Milan – Aek Athen


    33. Fk Austria Wien – Hnk Rijeka


    34. Everton FC – Lyon


    35. Atalanta – Apollon Limassol


    36. Sporting Braga – Ludogorets


    37. 1899 Hoffenheim – Istanbul Basaksehir


    38. Sheriff – Lokomotiv Moskva


    39. Fc Tescoma Zlin – FC Köpenhamn


    40. Flamengo Rj – Bahia Ba


    41. Boston Bruins – Vancouver Canucks


      (Xtra NHL 1)
    42. Philadelphia Flyers – Nashville Predators


      (Xtra NHL 2)
    43. Columbus Blue Jackets – Tampa Bay Lightning


      (Xtra NHL 3)
    44. New York Rangers – New York Islanders


    45. Toronto Raptors – Chicago Bulls


    46. Ottawa Senators – New Jersey Devils


    47. Oklahoma City Thunder – New York Knicks


    48. Oakland Raiders – Kansas City Chiefs


    49. Chicago Blackhawks – Edmonton Oilers


      (Xtra NHL 4)
    50. Colorado Avalanche – St. Louis Blues


      (Xtra NHL 5)
    51. Calgary Flames – Carolina Hurricanes


      (Xtra NHL 6)
    52. The CJ Cup


    53. Arizona Coyotes – Dallas Stars


    54. Los Angeles Lakers – Los Angeles Clippers


  • 20 OKT

    idag, fredag

    1. Tidigare matcher idag
    2. Taiwan Championship


    3. Andalucia Valderrama Masters


    4. Stockholm Open


      (Kvartsfinaler)
    5. USA:s GP – Träning 1


    6. Redbergslids IK – IFK Skövde HK


    7. Ricoh HK – HK Malmö


    8. Stockholm Open


      (Kvartsfinaler)
    9. Lugi Hf – IFK Kristianstad


    10. Crvena Zvezda Beograd – Barcelona Lassa


    11. Västerviks IK – IF Björklöven


    12. Almtuna IS – Södertälje SK


    13. Leksands IF – BIK Karlskoga


    14. Tingsryds AIF – IK Pantern


    15. IF Troja/Ljungby – IK Oskarshamn


    16. Eskilstuna Guif – Alingsås HK


    17. Örebro SK – Halmstads BK


    18. HC Vita Hästen – AIK


    19. Modo Hockey – Timrå IK


    20. Brest Bretagne Handball – FC Midtjylland


    21. Ystads IF – Hammarby IF


    22. IK Sävehof – HK Aranäs


    23. Schalke 04 – FSV Mainz 05


       · Unibet  - | - | -
    24. Dominion Charity Classic


    25. Saint Etienne – Hsc Montpellier


    26. USA:s GP – Träning 2


    27. West Ham United – Brighton Hove Albion


       · Unibet  - | - | -
    28. Charlotte Hornets – Atlanta Hawks


       · Unibet  - | - | -
    29. Indiana Pacers – Portland Trail Blazers


       · Unibet  - | - | -
    30. Milwaukee Bucks – Cleveland Cavaliers


       · Unibet  - | - | -
    31. Philadelphia 76ers – Boston Celtics


       · Unibet  - | - | -
    32. Washington Wizards – Detroit Pistons


       · Unibet  - | - | -
    33. Buffalo Sabres – Vancouver Canucks


      (Xtra NHL 1)
    34. New Jersey Devils – San Jose Sharks


      (Xtra NHL 2)
    35. Brooklyn Nets – Orlando Magic


       · Unibet  - | - | -
    36. Detroit Red Wings – Washington Capitals


    37. Florida Panthers – Pittsburgh Penguins


      (Xtra NHL 3)
    38. Minnesota Timberwolves – Utah Jazz


       · Unibet  - | - | -
    39. Winnipeg Jets – Minnesota Wild


    40. Dallas Mavericks – Sacramento Kings


       · Unibet  - | - | -
    41. New Orleans Pelicans – Golden State Warriors


       · Unibet  - | - | -
    42. Phoenix Suns – Los Angeles Lakers


       · Unibet  - | - | -
    43. The CJ Cup


    44. Anaheim Ducks – Montreal Canadiens


      (Xtra NHL 4)
  • 21 OKT

    imorgon, lördag

    1. Taiwan Championship


    2. Ud Levante – Cf Getafe


    3. Stockholm Open


    4. Chelsea FC – Watford FC


       · Unibet  - | - | -
    5. U17: Mali – Ghana


      (Kvartsfinal)
    6. Andalucia Valderrama Masters


    7. Gefle IF – Ik Frej


    8. GAIS – Norrby IF


    9. Luleå HF – Växjö Lakers


    10. HV71 – Rögle BK


    11. Frölunda HC – Skellefteå AIK


    12. Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund


       · Unibet  - | - | -
    13. Leipzig – Vfb Stuttgart


       · Unibet  - | - | -
    14. Silkeborg IF – Sønderjyske


    15. Huddersfield Town – Manchester United


       · Unibet  - | - | -
    16. Degerfors IF – Helsingborgs IF


    17. Varbergs Bois FC – Örgryte IS


    18. AFC Eskilstuna – IF Elfsborg


    19. Wolverhampton Wanderers – Preston North End


    20. Rostov Don – Györi Audi ETO KC


    21. Real Betis – Cd Alaves


    22. U17: USA – England


      (Kvartsfinal)
    23. As Monaco – Caen


    24. Larvik – HC Vardar


    25. Cerrone vs Till


      (UFC Fight Night)
    26. Sampdoria – Fc Crotone


    27. Malmö FBC – Kais Mora


    28. USA:s GP – Träning 3


    29. Örebro Hockey – Färjestad BK


    30. Brynäs IF – Mora IK


    31. Hamburger SV – FC Bayern München


       · Unibet  - | - | -
    32. Southampton FC – West Bromwich Albion


       · Unibet  - | - | -
    33. New York Rangers – Nashville Predators


    34. Valencia – Sevilla


    35. Galastart: Brækhus vs Lauren


      (OBS! PPV-event)
    36. Philadelphia Flyers – Edmonton Oilers


    37. World Boxing Super Series


    38. Burnett vs Zhakiyanov


    39. Dominion Charity Classic


    40. FC Barcelona – Malaga


    41. Napoli – Inter


    42. Vasco Da Gama Rj – Coritiba Pr


    43. Studio inför Mikaela Lauren vs Cecilia Braekhus


    44. Ceylan vs Warrington


    45. USA:s GP – Kval


    46. Ottawa Senators – Toronto Maple Leafs


    47. Tampa Bay Lightning – Pittsburgh Penguins


    48. Boston Bruins – Buffalo Sabres


      (Xtra NHL 1)
    49. New York Islanders – San Jose Sharks


      (Xtra NHL 3)
    50. Columbus Blue Jackets – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 4)
    51. Toronto Raptors – Philadelphia 76ers


       · Unibet  - | - | -
    52. Washington Capitals – Florida Panthers


    53. Chicago Bulls – San Antonio Spurs


       · Unibet  - | - | -
    54. Cleveland Cavaliers – Orlando Magic


       · Unibet  - | - | -
    55. Houston Rockets – Dallas Mavericks


       · Unibet  - | - | -
    56. Memphis Grizzlies – Golden State Warriors


       · Unibet  - | - | -
    57. Miami Heat – Indiana Pacers


       · Unibet  - | - | -
    58. New York Knicks – Detroit Pistons


       · Unibet  - | - | -
    59. Dallas Stars – Carolina Hurricanes


      (Xtra NHL 5)
    60. Milwaukee Bucks – Portland Trail Blazers


       · Unibet  - | - | -
    61. Denver Nuggets – Sacramento Kings


       · Unibet  - | - | -
    62. Utah Jazz – Oklahoma City Thunder


       · Unibet  - | - | -
    63. Arizona Coyotes – Chicago Blackhawks


      (Xtra NHL 6)
    64. The CJ Cup


    65. Calgary Flames – Minnesota Wild


    66. Los Angeles Clippers – Phoenix Suns


       · Unibet  - | - | -
    67. Vegas Golden Knights – St. Louis Blues


      (Xtra NHL 7)
  • 22 OKT

    söndag

    1. Murat Gassiev vs Krzysztof Wlodarczyk


    2. Taiwan Championship


    3. Hobro IK – FC Nordsjælland


    4. Villarreal – Las Palmas


    5. Chievo – Hellas Verona


    6. Msg Melsungen/böddiger – Sc Magdeburg


    7. Djurgården – HV71


      SDHL
    8. Ipswich Town – Norwich City


    9. F16: Ryssland – Sverige


      (F16)
    10. Andalucia Valderrama Masters


    11. 1. FC Köln – Werder Bremen


       · Unibet  - | - | -
    12. Shanghai SIPG FC – Guangzhou R&F FC


    13. Guangzhou Evergrande – Guiz. Heng. Zhicheng FC


    14. U17: Spanien – Iran


      (Kvartsfinal)
    15. Everton FC – Arsenal FC


       · Unibet  - | - | -
    16. Feyenoord – Ajax


    17. Atalanta – Bologna FC


    18. Benevento – Fiorentina


    19. SPAL – Sassuolo


    20. Torino – AS Roma


    21. Trelleborgs FF – Åtvidabergs FF


    22. GIF Sundsvall – IFK Norrköping


    23. AC Milan – Genoa


    24. IFK Göteborg – Östersunds FK


    25. VfL Gummersbach – SG Flensburg-Handewitt


    26. Sc Freiburg – Hertha Bsc Berlin


       · Unibet  - | - | -
    27. Leksands IF – IK Oskarshamn


    28. Celta Vigo – Atletico Madrid


    29. U17: Tyskland – Brasilien


      (Kvartsfinal)
    30. Tottenham Hotspur – Liverpool FC


       · Unibet  - | - | -
    31. Vipers Kristiansand – SG BBM Bietigheim


    32. Östers IF – Falkenbergs FF


    33. Djurgårdens IF – BK Häcken


    34. Vfl Wolfsburg – 1899 Hoffenheim


       · Unibet  - | - | -
    35. FC Köpenhamn – Aarhus Gf


    36. Udinese – Juventus


    37. Leganes Cd – Athletic Bilbao


    38. Minnesota Vikings – Baltimore Ravens


      (Xtra 2)
    39. Los Angeles Rams – Arizona Cardinals


    40. Dominion Charity Classic


    41. SS Lazio – Cagliari


    42. Real Madrid – Sd Eibar


    43. Sao Paulo Sp – Flamengo Rj


    44. USA:s GP


    45. Olympique Marseille – Paris Saint Germain


    46. Brooklyn Nets – Atlanta Hawks


       · Unibet  - | - | -
    47. Atlanta United – Toronto FC


    48. San Francisco 49ers – Dallas Cowboys


      (Xtra 6)
    49. Los Angeles Chargers – Denver Broncos


    50. Oklahoma City Thunder – Minnesota Timberwolves


       · Unibet  - | - | -
    51. Detroit Red Wings – Vancouver Canucks


    52. New England Patriots – Atlanta Falcons


    53. Los Angeles Lakers – New Orleans Pelicans


       · Unibet  - | - | -
  • 23 OKT

    måndag

    1. CSKA Moskva – SKA St Petersburg


    2. IFK Värnamo – Syrianska FC


    3. Hammarby IF – IK Sirius FK


    4. Jönköpings Södra – Kalmar FF


    5. Malmö FF – AIK


    6. Randers FC – Aalborg BK


    7. Real Sociedad – Espanyol


    8. Deportivo La Coruna – Girona Cf


    9. Toronto Maple Leafs – Los Angeles Kings


    10. New York Rangers – San Jose Sharks


    11. Philadelphia Eagles – Washington Redskins


  • 24 OKT

    tisdag

    1. Sverige – Ungern


    2. Rögle BK – Linköping HC


    3. IF Brommapojkarna – Dalkurd


    4. Malmö Redhawks – HV71


    5. Färjestad BK – Växjö Lakers


    6. Djurgårdens IF – Örebro Hockey


    7. Frölunda HC – Brynäs IF


    8. Karlskrona HK – Luleå HF


    9. Cartagena Cf – Sevilla


      (Åttondelsfinal 1:2)
    10. Pittsburgh Penguins – Edmonton Oilers


    11. New York Islanders – Arizona Coyotes


      (Xtra NHL 2)
    12. Philadelphia Flyers – Anaheim Ducks


      (Xtra NHL 3)
    13. Carolina Hurricanes – Tampa Bay Lightning


      (Xtra NHL 4)
    14. Buffalo Sabres – Detroit Red Wings


      (Xtra NHL 1)
    15. Montreal Canadiens – Florida Panthers


      (Xtra NHL 5)
    16. Ottawa Senators – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 6)
    17. Nashville Predators – Calgary Flames


      (Xtra NHL 7)
    18. Minnesota Wild – Vancouver Canucks


      (Xtra NHL 8)
    19. Colorado Avalanche – Dallas Stars


    20. Vegas Golden Knights – Chicago Blackhawks


  • 25 OKT

    onsdag

    1. Semifinal


      (Semifinal)
    2. Semifinal


      (Semifinal)
    3. IF Björklöven – Timrå IK


    4. BIK Karlskoga – Västerviks IK


    5. Skellefteå AIK – Mora IK


    6. IF Troja/Ljungby – AIK


    7. Modo Hockey – Tingsryds AIF


    8. IK Pantern – Södertälje SK


    9. HC Vita Hästen – Almtuna IS


    10. Leipzig – FC Bayern München


    11. Columbus Blue Jackets – Buffalo Sabres


    12. St. Louis Blues – Calgary Flames


    13. HSBC Champions


  • 26 OKT

    torsdag

    1. Luleå HF – Malmö Redhawks


    2. Linköping HC – Rögle BK


    3. Brynäs IF – Färjestad BK


    4. Växjö Lakers – Frölunda HC


    5. HV71 – Karlskrona HK


    6. Sanderson Farms Championship


    7. New York Rangers – Arizona Coyotes


    8. Boston Bruins – San Jose Sharks


      (Xtra NHL 1)
    9. Toronto Maple Leafs – Carolina Hurricanes


      (Xtra NHL 2)
    10. Pittsburgh Penguins – Winnipeg Jets


      (Xtra NHL 3)
    11. Ottawa Senators – Philadelphia Flyers


    12. Montreal Canadiens – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 4)
    13. Tampa Bay Lightning – Detroit Red Wings


      (Xtra NHL 5)
    14. Florida Panthers – Anaheim Ducks


      (Xtra NHL 6)
    15. Minnesota Wild – New York Islanders


      (Xtra NHL 7)
    16. Baltimore Ravens – Miami Dolphins


    17. Edmonton Oilers – Dallas Stars


      (Xtra NHL 8)
    18. HSBC Champions


    19. Vancouver Canucks – Washington Capitals


  • 27 OKT

    fredag

    1. Mexikos GP – Träning 1


    2. Team Eslöv IK – Kristianstad HK


    3. Aarhus Gf – FC Nordsjælland


    4. Ik Frej – Trelleborgs FF


    5. Almtuna IS – IK Pantern


    6. Västerviks IK – Leksands IF


    7. Timrå IK – IF Troja/Ljungby


    8. Södertälje SK – BIK Karlskoga


    9. Tingsryds AIF – HC Vita Hästen


    10. Djurgårdens IF – Skellefteå AIK


    11. Mora IK – Örebro Hockey


    12. Sanderson Farms Championship


    13. Leeds United – Sheffield United


    14. Mexikos GP – Träning 2


    15. PowerShares QQQ Championship


    16. Vegas Golden Knights – Colorado Avalanche


    17. New Jersey Devils – Ottawa Senators


    18. Columbus Blue Jackets – Winnipeg Jets


      (Xtra NHL 1)
    19. Carolina Hurricanes – St. Louis Blues


      (Xtra NHL 2)
    20. Chicago Blackhawks – Nashville Predators


      (Xtra NHL 3)
    21. Calgary Flames – Dallas Stars


      (Xtra NHL 4)
  • 28 OKT

    lördag

    1. HSBC Champions


    2. Speedway GP Melbourne


    3. Damer, storslalom, 1:a åket


    4. Damer, storslalom, 2:a åket


    5. Manchester United – Tottenham Hotspur


    6. Match ej fastställd


      (Match om 3:e pris)
    7. Dalkurd – GAIS


    8. Östersunds FK – IF Elfsborg


    9. Örebro Hockey – Mora IK


    10. Rögle BK – Luleå HF


    11. Färjestad BK – Brynäs IF


    12. AIK – Modo Hockey


    13. Frölunda HC – Linköping HC


    14. Liverpool FC – Huddersfield Town


    15. Cardiff City – Millwall FC


    16. Varbergs Bois FC – Åtvidabergs FF


    17. Halmstads BK – AFC Eskilstuna


    18. Mexikos GP – Träning 3


    19. Växjö Lakers – HV71


    20. Skellefteå AIK – Djurgårdens IF


    21. Malmö Redhawks – Karlskrona HK


    22. IK Oskarshamn – IF Björklöven


    23. Hull City – Nottingham Forest


    24. Afc Bournemouth – Chelsea FC


    25. Buffalo Sabres – San Jose Sharks


      (Xtra NHL 1)
    26. Mexikos GP – Kval


    27. Tampa Bay Lightning – Anaheim Ducks


      (Xtra NHL 2)
    28. Toronto Maple Leafs – Philadelphia Flyers


    29. Montreal Canadiens – New York Rangers


    30. Florida Panthers – Detroit Red Wings


      (Xtra NHL 3)
    31. New Jersey Devils – Arizona Coyotes


      (Xtra NHL 4)
    32. Boston Bruins – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 1)
    33. St. Louis Blues – Columbus Blue Jackets


      (Xtra NHL 5)
    34. Nashville Predators – New York Islanders


      (Xtra NHL 6)
    35. Minnesota Wild – Pittsburgh Penguins


      (Xtra NHL 7)
    36. Colorado Avalanche – Chicago Blackhawks


      (Xtra NHL 8)
    37. Edmonton Oilers – Washington Capitals


  • 29 OKT

    söndag

    1. Herrar, storslalom, 1:a åket


    2. Herrar, storslalom, 2:a åket


    3. Birmingham City – Aston Villa


    4. Brighton Hove Albion – Southampton FC


    5. IK Sirius FK – Malmö FF


    6. Örgryte IS – Helsingborgs IF


    7. Leicester City – Everton FC


    8. BK Häcken – Kalmar FF


    9. Djurgårdens IF – Jönköpings Södra


    10. Mexikos GP


    11. Carolina Hurricanes – Anaheim Ducks


    12. Powershares QQQ Championship


    13. Winnipeg Jets – Pittsburgh Penguins


    14. Detroit Lions – Pittsburgh Steelers


    15. Calgary Flames – Washington Capitals


  • 30 OKT

    måndag

    1. Norrby IF – IFK Värnamo


    2. AIK – IFK Göteborg


    3. IFK Norrköping – Örebro SK


    4. Burnley FC – Newcastle United


    5. Philadelphia Flyers – Arizona Coyotes


      (Xtra NHL 1)
    6. Columbus Blue Jackets – Boston Bruins


      (Xtra NHL 2)
    7. New York Islanders – Vegas Golden Knights


    8. Florida Panthers – Tampa Bay Lightning


      (Xtra NHL 3)
    9. Ottawa Senators – Montreal Canadiens


    10. St. Louis Blues – Los Angeles Kings


      (Xtra NHL 4)
    11. Kansas City Chiefs – Denver Broncos


    12. Vancouver Canucks – Dallas Stars


    13. San Jose Sharks – Toronto Maple Leafs


  • 31 OKT

    tisdag

    1. Hc Liberec – Frölunda HC


      (Åttondelsfinal)
    2. Malmö Redhawks – Hc Trinec


      (Åttondelsfinal)
    3. IK Pantern – AIK


    4. Almtuna IS – Tingsryds AIF


    5. HK Malmö – Lugi Hf


    6. Fc Basel – CSKA Moskva


    7. Manchester United – Benfica Lissabon


    8. Paris Saint Germain – Rsc Anderlecht


    9. Celtic FC – FC Bayern München


    10. Atletico Madrid – Qarabag


    11. AS Roma – Chelsea FC


    12. Sporting Clube de Portugal – Juventus


    13. Olympiacos – FC Barcelona


    14. New York Rangers – Vegas Golden Knights


    15. Detroit Red Wings – Arizona Coyotes


    16. Minnesota Wild – Winnipeg Jets


    17. Minnesota Wild – Winnipeg Jets


      (Xtra NHL 1)
Inga sändningar finns för aktuellt urval